Lesany, spojme se!

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Hadramashmatra
31 příspěvků 21.01.13 16:17
Lesany, spojme se!

Berte prosím můj příspěvek s rezervou. Předpokládám, že představu o tom, kdo vypadá jako „lesana“ máme všechny podobnou a většina z nás nějakou zná ve svém okolí. Z většiny příspěvků je cítit trochu pejorativní podtón. Chci navrhnout jiné označení a zastat se Lesan, které to mají v rodném listě, tedy všech Silvií, Sylvií, Silev a Sylev. Není nás málo. Nemůžem za to, že v nás rodiče viděli už v porodnici stvoření lesní víle podobné! Konec manifestu.

Reakce:

stric
762 příspěvků 21.01.13 16:22

@Hadramashmatra nějak nechápu, co tím chtěl básník říci. Že by se odteď místo lesana mělo říkat třeba přírodka? A co se tím vyřeší? Koukání skrz prsty na holky, co mají vlastní styl, který se vymyká zkostnatělému střednímu proudu, určitě ne.

Nixe Lulu
326 příspěvků 21.01.13 16:23

Já se tak bohužel nejmenuju.
Ale pokud jde o to, co tímto slovem obvykle označuje osazenstvo MP, tak tento styl mi nijak nevadí. Obzvlášť, pokud je vidět, že za tím opravdu je záliba v tomto stylu a nějaký záměr, nikoli pouhá zanedbanost. (Má to souvislost i s tím, že miluju fantasy, elfy a podobně, takže mám sklon mít ráda „přírodní“ typy :) )

lipo
303 příspěvků 21.01.13 16:42

No já myslím, že běžného člověka fakt nenapadne, že latinsky les = silva, a i kdyby jo, tak snad je každýmu jasný, že stejně jako Lucce nesvítí uši, tak Silva není lesana, neboli za jméno nikdo nemůže a na naši povahu nemá vliv.

ionicera
4550 příspěvků 21.01.13 17:19

@Hadramashmatra OMG,to je zas vejšplecht!

Sibyla
2639 příspěvků 21.01.13 20:29

Propána, to by se tu mohly spojovat všechny Marie proti rčení „to je ale manda,“ o těžkotonážní dívce, nebo Dorotky „taková dorota“ o dívce naopak lehké, Kateřiny „ty seš káča!“, případně každý, kdo má doma nějakého kubu nebo matěje. Neblbněte!

Hadramashmatra
31 příspěvků 21.01.13 21:55

Ano, neblbněte a neberte mě smrtelně vážně, probůh.

Len
476 příspěvků 21.01.13 22:07

@Sibyla
Nebo každý Václav na pohlašování o zvencnutí. :-)

PythonRegius
286 příspěvků 21.01.13 22:12

@stric
Přírodka se mi líbí, to by se mohlo uchytit :-))

lipo
303 příspěvků 21.01.13 22:13

@Len A co teprve kvůli houbám, živícím se hnijícím dřevem.

Audrey.Piper
412 příspěvků 21.01.13 22:19

Pochopila-li jsem to správně, odvozujete tak od latinského „silva“. To bych já pak byla kámen. A navíc si myslím, že si to tady žádná Silva, Sylva, Silvie ani Sylvie nebere osobně. Málokdy se stane, že by nějaké jméno bylo nomen omen. Je to prostě mnohoznačné slovo. Jednak jako jméno a jednak pak jako označení pro osobu, nikoliv však její pojmenování.

lipo
303 příspěvků 21.01.13 22:20

@Audrey.Piper Kámen nebo Skalka?:)

Audrey.Piper
412 příspěvků 21.01.13 22:21

A taky pochybuju, že každá Sylva (Silvie atp.) zná původ svého jména.

Audrey.Piper
412 příspěvků 21.01.13 22:23

@lipo Skalka, ale Šutr je moje přezdívka :D

Sibyla
2639 příspěvků 21.01.13 22:30

@Audrey.Piper A já už myslela, že jste Sharon Stone!

stric
762 příspěvků 21.01.13 22:35

@Audrey.Piper To asi zná, jednak vědět, co to slovo znamená, není žádná výjimečná výsada, a taky kdo se nikdy nebavil tím, že se snažil původ nebo význam svého jména zjistit? Je to přece strašně jednoduché.
Na druhou stranu brát si osobně obecně používané slovo, které dokonce ani není přesně stejné, to je paranoia přesahující i mou nechuť k faktu, že jako já se jmenuje každá druhá blbka v reklamě, co používá skvělé vložky.

LaalaB
708 příspěvků 22.01.13 09:14

Čekala bych od místního osazenstva trochu větší smysl pro humor. Vždyť to bylo od začátku myšleno jako for, ne?

Audrey.Piper
412 příspěvků 22.01.13 20:27

@LaalaB taky si myslím, že to je fór, ale ne moc vtipný :D

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit