Kurz základů modelingu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

modra_kocka
903 příspěvků 07.05.12 21:53
Kurz základů modelingu?

Nevíte někdo, zda existuje (v Praze) něco jako kurz základů modelingu? Jde mi jen o chůzi a držení těla. Nějak mám pocit, že u mě to s těmito dvěma věcma pořád není ono. Vlastně nevím, jestli to musí být modeling, možná jsou nějaké kurzy, kde ženu naučí hezky chodit a hezky držet tělo? Neslyšely jste o něčem takovém?

(do poradny to nechci dávat, proto nové téma do diskuze)

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

piterlover  07.05.12 22:09

Na drzeni tela doporucuji jogu

Lama_z_Lana  07.05.12 22:12

Já balet.

GreatSusan  07.05.12 22:12

.

Příspěvek upraven 07.05.12 v 23:03

Coraline
1980 příspěvků 07.05.12 22:18

Taky doporučuji balet, dělala jsem ho jako hodně malá, ale bylo to několik let, a doteď chodím (možná až přehnaně) správně rovně a ladně :D. Jinak skvělé je třeba bosu (hlavně vytipovat kvalitní lekce), posílí zádové, břišní, a hlavně takové ty vnitřní svaly, které v tom držení těla udělají velkou práci. Obecně fakt doporučuji spíš zaměřit se na to cvičení - svalstvo, protože to pak udělá tu práci za vás, bude to přirozené. Kurz by musel být na dlouhé lokte, abyste si to zažila a stejně byste na to musela pořád myslet.

Doulinque
65 příspěvků 07.05.12 22:28

Také souhlasím s tím, že nejdříve je potřeba zpevnit svalstvo a potom už to půjde téměř samo. Myslím, že velice vhodná je na to posilovna. Efektivně se můžete zaměřit na konkrétní svalové skupiny - zejména na záda a bříško. A kýžený výsledek se dostaví poměrně rychle :)

modra_kocka
903 příspěvků 07.05.12 22:28

Tak já nevím, jestli si všchny děláte srandu nebo jste si představily nějakého poloopa v šatech :-o
Takže - poloop nejsem, nabízení jogy jako všeléku na všechno všetně plísní na nohou je už opravdu unavující, nejsem Isadora Duncan, abych se učila balet v 30+ letech, a kurz v neměcké firmě pro její zaměstnance je milá nabídka, ale nevuyžitelná.

Já to tedy zkusím znovu, aby bylo jasno - nejde mi o to, že se hrbím, mám vystčený zadek, povolený svalový korzet kolem pasu nebo věčně ohnuté nohy. Nehrbím, nemám, nemám, nemám. Jde mi o to chodit ladně, smyslně. Už si rozumíme? Nebo ještě někdo má pocit, že všechny herečky a modelky se naučily chodit tak, jak chodí, jen díky cvičení jogy nebo v posilovně?

GreatSusan  07.05.12 22:40

.

Příspěvek upraven 07.05.12 v 23:03

Lama_z_Lana  07.05.12 22:43

Já si myslím, že na to žádná univerzální rada neexistuje. Někdo to má v sobě od narození, někdo si k tomu dopomohl sportem a zbývající skupině už zbývá jen ten trénink.

modra_kocka
903 příspěvků 07.05.12 22:50

Jestli čekáte, že se začnu veřejně obhajovat, jako že opravdu cvičím, a budu vyjmenovávat, co všechno a jak často, tak nebudu :) Když neznáte odpověď, tak prostě neodpovídejte. O „rady“, abych začala cvičit, opravdu nestojím.
Vážně by mě zajímalo, z čeho jste odvodily, že jsem rozplizlý kus těsta, který nezvedá zadek ze židle :)

Sibyla
2639 příspěvků 07.05.12 22:56

Ne, přesně vím, co potřebujete, v drahých britských školách mají kurzy ladného pohybování, chůze - prostě všechno, co slečny budou potřebovat k úspěšnému společenskému vystupování - jen nevím, kde to sehnat u nás.

modra_kocka
903 příspěvků 07.05.12 23:03

@Sibyla: jop, to je přesně ono, díky! Aspoň jsi mě navedla na stopu s výrazem „společenské vystupování, chůze“ - nevěděla jsem, jak to pojmenovat. Zkusím něco vygooglit a zatím budu doufat, že se někdo ozve, že o něčem ví

Linie
1704 příspěvků 08.05.12 07:51

Zkuste se zeptat v nějaké modelingové agentuře - v Praze znám Irenu Svobodovou, bývalou modelku, která podobné kurzy dělá - http://www.irenasvobodova-ag.cz/

Coraline
1980 příspěvků 08.05.12 08:16

Tak já se omlouvám za blbé rady :D. Já jen, že mě lidi často komentují ohledně mé chůze a držení těla, občas se mě i někdo zeptá, jestli jsem někdy nedělala balet, nebo závodně netančila. A fakt je to jen díky tomu baletu. Mimochodem, tam nejde jen o zpevnění nějakých svalů, ale o návyky, tam nás furt peskovali, ať máme bradu nahoře, vytáhlou páteř, ramena dole, o chuzi jako po leknínech nemluvě:D. Existují normálně kurzy baletu, jako někdo chodí třeba na aerobik, ale tam by vás stejně asi tak nedrezůrovali jako nás. No nic, tohle už není v rámci nějaké rady, jen jsem chtěla vysvětlit, proč mi to přišlo lepší než nějaké kurzy modelingu - na ty by zase mě nikdo nedostal ani heverem, br :D.

Linie
1704 příspěvků 08.05.12 08:26

Myslím si, že každá dívka by v mladém věku měla chodit na gymnastiku nebo balet, protože ji tam naučí správnému držení těla a ladné chůzi. Nevím, jak je to dnes, dříve si do kurzů vybírali jen dívky s pohybovým talentem, ale měla by to absolvovat každá.
Také v základní škole by se v tělocviku mělo na to dbát, pro život je daleko důležitější držení těla než skok přes kozu nebo šplh. Rovná záda, hlavu nahoru, zastrčit břicho a zadek, špičky od sebe!

Coraline
1980 příspěvků 08.05.12 08:38

Linie: No, ty špičky od sebe jsou taky žádoucí? Za ty mě pořád peskuje přítel, že stojím jak Mickey Mouse, takže se to snažím aspoň trošku odnaučit :D

Linie
1704 příspěvků 08.05.12 08:41

Není třeba mít chodidla v jedné přímce, ale ne špičky k sobě, jako má na fotkách většina českých blogerín.

Coraline
1980 příspěvků 08.05.12 08:54

Linie: Do jedné přímky je taky umím dát, s tím přítele straším, když začne mít řeči právě :D. Ale normálně svírají určitě menší úhel než 180 a stejně ho to irituje :). Špičky k sobě jsou horší, to je fakt, evokují mi nějaké postižení nohou.

sarinka.v
423 příspěvků 08.05.12 12:13

Kurz modelingu je blbost, nikdo z vás za den neudělá modelku. Možná naučí základy chůze, ale tu se stejně musíte „vychodit“, co já jsem se doma nachodila před zrcadlem, než jsem byla odkývaná na přehlídku ani nespočítám. Je to akorát tahání peněz z holek, co chtějí být modelkou…pokud budete mít dobrou agenturu, tak se vám tam budou věnovat bookeři a základy vás naučí zadarmo s vědomím, že jim ty peníze zpátky jednou donesete ve formě procent z výdělku…

Sibyla
2639 příspěvků 08.05.12 12:16

Broučku, tady nejde o modeling, tady jsde o to naučit se ladně pohybovat v běžném životě.

DanielaS
4603 příspěvků 08.05.12 15:32

Ja bych nezatracovala tanec. Ne zrovna treba balet, ale „normalni“ tanecni treninky, tam vas taky pekne vycepujou. Na podpatkach.

Saija
30 příspěvků 08.05.12 18:29

Taky jsem dělala balet a PROTO chodím jako paragraf :D (Ono se to s ním nesmí přehánět :D) - To jen tak mimo téma, jinak samozřejmě doporučuju :) Tanec obecně je asi nejlepší :) (Je opravdu jedno jaký) :)

eveK
333 příspěvků 08.05.12 21:35

No já nevím, baletky určitě chodí ladně, ale že by to bylo smyslné? To se mi až tak nezdá. Nevím, jestli správně chápu o co vám jde, ale jestli o tu „chůzi houpavou“ co se pak chlapi otáčejí :-) tak já bych to nacvičila před zrcadlem a pak bych se od kámošky nechala nafilmovat pro kontrolu.

lucisko
86 příspěvků 09.05.12 18:49

a kurz spolocenskych tancov? zvyknu byvat vecer, naucia vas 1. tancovat spolocenske a latino tance, 2. nauci tam i spravne drzanie tela a 3. naucia vas spravne a menej bolestne chodit vo vysokych topankach. okrem toho, ked presvedcite manzela,alebo priatela,tak mate niekolko mesiacov o spolocny program,temu rozhovorov postarane…a verim,ze to urcite rozducha aj nejaku vasen v intimnom zivote :-D

Julinha
7 příspěvků 12.05.12 22:03

Já bych doporučila lekce latinsko-amerického tance. Je tam všechno to smyslné kroucení boky,ladná lehce dravá chůze. A mám pocit, že to herečky dostávají občas příkazem. Modelky většinou chodí blbě s předsunutou pánvía zalomenýma zádama, aby víc vyniklo oblečení,tak si nejsem jistá, žebyste tak chtěla vypadat:-)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit