Léčitelské vlákno

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ionicera
4561 příspěvků 02.04.13 14:55
Léčitelské vlákno

Máme tu hubnoucí vlákno a já bych založila léčitelské. Myslím, že spoustě z nás by se hodilo nějaké doporučení na alternativní medicínu, když selže ta západní. Protože když je člověku blbě, vůbec žádná moda ho nezajímá.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reakce:

Guinea Pig
1190 příspěvků 02.04.13 16:04

Jestli je to dostatečně alternativní, doporučuju akupunkturu. Ale to je běžná medicínská metoda, akorát holt u nás se tomu konzervativci smějí, protože mají nepřekonatelné tendence si pořádně říznout.
Jinak takoví ti pantátové v batikovaným županu, co mávají rukama nad člověkem a říkají mu dg…hmm..od těch asi raděj dál :-)

Zoe
316 příspěvků 02.04.13 16:14

Na různé druhy imunitních a jiných poruch skvěle fungují autoimunitní vakcíny z Paracelsia s. r.o. (Praha). Z vlastní zkušenosti mohu doporučit. Za přímo skvělou považuji jejich „antidietu“ - seznam potravin, které vám nedělají dobře.
Na preventivce se letos nad mým tlustým spisem praktický lékař divil: vy jste tu 2 roky nebyla? Byla jste zdravá?

ofeliet
429 příspěvků 04.04.13 14:05

Už jsem se tu někde vyjadřovala, dělám alternativní medicínu už roky, doporučuju web www.homeopatie.cz a www.autopatie.cz. Machři v oboru jsou v Praze Mgr. Jiří Čehovský a Ing. Jan Matyáš.

Tala
235 příspěvků 10.06.13 12:16

Ja ozivim toto off topic vlakno s nadejou, ze by mi snad predsa len niekto vedel poradit z vlastnej skusenosti.
Dnes sa mi podarilo nevsimnut si na chodniku schod, co malo za nasledok pad a zvrtnutie clenka. Nastastie, domov som to nemala daleko, takze do 10 minut som na tom mala stahujuci obvaz a ladovy obklad. Opuch je minimalny (taka polovica vajicka z vonkajsej strany pri tej bocnej vystupujucej kosticke), bolest uz teraz velmi slaba. Za normalnych okolnosti by som to nechala tak aby sa to samo casom preliecilo, len by som si dala pozor, aby som nohu nepretazovala prilis dlhym chodenim a vylucila vysoke opatky. Kedze vsak chcem o 5 dni ist do hor (3 dni vandrovania s tazkym ruksakom, dost narocna trasa vyzadujuca palice a miestami i lezenie) chcem to mat v poriadku co najskor.

Je to vobec mozne, stihnem to za tak kratku dobu preliecit a potom bez potiazi zvladnut tu trojdnovu zataz?

Pomozu masti, spreje alebo tabletky s protizapalovym ucinkom? Co by som este mohla spravit, aby som to co najviac hyckala a urychlila hojenie?

Mate niekto skusenost?

continuity
5851 příspěvků 10.06.13 12:26

@Tala http://www. celostnimedicina. cz/priessnitzuv-obklad. htm

pred par lety se mi stalo to presne same, akorat jsem si podvrtla nohu na obrubniku, pak mi muj horolezec na to 2× aplikoval Priessnietz na celou noc a dala jsem s tim 7dni natezko v Rumunsku.

jeste muzete kombinovat s kostihojem.

coralline
822 příspěvků 10.06.13 12:30

@Tala Naprosto vážně vám radím zůstat doma. Můžete si způsobit chronické následky.
Pokud na tom výletě přesto trváte, aspoň se poraďte s lékařem.

Jinak pro rychlejší uzdravení můžu poradit Ibalgin krém: http://www.lekarna.cz/…-1x50gm-krem

Tala
235 příspěvků 10.06.13 12:56

@continuity Vdaka, vyskusam dnes na noc. Teraz zatial zamienam stale studene obklady a nechavam to kompresovane. Dnes i zajtra mam nastastie volno v praci, takze si mozem dovolit uplny kludovy rezim.

@coralline V piatok sa rozhodnem, ci ostanem doma, podla toho, ako sa ten clenok bude tvarit. Ale nerada by som. Samozrejme je vsak zdravie na prvom mieste. Pred par rokmi som mala zlozitejsie zvrtnutie clenka, kedy som dostala dlahu a viac ako polrok som si potom nemohla dovolit sport, vander, nic. Teraz je to slabe, ale kto vie…
Od mojho ortopeda som nedavno dostala sprej, sice na ine problemy, ale ma rovnaku funkciu asi ako ten ibalgin krem, hoci to obsahuje ine liecivo, takze ten som nastriekala a uvidim. Ak sa to zhorsi, skocim za lekarom a zrusim turu, ale nadej si zatial nechcem vziat.

continuity
5851 příspěvků 10.06.13 13:14

@Tala pak na tom treku vysoke boty a poradne utahnout. muzete i stahovaci obvaz, ale si jej ustrihnete na kratsi, klasicka delka by vam v bote prekazela.

chinin
2788 příspěvků 10.06.13 13:49

@Tala
Souhlasim s @coralline: „Naprosto vážně vám radím zůstat doma. Můžete si způsobit chronické následky. Pokud na tom výletě přesto trváte, aspoň se poraďte s lékařem.“

K urychleni uzdraveni doporucuji:

• na nohu nekolik dnu nestoupat
  • kotnik na pevno stahnout elastickym obinadlem
  • ve dne i v noci kotnik podkladat tak, aby byl vyse nez zbytek nohy
  • soustavne ledovat (to je mnohem ucinnejsi nez pouhe chlazeni, dobre poslouzi i sacek mrazeneho hrasku apod.)
  • stridat Priessnietzuv obklad s obkladem z octanu hlinitého a s nejakym lokalnim protizanetlivym analgetikem (pozor, vetsina techto masti a gelu ve styku se sluncem zpusobuje nezadouci reakci kuze, nekdy i alergii), dobra je i mast z kostivalu lekarskeho (tu lze pouzivat i dlouhodobeji k doleceni)
  • pokud to otoky a bolest aspon z 80% nezmizi do 5 dnu, navstivit lekare

Tala
235 příspěvků 10.06.13 14:19

@chinin Vdaka, posnazim sa urobit pre nohu maximum. Stiahnuta elastickym obvazom je, snazim sa nohu i polohovat, dnes a zajtra mam uplne kludovy rezim, od stredy sa vsak pohybu na nohach nevyhnem, no zredukujem to na nutne minimum. V mrazaku mam gelove pytliky, ktore cca kazdu polhodinu zamienam, akonahle citim uz len slaby chlad.
Octan doma nemam, ale zavolam priatelovi, nech mi to cestou domov z prace kupi, Priessnitza vyskusam tiez.
Nastriekala som si lokalne sprej , ktory by mal tiez pomahat.
A v piatok teda uvidim, v akom stave to bude a ci pojdem, alebo ostanem doma.

Karin
3401 příspěvků 11.06.13 10:12

@Tala : jestli se věnujete turistice, tak potřebujete zdravé nohy.
Nejrychlejší řešení nemusí být nejkvalitnější, a u zdraví tuplem. Když na to teď budete intenzivně aplikovat všechno možné, tak to možná za těch pár dní zaléčíte tak, že to bude zdánlivě o. k., ale ta zhmožděná tkáň potřebuje regenerovat, a to neuspěcháte a už vůbec tomu nepomůžete náročnou túrou…

blanche01
1162 příspěvků 11.06.13 10:50

@Tala já bych vám ještě doporučila homeopatikum Arnika 9ch užívat vnitřně 3 až 5× denně 5 kuliček, nechávají se volně rozplynout v ústech. Arnika se doporučuje i při bolestech svalů, schvácenosti, při úrazech jakéhokoli typu. existuje i arnika ve formě gelu a tou je dobré potírat několikrát denně postižené místo. Oba tyto přípravky vyrábí firma Boiron a jsou k dostání v lékárně, kde vám upřesní způsob užívání homeopatik.

pavla.ku
3341 příspěvků 14.05.14 17:32

Já mám zajímavou zkušenost s protiparazitálním balíčkem od firmy Naděje. Asi před 3 lety jsem si u nich objednala protiparazitální kůru. Byla poměrně drahá, ale říkala jsem si, že jen tak z legrace to zkusím. Balíček mi přišel poštou manžel byl zvědavý co je to. Bylo mi hloupé říct, že jsem si tak drahou kůru objednala pro sebe /cca 1700 Kč/. Raději jsem řekla, že je to směs čistících bylin na vitalitu a potenci. No nenapadlo mě, že to okamžitě začne konzumovat :-) Ta kůra byla snad na měsíc. On ji využíval a oba jsme na to zapomněli. Asi za půl roku poté mi povídá. To je divné, já jsem tento rok vůbec necítil sennou rýmu. /měl ji léta, většinou potřeboval v pylové sezóně 2ks Zyrtecu za den/. Pořád nad tím přemýšlel a pak mi povídá: „Jediné co jsem za poslední dobu užíval byly ty tvoje čistící byliny“. Pylovou alergii neměl ani tento následující rok. Třeba se toto bude hodit některé z vás, která trpí pylovými alergiemi nebo astmatem.

Dixie Sunday
417 příspěvků 14.05.14 20:06

Keby alternatívna medicína fungovala, tak by sa volala proste medicína… Pardón, u mňa liečiteľ = šarlatán a homeopatia = sakramentsky drahé placebo…

Evelin5
35 příspěvků 14.05.14 20:28

Tady asi platí věř a víra tvá tě uzdraví…

Go-lightly
3428 příspěvků 14.05.14 20:59

Já nevím, jak si můžete takhle nazdařbůh radit homeopatika, to je jako když se na mimáči dávají fotky dítěte s vyrážkou. „holkííí, poraďté, co mu jééé?“ Nevím, jestli alternativní medicína funguje, ale myslela bych, že lečitel musí nemocného vidět a být v jeho přítomnosti.

Meow
189 příspěvků 14.05.14 21:05

@Dixie Sunday Aha… A co je podle vás všechno alternativní medicína? Chcete říct, že třeba bylinky nemají žádné účinky, ten kdo jim rozumí a doporučuje, je šarlatán a je třeba se na všechno hned ládovat chemií?

ionicera
4561 příspěvků 14.05.14 21:13

@Dixie Sunday Alternativní medicína jsme si to pojmenovali my. Třeba pro východní národy je alternativní zrovna ta naše. Mmc, opět jsem se přesvědčila, že doktoři-ti naši, tzv. nealternativní vědí i s celou svou technikou úplné h… Pardon

pavla.ku
3341 příspěvků 14.05.14 21:16

@Evelin5 No právě, manžel alternativě vůbec nevěří, tak tady zrovna neplatí víra tvá tě uzdravila. Je to moje zkušenost, kdo chce, něco si z mého příspěvku vezme. Nikdo nikomu nic nenutí. Nevidím důvod začít se dohadovat.

yako
3224 příspěvků 14.05.14 21:18

@Meow bylinky jsou taky chemie.

Lála_druhá
357 příspěvků 14.05.14 21:27

Bylinky mají přesně popsané a chemickým vzorcem vyjádřené účinné látky mimochodem. A aniž bych slovo řekla proti „alternativní“ medicíně, tak mám občas dojem, že si málo vážíme té „klasické“. Leckteré choroby, které za mých studií (15-20 let zpět) byly neléčitelné, mají dnes 90% šanci na vyléčení. Ale ono je to teď in, hanět klasickou medicínu…

Aroosak
618 příspěvků 14.05.14 21:29

@pavla.ku Myslím, že zrovna u Vašeho manžela to opravdu mohlo fungovat. Můj syn má často bronchitidy (možná alergie nebo i náběh na astma) a jako prevenci bere Biopron Respiron, což jsou probiotika. Hodně mě překvapilo, nakolik zdravá střevní mikroflóra ovlivňuje celkový zdravotní stav člověka. Mmch, pozitivní účinky na respirační choroby kmene obsaženého v Biopronu, byly prokázány v klinických studiích.

Meow
189 příspěvků 14.05.14 21:50

@Lála_druhá Tak nevím jak to mají ostatní, ani nevím, jestli jsem IN, ale nikdo nechce být nemocný. Klasická medicína nezabrala, tak jsem holt zkusila něco jiného. Bylo by víc IN, nechat si zdravotní problémy a alternativy předem zavrhovat? ;)

Nadya
85 příspěvků 14.05.14 21:52

Prosíííím…proč tu se tu na módním blogu probírá toto téma???…třeba špatně chápu???

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit