Letní kozačky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

nanjua
703 příspěvků 02.03.13 22:52
Letní kozačky

„Letní“ kozačky – dobrý kompromis anebo úplná trapnost po vzoru barevných gumáků?

Přiznám se, že tady si nevím rady. Pře se ve mě to, že mám vysoké boty ráda a když je teplo, tak se jich tím pádem nemusím vzdát. Ale pak jaký je ten smysl? Proč vysokou botu, když je teplo a má se chodit v kotníčkových botech.

Takové ty kozačky s odkrytou špičkou nebo dokonce patou a „návlekem“přes kotník, nahrazující sandále…To už do pekla řadím.

Jaký je váš názor?

Reakce:

kayav
2143 příspěvků 02.03.13 23:04

Teda já nechápu, proč by někdo chtěl nosit kozačky v létě. je úplně jedno, jestli jsou s dírkama nebo ne, prostě já v létě ráda nosím boty adekvátní k počasí, tzv, baleríny, sandálky, žabky atd. Kozačky si ráda nechám na zimu. Mimo to, ještě jsem neviděla outfit, kde by tento typ bot vypadal dobře.

nanjua
703 příspěvků 02.03.13 23:07

Špatně jsem se vyjádřila. Neměla jsem namysli v létě (přestože kozačky se jmenují „letní“). Napadlo mě to k tenkým legínám nebo barevným silonkám do teplejšího počasí (10 – 15 oC) jako náhradu kotníčkových bot, nikoli do horka na holou nohu (fuj) jako náhradu sandálů.

Děkuju za odpověď, asi mám nějaký záchvat nebo co.

Sibyla
2639 příspěvků 02.03.13 23:22

Souhlasím s @kayav, připadá mi to divné, i na jaro a podzim. Prostě mi to nesedí.

nanjua
703 příspěvků 02.03.13 23:23

Děkuji za rady, dám si říct :-)

blacken
1443 příspěvků 02.03.13 23:27

@nanjua Tak od toho jsou snad kozačky bez teplé vrstvy, nebo ne?

Jirkátor
903 příspěvků 03.03.13 10:03

Manželka nosí kozačky v zimě, když je teplo, tak lodičky a když je horko pak sandály. Přijde mi to tak normální a i praktické. Ale kozačky když je teplo?! Proč?

elesse
68 příspěvků 03.03.13 11:40

Mám je a nosím období, kdy běžně nosím kotníčkové boty, tenisky a podobně. líbí se mi. ne ovšem na léto, ale na tom se shodneme:)

nanjua
703 příspěvků 03.03.13 11:48

Blacken: To je na akorát na zapaření nohy. Vždycky kroutím hlavou, když vidím slečny v kozačkách ještě pomalu v dubnu, byť jsou možná nezateplené. Já v nezateplených chodím v zimě v teplejších dnech a příjde mi to akorát.

Gorilka
133 příspěvků 03.03.13 12:00

Rána poslední lét jsou poněkud chladná, letní kozačky by se hodily, zvlášť když prší.

Barbuchaa
180 příspěvků 03.03.13 12:19

Na jaro a podzim se mi líbí velice. Bohužel, málokdo je umí nosit, aniž by to vypadala jak pěst na oko.

gudrun  03.03.13 12:26

Kozacky ano a to po cely rok. Smysl? Zadny v tom nehledejte, vypada to proste dobre. Hranice v mode neexistuji posouvame je mi sami. A zapomente na to jestli se neco ma nebo ne… Pokud se vam libi kupte si je.

Perpentach  03.03.13 13:58

Pokud se Vám jedná o ty měsíce, kdy je chladněji, po ránu mráz nebo mokro, přes den do 10°C, nepřipadá mi to jako taková hrůza. Ale ty na obrázku se mi nelíbí. Spíš než ‚letní‘ model bych vybrala nějaké podzimní tenké, jak už tu psalo víc lidí. Barevné punčocháče prosvítající těmi dírkami budou podle mě působit hodně zvláštně:) Ale to může být také záměr.

Yla
72 příspěvků 03.03.13 23:04

Já se vždycky celou zimu tak těším na lodičky! Nechápu, proč bych si měla kozačkami připomínat to (tedy pro mě) tak hrozné, studené období

sekaclady  03.03.13 23:17

@nanjua mě se tyhle kozačky líbí moc, ty barevné jsou super! já bych je tedy asi nosit nemohla, ale na mladých štíhlých nohách určitě vypadají hezky.. outfit trochu do country stylu..líbí se mi třeba i na bosé nohy k šortkám nebo ke krátké sukni, chce to odvahu a hezké nohy..myslím, že tyhle kozačky se nosí volnější kolem lýtka a bývají taky trochu shrnuté..prostě takové casual..volno­časové..v let­ní večer na diskotéku.. na procházku..

MP Edina
35 příspěvků 04.03.13 09:03

Mně se líbí, já bych si je pořídila na teď popř. duben. Mohu se zeptat co je to za značku popř. odkaz na stránku? Děkuji

Schatz
10 příspěvků 04.03.13 11:22

Já sama letní kozačky vlastním, ale nosím je na jaře či když je hezky na podzim. V parném létě jsem ráda za co největší vzdušnost obuvi.

blacken
1443 příspěvků 04.03.13 17:36

@nanjua Aha – tak to mně kozačky v září a v dubnu divné nepřijdou. Do těch 15°C je nosím běžně – protože je na lodičky zima (resp. je mi v lodičkách zima) a kotníkové boty se mi k sukni na mně nelíbí. Ale ne tahle letní varianta, prostě nějaké tenké kozačky. Takže v zimě nosím k sukni kozačky s teplýma podkolenkama, na jaře bez podkolenek, v létě lodičky/páskové boty a na podzim zase kozačky a nakonec opět přidám podkolenky. Ale je pravda, že krom 30°C veder by mi v kozačkách horko nebylo a nohy se mi nepaří (a ani nijak zvlášť nepotí). Verzi s dírama nechápu – stejně tak kozačky bez špičky a s průstřihy mi přijdou nanic – ty nejsou ani do deště…

Johny Sixx  05.03.13 01:06

Ja nevim proc ne (ale ne tyhle) taky chodim i v lete ve vysokych kanadach

nanjua
703 příspěvků 07.03.13 20:10

Blacken nezlobte se ale nevěřím. Myslím si, že musíte mít úplně mokré lýtko:-) A když ještě vezmu vpotaz jak to vypadá…Na kozačkách s odkrytou špičkou se shodneme.

nanjua
703 příspěvků 07.03.13 20:15

MP Edina je mi líto ale to už asi neporadím. Vybrala jsem náhodně z obrázků, co na mě vyplivl google :-( Kdybych na ně ještě narazila, dám echo.

Lachenauerin
517 příspěvků 07.03.13 20:34

Sama bych je sice neuplatnila, ale např. v rámci country stylu si tento typ obuvi představit umím docela dobře.

blacken
1443 příspěvků 08.03.13 02:11

@nanjua :-D To je čistě Vaše věc, naštěstí sama vím, v čem se jak cítím. Mimoto jak tu někdo zmínil – glády po kolena nosím celé léto a nevšimla jsem si, že by se mi potila noha, natož lýtka. Takže v kozačkách v 15°C mi to fakt nehrozí.

Edit – hlavně nevidím ani vzhledovej prohřešek. Kozačky se mi líbí a lichotí mi víc než polobotky.

Johny Sixx  08.03.13 02:15

@blacken v kvalitnich kozenych botach se nohy nepoti i kdyz jsou ke kolenum tezke a vycpane zelezem…ale to nevysvetlite tomu, kdo to nezkusil…me osobne se nohy daleko vic zaparili jednou v pujcenych umelohmotnych sandalech (byl jsem donucen si je vzit prave clovekem, ktery tvrdil ze v tech steelech semi musi desne parit noha)

blacken
1443 příspěvků 08.03.13 02:19

@Johny Sixx Tak to se trochu nepovedlo. Kožené boty nenosím – moje glády jsou značka Vegetarian Shoes. Takže o kůži tu nejde.

Johny Sixx  08.03.13 02:21

@blacken tak je to ale kvalitni material a ne takova ta umelohmotna pseudokuze z plastiku, ze?

blacken
1443 příspěvků 08.03.13 02:23

@Johny Sixx No, guma jako guma. Mimoto většina kozaček co mám doma jsou přesně ty levné plastikové – ty glády jsou jediná kvalitnější bota v mém botníku… Ale my co máme nízkej tlak se rádi přiohřejeme v teplých botách i v létě :-D

Johny Sixx  08.03.13 02:28

@blacken ja sem asi fakt divnej protoze ja po nasilnem nazuti plastikovych trekovych sandalu (i nejvetsi rebel proste musi nekdy poslechnout babicku) mel tak zapareny nohy, ze sem sam citil jak mi smrdi=)))

blacken
1443 příspěvků 08.03.13 02:34

@Johny Sixx Tak v teniskách mi taky smrdí nohy – v gumových kozačkách se mi to nestalo. Každopádně to, že by se mi potilo lýtko, se mi stává asi tak v 35°C. Ale divná jsem asi já, nepařím se ani v džínách v létě :-D Takže mi názor, že v dubnu musí být v kozačkách vedro připadá vyloženě komickej, protože v dubnu mi snad krom návštěvy sauny vedro nebylo.

Johny Sixx  08.03.13 02:36

@blacken je fakt ze lytko se mi nespotilo ani kdyz sem loni v lete v 35 stupnovem vedru lital v kanadach dzinach a kozene bunde po brne…spis se mi spotilo vsechno ostatni ale obe lytka zustala sucha=)))

JedovatéHádě
350 příspěvků 08.03.13 08:14

Sice takové kozačky nemám, ale určitě bych je užila. Přesně do toho období, kdy už třeba není nutné nosit klasické kozačky(ani na punčochy to není),ale ještě není takové teplo, aby mi nebyla zima z lodičkách.

Každý to má prostě jinak, já jsem ráda i v létě, že se konečně prohřeju, vedro je mi tak 3dny do roka, když přijdou ty největší horka.

kiki89
1 příspěvek 28.03.13 10:38

http://www.obuv-mustang.cz/…ACKY/42/9/1/
mě se tyhle boty líbí.. :) mám ráda tenhle styl.. legíny(nebo kratasy),delší svetr(triko) a kozačky v tomhle stylu..
 http://www.google.cz/url?…

ninočka
57 příspěvků 28.03.13 13:56

Mně se tyto boty líbí, dokážu si je představit na jaro.

Váš příspěvek

Poslední článek: Postava typu hruška: jak ji obléct (1.)

18.04.14 | Spíš užší ramena, obstojná prsa, štíhlý pas a pod ním zadel jak se patří: to je obvyklá charakteristika postavy typu "hruška", která se vyskytuje ve všech velikostech a jemných nuancích základního tvaru. Všechny se ovšem špatně oblékají do rovných gatí a pytlovitých triček. Jak na to, abyste vypadaly co nejlépe? (číst dále)

TOPlist
Zpět nahoru