"Kurví" boty. Co to je?

Fotoalbum tématu (16) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jirkátor
1515 příspěvků 11.10.12 12:22
"Kurví" boty. Co to je?

Už poněkolikáté mne dopálilo v hodnocení outfitů označení „Kurví boty“ ( někdy je jedno písmeno vytečkováno, aby to znělo víc slušně ). Můžete zde proto těm nešťastnicím věcně, srozumitelně a třeba i názorně popsat jak se poznají ty „kurví boty“ a jak je odlišit od těch ostatních. Zatím jsem pochopil, že pokud jsou výrazné barvy, na vysokém jehlovém podpatku a nemají na podrážce napsáno Louboutin, YSL nebo jinou super značku, jsou to ony.
Omlouvám se za ten termín, ale není můj.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

Mylady2
12409 příspěvků 11.10.12 12:24

Já mám botník plný kurvích bot;-) moc se mi líbí…a jsou bez značky i se značkou! Moc hezké kurví boty dělá Christian Dior;-)

Curlygirl
1901 příspěvků 11.10.12 12:25

Namátkově, co jsem rychle našla:

Jirkátor
1515 příspěvků 11.10.12 12:27

A tyto jsou nebo nejsou „kurví“? Pořád nevím jak se to pozná.

Mylady2
12409 příspěvků 11.10.12 12:28
Bota nekurví

Tyto jsou nekurví a na pekle oblíbené;-) tento štýl

Curlygirl
1901 příspěvků 11.10.12 12:29

Tyto troje, co jsem postla já, dle mého jsou.. samozřejmě v takové K… kombinaci…

Nevylučuji ale možnost ty první a třetí teoreticky nakombinovat s něčím střízlivým tak, aby tak nepůsobily. Těm uprostřed nic nepomůže :-)

Jirkátor
1515 příspěvků 11.10.12 12:31

@Mylady2 Ale mne zajímá ta hranice mezi nimi, po jejímž překročení jsou to už „kurví“.

gulietta  11.10.12 12:35

@Jirkátor tá hranica je oblečenie k tým botám.

seznam.mih  11.10.12 12:36

Kurví boty jsou většinou takové boty, které evokují spíše boty pro nějakou tu kurvu na E55, nebo někde v nějakém bordelu a vypadají na kilometr daleko hrozně lacině a levně.
Obrázky, co tu postovala @Curlygirl je pěkná ukázka korvích bot. I když mě osobně ty třetí boty zas tak moc kurví nepřipadají, ale někomu zase jo.

Většinou jejich charakteristikou jsou hodně vysoké podpatky a špičatá špička.

Jirkátor
1515 příspěvků 11.10.12 12:44

@seznam.mih: Takže takovéto? Ale to je Betsey Johnson a Ch. Louboutin! Ale zase jsou vysoké a špičaté.
Pořád nechápu. Asi už budu takový pomalejší :(

RenaLange  11.10.12 12:44
@Mylady2 píše:
Tyto jsou nekurví a na pekle oblíbené;-) tento štýl

Mylady2 tyhle jsou tak na hranici.
Pravé ne*urví botky jsou ze sekáče, nebo nejlépe značky Rieker s páskem přes nárt, model pro široké chodidlo, barvy neurčité.

mujercita  11.10.12 12:47

@Jirkátor Nejspíš bych začala tím, že tam může spadnout téměř cokoliv, co je v nemilosti, zejména pokud v tom nositelka nedej bože vypadá docela šmrncovně.
Ale musím přiznat, že jednou mě tohle hnusné slovo taky napadlo, jen nevím, jestli se mi podaří najít obrázek. V jedné pasáži na pravé straně Václaváku shora byl takový krámek, kde prodávali strašlivě vysoké a strašlivě barevné a lesklé boty, tak deset centimetrů podrážka nejmíň plus podpatek ještě k tomu, a taky myslím nějaké přiměřeně vyhlížející hadříky. A ne, rozhodně to nebyl levný obchod, ale nedokážu si představit, že by se v těch botech dalo dělat něco jiného než někde stát, případně ležet. Tak to by asi bylo opravdu ono. Laciné bílé kozačky nebo růžové střevíčky jsou proti tomu nebe a dudy, jak říká moje babička.
Něco jako tohle: 

Příspěvek upraven 11.10.12 v 12:48

opona
147 příspěvků 11.10.12 12:47

Přidávám taky pár kurvích bot (PS: tyto by vypadaly jako kurví na komkoliv. Jinak toto je 18letá paní - jakási hvězdička jménem Courtney Stodden, která se vloni provdala za herce ze Zelené míle Douga Hutchinsona)

Jirkátor
1515 příspěvků 11.10.12 12:52

@opona: Tak tyto bych poznal i já, ale takovéto tu nedává všanc žádná z Vás k ohodnocení outfitu. A přesto byly „kurví“.

MP Barbucha
3716 příspěvků 11.10.12 13:04

@Jirkátor
Hranici máme každý jinde. Jde i o cit. Krásná hladká lodička s vysokým podpatkem do té kategorie patřit nebude.
Někdo takto komentoval boty v outfitech „co jsem měla na sobě“? To jsem si ani nevšimla, jinak bych hned protestovala! Poslední dobou to tu sklouzává k vulgaritám i k osobním útokům…
Toto slovo se mi strašně nelíbí a vadí mi, že se tu v diskusi vžilo.
Jo a boty s páskem přes nárt se mi nelíbí vůbec, jsem ráda, že v tom nejsem sama.

Sibyla
2639 příspěvků 11.10.12 13:05

Vy jste muž, vy se na ně díváte zvenku. Kurví boty musí nutně mít podpatek a být z něčeho blýskavého, případně imitovat leoparda, mít na sobě umělé diamanty. Ovšem i dokonale spořádané lodičky nebo kozačky na hodně vysokém podpatku můžou dotvořit kurví dojem - vždycky je to o kombinaci.

Sibyla
2639 příspěvků 11.10.12 13:06

@MP Barbucha Pásek přes nárt! Ten jako kurví odsuzovala moje babička, ona ovšem říkala: „to nosí prostitutky.“

Lola  11.10.12 13:07

Termín „kurví boty“ s žádnou značkou přímo nesouvisí.

Kurví boty jsou součástí pracovního oděvu striptérek a prostitutek. Jsou to prostě boty, které uvidíte na tanečnici ve striptýzovém baru, bez ohledu na značku bot, stejně jako sedlák nosí ke kravám holínky, bez ohledu na značku holínek.

Základní charakteristikou kurvích bot je prvoplánová a ničím nekrocená vyzývavost. Nápadné a zvláštní boty, které nesplňují podmínku prvoplánové vyzývavosti, je možno považovat za neobvyklé či extravagantní, ovšem nevylučuje je to z nošení ve slušné společnosti (v závislosti na konkrétní příležitosti), pouze velmi konzervativní jedinci mohou mírně nesouhlasit.

Kurví boty jsou mimo prostředí nočních klubů, barů a parkovišť u mezinárodních dálnic zcela nepoužitelné. Záměna kurvích a extravagantních bot svědčí buď o záměrné provokaci, nebo o nedostatku sociální inteligence nositelky. Není mi známo, že by renomovaní návrháři produkovali kurví boty, narozdíl od bot extravagantních.

MP Barbucha
3716 příspěvků 11.10.12 13:12

@Sibyla
Já jsem měla na mysli takové ty retro boty, teď jsou v módě:-) a mně se nelíbí.

Nadya
85 příspěvků 11.10.12 13:21
@Jirkátor píše:
@seznam.mih: Takže takovéto? Ale to je Betsey Johnson a Ch. Louboutin! Ale zase jsou vysoké a špičaté.
Pořád nechápu. Asi už budu takový pomalejší :(

Hmmmm, tak tyhle botky jsou možná pro někoho kur,,,ale já bych si je obula hned…a ještě byla na ně pyšná!!
Ale…kur…boty jsou dle mne nápadné, špičaté, výrazně zdobené boty, např. kamínky, jakože z krokodýlí kůže…brrr..:-)
Vkus však máme naštěstí! každá jiný..takže proti gustu???

Acrobaleno
948 příspěvků 11.10.12 13:22

Nuž, „kurvie boty“ sa dajú nájsť aj v kolekciách svetových návrhárov, nie je to iba o značke. Pre mňa sú to „lakovky na privysokom opätku“.

Sibyla
2639 příspěvků 11.10.12 13:22

@MP Barbucha Jo, tak ty horní jsou Mary-Jane, které ovšem kurví nejsou, ty se nosí k takovému jakoby školáckému stylu. Babička myslela pásek hodně vysoko, nebo kolem kotníku. Ale ovšem, ty boty samy o sobě kurví nejsou, možná před válkou se to tak vnímalo.

Mylady2
12409 příspěvků 11.10.12 13:24

Možná by se měli vyjádřit ty dámičky co toto slovní spojení v hodnocení užily;-)

MP Barbucha
3716 příspěvků 11.10.12 13:26

@Sibyla
Já vím, že nejsou…víte co. Naopak, dost lidí tady na mp je má v oblibě. Mně připadají takové babkovské

MPSkrolew
1845 příspěvků 11.10.12 13:30

@MP Barbucha Mně se takové boty líbí, ale komu sluší, že? Co si vzpomínám, tak
zajímavě „nošené“ tak, že to mělo šťávu, jsem jsem je viděla snad jenom před pár lety v Berlíně.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit