Kurzy stylistú, Praha

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MajaT.
5 příspěvků 09.01.12 12:00

Ahojte všetci!
Chcem sa opýtať, či náhodou niekto z vás alebo niekto koho poznáte neabsolvoval tento kurz.
Či sa tam dá vážne niečomu priučiť a je to seriózne alebo je to len ťahanie peňazí od ľudí.
Tu je stránka: www.skolastylistu.cz Ďakujem za prípadné odpovede

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

oskarina
266 příspěvků 09.01.12 12:11

no, jestli podle nich patří k základům šatníku „šortky z umělé kůže“, tak nevím:-)

kiwi  09.01.12 15:40

Fuj - a kabela z umělé hadí kůže!
Osobně jsem přesvědčená, že komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí - t.j. kdo nemá vkus, tady mu ho asi neprodaj.
Navíc, když se tak podívám kolem a vidím, jaký strašidla se tady prohlašujou za stylistu (a jaký příšernosti nutěj svým nebohým klientům)… tak je snad lepší utratit ty peníze nějak účelně - třeba rovnou za hezký oblečení :-)

Katy
91 příspěvků 09.01.12 17:33

taky si myslím, že to spíš budou vyhozené peníze. souhlasím s kiwi, že komu není shůry dáno…ale každý se může taky leccos naučit, a základy pěkného oblékání se podle mě dají zvládnout samostudiem. módní peklo je něco jako základka…no a pak třeba několik chytrých serverů, inspirace apod., učit se, tříbit si vkus…

MP Barbucha
3716 příspěvků 09.01.12 18:44

teda ty jejich stránky jsou strašné. Hned ten „základ šatníku“. Snad se do nich Ada někdy brzy obuje

Ara
25 příspěvků 12.01.12 11:22

Nechci poučovat, ale když už chceš dát někomu svoje peníze, ptej se za co? a taky komu?
Rozklikni si záložku „Vyučující“ u některých jsou tam adresy web stránek, na nichž by se měli prezentovat. Zkusila jsem dvoje. U vizionáře Jakuba Polanky jsou nedostupné. A u jediného krejčího z celé party, Maria, jsem po otevření jeho stránek musela smát. Doporučuji pro zvednutí nálady.

GreatSusan  12.01.12 11:31

velice k doporuceni je taky galerie zaverecnych praci, tedy papiru polepenych vystrizky z casopisu :-))
Mario je asi velice nadany, kdyz jedine co produkuje jsou valcovite navleky nevim kam a spaci bryle…
no go

Mori  12.01.12 15:49
GreatSusan ha detto : velice k doporuceni je taky galerie zaverecnych praci, tedy papiru polepenych vystrizky z casopisu :-)) Mario je asi velice nadany, kdyz jedine co produkuje jsou valcovite navleky nevim kam a spaci bryle…
no go
Ještě přece sladěné sety tranýrek a brýlí:-D

MP Jana
217 příspěvků 12.01.12 16:27

Ten kurz přece ale není o tom, jak věci kombinovat, ale o tom, jak co nejlépe zvládnout profesi stylisty se zpětnou vazbou od profíků(stačí si přečíst náplň kurzu). Mezi jmény vyučujících jsou bývalá módní ředitelka Elle, současná hlavní stylistka téhož časopisu, jeden z našich nejlepších návrhářů(mimochodem jeho stránky fungují bez problémů).
Jinak k původnímu dotazu- o tomhle kurzu byla nedávno série článků na Ona dnes, strýček google by to určitě našel.

MP Barbucha
3716 příspěvků 12.01.12 20:51

ano, tím hůř. Na tomto kurzu se vyškolí další profíci a budou šířit Peklo dál. Sorry, ale tohle je pro mě horší než koukající upocené pupky v tramvajích. Tohle je totiž údajně správně.
Nevím, zda tady někdo čtete českou Elle, já občas ano (mají to v sauně:-) je to snad největší snobárna a v podstatě jen reklamí katalog. A pozor, nejsem apriori odpůrce módních časopisů, ty zahraniční vyloženě hltám (některé, a přiznávám, že částečně kvůli angličtině..) Takže redakci české Elle bych raději nevytahovala

MP Jana
217 příspěvků 13.01.12 09:45

Ten kurz ale není o tom, jak co s čím kombinovat, ale o tom, jak se uplatnit a uživit jako stylista. Pokud se někdo uplatnil a dobře se tím živí, tak k tomu tématu má co říct.
O samotné módě a její úrovni v českých/zah­raničních časopisech nehodlám diskutovat, je to na každém, čím se nechá inspirovat a ovlivnit.

RenaLange  14.01.12 01:15

Neštěstí je, že vést kurz stejně jako v tomhle případě může i člověk který nic neumí.
Lidí kteří se jako stylisté v Čechách " dobře uživí " je velmi málo, zkouší to leckdo a tahle partička je směšná.Jo to kdyby vedl kurz Zdeněk Fencl to by byla jiná káva, tihle vydělávají na naivitě .
Jsou to takové Agáty H :-).

kiwi  15.01.12 01:09
Jana ha detto : Ten kurz ale není o tom, jak co s čím kombinovat, ale o tom,** jak se uplatnit a uživit jako stylista. **
Založit školu stylistů? :-)
Beztak výchozí dotaz pokládám za průhledné PR…

Ara
25 příspěvků 16.01.12 09:32

Škoda, že na fóru nejsou ty palce nahoru. Hned bych tam jeden lupla poslednímu příspěvku od kiwi.

MajaT.
5 příspěvků 16.01.12 13:01

Nie, žiadne PR sa nekoná dámy.
Absolútne súhlasim s Janou a zároveň ďakujem, tie články som našla.
Možno to z prvého dotazu nevyznelo jasne, ale ako Janka spomínala nie je to o tom čo s čím skombinovať, ale skôr ma zaujímalo, čo všetko zahŕňa práca stylistu a nakuknúť tak trochu do módneho zákulisia a tvorieb editoriálov, moodboardov atď…možnosť si to nanečisto vyskúšať, ak niekto uvažuje o takejto profesii a ako vidieť z tých článkov je to drina a prednášajúci myslím, až tak odveci nehovoria.

MP Jana
217 příspěvků 16.01.12 20:26

Majo, jsem ráda, že to aspoň trochu pomohlo.
RenaLange, Zdeněk Fencl je vizážista, ačkoliv je někdy neuvědomělými novináři označován jako stylista.
kiwi, takže když do diskuzí na MP třeba napíšu pozitivní recenzi na nějaký kurz nebo upozorním, že semináře o látkách a oděvních materiálech pořádá v Praze i jedna mladá návrhářka, tak mě taky obvinité z průhledného PR? Já jen, že než riskovat podobné poznámky, tak to sem raději psát nebudu.

RenaLange  16.01.12 22:13

Jano ano, vizážista ale některým lidem pomáhá i s nákupem oblečení a skvěle. To jste nevěděla?

RenaLange  16.01.12 22:15

MajaT - když budete pozorně číst Adin blog a její rady dozvíte se mnohem víc -a zadarmo.

MajaT.
5 příspěvků 17.01.12 09:33

RenaLange - len čítaním človek dieru do sveta asi neurobí

Cesnekacka
274 příspěvků 17.01.12 09:42

Jano mohla bych se, prosím, zeptat, kde najdu více info o zmiňovaných seminářích? Máte s nimi nějaké osobní zkušenosti?
 Díky

Lachenauerin
544 příspěvků 17.01.12 15:39

Jana:* Pokud se někdo uplatnil a dobře se tím živí, tak k tomu tématu má co říct*.
Tahle logika vůbec nemusí fungovat; v každém oboru figurují jedinci, kteří se v něm uplatní a dobře se jím živí, byť to, co v něm předvádějí, nemá valnou kvalitu.

MP Jana
217 příspěvků 17.01.12 17:11

RenaLange, jeho kariéru jako stylisty se v pudu zachování jeho reputace v mých očích snažím ignorovat. Člověk, jehož klientka 60+ se oblíká v podobném stylu jak pubertální cikánky, prostě zas tak dobrý stylista není, je to i o tom, jak ty hrůzy vymluvit. Byla jsem svědkem toho, když kadeřník slušně, ale důrazně vymezil hranice a zákaznici řekl, že jí prostě černý a růžový pramínky v jejích dlouhých blond vlasech neudělá a tak to má být.
Cesnekacka, odkaz je tady http://www.kurzyodevnitvorby.cz/workshops/ . Na jejich kurz jedu příští týden, kdyžtak napíšu drobnou recenzi do nějakého šicího tématu. Ten seminář o látkách není zrovna nejlevnější, ale podle mě toho člověk ve skupině 5 lidí vstřebá víc než ve větším davu, každopádně je to alternativa.
Lachenauerin, tím tématem bylo myšleno „jak se uplatnit a uživit jako stylista“, nikoliv styling samotný.

Cesnekacka
274 příspěvků 17.01.12 17:39

Taky jsem je lustrovala - upoutávku jsem našla na Facebooku, ale přiznávám, ta cena mě dorazila. Pro mě by bylo i problematické absolvovat kurz např. každou středu dopoledne po dobu 10ti týdnů - to je např. kontrukce střihů, která probíhá teď aktuálně. I kdybych tu sumičku naspořila, v práci by mi tolik střed asi nedali :-) Faktem zůstává, že pokud by podobný kurz byl někde v našem okolí, určitě bych se přihlásila.

RenaLange  17.01.12 18:10

Jano, zkazila jste mi večeři. Nejen tím že " růžovÝ a černÝ pramínky" v blond vlasech by čtenářky MP u kadeřníka těžko požadovaly ,tudíž to od Vás bylo laciné a zbytečné.
„Pubertální cikánky“ ??? To myslíte vážně? Takhle se vyjadřujete a jste dospělá?

MajaT.
5 příspěvků 17.01.12 18:23

Hádam sa nebudeme chytať za slovíčka, to mi príde skôr nedospelé.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit