Látkový kapesník

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Harmonika
244 příspěvků 19.12.12 21:29
Látkový kapesník

Používáte ještě látkové kapesníky? Proč se ptám: Dá se klasický látkový dámský kapesníček využít i dnes jako „módní doplněk“ (nevím, jestli je to zrovna vhodné slovo)? Nebo naopak, pokud vytáhnu látkový kapesníček budu vnímána spíš jako špindíra, protože přiznejme si, že při rýmě jsou papírové kapesníčky hygieničtější, protože se posmrkané hned vyhodí? Samozřejmě při rýmě z nachlazení vytáhnout zmuchlaný látkový kapesník bude poněkud ekl, ale pokud vytáhnu čistý látkový kapesníček a otřu si jím rozmazanou rtěnku (nebo vás napadá i jiné využití), mohlo by to působit řekněme elegantně? Samozřejmě nemám žádný hezký vyšívaný (což by vlastně nebylo špatné, koupit bílý a vyšít na něj malou růži nebo tak něco) a nehodlám jej pouštět na zem a čekat, až jej milý džentleman zvedne, ale zkrátka mě napadlo tohle téma, jestli i v dnešní době může být látkový kapesníček symbolem elegance, urozenosti či zajímavý módní doplněk? Děkuji za inspiraci.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

zwedavka
673 příspěvků 19.12.12 21:42

Na okraj…rtěnka z kapesníku blbě pouští, na rtěnku fakt radši papírový

smrtonoška  19.12.12 21:57

Osobně mě napadá jako využití otření slziček při romantickém dobovém filmu :D Jinak asi v dnešní dobe by už to nikdo jako módní doplněk nepochopil.

Harmonika
244 příspěvků 19.12.12 21:59

@smrtonoška Skvělé, to mě nenapadlo! Až jednou půjdu s milým do kina, snad si na to vzpomenu. Díky. :-) A teď v zimě mi vlastně slzí venku oči, to by také šlo…

@zwedavka:S tou rtěnkou to nebyl zrovna dobrý příklad, máte pravdu, ta půjde špatně z kapesníku dolů…
Edit: překlepy

Příspěvek upraven 19.12.12 v 22:12

Ceresa
465 příspěvků 19.12.12 22:09

Pouzivam jen papirove. V kazde z 20ti kabelek syslim az tri poloprazdne balicky. Takze je pouzivam z ciste lenosti. Malokdy vidim u lidi hezky latkovy, spis takove ty hodne zasle. Pri ryme a loupajicim se nosu bych za latkovy kapesnik dala cokoliv, jakmile se stav zlepsi, tak ho stejne nedojdu koupit:)

Viktorie H.
664 příspěvků 19.12.12 22:21

Používám jen látkové, jsou mi pohodlnější. A když mám rýmu tak je měním často, aby právě nebyl ušmudlaný. Do papírových se špatně smrká a vždy se nějak protrhnou nebo něco, používám je jen na výletech a tak. Ať žijí látkové kapesníky :D

Dezidera
21 příspěvků 19.12.12 22:25

Podle mě nezáleží ani tak na tom, jestli jsou věci, které nosíte 100% IN, ale spíše na tom, JAK je umíte nosit. Takže pokud si tedy myslíte, že látkový kapesník je pro vás tím pravým doplňkem, se kterým se cítíte dobře a elegantně, tak ho noste. Já vám určitě fandím! ;-)

Sibyla
2639 příspěvků 19.12.12 22:30

Hm, používám papírové se špatným svědomím, že nejsem schopná si opatřit a udržovat pěkné plátěné. Takže jste mě potěšily, že nejsem flákač, ale „in“.

Harmonika
244 příspěvků 19.12.12 22:57

Možná to z mého příspěvku není patrné, při rýmě používám papírové kapesníky, ale hledala jsem důvody pro ty látkové, protože mi přišlo líto je opět nezařadit „do šatníku“, jen pro ně najít to správné, jiné (hygieničtější) využití.

Karin
3401 příspěvků 20.12.12 09:27

Já (trpím chronickou rýmou) mám sice všude, po kabelkách a po šuplících, po ruce balíčky s papírovými kapesníky, ale nejraději mám stejně látkové, protože jsou k pokožce mnohem jemnější - což člověk ocení, pokud musí smrkat často, tedy hlavně při akutní rýmě. Ale jako módní doplněk ho vzhledem ke své věčné rýmě neberu, spíš jako čistě hygienickou záležitost. Jako módní doplněk ho můžete použít, pokud do něj nesmrkáte (pokud si do něj třeba jen otřete slzičky nebo si s ním zakryjete ústa při odkašlávání). Jakmile do něj vrhnete nosní sekret (najmě při rýmě bakteriálního původu, kdy je sekret velmi hustý a nabývá různých barev), tak už ho podruhé musíte vytahovat spíše nenápadně.
Ale pokud člověk vytáhne z kapsy čistý, poskládaný a vyžehlený látkový kapesník, neberu ho rozhodně jako špindíru, ale jako člověka konzervativního a pečlivého. Za špindíru možno považovat člověka, který na veřejnosti vytáhne kapesník s dírou nebo kapesník pomuchlaný, evidentně už dlouho používaný, ušmudlaný a plný žlutozelených smrkanců… Takže podtrženo a sečteno: čistý kapesník může být módním doplňkem.

• - -

Poznámka k papírovým kapesníkům: mám skvělu zkušenost se značkou Zewa - netrhají se, jsou jemné a přitom pevné, člověk je jen tak neprosmrkne, dokonce se mohou i nedopatřením vyprat v pračce a zůstanou celistvé (čili neudělá se z nich drť, která zasviní celou várku).

DanielaS
4599 příspěvků 20.12.12 09:42

Otirejte si slzicky bud neexistujici, nebo chodte do kina nenalicena.
Jako elegantni vyuziti me napada fakt jen to upusteni na zem pred gentlemanem (a marne premyslim, proc tehdy vlastne damy kapesnicek drzely).
Mene elegantni, ale jeste dostatecne koukatelne mi pripada odkaslat si do slozeneho vyzehleneho kapesnicku.

ionicera
4551 příspěvků 20.12.12 10:15

Já používám jenom látkové. Strašně mě rozčilují ta kvanta papírových kapesníků, válející se na trávníku u chodníků a náš pes je ještě ke všemu žere a tváří se, jaká je to lahůdka. A z pochopitelných důvodů mu to nechci rvát z tlamy. A nemám moc ráda takové ty jednorázové věci-papírové kapesníky, papírové pleny, myslím, že to není ve vztahu k přírodě moc ok. Nejsem zapálený ekolog, ale nějak se mi to příčí.

Dorenika
464 příspěvků 20.12.12 10:32

Podla mna je to super ak niekto pouzia latkove, ja osobne som to este ale nevidela iba ak u pradedka ktory ma 93rokov a stejne je len doma (nieje to elegantne) ale tiez si myslim ze nad odkasliavanie alebo utieranie slz a pod je to fajn ale ak by bol vselijaky polepeny tak to uz je ina vec a vytahujte ho tajne :D inak ja nepouzivam nijake pretoze okrem tych 3-4 dni do roka ked som chora nemam potrebu nicoho takeho

LorelaiH.
2998 příspěvků 20.12.12 12:27

Tak na látkové kapesníky mám spíš nostalgické vzpomínky z doby, kdy jsme byly se sestrou malé a kdy u nás snad ještě neexistovaly dětské vlčené ubrousky. To když jsme si nějak ušmudlaly pusu od cukroví nebo zmrzliny, táta vytáhl pečlivě složený látkový kapesník, naslinil rožek a jak se nám utírat koutky úst:) A dělá to doteď i mému synovi:)

Gräfin
2634 příspěvků 20.12.12 12:40

@LorelaiH. přesně to jsem jako malá nesnášela a averze vůči látkovým kapesníkům mi zůstala.

Při akutní rýmě považuju za hygieničtější papírové kapesníky, které vyhodím. V kabelce nosím od zewy a doma a v práci mám na stole velké balení po 100 ks.

DanielaS
4599 příspěvků 20.12.12 12:51

Ja jsem na latkovych vyrostla a papirove jsou pro me dodnes takovym malym luxusem. Pri ryme cele rodiny se prvne ty posmrkane, ztvrdle kapesniky namocily pres noc a pak vyvarovaly. A pak zehlily a skladaly… uf.

bestia
2296 příspěvků 20.12.12 13:16

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 13:49

Pirek
6768 příspěvků 20.12.12 13:22

Jsem asi zamrzla v minulém století nebo co, když látkové kapesníky používám i ke smrkání, a to i ve veřejném prostoru.

Papírové jsou malé, tenké, prodraží se a nelze je recyklovat.

isko
507 příspěvků 20.12.12 14:22

Z papírových jsou nejlepší Allouhete (nebo tak nějak) z drogerie Rossmann a Sanft und Sicher z drogerie DM. Jsou to značky těch drogerií, ale přesto jsou levné, pevné, jemné. Mnohem lepší než Zewa a cokoli jiného. Jenom se nesmí vyprat, je to pak všude.

bertulka  20.12.12 14:25

@isko Tak vytáhnout z pračky prádlo, nedejbože černé, i s cuckama z papírového kapesníčku- to mě může vždycky trefit šlak!

ionicera
4551 příspěvků 20.12.12 14:27

@bertulka To se nám s látkovými nestane!:-)

bertulka  20.12.12 14:30
@ionicera píše:
@bertulka To se nám s látkovými nestane!:-)

To je taky jejich jediná výhoda, aspoň pro mě. Jinak my už jedeme jen v papírových, také z DM a nebo Tesco má ještě jeden typ- pod svojí značkou, které jsou výborné a levné-mají na obalu obrázek asi 3 kamenů na sobě. Jsou pevné a jemné. Sice nejdou recyklovat, ale zase se nespotřebovává energie na praní a žehlení a to ta elektrická i moje :-)

BuBubák
33 příspěvků 20.12.12 15:43

Běžně používám papírové kapesníky z DM drogerie, fakt jsou pevnější a i po vyprání je vytáhnu z pračky vcelku. Ale do společenské kabelky podle mne patří látkový kapesníček. Jsem asi hnidopich, ale k modrým šatům si do kabelky dávám kapesníček s modrým proužkem, k čokoládově hnědým mívám žluté nebo růžové… prostě ladím k šatům i šňupák.
Jo a můj syn (22 let) dodnes neuznal existenci papírových kapesníků. Jsou prý dobré maximálně na otření jistých partií, když na wc dojde toaletní papír ;-)

Zoe
316 příspěvků 20.12.12 18:15

@Pirek @ionicera @Viktorie H. Mám to podobně jako vy. Používám látkové, protože jsou jemnější, pračka je vypere a mně žehlení nevadí.
Také ladím barvu kapesníku k oblečení, mám-li čas.
Papírové jsou skvělé na cesty: jako rezervní kapesníky, příležitostné ubrousky na svačinu nebo jako toaletní papír. Takže je fajn, že máme oboje.

Sibyla
2639 příspěvků 20.12.12 19:42

No, je fakt, že ušmouraný, posmrkaný kapesník, povalující se po kabelce není zrovna apetitlich, ale upřímně: opravdu vyhodíte papírový kapesník, když se do něj vysmrkáte? Často není kam - třeba v metru, v autobuse? Samozřejmě předpokládám, že nikdo z vás použité kapesníky nehází na zem, takže jediné řešení je schumlat ho, strčit do kapsy či kabelky a vyhlížet koš. Ten papírový žvanec je ovšem horší než žvanec hadrový.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit