Kurz galanterie v Praze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MP Barbucha
3716 příspěvků 13.01.12 20:51

Tak děvčata, zítra v 8 30 jdu na kurz o galanterii (ať už je to cokoli:-))) k paní Kalců. Přihlásila jsem se právě díky Peklu. Těším se moc, poslední dobou mi péče o děti přerůstá přes hlavu, mají náročné období. Tak bude fajn vypadnout na chvíli z toho kolotoče a něco zajímavého se dozvědět. Potkám se tam s některou z vás? Koho bude zajímat, jak to dopadlo, budu referovat v tomto vlákně.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

MP Barbucha
3716 příspěvků 14.01.12 12:46

Tak kurz / seminář byl super. Paní Kalců má úžasné znalosti a já jsem se definitivně rozhodla, že se naučím šít. Bylo to fajn a přínosné, odnesla jsem si i pár pokladů, takže už konečně opravím nějaké ty suché zipy atd:-)

posanka
5 příspěvků 14.01.12 14:28

ahoj, souhlasim s Barbuchou, kurz byl super:-) taky jsem si odnesla nejake poklady, mozna se do neceho pustim uz dnes.
tesim se na seminar o latkach:-))

pixie
232 příspěvků 14.01.12 14:39

Tak se přidávám, taky jsem ráno byla a taky se asi budu muset naučit šít:) Ale i kdyby ne, tak to rozhodně bylo přínosný a myslím, že mi to docela rozšířilo obzory. A na seminář o látkách už se taky moc těším:)

MP Barbucha
3716 příspěvků 14.01.12 14:54

Kdy půjdete na seminář o látkách? Jinak samozřejmě mě zajímá, kdo se pod nicky skrývá? Já jsem ta, co přišla pozdě a odcházela dřív. Bohužel se mi zkombinovala nemoc dětí a příjezd tchýně.
Měla jsem tyrkysové šaty a červený svetr..

pixie
232 příspěvků 14.01.12 15:16

Já jsem ta v červených džínách a vestičce. Ten seminář o látkách je 18., ale pozvánky ještě nepřišli (doufám), tak čas se ještě uvidím. Ale snad to začne trochu dýl než dneska, to vstávání neni pěkná věc:)

posanka
5 příspěvků 14.01.12 15:37

Ja jsem mela sedocernou kostkovanou sukni a zeleny svetr:-)
Jsem celkem unavena, to ranni vstavani mi nedela dobre:-)

Ara
25 příspěvků 14.01.12 16:59

Paní Kalců zaslouží metál za dobrovolnictví! Byla jsem na semináři od jedné hodiny a jak jsem pochopila, bude dnes ještě jeden od pěti. To je teda záběr! Paní Kalců i další personál jsou moc milí, seminář byl pro mne v mnohém objevný.
Když totiž jdu na běžný nákup do galanterie, tak mi prodají o co si řeknu, ale jakživo mi nikdo neodtajnil, že existuje vliselinový pásek s vodícími dírkami nebo např. pánská pasovka s lepicím proužkem proti vylejzání košile. Takže když nevím oč si říct, tak to nemám.
Líbil se mi i výběr látek, brzy se tam vrátím zbrojit na jaro.

Katie12
42 příspěvků 14.01.12 19:31

Taky mockrát děkuju za možnost se tohoto semináře zúčastnit a velmi se těším na příště :)

ZetKa
289 příspěvků 14.01.12 19:44

Dobrý den, vím, že to tu paní (nebo pan :) ) Kalců čtou, takže budu adresná:
Děkuji, paní Kalců, za seminář, myslím, že se Vám opět moc povedl!
Líbilo se mi důkladné seznámení se sortimentem galanterie (stejně tak jako při prvním semináři o látkách), debaty o konkrétním využití a že jsme měli možnost i něco málo konzultovat s paní švadlenou.
Při běžném nákupu člověk nemá možnost si takhle v klidu všechno osahat a porovnat a ještě s ostatními podebatovat nad různými fígly při šití.
Těším se, jestli budete ještě ochotná vést další semináře. Např. ten o úpravách střihu, kdysi zde navrhovaný, ten by rozhodně nebyl k zahození! :))

MP Barbucha
3716 příspěvků 14.01.12 20:05

Ještě napíšu paní Kalců email, ale poděkuji i tady. Pro mě to bylo opravdu velmi přínosné. Naučit se šít mě láká už dlouho a toto byl impulz, který mě pomohl se konečně odhodlat.
Jinak bych ještě podotkla, že kurz by byl zajímavý i pro lidi, které šití vůbec nezajímá. Věci z galanterie používá každý, existuje teď spousta vychytávek, které se dají použít při zařizování bytu nebo úpravě sedaček v autě..možností je tolik. A také je něco velmi okouzlujícího v tom, vidět profesionála při práci. To je inspirace:-)

Kalcu
164 příspěvků 14.01.12 20:21

Děkuji za Vaše ohlasy, jsou pro mě docela vzpruhou :-)

ZetKa
289 příspěvků 14.01.12 20:27

Paní Kalců, přemýšlela jsem nad tím, že když je něco zdarma, spousta lidí (samozřejmě ne všichni, ale dost na to, aby to „ranilo“) si toho neváží. Možná, že kdyby se platilo nějaké symbolické vstupné (od boku nastřelím např. 50 Kč), že by se „oddělilo zrno od plev“ a přišli by jen ti, kteří mají skutečný zájem? Protože těch je spousta, věřte mi :)
I když netuším, jak vyřešit to, že lidé slíbí, že přijedou, a pak nepřijedou. To totiž ani vstupné nevyřeší. Jedině tak placení dopředu, ale to si z organizačního hlediska nedovedu představit, ta práce kolem toho by byla o dost větší, než užitek (alespoň to tak vidím já).

Linie
1703 příspěvků 14.01.12 20:30

Děkuji paní Kalců za seminář. Byla jsem od pěti a bylo vidět, že po dvou předchozích seminářích jí již není dobře. Přesto nám skoro tři hodiny podrobně povídala o sortimentu galanterie a odpovídala na dotazy.
Velké díky!

MP Barbucha
3716 příspěvků 14.01.12 20:32

Já osobně bych vstupné byla určitě ochotná zaplatit. Byla jsem na ranním kurzu, kde jsem měla pocit, že se nás sešlo dost.

RenaLange  14.01.12 20:40

Já jsem se nepřihlašovala i když jsem se původně zúčastnit chtěla, uvědomila jsem si že leden je pro mne zátěžový měsíc. Moc ráda bych se zúčastnila pokud se kurz bude opakovat a myslím že 100,– Kč předem je minimum které nikoho nezatíží.
Taky mi přišlo jako nemístná drzost když kterási účastnice semináře o látkách chtěla zaslat zdarma vzorník poštou,nemluvě o požadavku pořádat semináře zdarma (!) pomalu v každém okresním městě dyť z toho má tydlety zisky />Práce paní Kalců si nesmírně vážím a doufám že někdy budu mít štěstí se zúčastnit.

Ara
25 příspěvků 14.01.12 20:46

Pochopila jsem to tak, že paní Kalců zaplatíte tím, že hned uděláte nějakou tržbu.
Doufám, že se nenašel nikdo, kdo by odtamtud odešel jen tak.

Kalcu
164 příspěvků 14.01.12 20:51

Jirina: sešlo se Vás 11, přihlášeno bylo 30. V pohodě by se 5 a 6 vešlo do semináře ve 13 resp.17hod. :-((

MP Barbucha
3716 příspěvků 14.01.12 20:55

Jé Reno, to by bylo fajn se tam potkat:-) Zrovna Vás bych velmi ráda poznala. Stovka předem nikoho, kdo doopravdy chce přijít, jistě nezatíží.
Jinak tržbu jsem udělala, ale jen minimální, protože jsem pospíchala vyzvednout tu moji zlatou tchýni. Takže jsem vzaa jen pár věcí, které jsem nemusela vybírat. Ale určitě tam v nejbližší době zajdu a nakoupím si vše v klidu. Nejvíc se těším na knoflíky a na bytový textil. Obojí potřebuju a šití závěsů a ubrusů bude první tréning na mé šití:-)

Kalcu
164 příspěvků 14.01.12 21:00

Ara: není to jen o tržbách je to o vzájemné spolupráci. Já Vás naučím kupovat si kvalitní materiály a pracovat s galanterií, tak aby jste nemuseli být odkázáni na nekvalitní konfekci. A samozřejmě pokud budete materiál nakupovat v našich prodejnách budu ráda, ale nikoho k tomu nenutím. Jsem asi ze staré školy a dokážu i rozdávat, ale ráda bych smysluplně.

ZetKa
289 příspěvků 14.01.12 21:01

Ara: nelze nutit někoho nakoupit. Ale platit vstupné ano :) Co jsem viděla na semináři od jedné hodiny, ne všichni nakupovali. Slušností by to bylo, nicméně chápu, že zrovna ten den člověk nepotřebuje nakoupit. Ale třeba za nějakou dobu se vrátí (po výplatě, až bude mít na šití čas nebo náladu nebo potřebu), případně přivede jiného zákazníka (maminku, kamarádku apod.).
Na prvním semináři jsem také nic nekoupila, a pak mi bylo líto, že jsem tam nechala ten červený mančestr, co se mi tam tak líbil. Tak jsem ho chtěla koupit dnes, ale nakonec to vyhrála jiná látka a utratila jsem víc, než jsem plánovala (ale budu mít narozky, takže jsem si vlastně koupila krásný dárek a neměly bychom na sobě šetřit, že? :)))) ). Ale to už jsem poodběhla od tématu, sorry.

Linie
1703 příspěvků 14.01.12 21:14

Také se přimlouvám za vstupné. Myslím, že 100kč by bylo přiměřené, každý to rád dá. Myslím, že ani chudou studentku to nezabije - vždyť se hodně naučí a třeba pozdějším šitím ušetří. Za lístek do kina nebo jinou zábavu také platí.

pixie
232 příspěvků 14.01.12 21:32
Rozhodně to bylo poučné, i když nešiju, ono se to může hodit třeba pokud si něco nechám šít u švadleny, budu mít alespoň představu, co můžu chtít a případně si tím i proklepnout její znalosti:) Nebo takové věci jako že pánský knoflík má mít 4 dírky pro mě byla úplná novinka a kdybych dneska nepřišla, tak by mi tato informace zůstala navždy skrytá.
A i když jsem toho dneska moc nekoupila, tak se tam rozhodně vrátím a pokud se někdy skutečně naučím šít, tak je to jasná volba.

Kalcu
164 příspěvků 14.01.12 21:33

Jirina: Budu mít opravdu větší radost z toho když si za těch 100kč u nás něco koupíte, co obohatí Vaší touhu po šití, nebo kvalitnějším oblékání. Ve světě je mnoho prodejen, které pracují na bázi spokojenosti zákazníků a tomu podřizují vše. A já se tímto chci snažit o něco podobného v našich, dosti specifických podmínkách. Budu jen ráda když po ulicích budu potkávat lidi v něčem jiném, než dosud a pokud to budou látky od nás budu vědět, že ti lidé jsou s naší prací nebo zbožím spokojeni. V tomto máme s Adou mnoho společného, jen ona podniká v jiném oboru a já budu raději sloužit osvětě takto, než z nervozních lidí ve frontě páčit co a na co potřebují.

tramtaria
4 příspěvky 15.01.12 02:07

Také se chci přidat s velkým díkem! Byla jsem od 17h (ta s knoflíky ;-)) a moc paní Kalců obdivuji, že se nám tak věnovala v sobotu navečer ve třetím kole. Objevila jsem nové nevídané věci a vychytávky a také tipy jak s čím zacházet. Obvykle mi při nákupech ječí a utíkají děti, tak nemám čas moc vybírat, natož se doptávat co a jak a objevovat nové a lepší. Moc zajímavé bylo také povídání s paní krejčovou. Už se těším na látky! A k svátku si přeju pořádné nůžky :-)

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit