Letní šaty - velká prsa

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lamalucni
7 příspěvků 04.07.12 03:05
Letní šaty - velká prsa

Sháním letní šaty, pokud možno červené. Problém je, že mám sice vcelku standardní velikost - 42, ale mám velká prsa. A s takovou postavou naši prodejci bohužel moc nepočítají, aspoň já jsem dlouho na nic kloudného nenarazila. Nemáte nějaký tip, kde by se daly pěkné šaty pořídit? Představovala bych si něco v podobném střihu, ale kratší:

Nebo třeba takovýto střih:

Díky za odpovědi.

Reakce:

Sekhmet
1918 příspěvků 04.07.12 09:49

Tenhle problém znám, taky jsem prsatá a tak potřebuji něco s širokými ramínky, nebo s rukávky, abych zakryla ramínka od podprsenky. Moje samodržící Wonderbra sice skutečně samodrží, ale funguje na principu silikonových pásků v jejím obvodu, které přilnou ke kůži tak důkladně, že mám večer rudé fleky na pokožce a sundavání je dost nepříjemné. Na spálená záda nic moc. Takže na běžné nošení preferuji normální podprsenky se širšími ramínky, která ale potřebuji schovat. A to výrobci neberou v potaz - když letní šaty, tak na špagetky, nebo úplně bez ramínek. Stejný problém řeší má maminka, která ve svých devětapadesáti a s vel. 48 fakt nechce ukazovat celému světu výstřih až na pupek, nebo holé paže a ramena.
Zkuste zásilkové obchody, většina mých letních šatů je z Blanche Porte, nebo Magnet Camif. Když se prokoušete horami „starámladá“ vestiček a vyšívaných halenčiček, ve skoro každém katalogu je něco alespoň přijatelného. A ze šatů, které jste dala jako vzor, to vypadá, že nejste nijak extrémně náročná na design a módní výstřelky (bez urážky, ty šaty jsou opravdu moc hezké) - prostě šaty tohoto charakteru patří ke stálicím nejen zásilkových katalogů.

Ayla
33 příspěvků 04.07.12 13:06

Ty první jsou nádherné..já mám velká prsa a jsem vysoká a zatím jsem své vysněné letní šaty na zem nesehnala…Ta tkaničková ramínka a žabičkování mne v obchodech přivádějí k zoufalství…

Sekhmet
1918 příspěvků 04.07.12 13:08

@Ayla čemu se divíte. Tkaničková ramínka nepotřebují důkladně všívat, stačí přichytit. žabičky na hrudi zase odpustí prsní záševky. Hlavně ať to vyjde levně vyrobit, aby se to mohlo draze prodat. Že se takové kousky pak v krámech prodávají i za více než 1.500,–Kč, mi přijde poněkud chucpe.

lamalucni
7 příspěvků 05.07.12 08:35
@Sekhmet píše:
A ze šatů, které jste dala jako vzor, to vypadá, že nejste nijak extrémně náročná na design a módní výstřelky (bez urážky, ty šaty jsou opravdu moc hezké) - prostě šaty tohoto charakteru patří ke stálicím nejen zásilkových katalogů.

Po pravdě se mi na nich nelíbí ten vzor a barevná kombinace. A to vůbec. Jinak bych si je už objednala. Šlo mi jen o střih, a i ten by se dal každopádně vylepšit - jiné příklady, které by aspoň trošku ilustrovaly moji představu, jsem ale nenašla.
Díky za tipy na zásilkové obchody!

seznam.mih  05.07.12 08:40

Asi moje rada nepomůže, ale zatím jediný šaty, které mi byly přes prsa, byli šaty od vietnamců. Bez ramínek! Bez ramínek s širokou kolovou sukní. Už jí tak nenosím, neboť šaty jsou černobílé a ta černá už je spíš hnusná šedá a už jsou i známky potu.

edit: šmarja tolik překlepů sem nadělala.

Příspěvek upraven 05.07.12 v 16:45

Jna
1 příspěvek 05.07.12 16:11

Snad pomůžu svýma zkušenostma. Sama mám 10RC nebo 12R u Pepperberry, prádlo 30FF/G v anglickém číslování. Mám pár šatů z Pepperberry/Bra­vissima, odkud jsou ty na tvých obrázcích. Kupuju je většinou na anglickém ebay, protože v oficiálním eshopu jsou to fakt přemrštěný ceny. Mám tak třeba ty na obrázku za čtyři stovky. Teda ještě stovka za zkrácení a zúžení pasu u švadleny, ale stálo to za to. Ve skutečnosti jsou více do červené, materiál na léto ideál, bavlna a hedvábí, stále je tam v nabídce vídávám. Takhle mám vyšmelenou většinu šatů, co mi sedí přes moje přesýpací hodiny. Jinak obecně hledám šaty s hrudníkem řešeným nařasením nebo á la zavinovačky, často se právě do toho nařasení vleze více obsahu a nedělá to „vlny“ na místech, na která nechci upozorňovat. Občas se mi zadaří u s. Olivera, mají někdy nějak více prostoru přes prsa, než bývá zvykem. Letos odtamtud mám krásný modrý pouzdrovky, jsou stále v prodeji, přes prsa úplně v pohodě, dokonce vizuálně zmenšují. Další, kdo dělá oblečení pro větší prsa je polské biubiu. pl, ceny mají lepší než anglické Pepperberry, ale ještě jsem je nezkoušela.

firefly
527 příspěvků 05.07.12 16:18

Podobné šaty na podobnou postavu si máma několikrát sehnala v Marks and Spencer. Zkuste. Nemám přehled o letošní nabídce, jen myslím, že tam by něco mohlo padnout na postavu. A mívají i velmi hezké kousky.

Ayla
33 příspěvků 05.07.12 21:01

Já jsem letos ulovila v espritu tyto a jsou prima :)

ciernykocur
132 příspěvků 18.07.12 17:10
@Jna píše:
Mám pár šatů z Pepperberry/Bra­vissima, odkud jsou ty na tvých obrázcích. Kupuju je většinou naanglickém ebay, protože v oficiálním eshopu jsou to fakt přemrštěný ceny. Mám tak třeba ty na obrázku za čtyři stovky.
Ó, vďaka za nápad, Pepperberry som skúšala v ich kamennom obchode, sedelo to skvelo, ale nechcelo sa mi dať toľko peňazí. e-bay ma nejako nenapadol :)

chupa_chups  18.07.12 17:14

Všechny prsatky sem (jako ke mně myslim)
Ale jen štihlé samozrejme

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit