Kudrnaté a vlnité vlasy

Fotoalbum tématu (18) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Haslerka1251
109 příspěvků 03.05.13 14:17
Kudrnaté a vlnité vlasy

Jelikož se tu ve vícero tématech vyskytly kudrnaté nebo vlnité vlasy, napadlo mě založit téma speciálně o nich. Jelikož jsem taky majitelkou kudrnatých a navíc celkem jemných vlasů, docela bych i uvítala nějaké tipy jak na ně, jak upravujete, jestli foukat/nefoukat, zkušenosti s kadeřnicemi, mít či nemít ofinu a podobně :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Reakce:

zelene.oko  03.05.13 14:35

Tuhle diskuzi vítám, jsem taky majitelka kudrlin a zrovna teď těžce s vlasy bojuju, po ostříhání a obarvení se změnily a já zase nevím, jak na ně… Používám Redken řadu na kudrnaté vlasy, ale horní vlasy jsou stále šíleně suché a krepaté :-(

modny guru
280 příspěvků 03.05.13 14:36

Tak to som uz druha s takymito vlasmi. A je to prekliatie. Fenovat nemozem, hned po vyfenovani vidim, ako sa mi vlasy polamali. Robim vsak to, ze ked si vlasy umyjem, dam do nich tuzidlo, inac sa mi uplne rozlietaju, a vyzeraju ako perie. Na stranke dlouhevlasy som nasla recept na „tuzidlo“ z lanovych semiacok, skusila som, a ked sa to s nim neprezenie, vysledok je skvely, velke plus - nenici vlasy.
5 min. povarite lyzicu semiacok s 2 dl vody, prelejete cez sitko, a mate to:)

Haslerka1251
109 příspěvků 03.05.13 14:49

Já teda používám přípravky Balea (šampon, kondicionér a sprej po umytí na udržení vln) a k tomu tužicí pěnu od Wellaflex na vlnité a kudrnaté vlasy. Taky vlasy foukám, nejdřív do nich dám tužicí pěnu a pak v předklonu přes ruku (udělám si z ruky difuzér, naberu do dlaně vlasy a pak to fénuju v té dlani) foukám, ale teda jen tak do polosucha, ony pak ty vlnky vypadají líp když doschnou samy. Ovšem když nemám fén, tak je to peklo, mám ten typ vlasů, co je od kořínků do půlky hlavy rovný a až pak jsou krásné vlny, je to prokletí.

modny guru
280 příspěvků 03.05.13 14:52

Ano, aj ja to tak mam, ale raz mi kadernicka dala do vlasov tuzidlo, a vyfukala mi ich cez difuzer. Vtedy boli pekne kucerave od hlavy.

Haslerka1251
109 příspěvků 03.05.13 14:54

Však proto je taky foukám po umytí, jinak vypadám jak vodník, ještě s mým oválným obličejem :D

cibetka 1  03.05.13 16:14

Po umytí vetřu do konečků panenský kokosový olej a nechám uschnout za občasného promačkání vlasů rukou. Toť vše. Většinou nefenuji. Nemá to cenu, jakmile vejdu do vlhka, jako je třeba dnes, vlasy prstýnkují okamžitě ještě víc a pěkně podle svého. Kadeřnicím jsem vždy vysvětlovala, aby mne proboha nechaly odejít s mokrou hlavou, že to tak bude lepší. No na to nejsou dostatečně studovaný, aby pochopily tak složitou věc.

Zebra33
2038 příspěvků 03.05.13 16:22

Kopiruju sem navod na foukani difuzerem, ktery jsem nedavno postovala na Peklo radi:
„Zacit s mokrymi vlasy (jen vymackat vodu, nesusit rucnikem!), dat tuzidlo nebo krem pro podporu vlneni, rukama vlasy jakoby pomackat (vzit do dlane od konecku smerem k hlave a zmacknout ). Vzit difuzer a po castech do nej vlasy smerem od konecku pokladat a primackavat smerem k hlave. Kazdou cast drzet v difuzeru klidne i 20 sekund, difuzerem nekroutit (!!!), pouze trpelive drzet.“
Z pripravku ted zrovna pouzivam takovy jakoby ridky gel s pumpickou od Redken (rada Curvaceous), olej od Kerastase (oranzove baleni s pumpickou), dobry jsem mela i takovy krem od Schwarzkopf z rady Osis, ale nevim, jestli se jeste vyrabi. Z drogerkovych (Nivea, Taft) mam tu zkusenost, ze efekt dobry, ale dlouhodobe pouzivani mi vysusovalo vlasy.

zelene.oko  03.05.13 16:24

Kokosový olej je dobrý nápad, rozhodně vyzkouším. Kadeřnice mi doporučovala arganový. Já zkoušela jojobový, ale mám po něm takové divně hrubé vlasy.

Zebra33
2038 příspěvků 03.05.13 16:24

Jeste pridavam stranku www.naturallycurly.com, kde maji vlasy rozdelene do skupin podle stupne zvlneni a najdete tam ruzne tipy & triky na miru prave vasemu zvlneni. Ty stranky jsou docela divoce postavene, neco tam najit je fakt umeni, ale kdyz uz se prokousete, stoji to podle me za to :)

zelene.oko  04.05.13 11:31

Já mám se svými kudrnatými vlasy jeden zásadní problém a to, že cokoliv si dám do vlasů (gumičku, čelenku, skřipec…), se mi do nich jakoby obtiskne, ale ne tak, že by se to po umytí srovnalo, ale ten obtisk tam vydrží klidně měsíc :-( Takže mám teď jedenu divnou vlnu od gumičky po celém obvodu hlavy a jednu vlnu nad čelem z čelenky. Jsem z toho dost zoufalá, nedělám si kvůli tomu žádné účesy. Nosit pořád jen rozpuštěné je nuda a hlavně ne vždy je to příjemné.

Ctverka4
6 příspěvků 04.05.13 11:47

Taky jsem majitelkou kudrnatých vlasů, mám je zároveň hodně husté, tvrdé a vysušené… Nikdy si je nefoukám a rozčesávám je pouze před a po umytí mokré. Docela se mi osvědčila kosmetika Matrix, používám ji asi 1,5 roku a v poslední době pozoruji zlepšení.

Haslerka1251
109 příspěvků 04.05.13 11:50

Mě nejvíce štve, že jakmile se rozhodnu pro drdol, culík nebo čelenkový účes, tak už to v průběhu dne nemůžu změnit na rozpuštěné vlasy, protože moje stupidní vlasy se narovnají takovm způsobem, že vypadám jak…nevím k čemu to přirovnat :D Prostě ty vlasy jsou napůl rovné a napůl vlnité, vypadá to strašně…závidím těm, co si můžou udělat culík a pak to jen postříkat vodou a nechat rozpuštěné jak se jim zamane..

Haslerka1251
109 příspěvků 04.05.13 11:54

Mimochodem, každý rok mě tak občas hryzne nápad, že bych si nechala střihnout ofinu…klasicky rovnou. Ale nevím jestli je to dobrý nápad s kudrnatými vlasy. Jasný, žehličky jsou, ale spíše mě zajímá názor někoho kudrnatého, kdo už to zkusil, nebo jestli vás to taky napadlo. Mám dost vysoké čelo, takže by mi to pomohlo ho schovat. NEmám ho totiž ráda :D

misty87
9 příspěvků 04.05.13 12:01

@Haslerka1251 Neměla jsem ofinu, ale patku…No, je to o nervy, protože když je venku vlhko nebo prší, tak to krepatí nebo se to pokroutí a vypadá to hrozně. Řešením je nosit s sebou žehličku nebo si nechat tu ofinu trvale vyrovnat (ségra to má a fakt to drží hezky rovné, ale odrůstá to). Já na to neměla nervy, takže přestože se mi to líbilo, nechala jsem to odrůst.

cibetka 1  04.05.13 12:17

@Haslerka1251
Také jsem se nechala unést a sama ustřihla ofinu. Samozřejmě se mi vždy, když to nejméně potřebuji, udělá taková přiblblá vlna a já vypadám jak kdybych právě vystoupila na hlavním nádraží z rychlíku z Moravy. Nechávám dorůst, nic proti Moravandám.

zelene.oko  04.05.13 12:41

Já taky ofinu měla a nechápu, proč jsem ji tak dlouho nosila, bylo to peklo všech pekel, ta ofina se prostě točí, jak se jí zlíbí a je je to pak děs, mám dojem, že většinu času jsem s ní vypadala jak blbec, protože málokdy byly podmínky, že vydržela přežehlená a upravená celý den…

chinin
2788 příspěvků 04.05.13 12:44

Dohledala jsem svuj stary prispevek z jineho vlakna, treba se nekomu z vas bude hodit.:-) Jde o moje leta ziskavane zkusenosti a rady kaderniku proverene (moji) praxi. Pote, co jsem je zde psala minule, mela jsem v nasledujicich mesicich v SZ spoustu pozitivnich ohlasu od diskuterek (a jednoho diskutera;-)), kterym se me tipy take osvedcily.

Na vlnité vlasy se sklonem ke krepatění se mi osvědčilo:

• používat kvalitni vlasovou kosmetiku - osobne povazuji za nejlepsi radu Kerastase Nutritive Oléo Curl (šampon, maska namísto kondicionéru, tzv. noční maska), a to jsem zkoušela různou vlasovou kosmetiku, včetně L´Oreal Proffesional či Matrix
  • používat vlasový „olejicek“ - nejlepsi jsou podle me Elixir ultime od Kerastase a L´Oreal Proffesional Mythic oil (ten mi udělá stejnou službu za méně peněz)
  • nepoužívat tužidla a stylingové gely (vysusuji vlasy! a vlnite a kudrnate vlasy maji obecne sussi strukturu), ale dle potřeby krémy a vosky určené speciálně pro vlnité vlasy - za jeden ze svych top 10 kosmetickych pripravku a no. 1 pripravek vlasove kosmetiky povazuji Kerastase Nutritive Oléo Curl Definition Creme
  • pokud je potřeba používat lak na vlasy pak kvalitní! (laky take vlasy vysusuji, v kombinaci s letnim sluncem je dobre se jim vyhnout uplne) - dobrou zkušenost mám s laky L´Oreal Proffesional ci z levnejsich Toni & Guy Glamour
  • suché vlasy zbytečně nerozčesávat ani do nich nesahat:-) (nejdriv jsem byla skepticka k radam, vlnite vlasy neprocesavat ani pred stylingovou upravou, ale osvedcilo se mi to, nyni cesu vlasy pouze ridkym hrebenem mokre po umyti a jeste vlhke s vetrenym vlasovym olejickem, pote je pouze lehce prohrabuji rukami a upravuji s pomoci vlasoveho kremu)
  • používat speciální profesionální přípravky na ochranu vlasů před jižním sluncem, mořem, chlórem - mne se osvedcil pripravek Revlon Proffesional Sun Care Hydra Screen (poskytuje nejen ochranu, ale i potrebnou hydrataci); protoze slunce, jak znamo, vysusuje, je dobre pouzivat sun-protect pripravky i v nasich zemepisnych sirkach
  • na rozčesávání je skvělý kartáč Tangle Teezer (jako bonus se vlasy krásně lesknou), jinak pouzivat jen hrebeny s hodne ridkymi zuby
  • pokud je potřeba vlasy sušit (já je např. z určitého důvodu nemohu nechat jen volně uschnout), pak je jen volně sušit difuzérem, nefénovat, nefoukat
  • v této souvislosti doporučuji pořídit kvalitní fén s difuzérem – mně se osvědčil Babyliss, a pokusit se vyhnout všem jiným fénům (typicky v hotelech)
  • poslední, co mě napadá, jsou občasné olejové zábaly – dobrou zkušenost mám s ricinovým nebo avokádovým olejem.

Moje vlasy jsou vlnite, huste a pevne, jejich horni vrstva ma tendenci se vysusovat, krepatet a lehce elekteizovat. Pote, co pravidelne o vlasy pecuji popsanym zpusobem, vyrazne (a viditelne) se mi zlepsila jejich kvalita.

Podle meho kadernika maji vlasy velkou pamet, takze trvale zlepseni jejich kvality je „behem na delsi trat“. Pokud jde o pouzivane pripravky, tak teprve cca po dvou az trech mesicich jejich pouzivani se na vlasech projevi. Proto obecne vyrobci doporucuji nestridat pripravky drive nez po trech mesicich. Samozrejme, pokud se mi po dvou/trech tydnech pouzivani noveho pripravku vyrazne zhorsi kvalita vlasu, odlozim ho.

Canavi
224 příspěvků 04.05.13 12:58
@Haslerka1251 píše:
střihnout ofinu…klasicky rovnou. Ale nevím jestli je to dobrý nápad s kudrnatými vlasy. Mám dost vysoké čelo, takže by mi to pomohlo ho schovat. NEmám ho totiž ráda :D

Ofinu nosím, taky mám problém s vysokým čelem :-) Základ je, že se vlasy nesmí stříhat úplně rovně, ale každý pramen našikmo (V každém prameni jsou jinak dlouhé vlasy, nevím, jak jinak to vysvětlit). Jinak si vlasy nelehnou a trčí, tedy alespoň mě.

chinin
2788 příspěvků 04.05.13 12:58

@zelene.oko
Vlnite vlasy tim, jak maji suchou strukturu, maji tendenci se lamat a k tomu maji „velkou pamet“. Proto se na ne nedoporucuje pouzivat gumicky apod. Osobne se mi osvedcilo spise vlasy „na volno“ smotat do drdolu a sepnout skripcem ci nejakou sponou.

Ruzne ucesy pro vlnite vlasy bych take uvitala. Problem tech mych je, ze jsou hodne pevne, a tudiz tezke. Proto napr. neprichazi v uvahu ucesy typu volneho francouzskeho copu apod., kdy cop vlasy tahne dolu, a na temeni hlavy se tudiz jednak vlasy „splacnou“, jednak me „tahnou“ (po delsi dobe me z toho boli pokozka hlavy a jakoby i korinky vlasu).

chinin
2788 příspěvků 04.05.13 13:07

@Zebra33
Idealni postup suseni vlasu difuzerem jste popsala skvele. Jeste bych doplnila, ze je dobre vlasy susit v predklonu, aby byly zvlnene hned od korinku a nebyly par centimetru od hlavy rovne. Osobne se mi osvedcilo, po vysuseni vlasu v predklonu vlasy jeste jednou stejnym zpusobem projet difuzerem se studenym vzduchem (staci drzet cca 5 vterin), coz skvele vlny zafixuje a nezatizi jako stylingove pripravky. A dale, protoze mam vlasy pevne a tezke, a maji tudiz tendenci se vlastni tihou trochu „splacnout“ na temeni, osvedcilo se mi po dosuseni vlasu v predklonu, vlasy hodit dozadu a rukou lehce nadzvednout prameny vlasu na temeni hlavy a pres difuzer je podfouknout studenym vzduchem (cca 5 az 10 vterin kazdy pramen).

zelene.oko  04.05.13 13:09

@chinin Já se už gumičkám snažím vyhýbat, a když potřebuju, tak si zapletu neutažený cop, nebo dám skřipec. Ale i když si smotám vlasy na volno a dám skřipec, stejně je to tam pak obtisklé. A na sport je gumička nutná. Je ale fakt, že když jsem měla vlasy v nejlepším stavu, tak se i to obtiskávání zlepšilo. Jinak díky za vaše tipy, dělám téměř vše jako vy, ale jsem teprve na začátku, teprve nedávno jsem přestala žehlit a je to na stavu vlasů znát.

Haslerka1251
109 příspěvků 04.05.13 13:30

@chinin Teda, vyčerpávající příspěvek, jen co je pravda. Rady výborné, ovšem jak to tak vidím, tak peněz do toho vrážíte nemálo. Svrběly už mě párkrát ruce koupit si difuzér, ovšem po zkušenosti, kdy na mě v kadeřnictví paní vytasila difuzér a jala se foukat moje čerstvě ostříhané vlasy, načež mi ten horký vzduch snad vypálil kolečko i v mozku a smrděly spálené vlasy, tak se mi do něj nějak extra nechce :D

chinin
2788 příspěvků 04.05.13 13:32

@Haslerka1251
„…Mě nejvíce štve, že jakmile se rozhodnu pro drdol, culík nebo čelenkový účes, tak už to v průběhu dne nemůžu změnit na rozpuštěné vlasy..“

Taky me to drive stvalo. Nyni pote, co se mi diky dusledne a kvalitni peci, zlepsila kvalita vlasu, je to to mnohem lepsi. Jak jsem psala vyse, ucesy z vlasu delam pouze „volne“, pak je zpravidla prelakuji (v lete se laku snazim vyhnout), a kdyz potrebuji pres den uces „zrusit“, rozpustim ho a vlasy v predklonu „procesu prsty“, vlasy prehodim dozadu a trochu zvednu na temeni. Vysledek je fajn. Pokud mam jeden den vlasy napr. smotane do drdolu a druhy den je chci mit volne, vecer je procesu Tangle teezerem. Vysledek je druhy den opet fajn.

K ofine z vlnitych vlasu:
Z vlnitych vlasu nikdy nedocilite uplne hladne rovne ofiny bez potreby nekolikrat denne ji vyzehlit/vyfoukat do hladka a spousty stylingovych pripravku. Zehleni a foukani a dale i lak na vlasy vlnite vlasy dale vysusuji a zhorsuji jejich kvalitu, a tim i „upravitelnost“… Mne se - v dobe, kdy jsem stala o ofinu - osvedcila delsi ofina cesana na stranu, ktera volne prechazi do vlasu lehce sestrihanych od obliceje. Kdyz se mi behem dne „nemozne zkroutila“ treba vlivem vlhkosti, stacilo ji trochu navlhcit nebo idealne pouzit trochu vosku na vlasy ci vlasoveho kremu (pro tyto ucely noseneho v kabelce v minikrabicce od balzamu na rty) a rukou prehodit ofinu k ostatnim vlasum na stranu (v podstate ofinu pro tu chvili zrusit).

ROVNANI VLNITYCH VLASU NEDOPORUCUJI! V minulosti jsem se nechala zlakat touto „trvalou naruby“, nastesti pouze na ofinu, ne na cele vlasy. Poprve to bylo skvele, podruhe (stejna kadernice, stejny pripravek, stejna doba pusobeni) mi ofina zkrepatela tak, ze pripominala chemlon, a jedinym resenim bylo ji nechat odrust. At vam kadernice bude tvrdit cokoli o „vyzivne trvale“, jakakoli trvala vlasy vysusuje a nikdy nevite predem, jake dalsi vysuseni vase jiz z podstaty suche vlasy snesou „bez uhony“.

zelene.oko  04.05.13 13:56

Já mám naštěstí teď kadeřnici, první v mém životě, která rozumí tomu, co mám na hlavě :-) A teď se to spolu snažíme dát do pořádku. Podle mě je lepší naučit se s kudrnami pracovat. Nedavno jsem byla na jedné konferenci a z asi 30 účastníků jsem byla jediná kudrnatá! :-)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit