Šaty z viskózy, nebo bavlny?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lusiaa
5 příspěvků 16.11.13 22:25
Látka která je lepší, prosím o radu.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaká látka je kvalitnější?
Ráda bych si koupila černý úplet na ušití třeba trička, šatů, sukně.
V látkách se zatím moc nevyznám, tak se chci zeptat která je lepší.
Mám na výběr dvě látky.
První je 5% Spandex, 95% Bavlna, druhá je 8% Elastan, 92% Viskoza.

Děkuji

Najdete v encyklopedii: Viskóza

Reakce:

dagur
263 příspěvků 16.11.13 23:11

Elastan a Spandex je totéž, je to vlákno, které dává látce pružnost, čím je ho víc, tím je pružnější (plavky se šijí z úpletu z obsahem elastanu 20 %). Viskózový úplet bude splývavější, bavlněný pevnější. Viskóza bude pravděpodobně barevně stálejší, barva se méně opere.

Lusiaa
5 příspěvků 17.11.13 00:07

Děkuji :)

pavla.ku
3343 příspěvků 17.11.13 11:00

Já bych zvolila také viskozu/elastan. 8% elastanu znamená hodně elastickou látku. Důležitá je také gramáž látky. Na tričko bych si koupila tak okolo 200 gramů na m2. Nižší gramáže znamenají tenkou látku. Pokud vymyslíte řasené tričko, bude ok i z nižší gramáže. Na hladké triko raději vyšší gramáž. Úplety se nejlépe šijí strojem overlock, na obyčejném stroji je potřeba šít pružným stehem, ale i tak počítejte, že steh se může při napnutí trhat. Elastické vlákno používané u látek v Evropě je elastan. Spandex používají většinou asijští výrobci látek.

Lusiaa
5 příspěvků 17.11.13 19:19

Děkuji za pomoc.
Látka má gramáž 215, takže ideální.

Uživatel je onlineMoir
1804 příspěvků 17.11.13 19:37

To se podle složení říci ale vůbec nedá. Jde i o kvalitu skaní vlákna. Dva úplety, nebo obecně látky o stejném složení, jeden s kratšími vlákny v přízi a volněji skané se bude žmolit, zatímco druhé, s obojím vyšší kvality to dělat nebude. Mám bavlněná trička s MS, která mám už několikátý rok a jsou stále jako nová, zatímco viskozová z Orsaye se vyžmolila snad po prvním nošení, přitom druhá byla dražší. Bohužel se to pouhým okem moc nepozná.

pavla.ku
3343 příspěvků 17.11.13 19:47

@Moir U viskózového úpletu to předpokládá, že úplet není pletený z viskózové střiže. To bývají právě ty z východu se spandexem. Máte pravdu, že to člověk pozná až má určité zkušenosti s materiály. Speciálně viskozové úplety Čína neumí a bohužel většina prodejců si nechá vyrábět zboží v Číně.

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit