Krátké šaty na maturiťák? Ano/Ne

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Vivienn
3 příspěvky 10.10.12 19:54
Krátké šaty na maturiťák? Ano/Ne

Chtěla jsem se zeptat na váš názor na krátké šaty na maturitní ples. Jsem neskutečně vybíravý člověk a z těch dlouhých se mi líbí málokteré. Nějaké princeznovské nechci rozhodně. Navíc jsme celkem drobné postavy, takže bych si v těch dlouhých připadala směšně. Přemýšlím, že kdybych je vkusně zkombinovala třeba s černými punčoškami, nějakými pěknými střevíčky a výraznými šperky, tak by to nemuselo být špatné…
Je to nevhodné? Všechny holky jdou nejspíš v dlouhých. Děkuji za názory! :))

Reakce:

Sibyla
2639 příspěvků 10.10.12 19:58

Ale ano, já jsem byla v lady délce, má neteř letos rovněž - obě jsme měly shodou okolností široké tylové sukně a dekolt. Ovšem záleží jednak na „večernosti“ šatů, jednak na okolí. Na našem maturáku snad nikdo dlouhé neměl. Pokud ale vaše spolužačky budou vesměs v dlouhých, radila bych nevybočovat - budete jak chudá příbuzná. Proběhněte web, cizojazyčné stránky, třeba narazíte na něco, co vás bude inspirovat.

Ceresa
465 příspěvků 10.10.12 19:59

Ja bych sla klidne do kratkych, kdyz je doplnite tak, jak jste psala. At ostatni klidne vypadaji jak cukrova vata;)

Rosalyn
925 příspěvků 10.10.12 20:03

Ne všechny dlouhé šaty vypadají jako cukrová vata.

janiiiv
781 příspěvků 10.10.12 20:36

.

Příspěvek upraven 02.10.13 v 00:24

Amonute
360 příspěvků 10.10.12 22:51

U nás z 11tich dievčat malo 5 krátke šaty - ja medzi nimi a bolo to úplne normálne. Spočiatku sme špekulovali, že všetky sa navlečieme do bielych šiat á la debutantky, potom sme od toho upustili a boli každá originálna.
Pančušky sú super, keď zapadajú do outfitu a tie doplnky tiež kvitujem v plnom rozsahu… Napríklad práve mojej spolužiačke sa podarilo zaujímavé retro vytvorené doplnkami. Hlavné je aby to bolo pre teba to pravé orechové :)

gabous
196 příspěvků 11.10.12 11:11

Předloni jsem také měla maturitní ples a jen jedna z dívek měla krátké šaty. Mně se to nelíbilo a vím, že si o ní šuškali i jiní hosté. Já si myslím, že na maturitní plesy patří dlouhé šaty. A nemusí se zrovna jednat o šlehačkové dorty.

Charlene
280 příspěvků 11.10.12 11:38

U nás jsme měli krátké šaty tři. Jedna šaty vůbec neřešila a vytáhla ze skříně první co jí padly pod ruku. Druhá přišla v šatech stylizovaných do čtyřicátých let (nejspíš, bůh a ona ví, já se v tom nevyznám). No a já přišla ve svých puntících (ve fóru o maturitních šatech mám i fotku). Rodiče spolužáků si na mě ukazovali, spolužáci se omezili na povzdech „nojo, Eliška“, rodině se to nelíbilo. Češtinářka mě zastavila, jestli jsem si šaty navrhovala sama (a hrozně se divila, když jsem řekla že ne - že prý přesně vyjadřují mě). Spolužaččina maminka se pokaždé když mě vidí rozzáří, že jsem byla na plese prý nejlepší :) A já se cítila dobře a ples jsem si užila. A o to jde, ne?

pehot
685 příspěvků 11.10.12 11:41

Já sice maturovala už hodně dávno (to se nám ještě o „šlehačkách“ mohlo leda tak zdát :) ) a z naší třídy měly 2 holky šaty ke kolenům, zbytek byl v dlouhých. Nikomu to divné nepřišlo, nikdo to neřešil.
Já bych to tolik nehrotila. Lepší padnoucí a slušivé krátké, než dlouhé ve kterých se nebude cítit dobře.

Karin
3401 příspěvků 11.10.12 14:02

Já tedy na plesy nechodím, nebyla jsem ani na maturiťáku naší třídy, tančila jsem vlastně jenom na svatbě, ale vůbec si neumím představit, že tančím v krátké sukni (nebo krátkých šatech). Mně se líbí, jak se ta dlouhá sukně při tanci vlní a houpe, krásně to doplňuje ten pohyb… Tohle při tanci v krátké sukni musí hrozně chybět. Tedy když už kratší šaty, tak určitě volnou sukni, nic upnutého (aby se mohla pohybovat), ale ani bych nešla do ničeho výrazně nad kolena (aby vám nebyla vidět prdelka, až se sukně při tanci nadzvedne). A taky ať to není nějaký laciný satén. A raději ne bílé, ať nevypadáte jako nevěsta.

Moje představa:

-

A neboo… Jestli chcete být hodně extravagantní a šokantní, check this one:

(Na to jsem narazila na netu čistě náhodou při prohlížení šatů :D)

Amonute
360 příspěvků 11.10.12 14:15
@Karin píše:

Ach… Už viem aké šaty budem hľadať v obchodoch pri najbližšej slávnostnej príležitosti!

Karin
3401 příspěvků 11.10.12 14:33

@Amonute : to jsem ráda, že jsem vás inspirovala :-) Ty šaty jsou tady , k mání za 239 USD (bez poštovného)

Karin
3401 příspěvků 11.10.12 14:47

A nebo inspirace zde: http://www.modnipeklo.cz/inspirace/340/

evillness  11.10.12 15:53
Highlow?

A co vepředu krátké, vzadu dlouhé-tzv. highlow? Ty jsem chtěla já.. nakonec jsem ale stejně skoncila u dlouhých.. :D https://www.google.cz/search?…

indyka
625 příspěvků 11.10.12 18:25

Klidně si krátké šaty vemte. Sama jsem měla na maturáku krátké šaty, neplánovala jsem to, ale zaboha jsem na sebe nemohla nikde nic sehnat, tak jsem si od kamarádky půjčily ty její. Byly jsme v krátkých dvě a nebyl to problém, ale teda, když se mrknu na fotky - už bych je na sebe nevzala :-D Moje vysněné šaty jsou dlouhé a bílé, tam jsem šla v krátkých a černých. Takže za mě ano, ale jen pokud se v nich budete sama sobě líbit a mít ze sebe dobrý pocit, nechoďte na to stylem „nic nemůžu sehnat, tak aspoň teda toto“.

Vivienn
3 příspěvky 11.10.12 19:17

Děkuji moc a moc všem za názory! :)))

Vivienn
3 příspěvky 11.10.12 19:19

@evillness O těch highlow jsem taky vážněji uvažovala, tak třeba to nakonec vyhrají :)

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit