Šicí stroj LADA Q60B zkušenosti

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

James81
28 příspěvků 02.07.14 23:15
LADA Q60B

Ahojte, měl bych dotaz. Mám v plánu si pořídit šicí stroj LADA Q60B nebo LADA 83C0. Nevím jest-li je to pro mě dobrá volba a který z nich si mám vybrat. Mám Ladu 236 a nemůžu si ji vynachválit i přes své stáři a tím si značka LADA získala mou důvěru. Líbí se mi co vše umí a jak je jednoduchá tak doufám že bych byl nadmíru spokojen. Ale poraďte, zda je to dobrá volba, nebo má někdo s Q60B nebo 83C0 zkušenosti. Děkuji za odpovědi :)

Reakce:

Ada Pekelná
971 příspěvků 03.07.14 19:34

Q60B. Má cívku naležato, bude se ti líp vyměňovat. Jinak jsou oba stroje v podstatě stejné.

James81
28 příspěvků 03.07.14 20:51

Děkuji a máte s ním nějaké zkušenosti??

Zdena70
1 příspěvek 07.10.14 05:32
Lada Q60B

Koupila jsem stroj před 14-ti dny a jsem jím uchvácena. Teď měly v akci k tomuto stroji různé patky v ceně za 2.000,–. Takže stroj + nejrůznější patky 5.990,– Kč. Šije perfektně, je tichý, zatím zkouším nejrůznější stehy a naprostá spokojenost. Hlavně overlockový steh, to jsem na starém stroji neměla, nebo třeba slepý steh, horní podávání látky, vyšívání. Navíc dávají 5 let záruku.
Když jsem si ho pořídila, tak jsem si vzala týden dovolenou a šila a zkoušela co to všechno umí. Rozhodně ho mohu doporučit.

Lennh
511 příspěvků 07.10.14 08:06

@James81 Nevim, jestli je to od cervence jeste aktualni, ale treba se ted rozhoduje i nekdo jiny:
Ja mam uz hrubo pres 4 roky model SCM986, ktery uz v nabidce neni. Ale na prvni pohled je rozdil mezi mym 986 a Q60B v tom, ze 986 ma displej. :) Navic Q60B ma regulaci pritlaku patky, coz ja nemam a ocenila bych. Taky patrim do tabora priznivcu rotacniho chapace, takze ja osobne bych brala Q60B.
Jinak zkusenosti - tichy stroj to rozhodne neni, ale to je mozna i tim, ze ja jsem si oblibila kracejici patku a ta pridava spoustu decibelu. :) Siju prakticky porad, nejmene jednou, dvakrat za tyden nekolik hodin a zatim jsem (tuk tuk) nemela zadnou zavadu. Jednou jsem quiltovala deku, sem tam nejake ty povlaky na polstare nebo zaves, ale jinak teda same obleceni. Nesiju z upletu, protoze ho nenosim, ale parkrat uz jsem z nej taky sila a nebyl zasadni problem. Hojne vyuzivam overlockovou patku na entlovani a patku na knoflikovou dirku, zipy siju vsecky v ruce, takze patky na zip nevyuziju. Nejvic ovsem siju s kracejici patkou. Obecne prislusenstvi k Lade je za pakatel oproti jinym znackam. Mno a priznam se, ze jsem ani jednou za ty 4 roky nebyla na servise a citim, ze uz by to chtelo seridit, takze snad brzo prekonam svou lenost a zajedu do Olomouce do servisu. :) Parkrat jsem uz mluvila s panem Skokanem a je to vstricny, ochotny pan. Tak si i myslim, ze kdybyste mu zavolal nebo se tam stavil, urcite by vam vsecko vysvetlil.

James81
28 příspěvků 20.10.14 07:35

Děkuji všem za rady a postřehy a rozhodl jsem se že jdu tedy do Q60. Ještě jednou děkuji :)

tereskacz
10 příspěvků 18.01.15 19:54

@Zdena70 ahoj, muzu se zeptat, jestli jsi stale uchvacena? Take premyslim o koupi. Diky.

tereskacz
10 příspěvků 07.04.15 09:34

Tak co se me tyce, stroj jsem vratila a koubila bernette milan 7.
Lada mela tupy orez nite, coz bych jeste prezila, ale za Boha mi nesla navlect spodni nit. V obchode mi tvrdili, ze to delam spatne (to si u jednoduheho rotacniho chapace neumim predstavit). U bernette se mi to nestalo ani jednou (pri stejnem zpusobu navlekani), takze to dle meho bylo tou Ladou. Take velmi nerovnomerne navijel nit. Rekli mi, ze si to mam upravit otacenim nejakeho sroubku, ale copak mam tohle resit u noveho stroje? Mozna to byl jen vadny kus. Pred koupi jsem oslovila nekolik majitelu z diskuzi s dotazem, jak jsou spokojeni, ale nikdo mi neodpovedel.
Ja tudiz doporucuji bernette, ac nema vybavu. K ni jsem pak dokoupila patky Lady, ktere jsou levnejsi.

Allbii
2 příspěvky 13.05.16 22:51
@Zdena70 píše:
Koupila jsem stroj před 14-ti dny a jsem jím uchvácena. Teď měly v akci k tomuto stroji různé patky v ceně za 2.000,–. Takže stroj + nejrůznější patky 5.990,– Kč. Šije perfektně, je tichý, zatím zkouším nejrůznější stehy a naprostá spokojenost. Hlavně overlockový steh, to jsem na starém stroji neměla, nebo třeba slepý steh, horní podávání látky, vyšívání. Navíc dávají 5 let záruku.
Když jsem si ho pořídila, tak jsem si vzala týden dovolenou a šila a zkoušela co to všechno umí. Rozhodně ho mohu doporučit.

Dobrý den, take zvažuji koupi tohoto stroje, výbavou by mi stačil, ale zvažuji ještě o hodně dražší variantu.. obávám se, že to bude typ stroje, který bych za 2-3 roky měnila, že mi nebude stačit :/ Chci šít oblečení, ale také takové knížky pro dceru, kde jsou různé materiály.
Myslíte, že s ladou si ušiji i flísový kabátek?? děkuji velice!!!

tereskacz
10 příspěvků 14.05.16 09:42

@Allbii to myslim, ze ano. Na fleece je treba povolovani tlaku patky a tusim lada ma. Ja ji mela chvili, ale nebyla dobre serizena, trhala nite, spatne navijela, takze jsem ji ve 14denni lhute vratila a koupila si o malinko drazsi bernette. Na to siti pro deti to staci (siju vse od softshellu po svetrovinu a uplet). Taky bych rada drazsi stroj, ale tusim, ze po rodicaku uzbtolik casu nebude a kdyz, radeji bych prikoupila overlock.

Allbii
2 příspěvky 14.05.16 12:06
@tereskacz píše:
@Allbii to myslim, ze ano. Na fleece je treba povolovani tlaku patky a tusim lada ma. Ja ji mela chvili, ale nebyla dobre serizena, trhala nite, spatne navijela, takze jsem ji ve 14denni lhute vratila a koupila si o malinko drazsi bernette. Na to siti pro deti to staci (siju vse od softshellu po svetrovinu a uplet). Taky bych rada drazsi stroj, ale tusim, ze po rodicaku uzbtolik casu nebude a kdyz, radeji bych prikoupila overlock.

moc vám děkuji za reakci.. já právě nemohu žádné recenze na Ladu sehnat a tak se trochu bojím :/ ani prodejnu v Brně nemají.. Já se nakonec rozhodla pro Pfaff Ambition Essential.. sice uplně jiná cenová kategorie, ale tak nějak cítím, že bych z té Lady byla zklamaná.. Pro to, co potřebuji dělat se mi horní podávání od Pfaff velice hodí :)

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit