Kurz šití Brno

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mattiana
16 příspěvků 26.04.12 14:36
Kurz šití Brno

Ahoj,
neporadili byste mi nějaký kurz šití v Brně? Nemáte někdo zkušenosti s nějakým konkrétním? Našla jsem pouze jeden, který mi ale úplně nevyhovuje :)
Nejsem úplný začátečník, šiji už od mala, učila mě mamka, ale mým výtvorům často chybí precizní zpracování. Také s některými specifickými látkami mi to jde hůře. A to bych se právě v tom kurzu chtěla naučit :)
 Díky

Reakce:

top topic
949 příspěvků 26.04.12 18:23

Mattiana: projděte staré diskuze, fórum kurz galanterie např. nebo hledejte příspěvky od uživatele kalcu, budou pořádat kurzy šití. Jeden bude už v květnu.

jankaja  24.06.12 14:12

Stačí v googlu zadat kurzy šití brno a máme nalezeno.

japka1
2 příspěvky 23.03.13 10:25

Stačí zadat do google zde. nebo seznam zde

Kalcu
164 příspěvků 23.03.13 14:40

Nebo zde na MP

mattiana
16 příspěvků 26.03.13 10:06

Ale všechny odkazy Vás odkážou na mjavorska. Žádné jiné jsem nenašla.
Kalcu: kde sá dá na kurzy přihlašovat? Zajimal by měl kurz šití šatů :)
 M.

Kalcu
164 příspěvků 26.03.13 10:48

@mattiana Na kurzy se dá přihlašovat na našich prodejnách, nebo na e-mail kalcu@kalcu.cz

mattiana
16 příspěvků 26.03.13 11:22

Kalcu: Děkuji

Kalabara
30 příspěvků 26.03.13 11:35

No zrovna včera jsem něco podobného hledala na netu a taky jsem našla jen p. Javorskou :(

@Kalcu zajímalo by mě, zda třeba máte i nějaké individuální „konzultační“ hodiny. Také už šiju dlouho, ale některé věci (saka, kabát, někdy i kalhoty) přes veškerou moji snahu a dodržení postupu nejsou proste „ono“. Potřebovala bych někoho, kdo mi řekne, kde konkretně dělám chybu :(

Kalcu
164 příspěvků 26.03.13 11:43

@Kalabara To je právě ono čím se snažíme být jiní. Na vlastních chybách se nejlépe učí. Pokud máte takovýto problém domluvte se po telefonu na brněnské prodejně s panem Strakou a věřím, že se s ním dohodnete i na individuální konzultaci.

Kalabara
30 příspěvků 26.03.13 12:28

@Kalcu - děkuji za odpověď. Určitě mu zavolám, moc by mi to pomohlo :)

hanshi
1 příspěvek 06.05.13 16:57
hanshi

Ahoj, souhlasím s tázající s mattianou, sehnat v Brně kvalitní kurz šití je opravdu problém, sama se o to snažím už přes rok, celkem aktivně. Jsou zde sice 2 subjekty, co kurzy nabízejí - Kalců a paní Javorská, ale paní Javorská má skutečně hodně vysoké ceny a limitující obsah, navíc nikde na internetu jsem nenašla jediný názor od účastníka kurzu, na Facebooku nemá jediný komentář, ačkoliv má více než 50 „laiků“ a v dotazníku na FB jí hlasují lidé z druhé strny ČR, takže za tu cenu je to hodně slušný „zajíc v pytli“ - tedy podle mě. Kurzy Kalců - z vlastní zkušenosti na základě účasti na několika z nich je to pro mě zklamání, velmi časově nezorganizovaný průběh, čistá teorie i když slibovali praxi, na konkrétní dotazy nekonkrétní odpovědi, které si člověk může přečíst v každé knize o šití, lektor se sice snaží ale nedostatečné praktické zkušenosti se šitím tím prostě nedožene.
Zajímal by mě názor ostatních na kurzy šití, které v Brně jsou (nebo spíše nejsou), třeba zorvna u paní Javorské - nebo i jinde, přípaně tipy, kdo by věděl o nějakém kvalitním kurzu šití v Brně nebo soukromé učitelce/ičiteli.

fialkaF
1 příspěvek 07.06.13 10:46
kurzy šití

Ahoj příznivkyně šití,

pokud byste hledali někoho, kdo provozuje kutzy šití, tak posílám kontakt:
novasolitera@sez­nam.cz

Napište, poptejte se, co potřebujete.
Kurzy by se mohly konat v Oslavici (cca 3/4 hodiny autem z Brna).

Michaelah1
4 příspěvky 21.08.13 13:07
Kurzy p. Javorské

Na kurzy k paní Javorské jsem chodila a mohu je doporučit. Paní Javorská je moc milá, navíc to není žádný skupinový kurz, kde by všichni šili to stejné v ten stejný čas, ale do kurzu můžete nastoupit kdykoliv a podle domluvy docházet tak, jak se vám to líbí (tzn. jeden týden třeba každý den, další týden jednou, prostě jak vám to bude vyhovovat a na kolik hodin budete chtít). K tomu limitujícímu obsahu - s domluvou není žádný problém, pokud jí zavoláte a řeknete, že chcete šít jen šaty, tak ona vám nabídne kurz na míru a cenu podle obtížnosti a časové náročnosti. Já jsem zde byla v základním kurzu šití (halenka, kalhoty, sukně) a v základním kurzu střihu. V kurzu šití si můžete vybrat, jaký střih sukně, kalhot i halenky budete šít, paní Javorská vám udělá sřih, nastříhá látku a pak s ní postupně šijete. Pokud absolvujete i kurz střihu, můžete si střih vyrobit sami s p. Javorskou konzultovat postup.
Dále pak připomínka, že pro její FB hlasují lidé z druhého konce republiky - na tom není nic divného, když jsem byla v kurzu já, opravdu tam byly dámy ze všech různých koutů, dokonce i paní z Německa, takže předpokládám, že její profil likují opravdu účastnice kurzu.
Jediné negativum, které bych zmínila je, že občas se nás na kurzu sešlo víc a tudíž jsem někdy musela déle čekat na radu. Ze strávených 3 hodin pak byly nakonec třeba 2 hodiny práce, ale nic tak hrozného, s tím prostě člověk musí počítat a hlavně se to nedělo pořád. Navíc p. Javorská rozhodně nepočítá přesně strávené hodiny, prostě až máte došité všechny věci, které mít máte, tak váš kurz končí, nikdy ne dřív.
Já jsem do kurzu chodila přes letní prázdniny, takže nevím, nakolik byl režim odlišný od zbytku roku, ale občas jsem třeba na kurz přišla ve 2 a dozvěděla jsem se, že se končí už ve 4…ale myslím si, že není problém si předem zavolat a zeptat se, vše je o domluvě :) Pokud ale plánujete na kurz chodit spíš ve večerních hodinách (třeba až po práci), radši se na to poptejte, přecejenom kurzy jsou od rána a p. Javorská je jediná, která je vede, takže pochybuji, ze je tam třeba až do 8 do večera.

mattiana
16 příspěvků 11.01.14 18:33

Náhodou jsem narazila na tyto kurzy šití, nemáte s nimi někdo zkušenosti?
 http://www.babka-modesrobes.cz/index.html

uzka nohavice
1 příspěvek 20.01.14 21:36

Jake ma Babka kurzy nevim, ale nechavala jsem si u ni sit saty, byly nadherne, do detailu propracovane. Pani je sympaticka a strasne sikovna a jsem moc rada, ze jsem tady nasla tenhle prispevek, pac se na nejaky kurz urcite prihlasim. Takze ja do toho jdu!!! A diky!

papapipi
17 příspěvků 23.01.14 22:38

Já mám u paní Javorské taky něco odchozeno. Opravdu tam má lidi z celé republiky, zejména proto, že dělá rekvalifikace a to u nás moc lidí nedělá. Mezi její plusy patří, že opravdu umí a má obrovskou praxi. Umí dobře i stříhat. Mezi mínusy patří, že je hodně upovídaná a nepracuje efektivně. V zásadě šijete věci dle obsahu kurzu, nicméně dopředu vůbec nevíte, jak se bude při práci postupovat, takže s každým s prominutím prdem, musíte chodit za ní, se zeptat…a protože to tak dělají všichni, tak během kurzu spoustu času strávíte ve frontě. Navíc šijete jednu halenku, jedny šaty a dvě sukně, takže se nenaučíte různé typy výstřihů, kapes, zapínání apod. ale vždy jen jeden, na aktuálním výrobku, což je limitující…osobně bych uvítala více drilování základních věcí jako jsou právě kapsy, zipy, výstřihy atd. a pak teprve kompletování výrobku, už s teoretickou znalostí postupu…takto je to velmi zdlouhavé a tak to má smysl spíš přes pracák, kdy vám to někdo zaplatí než jako samoplátce…sice se nejede na hodiny, ale na ušité výrobky, což je fajn, nicméně sukni, která se dá i u začátečníka ušít za dva dny, takto šijete třeba týden. Ale pořád platí to, že paní Javorská opravdu umí a dělá klasickou zakázkovou krejčovinu, což už dneska moc lidí nedělá, všude se jede spíš konfekčně.

Tuček
3 příspěvky 25.02.15 14:46
Výpomoc - šicí dílna

Dd, Hledám paní na výpomocné práce do šicí dílny. Šijeme zimní čepice od října do února a hodil by se někdo na odpolední výpomoc stačí 2-3× týdně. Stačilo by zkušenosti na hobby domácích strojích - zaškolíme. Brno, Zábrdovice. Martin Tuček 736533887

Příspěvek upraven 11.11.15 v 14:34

MP Romina
8 příspěvků 25.07.15 15:53
Kurzy šití Brno- individual

Dobrý den, nabízím individuální kurz šití a výuku šití za příznivou cenu. Harmonogram a přání zohledním dle domluvy. Po absolvování kurzu budete umět šít a udržovat šicí stroj a owerlock, základní ruční a strojové stehy, šít jednoduché výrobky a opravit oděvy. Zárukou kvality je moje 35letá praxe v profi krejčovině.
Romana Vašíčková

Brno sije
2 příspěvky 10.10.15 20:00

Dobrý den,
v Brně lze nově chodit do kurzů zde:
 www.brnosije.cz

Zuzana990
2 příspěvky 11.04.16 18:30

Dobrý den, mohl by mi někdo kdo se zúčastnil pokročilého kurzu v Škole šití Ireny Čihákové řict, co je tam od žáků očekáváno a co musím umět abych kurz pro pokročilé mohla bez problému absolvovat? Děkuji moc

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit