Ladění

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ani  23.11.11 20:46
Každou chvilku dojde na flame na téma ladit/neladit. Pamatuju si několikrát velkou hádku v komentářích a teď naposled i pod článkem na blogu Sueinsocks.

Protože mi to dost vrtalo hlavou, víc jsem si v poslední době všímala ladících outfitů (vždy jsem si na to vzpomněla). Zvlášť mě zajímalo, jestli to je jen česká zaprděnost a nepokrokovost, že stále ladíme, nebo jestli je to celé kravina.

Takže pár obrázků k zamyšlení:

Pippa Middleton:
http://pippa-middleton.co.uk/…erley-scarf/ (klasicky kabelka+boty, navíc ještě červený lak na nehty)

Jessica Quirk:

Obě ženy jsou ze zahraniční, obě jsou svého druhu módní ikony, u obou nejde o nic ojedinělého (všechny vybrané outfity jsou z poslední doby). Takže odteď když mi někdo poví, že sladit boty a kabelku nebo šálu a punčocháče, je špatně, že je to ošklivé nebo triviální nebo cokoli takového, tak se jen usměju…

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

MP Barbucha
3716 příspěvků 23.11.11 21:15

Teda Ani, díky za takovou hezkou inspiraci. Jo, najdou se tací radikálové, kteří ladění odsuzují, já osobně si myslím, že jsou trochu too cool to school) Mě se sladěné doplňky líbí. Moje nejoblíbenější kabelka, jediná kožená, je tmavě červená a strašně bych k ní chtěla sehnat ve stejné barvě kozačky, zatím bezúspěšně.
Ale zároveň se nebráním ani trochu větší divočině. Někdy to je prostě pěkný a dává to smysl. Neviděla bych v tom nějaké dogma, záleží na náladě, na příležitosti atd.
Takže k Tvému tématu, viděla bych to jako se vším v životě. Nejdřív se nauč základy (ladění) a když toto umíš, můžeš si dovolit i „neladění“ , protože už máš trochu „vytříbený“ vkus a outfit dává smysl. Pokud ale na sebe prostě někdo navleče 10 barev bez ladu a skladu, tak vzniká peklíčko.
Sladěné doplňky jsou klasika, která nikdy nevyjde z módy.

Lama_z_Lana  23.11.11 21:17

Já preferuji ladění. V případě jednoho výrazného prvku raději jednobarevnější neutrální zbytek, color-blockingu jsem zatím nepropadla. Snažím se dodržovat maximálně 3-4 barvy, přijde mi to jako ideální počet. Více se mi i líbí, pokud jsou boty a kabelka stejné barvy, ale ne vždy to také dodržuji. Podobně to mám i s mícháním různých vzorů, kytičky, puntíky a proužky mi v kombinaci tak nějak neladí.

kolasice
138 příspěvků 24.11.11 09:05

Jsem jednoznačně ZA ladění, ale takové nenucené, odstíny nemusí být stoprocentně totožné. Uvedené příklady se mi líbí. Osobně se snažím neladit kabelku s botami, ale např. boty s páskem (jako to má Jessica), s rukavicemi apod., ale někdy je takový kabelko-botový tandem jedinou jistotou:)

marmota-b
529 příspěvků 24.11.11 09:10

No, pro mě, která mám vlastně dost omezený šatník, je to asi tak, že se snažím ladit, ale stejně mi to vždycky nevychází. Takže pokud někdo obdivuje neladění, u mě je to většinou spíš znouzectnost.
Hlavně bych hlasovala za to, aby oblečení vždycky ladilo s osobou, která ho má na sobě. :-)

kiwi  24.11.11 09:21

Rozhodně ladit! Color blocking se mi vůbec nelíbí… sladěný oblečení (barevně i stylově) prostě vypadá víc upraveně.

Mori  24.11.11 09:58

Já se snažím ladit, ale ne nutně kabelku s botama, ale třeba boty s páskem a rukavicema a kabelku s šálou nebo punčocháčema… Je fakt, že moje zásoby kabelek a bot jsou dost nekompatibilní, takže u mě je to opravdu trochu znouzectnost.

MP Barbucha
3716 příspěvků 24.11.11 10:50

mě se colour blocking líbí a neviděla bych to tak, že je člověk nesladěný. Naopak, je to ten vyšší level ladění, aspoň podle mě (viz můj předchozí příspěvek)

firenze
1 příspěvek 24.11.11 11:20

ja osobne ladim aj neladim napr. mam fialovu kabelku a podarilo sa mi k nej kupit aj fialove topanky rovnakeho odtienu..ale mam aj cervene boty a k nim by som si tuto kabelku teda fakt nedala..ale keby mam kabelku zltu, tak tu by som kludne dala aj k tym cervenym aj k fialovym topankam, pretoze color blocking sa mi vazne paci :) co sa mi ale nepaci, je ked sa niekto zladi uplne- cervena ciapka, sal, rukavice, opasok…

fiesta
104 příspěvků 24.11.11 12:28
Lama_z_Lana ha detto : Já preferuji ladění. V případě jednoho výrazného prvku raději jednobarevnější neutrální zbytek, color-blockingu jsem zatím nepropadla. Snažím se dodržovat maximálně 3-4 barvy, přijde mi to jako ideální počet. Více se mi i líbí, pokud jsou boty a kabelka stejné barvy, ale ne vždy to také dodržuji. Podobně to mám i s mícháním různých vzorů, kytičky, puntíky a proužky mi v kombinaci tak nějak neladí.
U seba to mám tak nejak rovnako (hlavne tie vzory!), colourblocking sa mi páči skôr na druhých a v tom prípade, ak sú farby rovnakej intenzity.

Lachenauerin
544 příspěvků 24.11.11 16:10

Mně se líbí obojí a na střídačku i obojí praktikuju, byť zrovna dvojici kabelka + boty sladěnou nemám a nikdy jsem snad ani neměla, tedy nepočítám-li skutečnost, že černé boty a černá taška se u mě vždycky najdou, to zase ano, ale to neberu jako nějaké ladění.
Celkově mám ráda, když barvy oblečení a doplňků vzájemně nějak vtipně korespondují, nemusí se vyloženě opakovat jedna a táž barva a jeden a týž odstín.

Ani  24.11.11 16:19
Dík za názory. Já se snažím tak nějak rozumně. Většinou spíš ladím. Ale ono mi to ve skutečnosti připadá těžší než neladit - mám červené boty, pásek, klobouk, brož, korále. A téměř každá ta červená je jiná, tak jen máloco z toho můžu nosit dohromady. A kdykoli nakupuju v obchodech, tak nedokážu odhadnout, jestli to k věcem, co mám doma, půjde nebo ne.
Obecně mi oblékání moc nejde. Včera jsem si hrála s aplikací looklet a tam dokážu udělat věci, co se mi líbí hodně, ale na sobě vůbec. Přece jen v životě nemá člověk možnost zkoušet všechno se vším a porovnávat to. Když dám dohromady něco, co se mi líbí barevně, nesedí to postavě nebo mému barevnému typu. Navíc mi nestačí zrcadlo, vždy se musím nechat vyfotit, a pak vyděšeně koukám, že to vlastně vypadá úplně jinak. Tak možná proto nad tím tak přemýšlím. Nevím, jestli jsem antitalent, nebo jestli se to časem poddá nebo jestli je to jen věc mého sebevědomí. Asi bych nemohla být fashion bloggerka, mám problém si za svými kreacemi stát.
No a nejvíc mě vytáčí, že ty nejhezčí kombinace (třeba i některé z těch příkladů) vypadají strašně nenuceně a snadně na sestavení, ale z omezenými podmínkami a schopnostmi to je nakonec sakra těžké.

kolasice
138 příspěvků 25.11.11 08:54

Ani: Zkoušela jste celou skříň vyházet, poskládat vedle sebe a vymyslet nějaké kombinace s doplňky?

Ani  25.11.11 16:06
Kolasice: jasně. Ale to je k ničemu, na postavě to bývá úplně jiné. Nevšimneš si třeba, že u jednoho konkrétního trička a sukně to tričko, když je nošené přes sukni, končí v nejširším místě boků. A sukně je barevná, tričko černé, punčocháče černé + postava s širší pánví a menšími prsy - dokážeš si představit, co to dělá za efekt? Takže šup s tričkem dovnitř, ale ještě by to chtělo něco výrazného na krk - což už zase ve vhodné barvě a stylu nemám. Pak něco zahlédnu v obchodech, ale je to neplánované, tak nemám na sobě to, s čím bych to potřebovala zkusit, koupím, zkusím doma, nehodí se. A tak podobně, věčný příběh.
Ale ono se to asi poddá časem, člověk se naučí vychytat si střihy, barvy, co mu sluší, co se k obě hodí apod.

Ani  25.11.11 16:06

Jéje a omlouvám se za to tykání :) já to prostě mám v krvi, takhle na netu…

Anahi
22 příspěvků 25.11.11 17:43

Tí, čo odsudzujú ladenie sú podľa mňa rovnakí suchári ako tí, čo odsudzujú neladenie. Móda nie je o pravidlách a určite sa nedá postupovať podľa nejakej šablóny. Resp. dá sa, ale nezaručuje to nejlepší výsledok. V prvom rade by malo ísť o celkový dojem z konkrétneho outfitu. Je jedno, či dané prvky spolu ladia, alebo neladia. Cieľom by mala byť určitá harmónia celku. Tá môže nastať alebo nenastať rovnako pri ladiacom ako aj neladiacom oblečení.

kolasice
138 příspěvků 25.11.11 17:59

Ani: V pohodě, tykáme si:) Já se k tomu svému stylu dopracovávám už několik let a zatím se mi nejvíc osvědčilo stahovat obrázky, co mě zaujmou. (Zjistila jsem, že preferuji minimalismus, saka, kalhoty, výrazné šperky, přírodní materiály.) Prohlížením ( pusť si třeba slide show toho, co nasbíráš k snídani) se to samo ukládá do paměti a už se snáz rozhoduji v obchodech, protože rovnou zužuji výběr vylučovací metodou. Barvy se snažím volit podle typologie. Snažím se napodobovat, co se mi kde líbí, protože taky nejsem talent od přírody. Takže můžu poradit jen vytrvat ve svém úsilí a najít vlastní cestu.

Eiwen
134 příspěvků 26.11.11 09:14

Ještě, že se mi černá s černou tak dobře ladí :)
(pravda, ty spousty „odstínů“ černé mě dokážou vytočit, obzvlášt když člověk jednou vypere řetězcové kalhoty a jsou hned do tmavo zelena nebo hněda…)

belle de jour
96 příspěvků 26.11.11 11:11

Pěknou sobotu všem, na blešáku jsem za malý peníz ukořistila tento kabát malinové barvy: http://www.sears.ca/…80385-24719F no a teď dumám co k němu. Poradí mi někdo?

zelitschko  26.11.11 11:44

co takhle žluté kalhoty?

belle de jour
96 příspěvků 26.11.11 12:06

zelitschko: myslíš hořčicově žlutou? Nad tím jsem uvažovala, ale nikde takové nemají…nosím spíš teda sukně a hlavně pletené šaty…také uvažuju, jaké boty, kabelku a vůbec..komplet potřebuji poradit :)

zelitschko  26.11.11 13:31

ten kabát más v týhle, nebo v malinový barvě? Nebo to je malinová barva? Já si vždycky představovala takovou víc dorůžova… K tý by se mi hodily zářivě žlutý kalhoty (colorblocking) a možná tmavě hnědý doplňky… K téhle bych to podle mě viděla na takovou teplejší žlutou, ne tlumenou, spíš do žloutkova (třeba na punčocháčích) a možná i výraznější doplňky.. Ale myslím, že ostatní dámy budou mít nejspíš trochu jinej názor :)

belle de jour
96 příspěvků 26.11.11 13:34

mám ho v malinový…to je taková ta do růžova…tady na peklu je v barvách.

zelitschko  26.11.11 15:17
tak paráda, já to totiž z toho prvního příspěvku zcela nepochopila - za mě malinová se žlutou (teplou i studenou), tmavě zelenou, královskou modrou, čokoládovou, smetanovou, podle věku (tak do 25, dál bych to nepokoušela) s fialovou, lila (nebo je použít jen jako doplňky)

mohla by být hezká kombinace malinovej kabát, úzká tmavě modrá sukně, teple žlutý punčochy, tmavě hnědý doplňky… Popřípadě vyladit se do smetanova a na to tenhle kabátek + kabelka boty, jaký máš základní, lépe hnědý, aby se to moc netlouklo…

Ani  26.11.11 15:39
Mně se na jednu stranu kombinace výrazných barev líbí, na druhou stranu ale nemám povahu na to, abych je sama nosila. Mám ráda minimalismus, zároveň ale i určitou epičnost (což se do oblečení přenáší těžko). Nicméně bych z kabátku udělala výrazný prvek a vše ostatní nechala nevýrazné. Což může být předmětem kritiky, na druhou stranu je to jistota. Pokud by to pro někoho bylo málo, tak třeba přidat výrazně barevnou kabelku?
No a z výrazných barev bych volila studené odstíny - citrónovou, smaragdovou, modrou… ale to už záleží, jak moc je ta malinová sytá.
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit