Látky v Praze

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

castro
4 příspěvky 08.12.15 15:02
Látky v Praze

Zdravím všechny,

Chtěla bych se zeptat, jaké látkové obchody v Praze byste doporučili a jaké s nimi máte zkušenosti? Něco se zde objevilo na módním pekle, ale spíše bych řekla, že je to zaměřené na Brno, kde Ada žije.

Trochu znám Sartor, Textilforum, Bolena tex, Flex tex, Látky Mráz, ale uvítám i další tipy a zkušenosti.

Jinak jsem si všimla, že v Sartoru mají tento týden slevy, jinak jsou cenově docela vysoko:(
 http://www.sartor.cz/…anocni-slevy

Reakce:

pavla.ku
3343 příspěvků 08.12.15 17:06

@castro Všechny obchody jsou v seznamu co sem Ada dávala. I ty v Praze.

jedrilica
576 příspěvků 09.12.15 02:57

@castro Doporučila bych www.parexcellence.cz, kamenná prodejna v Jeruzalémské. Finančně sice trochu náročnější, ale dají se najít nejen ve výprodeji látky i za celkem rozumné ceny. Paní prodavačka byla velmi kompetentní, včetně znalostí o výrobě látek, no zjevení! Co se týče kvality, ráj. A k nákupu dostanete čokoládový bonbon :-)

volfish
907 příspěvků 09.12.15 22:46

V tom výčtu vám chybí asi už jen Marlen, Evi-látky, Červený, Fiala, Kalců a jsem přesvědčená, že v tom článku je Ada uváděla.

castro
4 příspěvky 11.12.15 13:27

Děkuji, já jsem ten článek četla, ale zajímaly mě zkušenosti i ostatních zde z módního pekla. S těmito obchody nemám moc zkušeností, resp. jen okrajově.

castro
4 příspěvky 11.12.15 13:28

@jedrilica Děkuji za odkaz na Par excellence… dle webu to asi nemají to, co většinou hledám, ale bude se hodit, děkuji, zajdu se tam podívat:)

castro
4 příspěvky 11.12.15 13:30

Sháním například moiré - hedvábné anebo aspoň imitaci, ideálně černé, ale jiné barvy jsou taky OK.

Allania
424 příspěvků 11.12.15 13:49

@jedrilica @castro Já tedy za sebe Par Excellence doporučit nemohu. Ale je pravda, že už je to delší dobu, co jsem tam byla. Nicméně prodavačka nebyla vůbec kompetentní, ba ani všímavá. Látky za mě taky nic moc, hodně barevné a přezdobené, ale to jen není můj styl. Cenově dost mimo oproti normálu. To, co tam je ve slevě, je většinou běžná cena jinde. Za sebe doporučuji již zmíněné Evi látky a pokud sháníte opravdu hedvábí nějaké vyšší třídy, pak Sartor. Já byla spokojená ve velkoobchodě Aped, stránky sice mají, nicméně je to spíš na osobní návštěvu. Ale je samozřejmě potřeba živnostenský list. Ten výčet od Ady je více než dostačující. Moc dalších prodejen v Praze není.
Já koupila imitaci hedvábí v Textilforu, ovšem kdybych věděla to, co dnes, asi zajdu rovnou do Sartoru. Vyšlo to docela draho a stejně je to pořád jen imitace.

jedrilica
576 příspěvků 11.12.15 15:07

@Allania Já tam byla jednou, tak jsem možná měla na personál štěstí. Dlouho jsem se probírala jejich webem, který býval sice tragický, ale i tak. Teď už mají nový a myslím, že tam ještě nestihli nastrkat zdaleka všechno. Přezdobené látky tam určitě měly, ale ty mé oko naštěstí automaticky ignoruje, takže je ani nezaregistruji. S cenami máte naprostou pravdu, ale občas má člověk potřebuje se rozšoupnout. Moc se mi tam líbily látky na košile, ve slevě byly pod 500 Kč/m a byl tam namátkou třeba Hugo Boss (teda bylo to tam napsaný :-) ) Tak jsem si říkala, že bych koupila, ušila a bohatě do tisícovky měla košili „od Bosse“ na míru. :-)
A přidám drb: Majitelkou je Terezie Kaslová, vnučka Ferdinanda Peroutky a manželka bývalého primátora Prahy Jana Kasla. Mě ty souvislosti baví snad víc než ty hadry :-)

zuzka1585
8 příspěvků 11.12.15 15:45

V Par Excellence jsem jednou byla a teda vubec me to neoslovilo, spis jsem ocekavala nejaky honosny interier, kdyz prodavaji znackove a pimerne drahe latky. Ale ani interier, ani prodavacka, dokonce ani latky me nenadchly. To treba Marlen mi jako obchod taky neni sympaticky, ale maji aspon zajimave veci a slusny eshop.

Linie
1704 příspěvků 11.12.15 20:53

@jedrilica @zuzka1585 Nevím, kdo je majitel Par excelence, ale ta vysoká prodavačka opravdu do obchodu nepatří. Byla jsem tam naposledy v létě - visačky s cenou a složením na látkách byly jen výjimečně, paní neochotná a povýšená. Marlen je totéž v bleděmodrém, ceny určují podle nálady.
Pokud hledáte něco speciálního, doporučuji Vinohradské kolečko: Aped, pana Pavlačku http://www.bplatky.cz/, Evi látky a Textil Forum. Na bavlnu Látky Mráz. Popravdě se Sartorem nemám dobrou zkušenost, hedvábí nakupuji jinde.
Moire jsem viděla někdy před 20.lety, možná kousek černé mám, ale směs.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit