Life on Mars a retro móda

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bohyne.z.kuchyne
56 příspěvků 01.11.14 19:30
Life on Mars a retro móda

Ahoj, možná tu tohle téma zapadne, ale co už. Právě jsem totiž dokoukala super britský seriál Life on Mars a jeho spin-off Ashes to Ashes a ráda bych se o to podělila s ostatními. Nejenže to má totiž super příběh, krásnou angličtinu a bezva hudbu, ale já úplně ujíždím na té módě. Life on Mars je totiž příběh policajta z 21. století, který se propadne do roku 1973, Ashes to Ashes je v podstatě totéž, jen je hlavní hrdinkou policistka a propadne se do roku 1981. Myslím, že kostyméři se museli hrozně vyřádit. Takže kdo má rád retro, doporučuju :)
P. S. Pokud už někdo viděl Ashes to Ashes a má nějaký názor na to, kdo byl vlastně doopravdy Jim Keats, nechť ho tu vyjádří, mě to totiž pořád vrtá hlavou :)

Reakce:

stricc  01.11.14 21:19

Viděla jsem před nějakým časem několik dílů, nedokoukala, protože spadnul server, kde jsem na to koukala online. Ale líbilo se mi to, jediné, co mě tam rušilo, byla ta podstata zápletky a hrdinovy depresivní chvilky před televizí :-)
Ano, mně se ta sedmdesátková móda líbila vždycky, hlavně ta pánská móda. A líbil se mi ten kontrast doby obecně, člověk zapomene, co všechno a jak moc se od té doby změnilo. Občas jsem u toho chytala menší záchvaty nostalgie.

bohyne.z.kuchyne
56 příspěvků 01.11.14 21:50

Vážně to stojí za to dokoukat, finále je hodně atmosférické. O to víc mě nakrklo, když jsem zjistila, že existuje americký remake, kde konec úplně změnili. US verzi jsem neviděla, ale přečetla jsem si, jak to dopadlo, a dost mě to znechutilo. A Ashes to Ashes je coby exkurs do osmdesátkové módy ještě lepší než LOM do sedmdesátkové, protože Sam coby chlap nosil pořád tu stejnou bundu a kalhoty, zato Alex jako ženská měnila outfity i účesy. Až bych ty osmdesátky i s trvalou a ramenními vycpávkami málem vzala na milost :)

stricc  01.11.14 21:58

@bohyne.z.kuchyne já pořád nevím, jak to vlastně dopadlo :-) o to remaku vím, ale neviděla jsem to, já americké seriály nějak nemusím. A nejsem si jistá, jestli toužím vidět nástup osmdesátek. Já ho pamatuju a sice jsem to tenkrát taky docela spokojeně nosila a celkem se mi to líbilo, ale pánská móda šla do kytek, v nichž dle mého laického názoru setrvala dodnes.
Mně se fakt strašně líbilo, když chlapi nosili ty padnoucí kalhoty, košile do pásku, kravaty, VLASY!!!, rozepnuté knoflíčky u krku, podle mě to bylo sexy.

Sieglinde
252 příspěvků 02.11.14 03:54

Jeee a ja sem letim, ze se tu probira jeden ze tri mych milovanych Britu a ono nejake serialy, ktere ani neznam. Ale jinak Life on Mars i Ashes to Ashes mam rada, libi se mi i major Tom.

bohyne.z.kuchyne
56 příspěvků 02.11.14 08:29

@stricc Tak musím uznat, že máte pravdu. Ono mezi tímhle a tímhle je vážně dost rozdíl :)

stricc  02.11.14 08:31

No že jo :-)

bohyne.z.kuchyne
56 příspěvků 02.11.14 08:34

@Sieglinde Já právě díky seriálu objevila Life on Mars a teď to má čestné místo v mém playlistu. Bowieho jsem nikdy cíleně neposlouchala, ale teď zvažuju, že to změním. A pokud jde o seriály, ty názvy nejsou náhoda, v obou se s oběma písničkami hodně operuje, v Ashes to Ashes se třeba využívají i motivy z klipu, konkrétně bílý klaun. Jinak samozřejmě v rámci hudby zazní i jiné Bowieho věci, bez toho by to snad ani nešlo :)

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit