Levné šperky z Číny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kemia
420 příspěvků 12.02.13 09:23
Levné šperky z Číny

Máte zkušenosti s nákupem šperků z Číny, např. přes Ebay? Nakoupila jsem si tam několik prstenů značených jako „silver ring“, jeden vyšel třeba na 80 Kč vč. pošty. Neočekávala jsem za tu cenu, že to bude stříbro, ale prsteny mají punc 925. Zajímalo by mě, jestli ten punc dávají i na bižuterii a co to vlastně doma mám. Dost je střídám, tak se nemají možnost tak rychle ošoupat, abych to zjistila.

Reakce:

modra_kocka
903 příspěvků 12.02.13 11:01

Zkušenost nemám, ale ta cena je opravdu hodně nízká. Aktuální cena stříbra je cca 1 USD za gram, tenký prstýnek může vážit tak 3 gramy. Punc 925 znamená, že v kovu je 925/1000 stříbra, tzn. 2,775 gramů. Takže jen cena stříbra by byla cca 52 Kč (18,8 Kč za 1 US dolar). Cenu příměsí zanedbáváme, ta je minimální. Ale co práce a poštovné, a kde je marže? U šperků bych čekala marži minimálně 150%, spíš 200%.

Pokud bys chtěla ověřit pravost, můžeš nechat udělat zkoušku, cenově je to tak 50-150 Kč, podle toho, jakou zkoušku chceš nechat udělat. Na prubířském kameni je to levnější a rychlejší, ale jen orientační. A taky si nejsem úplně jistá, že na kameni se zkouší i stříbro. Zkoušku udělá buď Puncovní úřad nebo některá zlatnictví

Příspěvek upraven 12.02.13 v 11:05

Kemia
420 příspěvků 12.02.13 11:05

Díky za informaci. Já jsem teď narazila na diskuzi přímo na Ebay a tam píšou, že čínští prodejci prodávají skoro výhradně padělky i v případech, kdy uvádějí „sterling silver“, což by mělo být pravé stříbro. Tak zůstanu u položek do stovky a nemusí mě to aspoň štvát.

smrtonoška  12.02.13 11:11

Přes ebay jsem pár kusů bižuterie objednávala, v zásadě mi to přijde, že je to stejná kvalita jako v řetezcech u nás, akorát z toho ebay to přijde na zlomek ceny. Stříbrné nebo vydávající se za čisté stříbro jsem neobjednávala (leda tak Tibetian silver, což je nějaká slitina s 30 % stříbra). Nedivila bych se, kdyby tohle někteří výrobci vydávali za stříbro. V Číně je možné všechno, nedivila bych se ničemu.

Je to paradoxní, ale šperk, který ke mně letí přes půl světa, se vyplatí víc než zajít si pro něj do bižuterie v nejbližším obchoďáku… ;-)

Kemia
420 příspěvků 12.02.13 11:16
@smrtonoška píše:
Je to paradoxní, ale šperk, který ke mně letí přes půl světa, se vyplatí víc než zajít si pro něj do bižuterie v nejbližším obchoďáku… ;-)

To je naprostá pravda, trochu paradoxní. Jen kdyby si sem tam zloději na poště/celnici nějaký balíček nenechali pro sebe. To mě může trefit šlak.

smrtonoška  12.02.13 11:20

@Kemia Ke mně zatím naštěstí dorazilo vše, co mělo. I když někdy to trvalo i dva měsíce a prodejce mi mezitím na moje stížnosti kde to vězí vrátil peníze ;-) Takže to nakonec dopadlo tak, že jsem měla zboží zadarmo.

Ale už z Číny neobjednávám, nechce se mi většinou čekat. Třeba z Koreje to trvá týden, z Číny měsíc. Taky trochu paradox.

Kemia
420 příspěvků 12.02.13 11:28

Mně to trvá nejčastěji 2 týdny. Pokud mi to do té doby nedorazí, většinou to někdo ukradl. Ale teď jsem objednala od stejného prodejce 2 prsteny, on je poslal den po sobě, jeden dorazil za 14 dní a druhý za měsíc. Aspoň, že došel, už jsem se s ním rozloučila.

Jenom mě trochu udivuje, jaké čínští prodejci nabízí velikosti prstenů. Když si vezmu, že oblečení u nich musím objednávat pomalu XL, když u nás mi stačí S-ko, čekala bych, že na Ebay najdu spoustu malých prstýnků. Když jdu do zlatnictví do ČR, můžu si leda vybírat v dětské sekci, a od čínských prodejců žádné malé velikosti nemají. Teda mají, ale jen ve velmi omezeném množství.

modra_kocka
903 příspěvků 12.02.13 11:31

@smrtonoška zas takový paradox to není. I do obchoďáku na rohu letí šperk přes půl světa (spíš pluje, než letí), ale řetězec „meziobchodníků“ je v případě prodeje v obchoďáku delší. Zjednodušeně - obchodník nakoupí u výrobce za 20 Kč, na eBayi prodá přímo tobě za 50 Kč. Anebo obchodník nakoupí u výrobce za 20 Kč, přeprodá to obchodnímu řetězci za 50 Kč, ten ho prodá tobě za 100 Kč.
Tento řetězec přeprodejů je velmi, velmi dlouhý. Před pár lety se mi do ruky dostal katalog výrobce z Korei, prodával elektroniku. Ceny se pohybovaly v rozmezí korun až desítek korun, výjimečně stovek. Třeba mp3 přehrávač na 3 Kč, video nebo DVD přehrávač bylo třeba za 100. U některých věci bylo přímo napsáno, že 1 Ks nemá hodnotu - byla tak nízká, že ji nebylo možné vyjádřit v penězích, uváděla se rovnou cena za 100 kusů. Myslím, že takový případ byly náramkové hodiny - 1 ks prostě neměl žádnou cenu. A je docela dobře možné, že to nebyl ani výrobce, ale 1. prodejce (který nakupuje přímo od výrobce). Jediný problém s katalogem byl, že nejmenší možný odběr byl 1 lodní kontejner :D
S každým článkem a převozem v tomto řetězci stoupá cena třeba dvojnásobně (marže prodejce) + daně a cla.

eliza93
84 příspěvků 12.02.13 11:43

Já teda budu asi trochu OT, ale bižuterii nakupuju (nejen) hlavně po Vánocích, kdy mají na mnoha místech (C&A, Baťa, H&M apod.) naušnice, prstýnky apod. za 30,–.. Samozřejmě o kvalitě se asi nemá cenu nějak bavit, ale zase na druhou stranu, když to můžou celý rok prodávat za 150,–

Kemia
420 příspěvků 12.02.13 12:04

Já jsem taky občas nakoupila v českých obchodech, ale Číňani mají větší výběr. Teď jsem si zrovna oblíbila tzv. mystický topaz, jak tomu říkají. U nás skoro není a když už, tak 3× dražší.

Ani  12.02.13 20:27

@modra_kocka Puncák zkouší za 0,50 Kč na gram :)
(Jinak tvůj výpočet téměř sedí, malý prstýnek může mít klidně i kolem 2g, ale zase cena zpracovaného stříbra, drát, plech apod. bývá o něco vyšší, já jsem většinou u prstýnků na ceně 50-100 za materiál).

@Kemia
Na ten puncák doporučuji zajít. Nedělají to úplně na počkání, ale tak cca do hodiny až dvou, případně do druhého dne.
Ryzostní značka není zárukou ničeho, není to úřadem ověřený punc, dává ji sám výrobce.
Abych byla přesná - za těch 50 halířů puncák zjistí, jestli odpovídá udaná ryzost. Podrobnější zkouška je dražší - kompletní sazebník zde: http://puncovniurad.cz/…azebnik.aspx .

bestia
2296 příspěvků 12.02.13 20:41

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 14:11

modra_kocka
903 příspěvků 12.02.13 23:22

@Ani no jo, máš pravdu! Já jsem v ceníku Puncovního úřadu viděla 50 Kč a ne 0,50 Kč. Díky za opravu. Tak teď lituji, že jsem na Punák nezašla s některými starými šperky - zajímalo mě, jestli to náhodou není 8 karátové zlato, které se někdy před 100 lety čadto používalo na levné šperky. Ale nepřišlo mi to tak důležité, abych za to platila několik stovek. Možná je přeci jen někdy vezmu a zajdu tam.
Výpočet byl jen velmi orientační, spíš takový odhad. Cenu stříbra jsem brala podle cen na trhu s drahými kovy na kurzy.cz a váhu prostě pode toho, co vyplivl Google - 2-4 gramy, vzala jsem průměr.

@bestia to jsem nevěděla.

misial
1394 příspěvků 07.03.13 17:46

@bestia To se nadotujou teda! Mně už těch drobných balíčků za dolar šlo snad několik desítek :D A kvalita opravdu stejná jako v řetězcích.

razorblade  07.03.13 21:35

Ja jsem si jednou z ciny z ebay koupila bizu, ktera byla napodobeninou te z topshopu a byla jsem docela spokojena… na to, ze to budu nosit rok dva, to je kvalitni dostatecne. stribro jsem ale nezkousela

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit