Láska v hrobě a jiné časosběrné dokumenty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Curlygirl
1901 příspěvků 21.11.12 08:25
Láska v hrobě a jiné časosběrné dokumenty

Viděli jste Lásku v hrobě (případně Katku, Reného, Manželské etudy atd.)? Co na říkáte na tento žánr?

Já na tyto filmy ráda chodím, i když mi celou dobu běhá mráz po zádech hrůzou. Zajímavá a poučná sonda do různých koutů společnosti, které v běžném životě ani nemáme šanci vnímat.

Reakce:

Letefa
716 příspěvků 21.11.12 08:36

Mně styl Heleny Třeštíkové hodně sedl a její práci mám ráda. Manželské etudy jsem sledovala pravidelně a jak říkáte, např. z Katky mi běhal mráz po zádech. Člověk si uvědomí, jak jednoduché je, spadnout do průšvihu a už se z něho nevyhrabat.

Zdá se mi ale bohužel, že její časosběrné dokumenty strhly mnoho neumětelů, viz Neohroženy. Větší žumpu jsem dlouho neviděla a to jsem se na to po první ukázce celkem těšila. Co jsem čekala, že jo, když to běží na Prima Love.

llolla
2102 příspěvků 21.11.12 11:10

Jako žánr mi to přijde fajn, ale nemůže to asi dělat leckdo- prostě to není pro slabé povahy- viz. Katka. Manželské etudy mě minuly, ale Katku jsem viděla a byla to docela síla. Když o tom člověk přemýšlí, že to není „jako“, že to není jen inspirované, jakože bububu, neberte drogy, ale že je to opravdový člověk se skutečnými problémy… (ať už se do toho dostal vlastní vinou, nebo ne)

GalianosjednimL  18.12.12 00:43

Oslovila mne Katka a René svým zpracováním, takhle to prostě je. Stejně jako od Sedláčka Pravidla lží. Sice je to film ceněný odbornou veřejností, u laiků to chce asi spíše zkušenost s oborem, jinak se u toho moc nezasmějí (i přes téma drogové závislosti). To bylo vidět i na konferenci v Měříně, kde bylo okamžitě poznat, kde sedí návštěvy a kde lidé z komunit.

bestia
2296 příspěvků 18.12.12 17:38

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 13:50

Matka Vlčice  21.12.12 08:48

Viděla jsem Katku, dokonce dvakrát, nebudu popisovat svoje pocity, nemá to smysl. Tyto dokumenty je potřeba vidět, myslím, že kdyby to bylo součástí výuky na středních školách, nebylo by to vůbec od věci. Řekne to lidem o životě víc než tuny krásné literatury.

bestia
2296 příspěvků 27.01.13 11:26

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 14:07

llolla
2102 příspěvků 27.01.13 11:35

Prosím o radu- asi před měsícem dávali na dvojce dokumenty o 4 rodinách, které se rozhodly nechat si postižené dítě a pak ještě jeden, který byl celý zaměřený pouze na jednu rodinu, ale se stejnou tematikou. Neví někdo, jak se ty dokumenty jmenovaly, případně autorku?

louka
11 příspěvků 28.01.13 08:51

Nebyl ten o jedne rodine Zachrante Edwardse?

llolla
2102 příspěvků 28.01.13 12:16

@louka
Jo, to je ono. Děkuju

Curlygirl
1901 příspěvků 28.01.13 12:39

Viděl jste už někdo díl/dva z aktuální série Čtyři v tom, která běží na čt2 (je i ve videoarchivu)? Já včera shlédla dva díly.. zajímavé a poučné, chvílema úsměvné, jindy už méně…

LorelaiH.
2998 příspěvků 28.01.13 20:53

@Curlygirl už dokonce tři:) Ten třetí dávali včera večer. Když ČT vloni na jaře dávala inzerát, že hledají nastávající matky do tohoto pořadu, chvilku jsem přihlášení zvažovala. Ale pak jsem to už neřešila. Po shlédnutí prvního dílu jsme si s manželem řekli, že by nás stejně nevybrali, protože jsme oproti vybraným účastnicím moc konvenční:)

Curlygirl
1901 příspěvků 29.01.13 09:11

@LorelaiH. taky jsem včera shlédla online ten třetí…
Já se na tyhle dokumenty ráda dívám, ale nepřihlásila bych se nikam ani za nic :-D

Mylady2
12409 příspěvků 30.01.13 18:54

@Curlygirl tak sem se podívala na dva ty 4 v tom…a padám;-O

666mahu
1490 příspěvků 30.01.13 19:42

Katku jsem viděla i ve skutečnosti (pohybovala se pravidelně po Smíchově, asi tam navštěvovala narkomanské centrum, co bývalo kdysi mou družinou). Film by se měl promítat dětem ve škole.

Manželské etudy se mi líbily - nostalgické vzpomínky na mládí, i když jsem mladší, žili jsme podobně. Strnadovým jsem držela palce i během vysílání :-), pamatuju si pana Strnada ze školy, i když mě neučil, a fandila jsem jejich nábytkovému domu na Vinohradské.

Ze 4 v tom jsem náhodou zahlédla asi 5 min., přesně co se dalo z reklamy čekat. Proti čtyřem nastávajícím maminkám je nějaká ta Malá farma s jedním mladým párem a spoustou zvířat v hospodářství skvostný kousek.

Mylady2
12409 příspěvků 31.01.13 10:06

@666mahu já Katku několikrát viděla na Václaváku a pak na Karlíně… Je tam nějaký azyl pro ženy. Co tak asi Katka teď dělá???
Etudy jsou super!

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit