Kupujete levné boty?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

skuran
44 příspěvků 06.09.12 19:07
Kupujete levne boty?

Mile damy (a panove),
zajimalo by me, jak to mate s nakupem bot. Kupujete pouze v obuvnictvi, nebo i v beznych modnich retezcich? Kupujete v trznicich ci levnych kramech s cinskym dovozem? V sekacich? A jakou mate zkusenost s temihle levnejsimi kousky - tedy za par stovek, dejme tomu do tisice? Odkud brat a co nedoporucujete?

Jsem zvykla kupovat pouze v obuvnictvich, tak mezi 1000 a 2000, jenze diky tomu mam na cely rok asi ctvery univerzalni boty (no dobre, jeste sportovni sandaly, ale ty jsou jen na letni horske tury). Rada bych nejak rozsirila svou sbirku, ale nechce se mi kupovat levny sunt, ktery mi znici klenbu chodidla a pak se rozpadne:)

Dekuji za vase zkusenosti!

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »

Reakce:

Mylady2
12409 příspěvků 06.09.12 19:19

Jistě! Hlavně takové o kterých vím, že je třeba budu mít na sobě jednou či dvakrát;-) kupuju hlavně na ASOS, new look, tally weijl…prostě kdekoliv v obchodech které nabízí i oblečení.
V Sekáči ani u větví ne;-) zatím jsem neměla příležitost.

Modrý vrabec  06.09.12 19:27

Musím se přiznat, že velká část bot, které mám, jsou z těch levnějších… Deichman, Mixer, levný obchod typu lepší tržnice atd. Některé vydržely a jiné moc ne. Např. baleríny z Deichmanu drží několik sezon (nenosím je každý den, střídám s jinými).

mujercita  06.09.12 19:30

Vždycky a tím myslím cenu do tří stovek. Letos v zimě jsem si koupila první drahé boty v životě, tím myslím, že stály cca dva tisíce. Jestli mi nevydrží aspoň pět let, tak budu pořádně otrávená.

stará
68 příspěvků 06.09.12 19:34

Jediné drahé boty kupuju na běhání a na hory (léto i zima).

Kateřina
246 příspěvků 06.09.12 19:46

Někdy ano, většinou, když potřebuju nějaký doplněk. Mám černé a hnědé kvalitní boty, takový ten základ a pak pár barevných nebo zajímavých za pár šupů. Ale i ty mám moc ráda, oživí outfit. Většinou vám nevydrží víc jako sezónu, ale těch dvou stovek vám tak líto nebude :-)

MP PAVLINA
25 příspěvků 06.09.12 19:47

V sekačí jsem par bot koupila, a jsou perfektní, samozřejmě nikdy nejsou skoro nošený. Prostě dobrý kup a velká náhoda. V tržnicích nekupuju a Deichman apod.taky ne. Samozřejmě jsem těmto obchodům kdysi taky nalítla, hlavně kvůli ceně, ale poučila jsem se. Nejvíc mi spíš vadí ty hnusný materialy, boty se strašně brzy ošoupou a jakoby zajdou. Takže za mě levně v sekáči za kvalitní no a pak jedině uplně nový, taky kvalitní ale dražší.

Uživatel je onlinemegusa
202 příspěvků 06.09.12 19:59

Jsem na boty strašnej „úchyl“ :)
a kupuju jak levné, tak dražší..
Levné baleríny, sandálky a jiné různé, hlavně letní botičky (tak kolem tří stovek), abych měla různé barvy a mohla kombinovat a střídat.. mimochodem zrovna jedny krajkové velice oblíbené a často nošené z deichmana mám už tři sezóny a stále drží..
Z těch dražších vybírám hlavně boty které musí něco vydržet - zimní boty
a pak to bývají kožené botičky na podpatku (které kvůli špatně zhojené zlomenině kotníku moc neunosím, ale mám pro ně strašlivou slabost - snažím se léčit - tu slabost, né zlomeninu :D )
A pak kategorie sama pro sebe - a na těch moc nešetřím - trekovky a pohorky jelikož jsem každou chvíli někde v „divočině“.. Díky bohu to jsou boty které kupuju tak jednou za pět let..
No, ale ať zrovna kupuju boty levné nebo drahé hodně koukám na to jak jsou udělané… Jsem vyloženě alergická na to, jak většina levných bot je odfláknutých, pocintaných lepidlem, špičky jsou křivé..
Zrovna dnes jsem se zamilovala do jedněch nízkých kozaček na (pro mě ideálním) asi třícentimetrovém podpatku v nádherně zelené barvě.. žel bohu ta zamilovanost pominula jakmile jsem se do boty nazula.. klenba úplně jinde než by měla být..

Moir
1802 příspěvků 06.09.12 20:00

Sem tam, z různých důvodů, před lety v prvním zaměstnání před první výplatou a odjezdem na služební cestu polobotky u Vietnamců, protože se jejich předchůdci rozhodly rozpadnout a já opravdu neměla na víc, jak těch 150 Kč, které stály (a vydržely dost dlouho!!!), teď sem tam něco vydražím na ebay, či ulovím v sekáči, ale to jsou převážně značky, Next, River Island, Clarks, Geox…

D.C.M.
82 příspěvků 06.09.12 20:02

Kupuji. Do pěti stovek je jich většina v mém botníku. Nemám od nich velká očekávání a vím, že nejsem osoba, která se o své boty bezmezně stará. Z vyšší cenové relace vlastním kozačky a lodičky.
Jinak kvalita u levných bot je vysoce různorodá. U Vietnamců boty nenakupuji, ale máme v okolí obchod s drogerií, textilem, krmivem pro havěť a obuví. Pravděpodobně většina bot made in China, ale lepší výběr velikostí apod. Zatím se mi žádné nerozpadly po pár dnech nošení. Jednu sezonu mi vydržely snad všechny, ale nenosím je neustále. Minimum je se mnou déle než tři roky.

corleone  06.09.12 20:03

Jak si můžete kupovat levné boty? Nenávidíte své nohy? Chcete soutěžit na paralympiádě? Levné boty fakt ne!

Dahllie
2222 příspěvků 06.09.12 20:23

Mám levné i drahé. Kvalitní kožené si kupuju na celodenní nošení, kvalitní sportovní na sport. Ale na krátkou dobu, kde vím, že nebudu moc chodit, si klidně pořizuju levné. Třeba do divadla, či na plesy (nejsem moc taneční typ, spíš povídací) a jedny kvalitní černé lodičky by mě v životě neuspokojily. A jsem probírač výprodejí. Třeba v Deichmannu se dají sehnat slušné, kolikrát i kožené, boty a pár korun mezi tzv. posledními páry. Na tržnici bych nešla, za stejnou cenu seženu ty výprodejové v řetězcích.

MP PAVLINA
25 příspěvků 06.09.12 20:26

A tak já si nemyslím. že v našem věku si ještě můžeme zničit klenbu. Spíš jde o pohodlnost bot a ty nový, levný opravdu pohodlný nebývají.

kacenka.smile
427 příspěvků 06.09.12 20:27

Vždycky mám pár kvalitních párů bot (kožené, do 2 tis), ale k tomu několikero levných např. z Deichmanna, Humanicu a CCC. V obchodech s oblečením boty nekupuji, vyjma žabek.

Dáma_s_hranostajem
136 příspěvků 06.09.12 20:28

Snažím se už levné boty z nekvalitních materiálů nekupovat. Bot od Vietnamců jsem si v mládí užila dost, na dražší jsme jednoduše neměli peníze. Teď si vydělávám a nemám problém do bot víc investovat a naposledy mi to došlo asi před měsícem, když jsem zkoušela v Renu baleríny - pár z nějaké umělotiny, pak jsem našla jedny kožené, ten rozdíl v prvním obutí byl tak velký, až mě to překvapilo a naprosto vyléčilo od levných materiálů. Třeba moje nedá na boty od Vietnamců dopustit, zrovna má asi štěstí, protože jí vždycky pár let vydrží a přijde jí to děsně výhodné.

seznam.mih  06.09.12 20:29

Celý život jsem nic jinýho než levné boty nenakupovala Rozdíl oproti dražší botě (jediné, co mám, co stály nad litr a jsou kožené) je lepší tvarovaná podrážka a taky to, že mi nohy nepáchnou kilometr daleko. Můžu si zout boty a nebát se o svoje zvířátka :D Takže pokud bych se rozhodla nakoupit u vietnamců, nebo v jiných levných botách, tak se budu koukat po textilu, nebo s nějakou malou příměsí kůže (na některých levných botách to mají tak, že vnějšek je umělej a vnitřek je napůl umělej a napůl koženej) ale radši po tom textilu. Ty aspoň můžu vyprat oproti kůži. Záleží ale i na zpracování.
Jen nevím, jak já poznám, že mám zničenou nohu, když mi nohy nijak nebolí, nebo nevykazují známku nějakého poškození, když jsem celej život chodila v levných botách.

Příspěvek upraven 06.09.12 v 20:30

corleone  06.09.12 20:29

@Dahllie Možná by to chtělo definovat, co znamená levné, středně drahé a drahé boty. S drahou polovičkou absolvuju většinu nákupů, takže já to mám nastaveno asi takto:

• Levné: do 5.000,– Kč
  • Středně drahé: 5-15.000,– Kč
  • Drahé: nad 15.000,– Kč

Samozřejmě záleží i na typu boty - třeba kozačky jsou pochopitelně dražší. Takže jako referenční beru lodičky.

D.C.M.
82 příspěvků 06.09.12 20:32

@corleone: Pokud neumíte číst, tak nahoře (úvodní příspěvek od skuran) byly definovány levné boty do tisíce korun.

seznam.mih  06.09.12 20:32

@corleone hehe tak to sme diametrálně jinde.
Levné - do 500
středně drahé - 500 - 1500
drahé - 1500 - 3000
extrémně drahé - 3000+

mujercita  06.09.12 20:34

Jak vypadají takové lodičky nad 15000? Jen tak pro zajímavost. To jsou ty z krokodýlí kůže? Nebo ty jsou ještě dražší?

seznam.mih  06.09.12 20:35

@mujercita Nebudou to nějaké boty poseté diamanty a drahokamy?

Calis  06.09.12 20:40

Drahé boty mám na běhání a na turistiku. Loni jsem si koupila (pro mě dražší) kozačky za 2100.-. Mám jedny letní sandále za necelé 2000.- Jinak baleríny a letní boty, které si vezmu za sezónu párkrát na nohu, mám tak do 500.- z Deichmanna, CCC atd. Až nebudu mít tak omezený studentský rozpočet, ráda začnu kupovat i dražší kousky.

corleone  06.09.12 20:49

@mujercita Příklad středně drahých: http://store.prada.com/…_F0A48_F_085
Příklad drahých: http://www.net-a-porter.com/product/313260

llolla
2102 příspěvků 06.09.12 20:50

Já si kupuju v obchodech s oblečením plátěné kecky na léto, za stovku, dvě si nakoupím třeba ve třech barvách a můžu vesele kombinovat. Posledně jsem v jedněch stoupla do asfaltu, tak mě to nemrzí, za těch pár korun. Lodičky mám dvoje pořádné- kožené (a jedny zázračné: sehnala jsem je za 300 u nás na malém městě v obuvi, jsou koženkové, poprvé trochu tlačily, ale teď jsou to nejpohodlnější lodičky, co mám, nemám puchýře ani když je nosím naboso). V sekáči boty nekupuju, vlastně tam nenakupuju vůbec, jsem cimprlich a představa, že nevím, kdo to měl na sobě mně prostě vadí (vím, že mě zde přítomné milovnice sekáčů za tento názor ukamenují, ale já jsem se to snažila překonat, no nejde to. Na tržnicích si boty nekupuju proto, že se mi tam nelíbí - tedy, nelíbily se se mi když jsem tam byla naposled asi před šesti lety.

mujercita  06.09.12 20:52
@corleone píše:
@mujercita Příklad středně drahých: http://store.prada.com/…_F0A48_F_085
Příklad drahých: http://www.net-a-porter.com/product/313260

Aha, děkuju. Středně drahé jsou ošklivé a hodně drahé vysoké. Ušetřím :-)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit