Kvalitní móda pro vel. XXS-XS

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Narcisa
100 příspěvků 28.11.12 11:46
Kvalitní móda pro vel. XXS-XS

Máte nějaký tip, kde se dá sehnat kvalitní oblečení v malých velikostech (XXS-XS)? Už nakupuji jen ve dvou obchodech, Mango a Motivi, ale i tam málokdy něco seženu. Mám ráda kvalitní materiály, můj styl je spíše elegantní. Poradíte? :)

Reakce:

Curlygirl
1901 příspěvků 28.11.12 12:04

Dost malé věci se mi zdají být v Attrativu a Guessu. Co se vašeho stylu týče, asi bych zkusila ten Guess.

Jetthro
1129 příspěvků 28.11.12 13:07

Obecne plati ze italske znacky mivaji mensi velikosti, tedy ze jejich 34 je treba spis bezne znacena jako 32 a tak, takze bych zapatrala po nejake italske znacce co vam bude vyhovovat :)

Philogia
48 příspěvků 28.11.12 13:57

Ach ano, tipy, kde sehnat kvalitní oblečení v malých velikostech, bych taky uvítala. Tři roky zpátky, když jsem si chtěla ve své velikosti koupit kvalitní (v rámci možností mé peněženky) kabát, neuspěla jsem a nakonec jsem si ho musela nechat ušít (narazila jsem asi na dva vyhovující kabáty za celou zimu a ani jeden se mi nelíbil). Takže osobně asi nemám jiný návrh, než švadlena.

Hodně mrňavé velikosti se dají sehnat v řetězcích pro dospívající - u těch se ještě bere v úvahu to, že některá třináctiletá slečna dost možná bude mít 40 kilo i s postelí. (Konkrétně Gate a Tally Weijl). Ovšem ty jsou také většinou přizpůsobeny dospívajícím cenou a následně padá i kvalita. Co si budeme povídat, ono té třináctileté slečně to až tak nevadí - svetřík za 250 korun si většinou může z kapesného dovolit a to, že nejspíš nevydrží víc než jednu zimu hezký, jí až tolik nevadí, protože příští rok už jí bude stejně malý. Pokud jste ochotná si trochu připlatit a chcete kvalitu, tahle možnost pro vás bohužel asi bude použitelná jen v případě nejvyšší nouze.

(I když, pravda, občas můžou věci překvapit. Před rokem jsem dostala darem svetr z Gate - jednoduchý sytě modrý, s kulatým výstřihem a tříčtvrtečními rukávy, přes hlavu. Svetry tohoto typu tam stojí většinou tři stovky a míň. Ale - světe, div se - přežil už několikero praní bez jakékoli újmy, je příjemný a vlastně ho nosím ráda :-) Ovšem něco, co mi má vydržet, bych tam koupit neriskla…)

levandula  28.11.12 14:06

Ak vám nevadí objednávať tak u mňa vedie topshop a vero moda, aj keď ja si tieto značky väčšinou vylovím v SH, alebo kúpim cez nejaký bazar čo máte to isté ako keby ste kúpili v SH, teraz tiež čakám na nohavice z vero mody veľ.34 kúpené na mmb

Narcisa
100 příspěvků 28.11.12 14:12

@Curlygirl Guess se mi nijak zvlášť nelíbí a hlavně mi přijde dost předražený - svetřík se složením „55% Cotton 25% Modal 20% Polyester“ stojí téměř dva a půl tisíce, což je opravdu hodně, když vezmu v potaz, že za stejnou cenu jsem teď viděla v Motivi svetřík ze 100% kašmíru :)

Narcisa
100 příspěvků 28.11.12 14:34

@Philogia Ano, Tally Weijl znám, nakupuje tam moje pubertální čtyřicetikilová sestřička. Ale já mám přeci jen o trochu kil, let, i financí víc a tyhle značky se pro mě nehodí. I když se musím přiznat, že si občas koupím nějaké triko na doma v dětském oddělení C&A :D A co se týče kabátů, v Mangu se dá natrefit na pár přijatelných kousků v malých velikostech.

@levandula Díky za tip, značku Vero Moda máme u nás v outletu, ale já tam nikdy nebyla. Zkusím to :)

Mylady2
12409 příspěvků 28.11.12 14:41

Guess by Marciano, Patrizia Pepe, Elisabetta Franchi, PINKO, Liu Jo… Italské značky mají větší výběr menších velikostí;-)

kacenka.smile
427 příspěvků 28.11.12 18:41

Malé velikosti mají i v obchodech Pimkie. Nemají tedy elegantní ani extra kvalitní oblečení (asi někdy trošku lepší než NY apod.), ale třeba by se to někdy mohlo hodit.

Sépia
334 příspěvků 28.11.12 18:59

Malé velkosti má aj Promod a Ś Olivier, ale tam zas nie je elegantný štýl. Malé číslo má aj Debensham, špecialnu líniu Petite. Xs má aj Zara. Orsay tiež, ale v naozaj kvalitných značkách ten Guess, Luisa Spagnoli, Betty Barclay…

zwedavka
676 příspěvků 29.11.12 08:19

Pánskou XS-XXS by oblekli moji malí kluci, ale prodavačky se vesměs tváří, že na dárky od Ježíška ani zboží v diskutovaných velikostech nevěří.
Ono totiž nabídka obchodů končí u 152 a ve větších dětských velikostech je malý výběr a málo kusů, které jsou hned pryč, tak jsem se zkusila poptat v pánském po menších velikostech.

ooola
129 příspěvků 29.11.12 11:49
@zwedavka píše:
Ono totiž nabídka obchodů končí u 152 a ve větších dětských velikostech je malý výběr a málo kusů, které jsou hned pryč, tak jsem se zkusila poptat v pánském po menších velikostech.

já pro sebe nakupuju v dětských odděleních běžně a problém s výběrem ve větších velikostech nemám, kupuju 152 nebo 164, a prodává se i velikost 176. A to v celkem běžných řetězcích, jako C&A, H&M, Tako apod.
A zakladatelce tématu bych poradila možná Zara kids, i když sama jsem tam nakupovat nebyla, teprve to mám v plánu.

zwedavka
676 příspěvků 29.11.12 11:59

To bude tím, že jsi žena, z důvodů mně neznámých mají všude víc dívčího oblečení než chlapeckého. Včerejší zkušenost v CA - prostor s vystaveným chlapeckým oblečením je cca 1/3 prostoru s oblečením dívčím.

ooola
129 příspěvků 29.11.12 12:11

@zwedavka To je pravda… no on je tenhle poměr dámského/pánského podobný i u dospělých:-)

Triiss
22 příspěvků 01.12.12 21:00

A já měla vždy pocit že zbývají ve výprodejích hlavně tyto malé velikosti.
Zkus pokud ti nevadí nošené věci votocvohoz.cz a z obchodu Asos dorothyperkins.com.
Super nabídku kvalitních věcí mají v PEEK & CLOPPENBURG.

coralline
822 příspěvků 01.12.12 22:47
@Triiss píše:
Super nabídku kvalitních věcí mají v PEEK & CLOPPENBURG.

Mně přijde nabídka malých velikostí v P&C dost bídná. Ale nechodím tam často, možná jsem měla jenom smůlu…

Jetthro
1129 příspěvků 02.12.12 13:52

Jeste me tak napada ze male velikosti dela moje milovana Max Mara, ve Weekendu na sebe sehnat velikost nemam problem vubec (cca 165cm/49kg) a vetsinou nebyva problem ani v tech jinych „radach“.

winpetra
53 příspěvků 02.12.12 14:21

Můj syn asi před půl rokem nakoukl do Oodji. Jeho nakouknutí ve finále trvalo hodinu a pět tisíc korun :-) Nadšený, že konečně našel obchod s menšími velikostmi přesně na něj a se sortimentem, který se mu líbí. Mají spoustu pěkných věcí a velikostně šité zřejmě podle asijských tabulek, já se svou 38 se tam akorát můžu rozhlížet a posléze platit…

Ps: Zrovna včera jsem tam mrkla s desetiletou neteří a některé dámské kousky by jí byly akorát :-)

llolla
2102 příspěvků 03.12.12 16:33

@winpetra
Jo, menší velikosti tam sice mají, ale kvalita to žádná závratná není.
@Sépia
S tím Promodem teda nevím, mně je jejich velikost 1 většinou velká…

winpetra
53 příspěvků 10.12.12 22:57

@llolla to bych si taky ani půl slovem nedovolila říct (napsat) :-) „Kvalitní“ materiály a krejčovské vypracování vypadají trošku jinak.
Na druhou stranu vzhledem k místním cenám je konkrétně u těch pánských věcí až nadstandardní :-)

Entyka
163 příspěvků 08.08.14 13:34

Sháním marně obyčejný bavlněný svetřík, s mini kulatým výstřihem, nechci takovou tu úplně tenkou bavlnu, ale něco kvalitnějšího, velikost tak 34 nebo 32. Nevíte kam zajít? Já vždy svetříky kupovala v Benettonu, ale ty bavlněné teď nemají už hezké, nedávno jsem si tam 1 koupila a ten materiál je velmi tenký. Orsay a Camaieu se mi také nelíbilo, Peek & Cloppenburg a Van Graaf mi bylo velké, kvalita dle mých přestav.
Chtěla jsem objednat něco dle fotky přes www.woolovers.com, ale měřila jsem a i jejich nejmenší velikost mi bude pravděpodobně velká. Děkuji.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit