Kryolipolýza - máte osobní zkušenost?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

utrzene.sluchatko
21 příspěvků 23.09.12 12:35
Kryolipolýza - máte osobní zkušenost?

Dostala jsem od kolegyň v práci ke čtyřicátinám voucher na kryolipolýzu (nejspíš jako reakci na moje fňukání, že špek na břiše nejde dolů ani cvičením, ani dietou). Mám z dárku poněkud smíšené pocity, láká mě to a zároveň se trochu bojím, jak moc „neinvazivní“ zásah to je. Nikoho s osobní zkušeností ve svém okolí nemám, tak se obracím na vás. Jít do toho? Nebo raději ne? Předem díky za každou sdílenou zkušenost či názor.

Reakce:

uu  23.09.12 12:55

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 13:04

LadyPapajka  23.09.12 19:09

Až někdo najde opravdu něco, co funguje bez práce, vydělá na tom majlant a bude to drahý. Jinak prý na spoustu lidí to nepůsobí vůbec, na někoho jo, ale přímo kámošku, co by na to šla nemám.

Adivey
182 příspěvků 23.09.12 19:37

Mně kamarádka říkala, že na tom byla její maminka a zabralo jí to. Ale prý je rozdíl mezi tím, kdy se to dělá nějakou „žehličkou“ (to prý funguje) a nebo jen „destičkami“ (to prý nefunguje). Zároveň je to prý dobré jen na mírné dotvarování postavy - žádné velké hubnutí se nekoná. Ale nic o tom sama nevím, jen píšu, co mi říkala. Taky jsem slyšela, že právě v této oblasti bývají na Slevomatech apod. časté podfuky.
Osobně by mi ale bylo blbé tam nejít, když se mi na to kolegové složili. Snad se nic horšího, než že to nezabere nestane, ne?

Moir
1808 příspěvků 23.09.12 19:57

Kryolipolýza je hovadina, nefunguje to

CandyKendall
1164 příspěvků 23.09.12 20:05

Zkušenost nemám, ale má rada zní: Jděte do toho! I kdyby to nefungovalo, pořád jste to dostala jako dárek, takže vy tím nic neztratíte. ;)

Soňa3  24.09.12 14:29

Bohužel mi všechny mé známé, co na ní kdy byly (samozřejmě na několikerém sezení), potvrdily, že prostě nefunguje.. Pokud efekt byl, jen krátkodobý v řádu několika dní..

Curlygirl
1901 příspěvků 24.09.12 14:51

Přesně.. asi to je lepší než to nechat propadnout.. aspoň si odpočinete, zrelaxujete, uděláte relaxační odpoledne, i když to pravděpodobně nebude mít valný účinek…

@CandyKendall píše:
Zkušenost nemám, ale má rada zní: Jděte do toho! I kdyby to nefungovalo, pořád jste to dostala jako dárek, takže vy tím nic neztratíte. ;)

ofeliet
429 příspěvků 24.09.12 17:02

Já se hodně zajímám o alternativní medicínu a četla jsem, že to může ublížit. Neboť Vám zmrazí tukové buňky a ty potom zmetabolizují…čili se Vám sníží jejich počet. Tudíž jich budete mít méně než ostatní ženy. Vtip je v tom, že tukových buněk máme všechny stejně, jen některé z nás je mají vykrmené víc, některé míň. No a v těch tukových buňkách se tvoří hormony, tudíž Vám reálně hrozí problémy s hormonální činností. Já vím, že mi teď sto lidí napíše, že to co píšu není prokázané nebo že je prokázané, že to není pravda, ale věřte mi, jde v podstatě o to, že lidský organismus je tak vymakaná biochemická továrna, že ji žádný lidský výmysl nepřechytračí. Takže já radím, hubněte přirozeně nebo si nechte špek :-). Nikomu bych nedoporučovala zásah do organismu, který není nutný.

Pinx
220 příspěvků 24.09.12 18:08

Já osobně s tím zkušenosti nemám, ale někde jsem četla názor lékaře, že účinek kryolipolýzy by se dal přirovnat k vyběhnutí v šortkách do mrazivého rána, nebo tak něco, a docela bych s tím souhlasila, metoda „nic nedělejte a zhubněte“, jak už bylo řečeno výše, prostě nefunguje…

rice
348 příspěvků 24.09.12 18:32
@ofeliet píše:
No a v těch tukových buňkách se tvoří hormony, tudíž Vám reálně hrozí problémy s hormonální činností.

Hormonálně aktivní není podkožní tuk, ale viscerální. Navíc byste ho stejně musela zničit daleko víc. Jinak máte pravdu, je to blbost bez účinku.

ofeliet
429 příspěvků 24.09.12 19:12
@rice píše:
Hormonálně aktivní není podkožní tuk, ale viscerální. Navíc byste ho stejně musela zničit daleko víc. Jinak máte pravdu, je to blbost bez účinku.

Já teda nejsem moc biolog, ale prostě nenechala bych si jen tak brát nic z těla, protože nějaký chytrý člověk vymyslel, že to neva :-). Jinak asi máte pravdu, jak jsem koupila, tak jsem prodala…

bohuu
46 příspěvků 24.09.12 21:09

Je několik druhů těch přístrojů, záleží jaký daný salon používá. Mě to trochu pomohlo, ale do toho jsem cvičila. Bude to individualní

top topic
949 příspěvků 24.09.12 21:24

A co taková liposukce? Znáte někoho, kdo si nechal odsát tuk a pak si ty nově nabyté tvary udržel? Myslím, že pokud dotyčný nebude cvičit a jinak jíst, tak to stejně nabere zpět, ne?

Letefa
716 příspěvků 25.09.12 08:19

Odborník taky nejsem, ale co jsem si o tom pozjišťovala, fakt to není nic zdravého. Něco v tom smyslu, že nejvíc škodlivé je to pro osoby s vysokým cholesterolem, které už tak mají co dělat, natož aby se jim do těla vyplavil další tuk.

Soňa3  25.09.12 10:27
@top topic píše:
A co taková liposukce? Znáte někoho, kdo si nechal odsát tuk a pak si ty nově nabyté tvary udržel? Myslím, že pokud dotyčný nebude cvičit a jinak jíst, tak to stejně nabere zpět, ne?

Nejenže máte pravdu, nabere je zpět, ale protože v oblastech, kde mu byl tuk odstát již nemá dost tukových buněk, tak se ten tuk bude ukládat v ostatních oblastech, takže ta jeho postava bude opět tlustá, ale úplně nepřirozeně:-(((

Na liposukci bych nešla z těchto důvodů:
1. Dá se provádět pouze lidem, kteří ji nepotřebují - tzn. mají třeba 10 kg nadváhu, která by se dala klidně shodit jinými způsoby, pro obézní je nebezpečná a bez účinku (tedy vyditelného)

2. je brutální

3. Doprovází ji dlouhá rekonvalescence s řadou rizik, nakonec se může stát, že se vám pak špatně zhojí podkoží a vy budete mít danou oblast jak měsíční krajinu - mnohem horší, než jak vypadala před zákrokem.

Pochopím, že když se někomu ukládá tuk v nesmyslném množství třeba na vnější straně stehen (jsou tací - přes prsa 85 a přes boky 120), tak ten zákrok má opodstatnění, ale opravdu jen u člověka, který si udržuje stabilní váhu a je relativně štíhlý.

Rena8
86 příspěvků 1 inzerát 25.09.12 10:53
@Curlygirl píše:
Přesně.. asi to je lepší než to nechat propadnout.. aspoň si odpočinete, zrelaxujete, uděláte relaxační odpoledne, i když to pravděpodobně nebude mít valný účinek…

S tou relaxací to není tak úplně pravda. Kamarádka zákrok podstoupila, nebylo to nic příjemného a další týden brala prášky proti bolesti - prostě ji to „zmražené“ břicho bolelo. Po půl roce efekt veškerý žádný… Vyměnila bych to za poukaz na masáž :)

Curlygirl
1901 příspěvků 25.09.12 13:32

@Rena8 ježíši, aha, já myslela, že to je buď neutrální nebo i příjemné.. tak to v tom případě obracím :-)

Nechoďte nikam!

utrzene.sluchatko
21 příspěvků 25.09.12 16:14

Díky moc za všechny příspěvky. Nakonec jsem šla na radu ke své doktorce. A je vymalováno. Vzhledem k prodělanému onemocnění ledvin, které je kontraindikací, mi to rovnou zakázala. Zkusím radu @Rena8, vyměnit poukaz za něco jiného. Na dobrou masáž snad žádnou kontraindikaci ne­mám…

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit