Kvalitní a pěkné zimní boty

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mielle
16 příspěvků 03.12.12 11:03
Kvalitní a pěkné zimní boty

Dobrý den,
ráda bych si koupila boty na zimu; jednoduché kozačky v barvě hnědé či koňak na podpatku, které nejen hezky vypadají, ale dá se na nich i chodit. Nejlépe kožené. Bohužel ani tyto základní požadavky konvenční obchody s obuví (CCC, Reno) nezvládnou naplnit. Samé ošklivé nevzhledné šunty, na nichž se nekvalitní zpracování projevuje už v obchodě (špatně naražený podpatek, potrhané tkaničky). Nakonec jsem koupila a večer si je vzala do kina, tj. cesta z auta a do auta plus večer v sále, za tu dobu se stihl uloupnout kus fórové pseudokoženky na boku a špičky se odřely. Necelých 24 hodin po koupi.
Při reklamaci mi řekli, že ji tedy vezmou, ale že „mám být soudná“. Nečekám, že mi dnes boty vydrží do smrti, ale tohle!
Máte nějaký dobrý tip na obchod s obuví, nebo značku? Chci investovat do kvalitních bot, jen nevím, kde je sehnat.
Předem díky,
Martina

Pro představu přidávám pár fotek toho, co bych si asi představovala. Tipy i výhrady vítám!

Příspěvek upraven 03.12.12 v 11:28

Reakce:

MUDr.Lant
389 příspěvků 03.12.12 11:17

Já jsem spokojená s botami od firmy ecco, myslím si, že se docela zamýšlejí i nad pohodlností a nositelnosti daných bot. Nicméně, je to stejné jako všude jinde, některé boty jsou hezké, jiné nikoli.

Fretkodlak  03.12.12 11:24

.

Příspěvek upraven 19.09.13 v 11:34

chev
60 příspěvků 03.12.12 11:37

Mě tedy zatím nikdy nezklamaly boty značky Jana. Mám už patery, jedny nosím už čtvrtým rokem a pořád jsou nositelné. Základem je materiál a zpracování - kůže, šití, zip, podpatek atd. Botu zkontroluju a hlavně - nikdy, ale opravdu nikdy nekupujte něco, na čem je napsané „módní obuv“ nebo „vysoce módní obuv“. Podpatek antishock taky není k zahození (v lodičkách na 8cm vysokém podpatku antishock jsem přešla půl Barcelony a pohoda). Jo a pořádně namazat kvalitním krémem/balzámem a naimpregnovat…

Jinak Tamaris občas udělá pěknou botu, Salamander taky, ale bohužel mimo mou cenovou relaci…

ajuna
106 příspěvků 03.12.12 12:12

Jak už psala @MUDr.Lant boty, které vydrží vyrábí ecco. Manžel má polobotky, které tahá už 4 rokem téměř pořád (když je sníh má ecco zimní a v létě sandále od sholl).
Já mám kozačky od nich už 3 rokem, další z jejich sortimentu, co máme vyzkoušeno jsou trekovky (já i manžel), já ještě trekové sandále a klasické vycházkové sandále… ani na jedny nemůžu řict křivé slovo a na kozačkách, které mám nejdéle, to nejde stále poznat. Chodí se v nich výborně a zima mi v nich ještě nebyla.
Mrkněte na jejich stránky, ať víte, zda by Vám něco vyhovovalo. Ale třeba tyto http://www.ecco.com/…23-02112.png?… nejsou špatné, viděla jsem je i na živo

kacenka.smile
427 příspěvků 03.12.12 13:43

S kvalitou bot v CCC je to různé. Na boty značky Lasocki jsem zatím slyšela velmi dobré reference a i sama jsem velmi spokojená. Jednoduchý vzhled, bota na úzkou nohu, kůže. U bot z levnějších kolekcí je to kus od kusu - koupila jsem si tam kotníčkové semišové (nekožené) boty na podpatku a jsem s nimi tedy také spokojená. Ovšem už jsem musela přebírat ze třech párů, kdy na jedněch byla vzhledová vada, u druhých byl podpatek nakřivo a bota se nedala nosit. Třetí a tedy mnou zakoupený pár je v dobrém stavu i zpracování. Často jsou tam ty umělé boty nenositelné.

mielle
16 příspěvků 03.12.12 13:46

Ano, nejedny pěkné kozačky Lasocki jsem tam našla, ovšem nikoliv v mají velikosti, což byl koneckonců problém i u dalších modelů. Podotýkám, že mám nejběžnější velikost 39, zatímco obchod byl zásoben pouze botami 37, 40 a 41.

kacenka.smile
427 příspěvků 03.12.12 13:49

Mám 38-39 a boty, které se mi líbí, najdu většinou v obou velikostech. Ovšem možná je to pouze můj pocit, ale obchody v Plzni se mi zdají mnohem lépe zásobené (nebo méně přebrané) než obchody v Praze.

kayav  03.12.12 19:23

Boty které uvádíte jako inspiraci se mi velice líbí! Dnes jsem si objednala z Aukra v takové okrové barvě, ale na klínu a koženkové. Typy, co sháníte vy, by mohli mít u Bati - byla jste? Kožených bot mívají celkem dost.

Aarmenka
16 příspěvků 04.12.12 19:47

V každém obchodě se dají najít pěkné a kvalitní boty, chce to jen hledat a mít štěstí. Já mám už asi osmým rokem kožené kozačky z Rena a pořád vypadají jako nové a to je nijak nešetřím, chodím s nima do deště i sněhu. Možná to bude tím, že je pravidelně impregnuju, nevím, každopádně jiné nepotřebuju. Jsem max. spokojená.

i-vana  04.12.12 20:50

Kouknete na Zalando. Nasla jsem nekolik kousku, ktere by mohly odpovidat vasim pozadavkum:  

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit