Kvalita materiálu v českých obchodech

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

LadyPapajka  14.05.12 07:22
Kvalita materiálu v českých obchodech

Vzhledem k tomu, že jsem rozhodně módní začátečník, chodím nakupovat do nákupních center. A i já jakožto naprostý analfabet si všimnu, že některé obchody (např. HM, NewYorker)prodávají sice pěkné věci, ale materiálem by člověk ani nevytřel. Konkrétně ten newyorker je teda děs běs. U HM to je asi spíš, co si člověk vybere.

Jaké jsou vaše zkušenosti? A kde nakupujete oblečení kvalitních materiálů?

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Sibyla
2639 příspěvků 14.05.12 08:40

Na Aukru, a důkladně studuji materiál - kvalitní prodejci ho uvádějí. Souhlasím, že projít Floru je jak exkurze do hadrárny.

Katio
196 příspěvků 14.05.12 15:16

Do HM jsem dříve občas zavítala, ale přišlo mi to rok od roku horší a už tam vůbec nechodím. Kolikrát se mi tam líbila nějaká sukně s pěkným vzorem na látce, ale když jsem si šáhla, byla jak stanové plátno, hrubá, trčela. Kromě toho to tam často vypadalo hrozně, oblečení po zemi, zmuchlané a chlupaté už na ramínku, nic pro mě.
Ale mám několik starších věcí z HM a CA ze sekáče a kvalita materiálu a hlavně ušití je mnohem lepší. Já už jsem nákupy v sekáči a tím, že si šiju sama, strašně zmlsaná, takže se mi oblečení v konfekci zdá hrozně drahé a nekvalitní. Párkrát jsem zavítala do Promodu nebo Zary, ale přišlo mi, že se kvalitou moc neliší od jiných řetězců (zdálky hezké, zblízka hrůza). V souvislosti s tím se mi jejich ceny zdají odvážné, no, spíš drzé. Zvlášť to šití je občas opravdu problém, vždycky mám pocit, že za takouvouhle práci bych si styděla říct o peníze.

plp
18 příspěvků 14.05.12 15:26

docela kvalitní zboží má esprit, ale samozřejmě tomu odpovídá i vyšší cena, a záleží hodně na vkusu, já si tam třeba moc nevyberu

LadyPapajka  14.05.12 15:38

Musim říct, že já osobně jsem si oblíbila Calliope, často jsem narazila (možná to byla náhoda) na 100% bavlnu, se kterou jsem celkem spokojená. A o sekáčích přemýšlím už delší dobu, hadrů je všude tolik…

sarinka.v
423 příspěvků 14.05.12 18:24

Já osobně bych na HM neplivla zatím nikdy, jsem s jejich věcmi moc spokojená. Veškeré oblečení drží tvar i barvu (kromě jednosezóních tílek, kterým se kroutí švy - to mám vyzkoušené i u dražších, takže každý rok koupím za 150,– nová). Já jsem zákazník, ze kterého by měli radost :)

hana.alexandra
48 příspěvků 17.05.12 22:04

pokles kvality se dá dobře sledovat na sekáčích - vždyť tam několik let staré věci z HM jsou úplně normální, povětšinou ze slušných materiálů a poměrně slušně ušité. Tyhle hadry na podlahu se rozpadnou už na prvním majiteli. Neříkám, že bych si občas něco nekoupila a zatím mám štěstí a jsem docela spokojená (všechny umělotiny ale obcházím obloukem a vybírám jen bavlnu, stejně je nejpohodlnější). S ostatními řetězci je to podobné, horší, ale i lepší. Asi to chce fakt pečlivě vybírat.

Superstar  18.05.12 14:28

Shopping parky napříč českem jsou až na výjimky jedna velká hadrárna.Bohužel,na to,jaké šmejdy tam prodávají,tak ceny nejsou vůbec nízké.Snad Esprit má ještě jakž takž kvalitu,ale ceny zbytečně přestřelené,a mimo to-já si v Espritu až na vyjímky nejsem schopna vybrat-přijde mi to oblečení takové nudné,nevýrazné barvy..jak stará mladá.JO,ještě snad kvalita jde najít u Tommy Hilfiger,Lacos­te.Tam jdu pro trika či svetříky najisto.Ale opět k českým platům neúměrné ceny…Také už jsem rezignovala na značky,jako orsay,hm,CaA,re­served a spol.,škoda peněz za takové hadry na podlahu:-)

LeChatttNoir
369 příspěvků 21.08.14 12:47

.

Příspěvek upraven 04.10.16 v 11:48

kočkaVločka
23 příspěvků 21.08.14 22:15

Jsem na tom podobně. Marně přemýšlím, kam jít pro něco, co má tvar samo o sobě, není to průhledné, je to dobře ušité a je to z přírodního materiálu. Obvykle procházím obchody, na omak už poznám, co by šlo, prostuduju složení a pak teprve pokračuju v rozhodování. Je to metoda časově náročná, ale na nic moc lepšího jsem zatím nepřišla. Zaručený tip tedy nemám, prostě hledám a někdy i najdu. Třeba loni jsem si koupila v HM dva svetříky 50 bavlna 50 modal a ani nebyly moc drahé. Něco mám z britských eshopů, ale většinou nakupuju v kamenných obchdech.
Když už jsme u toho, nedávno mě pohoršila diskuze na jednom blogu, kde se slečna z blogu i čtenářky shodly na tom, že na složení se nedívají vůbec, hlavně když to má pěkný design.
Teď jsem někde viděla sukni a vypadala jak ušitá z molitanu. Tak nevím:D

BEZDOMOVEC
1648 příspěvků 21.08.14 22:25

Nakupuji v Army shopu. Kvalita a kalhoty vydrží i deset let!

Schatz
81 příspěvků 22.08.14 07:51
@kočkaVločka píše:
Když už jsme u toho, nedávno mě pohoršila diskuze na jednom blogu, kde se slečna z blogu i čtenářky shodly na tom, že na složení se nedívají vůbec, hlavně když to má pěkný design.

Taky mám pocit, že mnoho lidí vůbec nekouká na složení materiálu, stačí, když se jim to vizuálně líbí. A jsou schopni zaplatit za polyesterovou halenku skoro 1 000,–kč (ZARA).To mi hlava fakt nebere. Však se taky vydělává na lidské hlouposti, že.
Jinak kvalita oblečení je opravdu otřesná. Jsem ochotna si za kvalitu připlatit, ale když vejdu třeba do GANTu, TH, GASu, Replay apod., tak mi ty ceny přijdou „trochu“ přepálené. Koupím pár hadříku a celá výplata v čoudu. Do řetězců typu Orsay, Reserved, Mohito, CaA… nechodím vůbec, to je oblečení vhodné možná tak pro teenagery+vůbec si mi tam oblečení nelíbí. Zara mě poslední dobou taky vytáčí, máloco se mi tam líbí, materiály většinou žalostné, ale ceny za tu hrůzu poměrně vysoké. Do shopping parku už poslední dobou jezdím jen na kafe…

Go-lightly
3428 příspěvků 22.08.14 08:19

Včera jsem procházela Prahou a žasla, jak hnusně lidi vypadají. Jedna věc je, že byli ošklivě oblečení: leginy, potištěná trička, prostě masovka. Ale další, že vypadají zváleně, vytahaně - to se fakt dá přičíst jen mizernému materiálu.

Mylady2
12409 příspěvků 22.08.14 08:37

@LeChatttNoir šička v Bangladéši odvedla práci adekvátně své mzdě :-)

LeChatttNoir
369 příspěvků 22.08.14 08:57

.

Příspěvek upraven 04.10.16 v 11:47

LeChatttNoir
369 příspěvků 22.08.14 09:04

.

kočkaVločka
23 příspěvků 22.08.14 09:41

@LeChatttNoir
Mám stejný problém. Když na jaře rušili Jackopty, koupila jsem si ve výprodeji nádhernou sukni, čisté hedvábí, za 400. No neberte to, že. Teď k ní marně sháním něco navrch. Už přemýšlím o švadleně. Ráda bych si koupila pěknou halenku, ale není kde.
A tak jsem začala kupovat šaty.

LeChatttNoir
369 příspěvků 22.08.14 12:59

.

Příspěvek upraven 04.10.16 v 11:47

Go-lightly
3428 příspěvků 22.08.14 13:08

Ještě jsem si z té včerejší procházky vybavila, že málokomu šaty padly, buď to na nich plandalo, nebo v tom byli nastřelení. Tak jsem si vzpomněla na ten nedávný článek tady, že šaty zlevňují, ale jsou čím dál odbytější, lidi je brzy vyhodí a už se neobtěžují si je nějak upravit. Takže teoreticky máme všichni přístup k velké nabídce oblečení, a prakticky jsme stále hůře oblékaní.

LeChatttNoir
369 příspěvků 22.08.14 13:51

.

Oldyn
5009 příspěvků 22.08.14 14:02

Když koupíte tady značkové oblečení, je to nebe a dudy od toho samého výrobce koupené v zahraničí. Prostě pro východ se šije jinak! To samé jídlo, kosmetika, drogerie!

Iv_Sm
1432 příspěvků 25.08.14 08:34

Ja som tento víkend chodila po obchodoch a zablúdila som i do niekoľkých reťazcov - najviac ma zaskočil Reserved, v ktorom som dlhšie nebola a kde som si v minulosti bola schopná vybrať celkom použiteľné kusy… Tie handry, čo tam viseli na vešiakoch, ma šokovali. Materiál, strih, šitie - 0 bodov. V zúfalom pokuse som si jednu košeľu vyskúšala - ako vyzerala na postave, škoda popisovať. Zdá sa mi to alebo Reserved klesol tak o 1 - 2 kategórie nižšie?

Lenka22
286 příspěvků 25.08.14 10:11

I já jsem v týdnu chtěla něco nakoupit - byla jsem v Marks&Spencer. Působilo to tam na mě, jako když likvidují obchod, kromě kostýmků a sak skoro nic dalšího, pár věšáků a ještě míň věcí - co se s nimi děje?
V C&A v kalhotách kupy špatně označených gatí, naprostá většina jen těch uzoučkých, v „krátkých“ měli kalhoty aspoň o 10 cm delší (při mé výšce 165)? V ostatních buticích, kam jsem už dávno ani nechodila, mají stále jen velikosti 38, 36. Fakticky nevím, kam bych měla jít.

alazbeta1970
10 příspěvků 25.08.14 10:24

Však to je oblečení co se neprodalo v Německu nebo Rakousku, tak to dají tady jako novinku. Oblečení je i 3 roky starý! Je to ubohost a lidi to pak předraženě nakupují.

Mylady2
12409 příspěvků 25.08.14 10:31

@Lenka22 na václaváku? To by mne potěšilo kdyby zlikvidovali ty hadry a udělali food shop!!! Ooo to by bylo báječné :-)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit