Krčové žily

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

cacharel
10 příspěvků 02.01.15 00:40
Krčové žily

Žiaľ, dedičnosť sa začína na mne podpisovať. Krčové žily sa mi začali po dvoch pôrodoch ukazovať, a sú natoľko viditeľné, že už nosím kompresívne pančuchy. Mám ich na stehne a aj na lýtku. Veľmi ma to trápi, pretože sukne a šaty pre mňa nie sú vhodné, keďže denno-denne nosím kompresívne pančuchy. Sú tu ženy, ktoré trpia rovnakým problémom, a aj napriek tomuto hendikepu nezanevreli na módu a parádia sa a nosia aj sukne? Ako tento problém riešite a maskujete vy?

Reakce:

Doudou
1235 příspěvků 02.01.15 21:14

Také je bohužel mám. „Naštěstí“ od puberty, takže jsem si už zvykla a „naštěstí“ mám tlustý lytka, takže mi to tak není lito a nohy moc neukazuju. Jedine od. podzimu do jara s puncochama.

Dadoo
5533 příspěvků 02.01.15 21:22

@cacharel Já!
A pozítří nastupuji do nemocnice na jejich operativní odstranění.
Koupila jsem si asi před rokem hezké! kompresivní punčochy od firmy Solidea. Černé jsou k nošení zcela bez problémů. Tělové jsem na sobě neměla ještě ani jednou, přijdou mi prostě divné, takové.. babkovské. Upozorňuji ale, že musíte mít alespoň 140 DEN. Ty mají zdravotní smysl, 70 DEN nestačí. Ty jsou spíš jen takové.. podpůrné. Punčochy/punčocháče stojí sice ranec, ale drží. Není problém podzim-jaro, dokud se dá chodit v černých punčochách. V létě jsem prostě chodila bez, to se nedalo. :-)
Solidea - výborné jednání, doporučuji.
 Maxis

sagiti
359 příspěvků 02.01.15 21:45

@Dadoo Napíšete pak, prosím, jaký byl efekt operace a jak probíhala? Také se k operaci odhodlávám. Byla jsem na slerotizaci asi před 14 lety a nějaký efekt jsem nezaznamenala, i když je fakt, že tehdy ty žíly nebyly nějak vystouplé. Od té doby jsem nebyla ani u lékaře, tak nevím co by navrhnul za léčbu, ale četla jsem, že smysl má jen operace.

Dadoo
5533 příspěvků 02.01.15 22:23

@sagiti Napíšu :-) první dojmy snad už v úterý, doufám, že mě hned druhý den pustí. Víckrát jsem ale slyšela, že se to stejně vrací. uvidím. Snad to vydrží co nejdéle.

vias
447 příspěvků 02.01.15 22:47

V létě nic nemaskuju (samoopalovací krém tedy, ale to jen aby nebyl ten strašný kontrast s bílou kůží, žíly prostě vidět jsou), jinak punčochy s více DEN. Sukně mi totiž sedí, na rozdíl od kalhot, a nohy mám relativně štíhlé (na rozdíl od jiných partií), takže mi to přijde jako menší zlo, než se potit v nepadnoucích kalhotách. Křečové žíly mám taky od puberty, takže už jsem si zvykla, byť se samozřejmě zhoršují a po porodech asi taky půjdu na operaci. @Dadoo Nezapomeňte poreferovat!

cacharel
10 příspěvků 02.01.15 22:52

@Dadoo mne nikdo zatiaľ neodporúčal operáciu, ale poslali ma zatiaľ na sklerotizáciu, nebola som zatiaľ a nosím na oboch nohách kompresívne pančuchy, neviem, ale bojím sa to majú pichnúť priamo do žily a mala by sa zmenšiť, ale… vraj mi pri tom môžu naskočiť nepekné fľaky na nohách a vraj tak či tak sa krčové žily budú okolo tvoriť ďalej, tak potom je to skutočne, len estetická záležitosť. Je to obmädzujúce, ale tiež som si zvykla, ja už dávno si nemôžem dovoliť ukazovať nohy, krčové žily sú dosť vystupujúce a veľmi neestetické, ale mám to dedičné, môj otec má tiež strašné nohy a babka mala bercové vredy…

cacharel
10 příspěvků 02.01.15 22:56

@Dadoo ja mám pančuchy od firmy Maxis a som spokojná, ale mali žial len takú babkovskú farbu, tak ich musím nosiť pod nohavice. Potom napíšte ako ste dopadli som veľmi zvedavá, a želám všetko dobré!!!

FrancesAnn
81 příspěvků 02.01.15 23:17

Žíly mi začaly vystupovat před pár lety a letos na jaře to už bylo tak škaredé, že jsem celé léto trávila v dlouhých sukních a pod nimi punčochy, což bylo ve vedrech dost nepříjemné. Ale donutilo mě to zajít si k lékaři, který doporučil operaci a na podzim jsem byla na radiofrekvenční ablaci. Vystouplé žíly zmizely, mám krásně hladké nohy, jsem ráda, že jsem se k tomu odhodlala. I když to asi není na pořád, říkal mi, že se to může zase během let objevit.

Dadoo
5533 příspěvků 02.01.15 23:20

@cacharel Mně taky nikdo „nedoporučil“ operaci.
prostě mě divně pobolívalo v podkolení a najednou jsem si všimla, že se mi tam začíná kudrnatět žíla. To mě docela vyděsilo, protože ráda nosím sukně. Tak jsem s tím šla ke svému doktorovi, angiologovi. A on mi řekl, že to patří k mé nemoci, abych se s tím smířila. To mě vytočilo doběla! Bylo to naposledy, co jsem u něj byla. Sice jsem si hned koupila ty punčochy a fakt poctivě je nosila, ale stejně o tom pořád přemýšlela. Až na jaře mi řekla kolegymě, že se rozhodla pro operaci a vyřizuje si to. Tak jsem to zkusila v okresní nemocnici. Tam mi řekli, že není problém, že se to operuje běžně. Jenže mi tam neustále, až příliš důrazně, nutili operaci laserem. Za 15 tis/noha. protože jsem neměla zbytečných 15 litrů a to nucení mi bylo nepříjemné, zajela jsem si do Prahy do vojenské. Mám po vyšetřeních, v neděli natupuji. A pak měním i angiologa.
Takže, pokud to chcete řešit operací, jděte za tím sama. Není problém se prostě objednat tam, kam chete a všechno nejdřív s odborníkem konzultovat.
Já nemám žíly moc výrazné. Zatím. Ale je lepší to řešit dřív, než máte ošklivé nohy. :-)

sagiti
359 příspěvků 03.01.15 00:57

@Dadoo Poslední dobou se v okolí čím dál více setkávám s tím, že doktoři navrhují hlavně léčbu, kterou si pacient zaplatí, byť není tak efektivní a za čas se musí podrobovat nějaké léčbě zase. Podobně jako vám navrhovali laser. Právě proto dám na osobní doporučení lidí, kteří mají určitou léčbu za sebou.

Doudou
1235 příspěvků 03.01.15 08:18

@vias ja take cekam s odstraněním az po porodech. Pry se to pri tom dost zhorší.
Počítám s tím, že mi stejne časem zase vylezou, ale aspoň něco.

Judith11
1134 příspěvků 03.01.15 10:49

Já mám křečové žíly od nějakých 18 let. Je to samozřejmě genetická záležitost. Chodila jsem na sklerotizaci (ta běžná k ničemu nebyla, krom dalších fleků na nohou). Asi před 3 roky jsem se rozhodla pro operaci. Doporučovaná mně byla operace laserem (tedy zákrok hrazený pacientem). Po dlouhém váhání a zvažování pro a proti jsem se pro ni rozhodla. Nakonec zákrok dopadl tak, že mně udělali klasickou operaci (z nějakého důvodu to laserem nešlo). Operací neodstranili všechny problémy, přesné důvody neznám, ale zhruba do 3 měsíců od zákroku jsem viděla, že výsledek nebude úplně uspokojivý. Od té doby chodím v zimě na sklerotizace (pěnová sklerot.), považuji to víceméně za takový „udržovací“ rituál. Bohužel hodně pigmentuji, takže nohy flekaté mám. Křečové žíly se tvoří stále a mám pocit, že je to vlastně předem prohraná bitva.
Na druhou stranu je možné, že bez zákroku bych na tom teď mohla být ještě hůř.

panvi
249 příspěvků 03.01.15 10:57

Také si nesu tohle genetické břemeno a žíly na nohou mne trápí od nějakých 16 let. Naštěstí mi stálé pomáhá hodně pohybu. Když jsem nemocná a týden hniji doma, tak mám hned pod kolenem a na lýtku hnusnou naběhlou tmavěmodrou žílu (teda normálně je tam také, ale mnohem mnohem menší) :/ Zatím to tedy řeším aktivním pohybem, chodím však i na kotroly do poradny a na přístí rok mám naplánované laserové cosi… no netěším se.

EDIT: už na tento rok vlastně

Setare
1885 příspěvků 04.01.15 06:05

Taky me ty mrchy dobehly :( Ale ze bych se kvuli tomu nejak omezovala, to ne, nakonec sukne do pulky stehen uz davno nenosim. Krecova zila se mi udelala po detech a vicemene jsem ji ocekavala, u nas v rodine to maji vsichni. Mam ji na stehne, takze v beznem obleceni to videt neni. Chystam se na sklerotizaci, sestre to pomohlo, byt to byl beh na dlouhou trat, muselo se to nekolikrat opakovat. Moje mama byla kdysi na operaci (vytazeni krecovych zil) a taky je potom dlouho nemela.

Teoreticky by me to tedy mohlo omezovat, pokud jdu na bazen, ale nikdy jsem si nevsimla, ze by se na me nekdo dival s opovrzenim. Ale stejne se tesim, az se toho zbavim, je mi to hlavne hrozne neprijemne na dotek.

Doudou
1235 příspěvků 04.01.15 06:36

@Setare jo presne, dotekje nepříjemný. kdyby nebyly tak plastický, tak by mi ani tak nevadily.

Yswi
7 příspěvků 04.01.15 15:40

Je mi 38 let a ve 20 letech jsem musela podstoupit první operaci (pravá noha). Po dvou dětech se křečové žíly vrátily - tentokrát byli postiženy obě nohy. Děti byli ještě malé tak jsem si zaplatila ambulantní flebektomii obou nohou. Výhoda je, že hned po zákroku můžete/musíte hned chodit. Cena byla 12.000 kč za obě. Náhodně jsem po roce otěhotněla potřetí a na pravé už dříve operované noze jsem do 5 let měla zase parádní křečáky. Také jsem je zpočátku maskovala dlouhými nohavicemi, ale opravdu to není řešení. Řekla jsem si, že jsem ještě mladá abych nohy pořád schovávala a objednala jsem se k praktikovi pro doporučení na cevní ambulanci. Tam mi po kontrole a následném UTZ bylo řečeno, že první operace byla bohužel neúplná, řez v třísle kde se hlavní žily podvazují byl moc nízko. Po takřka 3/4 roce čekání na operaci jsem se teď v září dočkala. Nohu jsem měla řezanou na 8 místech (centimetrové řezy) v třísle potom jizva větší. Hned druhý den jsem už byla doma a postupně začala každý den hodinu až dvě chodit. Pátý den od operace už jsem ušla 5 km. O týden později na tahání stehů už jsem šla z domova pěšky i zpět (cca 15 km). A takto další 3 týdny než jsem najela na běžné cvičení ve fitku (TRX, Crossfit). Vše bylo hrazeno zdravotní pojišťovnou a teď takřka 3 měsíce od operace už noha vypadá dobře. Obávám se ale, že je jen otázkou času, kdy budu muset pod nůž opět :-( Levá noha se také postupně horší.

sagiti
359 příspěvků 04.01.15 15:47

@Yswi Dívala jsem se, že jste z Brna. Můžete, prosím, napsat kde jste byla operována? Podle toho co píšete bych se na takové pracoviště také obrátila. Děkuji.

Yswi
7 příspěvků 04.01.15 15:53

Byla jsem na operaci v nemocnici u Sv.Anny. Jen ta čekací doba je hrozně dlouhá :-(

Trubycka
67 příspěvků 04.01.15 16:57

Byla jsem na operaci už 3×, dědičnost je dědičnost. Jsem štíhlá, dlouhonohá, ale… Mám nohy opravdu špatné, co víc, je to dost vidět, mám už i černající skvrny na nohou. To by prý vyřešil nějaký laserový zákrok, který „vyběluje“ kůži tak, aby to bylo co nejpřirozenější. Jinak v létě už několik roků nenosím mini, je to vidět. Navíc jsem zrzka se světlou pletí, takže modré žíly a jizvy jsou na bledé kůži vidět. Opálení „nehrozí“, protože se opaluju velmi špatně. :-) V zimě a na podzim si sukně užívám. Nosím totiž barevné punčocháče. Z handicapu jsem udělala přednost - velmi si zakládám na kvalitních letních kalhotách všeho druhu a barev. Každopádně u vody je to nepříjemné, ale víc už nevymyslím. :-)

cacharel
10 příspěvků 04.01.15 19:56

@FrancesAnn prosím ťa, to je zaujímavé, to ti odporučil lekár alebo ako si sa dostala ku tomuto zákroku, ďakujem.

FrancesAnn
81 příspěvků 04.01.15 20:14

@cacharel
Operaci mi doporučil doktor ze zdravotních důvodů, kdyby to bylo „jen“ kvůli kráse, asi bych radši nosila nadosmrti kalhoty nebo sukně až na zem (jsem poseroutka, co má z doktorů a nemocnic hrůzu). Popsal mi oba možné způsoby - buď vytažením žíly (operace v nemocnici) nebo tou ablací, což spočívá v zatavení špatné žíly, která se nějak následně vstřebá (ambulantní zákrok). Měla jsem si to rozmyslet a až se rozhodnu, dát vědět. No a vzhledem k mojí hrůze z toho, jít do nemocnice a nechat si dát narkózu, jsem se rozhodla pro tu druhou možnost. Jediná dost podstatná nevýhoda spočívá v tom, že se jedná o placený zákrok. Jinak to proběhlo rychle, bezbolestně, od třetího dne jsem mohla dělat úplně všechno - cvičení atd.

Ophelie
439 příspěvků 05.01.15 18:46

Co byste doporučily na metličky?

Dadoo
5533 příspěvků 06.01.15 22:07

Hlášení po výkonu :-)
V neděli jsem nastoupila do nemocnice. V pondělí po polední jsem šla na sál. protože jsem posera, chtěla jsem narkózu, epidurálu jsem se bála (představa, že všechno slyším..) první dojmy: velmi milé přijetí. Pokoj pro tři, prostředí moderní, velice čisté, TV na pokoji. Další spolupacientky byly stejného věku, takže jsme fajn pokecaly. Obě ale šly na jinou operaci. Druhý den po 12.hod odvoz na sál. Nahá pod dekou. Před sálem mi dali přes tělo takový velikánský „papír“ a pod ním stáhli deku, aby ze mě nebylo vidět vůbec nic. Ještě mě i přikryli, aby mi zatím nebyla zima. Amesteziologové přišli, představili se jménem - bylo příjemné vědět, že žílu mi nabodává Hanka a že se nemám bát, že na mě dohlédnou - pak trocha vtipkování na umělecký výkon operatéra, který mi předem černým fixem pokreslil nohu, slib těch nejkrásnějších snů… a pak až milý hlas další sestřičky, která mě budila na dospávacím pokoji. Fakt jsem měla spoustu snů! Akorát si je už nepamatuji :-D
Převoz zpátky na pokoj, žádné bolesti, odpolední pospávání a v šest konečně večeře - a moc dobrá! Ani jsem nepotřebovala nic na bolest, nebolelo to.
Strašně milé sestřičky, připomínaly, že kdykoliv budu něco potřebovat, mám hned zazvonit. Pro ilustraci - noční sestřička si všimla, jak mám dlouhatánskou, zbytečně, hadičku od kanyly na hřbetu ruky. Tak mi ji odstranila a vyměnila za kratší, tu stočila a zalepila - aby nepřekážela. Prostě si všimla a upravila, aby to pro mě bylo lepší.
Na pokoji jsem byla sama až do dnešního dopoledního odjezdu, obě paní zůstaly na JIPu.
Překvapil mě opravdu velmi milý a ochotný personál, všichni usměvaví, strašně mladí lékaři - holky a kluci :-) velmi příjemné jednání, bezproblémová narkóza a vůbec žádné nepříjemné pocity po narkoze i výkonu. Dobrá večeře a dobrý, neslazený čaj. :-D
Tak doufám, že mi to vydrží co nejdéle. Ale po této zkušenosti bych se, bylo-li by nutno, už nebála.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit