Kvalitní móda pro vel. XXS-XS

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Narcisa
100 příspěvků 28.11.12 11:46
Kvalitní móda pro vel. XXS-XS

Máte nějaký tip, kde se dá sehnat kvalitní oblečení v malých velikostech (XXS-XS)? Už nakupuji jen ve dvou obchodech, Mango a Motivi, ale i tam málokdy něco seženu. Mám ráda kvalitní materiály, můj styl je spíše elegantní. Poradíte? :)

Reklama

Reklama

Reakce:

Curlygirl
1901 příspěvků 28.11.12 12:04

Dost malé věci se mi zdají být v Attrativu a Guessu. Co se vašeho stylu týče, asi bych zkusila ten Guess.

Jetthro
1129 příspěvků 28.11.12 13:07

Obecne plati ze italske znacky mivaji mensi velikosti, tedy ze jejich 34 je treba spis bezne znacena jako 32 a tak, takze bych zapatrala po nejake italske znacce co vam bude vyhovovat :)

Philogia
48 příspěvků 28.11.12 13:57

Ach ano, tipy, kde sehnat kvalitní oblečení v malých velikostech, bych taky uvítala. Tři roky zpátky, když jsem si chtěla ve své velikosti koupit kvalitní (v rámci možností mé peněženky) kabát, neuspěla jsem a nakonec jsem si ho musela nechat ušít (narazila jsem asi na dva vyhovující kabáty za celou zimu a ani jeden se mi nelíbil). Takže osobně asi nemám jiný návrh, než švadlena.

Hodně mrňavé velikosti se dají sehnat v řetězcích pro dospívající - u těch se ještě bere v úvahu to, že některá třináctiletá slečna dost možná bude mít 40 kilo i s postelí. (Konkrétně Gate a Tally Weijl). Ovšem ty jsou také většinou přizpůsobeny dospívajícím cenou a následně padá i kvalita. Co si budeme povídat, ono té třináctileté slečně to až tak nevadí - svetřík za 250 korun si většinou může z kapesného dovolit a to, že nejspíš nevydrží víc než jednu zimu hezký, jí až tolik nevadí, protože příští rok už jí bude stejně malý. Pokud jste ochotná si trochu připlatit a chcete kvalitu, tahle možnost pro vás bohužel asi bude použitelná jen v případě nejvyšší nouze.

(I když, pravda, občas můžou věci překvapit. Před rokem jsem dostala darem svetr z Gate - jednoduchý sytě modrý, s kulatým výstřihem a tříčtvrtečními rukávy, přes hlavu. Svetry tohoto typu tam stojí většinou tři stovky a míň. Ale - světe, div se - přežil už několikero praní bez jakékoli újmy, je příjemný a vlastně ho nosím ráda :-) Ovšem něco, co mi má vydržet, bych tam koupit neriskla…)

levandula  28.11.12 14:06

Ak vám nevadí objednávať tak u mňa vedie topshop a vero moda, aj keď ja si tieto značky väčšinou vylovím v SH, alebo kúpim cez nejaký bazar čo máte to isté ako keby ste kúpili v SH, teraz tiež čakám na nohavice z vero mody veľ.34 kúpené na mmb

Narcisa
100 příspěvků 28.11.12 14:12

@Curlygirl Guess se mi nijak zvlášť nelíbí a hlavně mi přijde dost předražený - svetřík se složením „55% Cotton 25% Modal 20% Polyester“ stojí téměř dva a půl tisíce, což je opravdu hodně, když vezmu v potaz, že za stejnou cenu jsem teď viděla v Motivi svetřík ze 100% kašmíru :)

Narcisa
100 příspěvků 28.11.12 14:34

@Philogia Ano, Tally Weijl znám, nakupuje tam moje pubertální čtyřicetikilová sestřička. Ale já mám přeci jen o trochu kil, let, i financí víc a tyhle značky se pro mě nehodí. I když se musím přiznat, že si občas koupím nějaké triko na doma v dětském oddělení C&A :D A co se týče kabátů, v Mangu se dá natrefit na pár přijatelných kousků v malých velikostech.

@levandula Díky za tip, značku Vero Moda máme u nás v outletu, ale já tam nikdy nebyla. Zkusím to :)

Mylady2
12409 příspěvků 28.11.12 14:41

Guess by Marciano, Patrizia Pepe, Elisabetta Franchi, PINKO, Liu Jo… Italské značky mají větší výběr menších velikostí;-)

kacenka.smile
427 příspěvků 28.11.12 18:41

Malé velikosti mají i v obchodech Pimkie. Nemají tedy elegantní ani extra kvalitní oblečení (asi někdy trošku lepší než NY apod.), ale třeba by se to někdy mohlo hodit.

Sépia
337 příspěvků 28.11.12 18:59

Malé velkosti má aj Promod a Ś Olivier, ale tam zas nie je elegantný štýl. Malé číslo má aj Debensham, špecialnu líniu Petite. Xs má aj Zara. Orsay tiež, ale v naozaj kvalitných značkách ten Guess, Luisa Spagnoli, Betty Barclay…

zwedavka
782 příspěvků 29.11.12 08:19

Pánskou XS-XXS by oblekli moji malí kluci, ale prodavačky se vesměs tváří, že na dárky od Ježíška ani zboží v diskutovaných velikostech nevěří.
Ono totiž nabídka obchodů končí u 152 a ve větších dětských velikostech je malý výběr a málo kusů, které jsou hned pryč, tak jsem se zkusila poptat v pánském po menších velikostech.

ooola
129 příspěvků 29.11.12 11:49
@zwedavka píše:
Ono totiž nabídka obchodů končí u 152 a ve větších dětských velikostech je malý výběr a málo kusů, které jsou hned pryč, tak jsem se zkusila poptat v pánském po menších velikostech.

já pro sebe nakupuju v dětských odděleních běžně a problém s výběrem ve větších velikostech nemám, kupuju 152 nebo 164, a prodává se i velikost 176. A to v celkem běžných řetězcích, jako C&A, H&M, Tako apod.
A zakladatelce tématu bych poradila možná Zara kids, i když sama jsem tam nakupovat nebyla, teprve to mám v plánu.

zwedavka
782 příspěvků 29.11.12 11:59

To bude tím, že jsi žena, z důvodů mně neznámých mají všude víc dívčího oblečení než chlapeckého. Včerejší zkušenost v CA - prostor s vystaveným chlapeckým oblečením je cca 1/3 prostoru s oblečením dívčím.

ooola
129 příspěvků 29.11.12 12:11

@zwedavka To je pravda… no on je tenhle poměr dámského/pánského podobný i u dospělých:-)

Triiss
22 příspěvků 01.12.12 21:00

A já měla vždy pocit že zbývají ve výprodejích hlavně tyto malé velikosti.
Zkus pokud ti nevadí nošené věci votocvohoz.cz a z obchodu Asos dorothyperkins.com.
Super nabídku kvalitních věcí mají v PEEK & CLOPPENBURG.

coralline
831 příspěvků 01.12.12 22:47
@Triiss píše:
Super nabídku kvalitních věcí mají v PEEK & CLOPPENBURG.

Mně přijde nabídka malých velikostí v P&C dost bídná. Ale nechodím tam často, možná jsem měla jenom smůlu…

Jetthro
1129 příspěvků 02.12.12 13:52

Jeste me tak napada ze male velikosti dela moje milovana Max Mara, ve Weekendu na sebe sehnat velikost nemam problem vubec (cca 165cm/49kg) a vetsinou nebyva problem ani v tech jinych „radach“.

winpetra
53 příspěvků 02.12.12 14:21

Můj syn asi před půl rokem nakoukl do Oodji. Jeho nakouknutí ve finále trvalo hodinu a pět tisíc korun :-) Nadšený, že konečně našel obchod s menšími velikostmi přesně na něj a se sortimentem, který se mu líbí. Mají spoustu pěkných věcí a velikostně šité zřejmě podle asijských tabulek, já se svou 38 se tam akorát můžu rozhlížet a posléze platit…

Ps: Zrovna včera jsem tam mrkla s desetiletou neteří a některé dámské kousky by jí byly akorát :-)

llolla
2102 příspěvků 03.12.12 16:33

@winpetra
Jo, menší velikosti tam sice mají, ale kvalita to žádná závratná není.
@Sépia
S tím Promodem teda nevím, mně je jejich velikost 1 většinou velká…

winpetra
53 příspěvků 10.12.12 22:57

@llolla to bych si taky ani půl slovem nedovolila říct (napsat) :-) „Kvalitní“ materiály a krejčovské vypracování vypadají trošku jinak.
Na druhou stranu vzhledem k místním cenám je konkrétně u těch pánských věcí až nadstandardní :-)

Entyka
163 příspěvků 08.08.14 13:34

Sháním marně obyčejný bavlněný svetřík, s mini kulatým výstřihem, nechci takovou tu úplně tenkou bavlnu, ale něco kvalitnějšího, velikost tak 34 nebo 32. Nevíte kam zajít? Já vždy svetříky kupovala v Benettonu, ale ty bavlněné teď nemají už hezké, nedávno jsem si tam 1 koupila a ten materiál je velmi tenký. Orsay a Camaieu se mi také nelíbilo, Peek & Cloppenburg a Van Graaf mi bylo velké, kvalita dle mých přestav.
Chtěla jsem objednat něco dle fotky přes www.woolovers.com, ale měřila jsem a i jejich nejmenší velikost mi bude pravděpodobně velká. Děkuji.

Reklama

Váš příspěvek

Balenciaga nabízí luxusní kopii modré IKEA tašky

Po celém světě jsou vidět falešné kabelky, pásky, oblečení či boty.... Celý článek

Reklama

Poslední článek:
Jak si snížit IQ tričkem

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Nevkus, který se táhne už nekonečnou řádku let. Překypuje... Celý článek

Reklama