Látky, které nežmolkují

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lusiaa
5 příspěvků 27.01.14 13:54
Látky které nežmolkují

Dobrý den.

Hledám kvalitní elastický materiál na letní trika, šaty atd..
Chci opravdu kvalitní látku, která nebude žmolkovat, vytahovat se a po vyprání to nebude hadr :)
Pokud máte někdo ozkoušené nějaké látky, budu ráda za radu, kde jste látku kupovali/objed­návali.

Děkuji

Najdete v encyklopedii: Modal

Reakce:

susul
2 příspěvky 27.01.14 21:16

Ja za seba odporucam modal, mam z neho tricka z intimisimi. Inak aj tu v clankoch su dobre popisane materialy.

Sha-ree
8 příspěvků 20.05.14 16:54
Látka na letní šaty

Dobrý den,

chtěla bych otevřít toto téma. Budu si nechávat šít šaty tohoto střihu. Jenže jsem úplný amatér v látkách. Chtěla bych, aby byla jemná a splývavá, prostě taková letní, ale zároveň, aby vydržela, protože mám v plánu šaty nosit často. Viskoza na mých šatech je vždycky po pár vypráních už hnusná. Čtu tady o modalu, určitě se na něj podívám. Máte někdo i nějaké jiné typy? A zvládne takhle lehká látka i ten límeček nebo by musel být jiný?

Předem děkuji.

TadyATed
65 příspěvků 20.05.14 17:46

Modal je v podstatě viskóza a ani jedno nedoporučuji. Co prostě jemné bavlněné plátno?

Sha-ree
8 příspěvků 20.05.14 19:39

Aha :-) Hodně tenkou bavlnu mám spojenou s vytaháváním… Víc možností není?

dost_bot
2070 příspěvků 20.05.14 19:44

Méně tenká bavlna? Jsou velmi různé gramáže, takže výsledná látka je ve škále od tenounké po silnou a skoro tuhou bavlnu. Na letní šaty skvělá, pokud vám nevadí, že se mačká.

Sha-ree
8 příspěvků 20.05.14 20:03

Díky, zítra půjdu do látek, tak se tam po něčem podívám. Ale minule jsem se hodně sekla (prodavačky na mě neměly čas), tak se bojím, že zas dopadnu špatně. Ještě si pohrávám s myšlenkou nějakého nezatrhávacího hedvábí, ale zas nechci, aby šaty působily moc slavnostně.

Jinak jsem se chtěla ještě zeptat - proč ne modal?

Linie
1700 příspěvků 20.05.14 21:38

Musíte se dívat po bavlněné tkanině, ne úpletu! Zkuste najít bavlněný popelín - ten by byl nejvhodnější. Jemné plátno, batist, voál - to vše z bavlny, je také vhodné.

Linie
1700 příspěvků 20.05.14 21:41

Mimochodem - je zarážející, jak se během jedné generace změnily všeobecné znalosti látek. Dřív, když bylo všude plno obchodů s látkami, skoro všichni šili /i když z nutnosti/, tak každý znal textilní pojmy, i mladé holky, které to slyšely doma.

Sha-ree
8 příspěvků 23.05.14 09:17

Tak jsem si nakonec objednala popelín. Byla jsem v Praze v trojech látkách a všechno mi přišlo na jedno brdo, nic, co by odpovídalo mé představě. Všude čtu, jak je ideální popelín, jsou na něj pěny písně a chvály, tak jsem ho riskla přes internet - přeci nic nezkazím, když je tolik doporučován. No a přišel mi zase další bavlněný šusťák :-( Asi mám divné požadavky, ale jednou z důležitých věcí u oblečení pro mě je, aby nebylo slyšet. Nebylo slyšet, když se oblékám, když si sedám, když se různě pohybuji. Mám na ty sušťákové materiály hroznou averzi. Takže vyhozených 6 stovek. A to jsem měla tolik letních šatů z bavlny, která byla jemná a hlavně měkká, tichá, nebo jak to říct.

Moir
1800 příspěvků 23.05.14 10:05
@Sha-ree píše:
Tak jsem si nakonec objednala popelín. Byla jsem v Praze v trojech látkách a všechno mi přišlo na jedno brdo, nic, co by odpovídalo mé představě. Všude čtu, jak je ideální popelín, jsou na něj pěny písně a chvály, tak jsem ho riskla přes internet - přeci nic nezkazím, když je tolik doporučován. No a přišel mi zase další bavlněný šusťák :-( Asi mám divné požadavky, ale jednou z důležitých věcí u oblečení pro mě je, aby nebylo slyšet. Nebylo slyšet, když se oblékám, když si sedám, když se různě pohybuji. Mám na ty sušťákové materiály hroznou averzi. Takže vyhozených 6 stovek. A to jsem měla tolik letních šatů z bavlny, která byla jemná a hlavně měkká, tichá, nebo jak to říct.

vyperte to a to mnohokrát, nebo jste si objednala popelín sypkový, tj. na šití peřin a ten je hustý a tvrdý, aby tím peří neprolezlo, já si nevědomky koupila ten jemný popelín u mráze a je krásně splývavý a měkký, koukejte, pokud to již neděláte, při objednávání také na gramáž látky, čím nižší, tím je splývavější

volfish
903 příspěvků 23.05.14 10:50

@Sha-ree Popelín dle wiki
z čehož vyplývá, že popelín opravdu může být jemný jako vánek stejně jako tuhý nepoddajný materiál na kabát.

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit