Látka na kolovou sukni

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Hed
48 příspěvků 16.02.13 12:39
Látka na kolovou sukni

Dobrý den,
chtěla bych se Vás zeptat, jestli nevíte, kde sehnat látku na kolovou sukni - a to buď černá (tmavě modrá) s bílými puntíky a nebo naopak. Nejlépe v kamenném obchodě v Praze - přes net kupuju nerada… Je mi 14 a tak nemám pražské obchody s látkami moc prochozené… Za každý tip jsem nesmírně ráda :)
A ještě bych se chtěla zeptat, jestli máte někdo zkušenost s kolovou sukní z bavlny - pro případ, že bych nesehnala žádnou viskozu ani šifon, či něco tomu podobného. Děkuji.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

volfish
903 příspěvků 16.02.13 13:09

http://www.modnipeklo.cz/…no-internet/

Přidala bych ještě dva obchody s látkami na rohu Budečské a Moravské na Praze 2 (jsou naproti sobě, jedna je Látky Červený a u té druhé si na název nevzpomenu) a pak Evi-látky na Bořivojově, P3.

Dragowlin
262 příspěvků 16.02.13 18:41

Před chvílí jsem ušila žlutou kolovou sukni z žlutého plátna. Skvěle se pracovalo. Tuším že pro začátek plně postačí spíše ta bavlna, protože se šifonem prý se nepracuje tak snadno :)

Hed
48 příspěvků 16.02.13 19:08

Takže to jde v pohodě?? To jsem ráda! S šifonem jsem zatím nepracovala, tak opravdu nevím, jak to jde. Vím, kde bavlnu v požadovaném vzoru sehnat, takže supr.
Děkuji mockrát! :) (Hezky jste mi zvedla náladu, jelikož šifon nemůžu nikde sehnat! :))

Dragowlin
262 příspěvků 16.02.13 19:19

Já už pár let šiju, hlavně sobě sukně a tak. Ale z šifonu ještě nikdy. Bála bych se :D

Hed
48 příspěvků 16.02.13 19:32

Já v tomhle krejčovském světě zatím nikterak zkušená nejsem :D Zatím jsem pomáhala sestře s gotickými šaty a jinak šiju tak 1× za rok nějaký ten kostým na tábor a to to vždy pouze nastehuji a babička mi to sešije na stroji - do našeho stroje jsem zatím ještě nepronikla :D Takže mé zkušenosti jsou opravdu nulové.. Jenže teď, v pubertě, se ve mně něco hlo a už se mi opravdu nelíbí to, co nosím, jenže to, co by se mi líbilo v obchod nenacházím a nezbývá mi než šít. Ale šití mne chytlo a tak vymýšlím stále nové a nové věci… :D

Dragowlin
262 příspěvků 16.02.13 19:52

Jojo Hed to znám. S těmi sukněmi v obchodech. A pokud už se mi náhodou líbí - nemám na ně :D Takže opravdu nezbývá než šít, látky sehnávat po tetách apd. Ale je to príma :) Doporučuji mrknout na diskuze v Burda šití tady , tam ti budou dámy ochotné poradit a dokonce velmi, velmi dobře :)

Hed
48 příspěvků 16.02.13 19:56

Děkuji :) Kdyby byl nějaký problém - obrátím se tedy rovnou tam ;)

Hed
48 příspěvků 16.02.13 20:05

A s tím oblečením - kéž by to tak bylo pouze u sukní ;) Bohužel dnešní móda jde tak nějak mimo mne a chci si vybudovat „vlastní styl“ a alespoň experimentovat, jenže obchody mi nejsou vůbec nakloněny :D Max. seženu někdy něco v sekáči, ale někdy tam narazím na opravdu skvostné kousky, ne že ne ;)

MaláČarodějnice
706 příspěvků 16.02.13 20:23

@Hed Děvče, nemůžu odolat, dovolím si Tě pochválit!! Měla jsem strach, že už dnešní slečny na ruční práce totálně zanevřely (mojí dceři, ač má ručky velmi šikovné, šití, pletení apod. nic neříká, bohužel…) Držím moc palce ať se dílo daří, hlavně se nenech odradit když se něco nepovede napoprvé. A druhá pochvala, trochu OT, následuje za perfektně napsaný dotaz. Nejsem profík - češtinář, ale nedávno se tu úroveň příspěvků dost propírala, tak Tobě se ji podařilo pozvednout:-)
Tak až něco vykouzlíš, určitě se pochlub v galerii!!

Hed
48 příspěvků 16.02.13 20:41

@MaláČarodějnice Děkuji moc :) Sama si na češtinu potrpím a své okolí neustále opravuji (někdy až příliš :D Když ono to nejde neopravit, když to bije do očí ;) ).
V háčkování jsem skončila u klasického jednoduchého řetízku, ale asi před rokem jsem se vrhla na výrobu takových těch ponožek - tzv. dobronožek - z kofoly. Vyráběla jsem je pro kamarády a pár jich mám doma. Poté přišla pomoc na oněch gotických šatech a nyní se zaměřím na sukně (mám plno bláznivých i nebláznivých nápadů) a uvidím, co dál… Hlavně se chci naučit se šicím strojem, jelikož jsem v této době závislá na babičce i přes to, že sama doma šicí stroj mám…
Až něco vytvořím, tak se pochlubím (pokud to nebude tak hrozné, že by to na světlo světa nemohlo vstoupit ;) )

MaláČarodějnice
706 příspěvků 16.02.13 21:08

@Hed To se určitě nauč, protože „co se v mládí naučíš…“ :-), znáš to.
Jestli máš po ruce nějaký sekáč, můžeš někdy pořídit materiál i tam, aspoň tedy u nás se občas nějaká metráž objeví. Já mám doma slušnou hromádku, která čeká na svůj čas. Paní prodavačka se občas ptá, co z toho bude, no ale to málokdy vím hned při nákupu. Ale dvoumetrovému krásně vzorovanému úpletu (na šaty?) za 20Kč nebo 3m cihlové směsovky na letní kalhoty za 60 Kč prostě nejde odolat :-)
Pak mi taky říkala: no to by mě mohlo „ohrát“, do toho by se mi nechtělo. No to mě se taky nechce, ale prostě to tak mám, že musím pořád něco dělat a ten luxusní pocit z dokončené sukně se jinde nepořídí :-)

Dragowlin
262 příspěvků 16.02.13 21:22

@MaláČarodějnice Ano! Metráž v SH u nás na náměstí za pevnou cenu 50 kč je úžasná. Už asi měsíc jsem si říkala že chci žluté plátno na sukni a že už fakt musím zajít do látek a koupit si ji, že jinak ji neseženu. A hle v pátek na mě čekaly asi 4 metry krásně žlutéhoplátna v SH. :D člověk pak může testovat a zkoušet dle libosti a nemá výčitky za zdevastovanou drahou látku :D Na látky jsou ale ještě fakt dobré tety a známí. Přítelova maminka krejčová se nedávnozbavovala přebytků a já získala úžasně příjemné materiály na šití čehokoliv :D Prý až z Dubaje :D (se mnou to málem seklo :D). Ale i já držím palce Hed!

Hed
48 příspěvků 16.02.13 21:30

Jojo, jeden sekáč mám kousek od domu, ale tam na látky bohužel nee - už jsem několikrát zkoušela a neberou nebo nemají. Před asi třemi roky zrušili sekáč, který byl ale naprosto skvělej! Látky suprový a oblečení také - sestra má odtamtud valnou část šatníku ;) Látku na tuto sukni mám již vyhlídnutou (mám menší obchod s látkami asi 3 stanice tramvají), tak tam v úterý zajedu a hurá do stehování ;)
Děkuji oběma za palečky - poté svůj výtvor předvedu :)

Bugatti
4051 příspěvků 16.02.13 23:50

@Hed Ve stejném věku jsem se začínala učit šít. Je to už hodně dávno. Též držím palce, ať se dílo podaří. A kdyby přece jen ne, nenechejte se odradit. Chce to trošku cviku, ale není to tak těžké.

Hed
48 příspěvků 17.02.13 10:09

@Bugatti Do ničeho složitého se zatím pouštět nehodlám, takže doufám, že to nedopadne tak zle a bude to třeba i nositelné :)

marmota-b
529 příspěvků 09.03.13 07:48

Pokud ovládáte angličtinu, na tomhle blogu je teď série článků o kolových (teda dílových, ale kolových) sukních z různých materiálů:
 www.3hourspast.com

Stellla
5 příspěvků 21.02.14 23:39

Kolová sukně z bavlny sice bude levná, ale bude trčet. Bavlna moc nesplývá. Pěkně splývavá látka je polyester nebo úplet http://latky-metraz.info/uplet-metraz/. Z úpletu se sice šije hůř pokud nemáte šicí stroj s funkcí overlock, ale při troše trpělivosti se dá úplet šít i na běžném stroji. Pokud by byl problém při zahýbání délky, látka se může vlnit je lepší sukni oentlovat a vznikne pěkný vlnitý okraj. Šifón nedoporučuji je to jemná a průhledná látka. Při šití a stříhání ujíždí.

volfish
903 příspěvků 22.02.14 09:30

@Stellla polyester je materiál a úplet druh tkaniny, takže tak trošku motáte hrušky s jablkama.
A většinou když už chci šít kolovou sukni, tak právě proto, aby trčela - proto si pod ni taky většina lidí pořizuje bohatou spodničku.

kayav  22.02.14 19:26

@Stellla kolová sukně z úpletu??

Roseline
2319 příspěvků 23.02.14 10:55

Sice to není úplně k tématu, ale neví někdo, v jaké cenové relaci se pohybuje kolová sukně ušitá na míru od švadleny?

Hed
48 příspěvků 10.05.14 18:05

@Stellla Jak sukně dopadla jsem dávala někdy kdysi dááááávno do CJMDNS, ale dám sem ještě jednou fotku výsledku (jsem nadmíru spokojená), okolí si nevšímejte :-)

marketaa
1 příspěvek 04.08.14 13:14

V Praze je super krám s látkama naproti Alze. Nevím ulici, ale najdeš :-)

elesse
102 příspěvků 09.08.14 11:04
Fle
@marketaa píše:
V Praze je super krám s látkama naproti Alze. Nevím ulici, ale najdeš :-)

flextex

t.pechova
3 příspěvky 11.12.14 12:34

V Praze ráda chodím do Terrymody v Opletalově ulici

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit