Látka na pánský kabát

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

symplooke
28 příspěvků 02.09.13 16:47
látka na pánský kabát

Ahoj, potřeboval bych poradit. Plánuju si nechat ušít zimní kabát, a potřeboval bych poradit ohledně látky. Jaké složení by jste doporučily? 100% vlna, nebo raději s nějakou příměsí kůli vlastnostem. Předem děkuji.

Příspěvek upraven 02.09.13 v 19:11

Reakce:

Demode
1674 příspěvků 02.09.13 19:00

Zajděte si do dobrého pánského krejčovství (v HK by to neměl být problém), kde Vám poradí nejen s výběrem vhodné látky, ale i se střihem. V opravdu dobrém krejčovství Vám látky ukáží, mají látky přímo od výrobců nebo z velkoobchodu, nebo Vám dají vybrat podle vzorníků a látku sami obstarají. A samozřejmě kabát kvalitně ušijí. Nemáte-li s látkami zkušenosti, sám nenakupujte: kvalitní vlněná látka není nejlevnější a mohlo by se stát, že toho koupíte málo nebo zbytečně moc, nebo nekvalitní za přemrštěnou cenu.

symplooke
28 příspěvků 02.09.13 19:15

Demode: Děkuji za info, krejčovství mám vyhlídnuté, nicméně rád bych přece jen věděl co chtít :)

Demode
1674 příspěvků 02.09.13 19:27

@symplooke No předpokládám, že to víte: za odpovídající cenu odpovídající kvalitu, a k tomu by Vám v dobrém krejčovství měli pomoci ;-)

symplooke
28 příspěvků 02.09.13 19:33

Demode: To určitě ano, měl jsem na mysli určitý rozbor typu: podíl vlny min. 80% s tím že vhodnou příměsí je % kvalitního polyesteru/elas­tanu/viskózy, nebo třeba jaká vlna, vím že se rozděluje podle jemnosti, tak která je vhodnější pro kabát. Vím že mi poradí krejčí, ale prostě chci vědět, a ne koukat na ni jak tydýt a kývat hlavou. :)

Demode
1674 příspěvků 02.09.13 19:42

@symplooke Tak si „vygůglete“ vlněné sukno, flauš, krul, vojenské sukno apod.

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit