Letošní výprodeje v ČR a praktiky prodejců

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Veronika Barchen  09.01.13 16:55
Letošní výprodeje v ČR a praktiky prodejců

Podlehli jste mediálnímu tlaku a vypravili se v ČR po výprodejích, nebo jste se letos šli jen tak podívat, jestli je to jako každý rok, obrovské slevy na pár nenositelných kousků, slevy, které ve skutečnosti slevami nejsou a jiné pekelné praktiky prodejců?
K mému překvapení jsem zjistila, že např. kalhoty velikosti 38 a 40 jsou ve „výprodeji“ jednoho jakože francouzského obchodu o 100,– Kč dražší než velikost 34 a 36. K větším velikostem jsem se už nedostala, protože mě „zaujaly“ polyesterové svetříky za 799,– Kč. Nekoupila jsem nic - jako každý rok.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

LadyPapajka  09.01.13 17:12

.

Příspěvek upraven 19.02.13 v 17:20

Guinea Pig
1190 příspěvků 09.01.13 17:19

Já jsem taky byla a kupovala jsem jen ty opravdu levné věci, za které bych se normální cenu ošívala zaplatit. takže nějaké sukně a kalhoty, šálu s čepicí…já jsem docela dobře nakoupila.

Padma
31 příspěvků 09.01.13 17:34

Při okukování výprodejů v obchodním centru u nás ve městě jsem nenarazila na nic, co by mě zaujalo…a kupovat „aspoň něco“ jen z toho důvodu, že je to ve slevě a nechci přijít domů s prázdnou, mi přijde zbytečné. Dokonce jsem měla pocit, že kolem mě chodilo dost málo lidí s taškami a u kas bylo prázdno. Denní dobou to určitě nebylo. Zkrátka jsem asi nebyla jediná, koho nabídka zrovna dvakrát nenadchla.
Co se týče praktik prodejců, v jednom obchodě jsem si všimla, že měli původní cenu přelepenou červenou cedulkou s „novou“ cenou, která byla úplně stejná, ale to asi nepopisuju nic výjimečného…
Nakonec jsem si udělala radost několika zlevněnými maličkostmi z F&F v Tescu a pak mě povánočními slevami potěšily dva mé oblíbené sekáče :-)

janiiiv
781 příspěvků 09.01.13 17:50

.

Příspěvek upraven 01.10.13 v 02:15

lipo
303 příspěvků 09.01.13 17:58

Letos jsem ještě nebyla v obchodě:). Ale na konci listopadu jsem v Tescu viděla vcelku pěkné kožené barevné rukavice za 169ve slevě, ale nemohla jsem si vybrat barvu. Bylo jich tam celkem dost, tak jsem to nechala být. Za týden stály 269, pořád ve slevě.

Olinka
2582 příspěvků 09.01.13 18:13

Ze mě blbce nikdo dělat nebude. Navíc nepotřebuju cenovku „cena před“ pro to, abych usoudila, že daná věc je za ty prachy dostatečně kvalitní a koupila si ji. Tričkama s úžasnou slevou z šestiset na třista mě fakt nikdo nedojme.
Sháním boty na ples, už několik let podotýkám (protože nechci příliš slevovat z požadavků, holt musím čekat na slevu celokožených černých lodiček na přiměřeném podpatku s přiměřeným designem - už se skoro povedlo, ale zas nesedělo číslo). Z hecu jsem si zkusila boty s výraznou barvou a na první pohled byla jedna světlejší než druhá. I když prodavačka nabízela slevu, fakt netuším, proč bych měla kupovat takhle výrazně znehodnocené boty.
Takže jediné mé úlovky jsou punčocháče v Reservedu, ze kterých jsem měla velikou radost (dvojbalení modrých a zelených a pak jedny s kytičkovým vzorem).

Mylady2
12409 příspěvků 09.01.13 18:15

@Olinka to znamená, že kvůli tomu jste již několik let nebyla na plese?:-O

Kay_Adams
1612 příspěvků 09.01.13 18:22
@Veronika Barchen píše:
K mému překvapení jsem zjistila, že např. kalhoty velikosti 38 a 40 jsou ve „výprodeji“ jednoho jakože francouzského obchodu o 100 Kč dražší než velikost 34 a 36.

No a?
To, čoho sú plné sklady a predáva sa horšie (ergo im toho viac ostáva), sa zľavní viac. I keď by to mali byť jednotlivé veľkosti.
Príp. len určité farby. Z pohľadu obchodníka absolútne logické.

Olinka
2582 příspěvků 09.01.13 18:24

@Mylady2 Byla, ale v jiných šatech, ke kterým se hodily jiné boty a navíc to byly plesy méně formální. Spíš mi jde o univerzální elegantní lodičky, protože na zkoušku můžu jít v oxfordkách na podpatku nebo v zimě v kozačkách, ale na ples fakt né. I když přemýšlím, že když pořádné boty neseženu, pustím se do retra ve stylu 30. let (v jednom díle Poirota na sobě měla herečka přesně moje boty!:-)

misial
1394 příspěvků 09.01.13 19:18

@Kay_Adams Jojo, v Camaieu to tak bývá velmi často. Ty větší velikosti už ale zase bývají levnější, nejdražší jsou takové ty „průměrné“ - cca 36-40. Je to sice k vzteku, když najdete něco, co se vám opravdu líbí a je to za velmi příjemnou cenu a pak zjistíte, že ve vaší velikosti je ta cena i dvojnásobná, ale logické to bezpochyby je.

misial
1394 příspěvků 09.01.13 19:18

@Olinka Ukažte!

lipo
303 příspěvků 09.01.13 19:37

@Olinka Jestli jste z Brna, zkuste zajít do obuvi na Pekařskou naproti nemocnice. Mají tam přebytky obuvi z Německa, takže se tam dají koupit dobré kožené boty za dost nízkou cenu. Nevýhoda je, že nemají všechny velikosti od každých bot a musíte mít trochu štěstí, takový jakože sekáč s novýma botama.

janiiiv
781 příspěvků 09.01.13 19:46

.

Olinka
2582 příspěvků 09.01.13 19:47
@misial píše:
@Olinka Ukažte!

Jen rychlá a špatná fotka, ale pro ilustraci dobrý (na webu CCC jsem je nenašla). Kdybych si pamatovala, ve kterém díle Poirota ty boty byly, ale bohužel…

@lipo Jo, párkrát jsem tam byla, ale nikdy mě žádné až tak nezaujaly, ale v pátek budu mít cestu kolem, tak se mrknu, kdyby náhodou… A taky bych mohla udělat výlet do Botárny:-)

misial
1394 příspěvků 09.01.13 19:50

@Olinka Díky. V těchhle byste šla na ples?

Olinka
2582 příspěvků 09.01.13 19:50

@janiiiv Jo, je to průser, když už se mi bota jakžtakž líbí, tak zjistím, že má podpatek pomalu širší než já zápěstí… Nebo naopak má jehlový několikacenti­metrový štekl. Ty, co už jsem málem koupila, byly naprosto nádherné, jednoduché od Buffala, bohužel na mi plandaly na levé (větší!) noze, to musela být nějaká chyba ve výrobě, jinak byly označené stejným číslem…
Už jsem i uvažovala, že si koupím nějaké hecovky za 200 u Vietnamců v myšině, ale zničené nohy mi za to fakt nestojí…

lipo
303 příspěvků 09.01.13 19:53

@janiiiv Asi blbý dotaz, ale stejně se zeptám: Naimpregnovala jste je? Já třeba nedávno zjistila, že to u semiše docela hodně udělá. Já mám odtud asi čtvery boty, se všemi jsem spokojená, kromě balerín, z kterých se vyklubaly prvotřídní španělské boty, což je patrně způsobeno střihem nekompatibilním s tvarem mé nožky.

janiiiv
781 příspěvků 09.01.13 19:55

.

Olinka
2582 příspěvků 09.01.13 19:59

@misial No říkám, jedině bych to celé musela hodit do všedního oděvu zazobané paničky ze třicátých let (ne, fakt netvrdím, že toto je nebo kdy byla vhodná obuv na ples). Na druhou stranu, na našem farmaceutickém plese s koncentrací 1 chlapa na sto ženskejch se ztratí ledasco:-)

ooola
129 příspěvků 09.01.13 20:01

Koupila jsem si akorát šálu, kterou jsem chtěla už na podzim, jenže mi vyprodali barvu, kterou jsem chtěla. A teď ve výprodeji se opět objevila a za stejnou cenu, jako byla tenkrát na podzim. Nějak mi uniká, kde se ty výprodejové kousky berou, no ale nevadí, se šálou jsem spokojená:-)

misial
1394 příspěvků 09.01.13 20:08

@Olinka No, kdyby se Vám to povedlo tak, že by to byl opravdu viditelný záměr a ne že by to vypadalo, jako že se neumíte správně obléct, byla byste frajerka :)

Harmonika
244 příspěvků 09.01.13 20:13

Nešla jsem. Loni v období srpen až listopad jsem se dost vydala z peněz (kompletní rekonstrukce jedné místnosti - od štukování zdí až po nábytek), takže i Vánoce u nás byly „chudé“, tzn. o jednom dárku v limitu do 300 Kč (jen pro mamku, nakonec se hodilo, že nemám velké příbuzenstvo).
Proto jsem v období výprodejů nešla do obchodů ani na „čumendu“. A je to dobře, zjistila jsem, že nejvíc ušetřím, pokud do obchodů vůbec nechodím, takže z práce hezky rovnou domů. Takže jsem teď (a delší dobu asi budu) v šetřícím režimu… Přesto jsem „zhřešila“ a koupila si přes web ve slevě Tangler Teezer, aspoň malou radost jsem si prostě udělat musela. :-)

Olinka
2582 příspěvků 09.01.13 20:16

@Harmonika Moje řeč, já byla včera babičce a dědovi pro stolní kalendář (vloni se jim sešlo několik, letos na něj všichni zapomněli), neměla jsem hotovost a kartou se dalo platit až od 100 Kč… Tak jsem odcházela s Lékařskou psychologií za čtyři stovky. Však na ni byla 30% sleva! :-D

Harmonika
244 příspěvků 09.01.13 20:31

@Olinka Právě, znám se a bohužel jak vidím nápis sleva, vypíná mi mozek. Proto radši do obchodů v době slev nelezu, kor teď, kdy počítám každou korunu. Ale dá mi to velkou práci se ovládat, to přiznám bez mučení. V tom případě mám na sebe bič: Několikrát si zopakuju: Koupila bych si danou věc i za plnou cenu? Pokud si odpovím ano, znamená to, že danou věc skutečně akutně potřebuju a ta sleva je jen velmi příjemný bonus…

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit