Kupujete něco pořád dokola?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sibyla
2639 příspěvků 05.11.12 09:22
Kupujete něco pořád dokola?

Napřed příklad z filmu ( Don´t Eat The Daisies s Doris Day).
Doris jde koupit potahovou látku na pohovku, kterou koupili s domem. Pořád si nemůže vybrat, svolí ke kompromisu - když vtom uvidí prodavače, nesoucího balík té pravé, jediné, přesné látky. Vyskočí, přeběhne krám, vyrve mu balík, látku koupí. „Co na to říkáte, Maggie?“ ptá se hrdě doma posluhovačky. „No, dyť porád řikám, že se mi to na křeslech líbí.“ Doris koupila přesně tu látku, kterou už doma měli.
Já takhle ulítávám na kabelkách typu doktorský kufřík. Absolutně je nepotřebuji, rozumem i srdcem tíhnu k jiným, ale jak vidím kufřík, podlehnu. Kdysi jsem měla černohnědý, který jsem nosila prostě ke všemu. Teď jsem si koupila vanilkově žlutý, zašedlý prachem, tak jsem ho nabarvila na růžovočerveno. Pak z krásné hnědavé přírodní kůže - bohužel přes 45 cm dlouhý, takže je to spíš příruční zavazadlo. Naposledy jsem přihazovala na kaštanově hnědý, ač se mi k ničemu nehodí - naštěstí se ukázalo, že monitor klamal, a barva je vínová.
Kromě toho mám slabost pro kabáty typu doktor Živago: dlouhé těžké vlněné dvouřadé, v pase úzké a dole rozšířené. Tmavomodrý má sestra odložila před sedmi lety a já ho od té doby nosím. Vloni jsem si přikoupila ještě hnědý. Máte taky takovou mánii?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

Rabbit-Heart
644 příspěvků 05.11.12 09:29

Cosi takového už tu je: http://www.modnipeklo.cz/…itavate-988/
Já pořád, ale úplně pořád kupuju šaty a barevné punčocháče. Aukro je moje zhouba. Potřebuju, aby mi někdo odoperoval tu část mozku, která je za to zodpovědná :D

mujercita  05.11.12 09:33

Mistra a Markétku :-) už třikrát mi to někdo čmajznul a musela jem si to pořídit znova.
Jinak kdysi jsem měla takovou velice oblíbenou noční košili a nosila jsem ji tak dlouho, dokud se doslova nerozpadla ošoupáním, pak jsem si koupila znova tu samou, ale ono už to nějak nebylo ono, ta ošoupaná byla nějak příjemnější

seznam.mih  05.11.12 09:36

Já takhle jakmile uvidím obyčejnou hladkou plastovou čelenku akorát širokou (né moc úzkou a né strašně širokou) tak jí kupuju. Avšak dlouho jsem žádnou pěknou obyčejnou čelenku neviděla. Hodně je používám a moje nejoblíbenější - obyčejná červená - na ní nedám dopustit

waw
336 příspěvků 05.11.12 09:40

Podprsenky. Jakmile najdu nějakou, která mi vyhovuje po všech stránkách, obvykle časem zajdu i pro další barvy téhož modelu. Nicméně považuji to za praktickou věc, ne za mánii :-)

natyska123
62 příspěvků 05.11.12 09:40

Pořád kupujeme vlasové gumičky, protože to někam mizí a nikdo neví kam.

Rabbit-Heart
644 příspěvků 05.11.12 09:40

@seznam.mih: Na čelenkách jsem si jednu dobu ujížděla taky, měla jsem jich snad třicet. Ve Zlíně byl na Prioru jeden super obchod s bižuterií, kde měli regál plný čelenek úplně ve všech barvách, tam jsem se vždycky vyřádila. Jenomže pak jsem začala nosit brýle a bylo po čelenkách :(

Acrobaleno
948 příspěvků 05.11.12 09:43

Ja ulietávam na kabelkách v tomto štýle Nejak si neviem pomôcť a už ich mám doma v „každej farbe dúhy“.

seznam.mih  05.11.12 09:45

@Rabbit-Heart Brýle jsou nějak překážkou k čelenkám? Já taky nosím brýle a čelenky stejně nosím. No mě by se hodil tip v Plzni. V Plzni většinou chodím k vietnamcům do Elektry, protože jenom tam prodávali klasické nepřeplácané čelenky, ale teďka už takovejch věcí mají čím dál míň. Ta moje oblíbená červená čelenka je právě od nich a stála mě 25kč a drží mi už nějakej ten rok. Asi 3-4 roky?
A pak mám starosti s jednou čelenkou, kterou jsem tady kdysi dávno postovala. Jednalo se o nádhernou červenou čelenku s krásnou velkou mašlí na boku. Jenomže jí nemám k čemu nosit, protože si ve všem připadám jak kretén :D A nebyla na moje poměry levná. Tak jí vytáhnu jen občas, ale většinou za ní dostávám kladné ohlasy od okolí no tak nevím :)

Rabbit-Heart
644 příspěvků 05.11.12 09:52

@seznam.mih - Pro mě ano, tlačí mě to na hlavě, když mám obojí. Asi mám blbé brýle - nebo blbou hlavu :D A k čelence s mašlí si vezměte prostě jednoduché triko a svetr a je vymalováno ;)

seznam.mih  05.11.12 10:02

@Rabbit-Heart No taky mě to tlačí ta čelenka, ale kvůli tomu je nepřestanu nosit :D a co kontaktní čočky? Já bych je někdy chtěla vyzkoušet, ale pořád jsem se k nim neodhodlala :D

Rabbit-Heart
644 příspěvků 05.11.12 10:06

@seznam.mih: Já taky - mluvím o nich už tři roky a furt se nic neděje :D Ale ty čelenky fakt teď nemůžu, bolí mě z toho hrozně hlava, jak to tlačí… Asi jsem moc cimprlich :D

vespinka
149 příspěvků 05.11.12 10:07

No tak to vím naprosto přesně o čem mluvíte- mám doma čtvery černé punčocháče k sukni, plus troje černé podzimní boty na podpatku, které jsou si velmi podobné. Myslím ale, že už další kupovat nebudu :-D S hrůzou jsem zjistila, že 80% mých bot jsou s podpatkem, a že to asi není úplně košer vzhledem k tomu, že čekám na jaře miminko. Trochu začínám panikařit v čem pak budu chodit, takže když všichni teď v obchodě kupují podzimní a zimní boty, já jsem asi jediná, která shání pohodlné jarní :-)

seznam.mih  05.11.12 10:08

@Rabbit-Heart To máme podobné s těma čočkama taky o nich mluvím už nějakou dobu :D přitom nejsou zas tak drahý jako koupit si nové brýle :)

Ilyska.S
177 příspěvků 05.11.12 10:09
@Rabbit-Heart píše:
@seznam.mih: Já taky - mluvím o nich už tři roky a furt se nic neděje :D Ale ty čelenky fakt teď nemůžu, bolí mě z toho hrozně hlava, jak to tlačí… Asi jsem moc cimprlich :D

Myslím, že nejste cimprlich. Taky mám dny, kdy je čelenka v pohodě a dny, kdy mi po půl hodině s čelenkou praská hlava od bolesti a po pravdě v kombinaci s brýlemi už vůbec. Přijde mi, že toho mám na tý hlavě moc, nehledě k tomu, že mě z toho opravdu bolí. Anebo jsme cimprlich obě, to by vše vysvětlovalo :-)

vespinka
149 příspěvků 05.11.12 10:10
gumičky

@natyska123 Já jsem došla k závěru, že mi to doma asi někdo žere ;-)

seznam.mih  05.11.12 10:10

@vespinka Jestli vás to potěší, tak já už přemýšlím, kdy zajdu do knihovny, abych mohla celé dopoledne prolistovávat Burdou, abych našla nějaké pěkné střihy na letní šaty.

Rabbit-Heart
644 příspěvků 05.11.12 10:11

@Ilyska.S: Je to jasné - jsme cimprlich a @seznam.mih je železná lady ;)

Ilyska.S
177 příspěvků 05.11.12 10:13

A k tématu - tohle se u mě týká sponek a vlasových pinetek, nakoupím dva, tři balíky, a za půl roku znovu, a pak znovu… ale nenechte se zmást, nemám jich doba bramborovej koš… prostě se nějak vypařují :-D

Rabbit-Heart
644 příspěvků 05.11.12 10:15

@Ilyska.S: Ano, pinetky se u nás taktéž vypařují… Hádám, že žijí na jedné planetě společně s lichými ponožkami, co se ztrácí při praní :D

seznam.mih  05.11.12 10:16

@Rabbit-Heart No kéž by :D Taky čelenky nenosím každej den jen občas ;)

Ilyska.S
177 příspěvků 05.11.12 10:17
@Rabbit-Heart píše:
@Ilyska.S: Ano, pinetky se u nás taktéž vypařují… Hádám, že žijí na jedné planetě společně s lichými ponožkami, co se ztrácí při praní :D

A taky s těmi gumičkami, co tu někdo nad námi zmiňoval :-)

seznam.mih  05.11.12 10:18

@Ilyska.S Jo tohle mám to samé taky se sponkama, pinetkama a k tomu musím přidat gumičky do vlasů. Pořád je nakupuju a pořád mizí :D

Eila
166 příspěvků 05.11.12 10:19

Spodní prádlo o M&S, takové ty bavlněné kalhotky v balíčcích po pěti kouscích. Zkoušela jsem snad tisíkrát něco jiného, nebo aspoň méně obyčejného, ale tyhle jsou prostě nejlepší:-)

Ilyska.S
177 příspěvků 05.11.12 10:21

@seznam.mih @Rabbit-Heart
Cítím jistou sounáležitost…že v tom nejsem sama :-D

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit