Lodičky a bolest nohou

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ems
1482 příspěvků 16.08.12 14:37
Lodičky a bolest nohou

Milé dámy (pánové tento problém asi nemají, ale budu také vděčná za radu :D),
miluju lodičky, nohy v nich vypadají prostě skvěle a mám jich plnou skříň.
Jediný problém je v tom, že když v nich jsem moc dlouho mám na nohou otlačeniny a puchýře, občas tak moc že pár dnů poté můžu chodit jen v žabkách nebo volných balerínách.
Jak docílit toho aby se toto nedělo?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

šedivá myš
24 příspěvků 16.08.12 14:50

Chodíte v lodičkách naboso?
Punčochy či punčocháče nenávidím, ale bez nich v lodičkách nepřežiju.
Samozřejmostí jsou náplasti na kritická místa, klidně preventivně. Jinak mi nepomohlo nikdy nic, jen prostě „rozchodit“ přes otlaky a puchýře.
Důležité je boty často střídat, když lodičky, tak vystřídat klidně i během dne, a nikdy nenosit (zvlášť ne nové) boty dva dny po sobě.
No asi Vám nepomůžu, jak to tak po sobě čtu :-)

Ems
1482 příspěvků 16.08.12 14:55

No punčocháče když je to formální akce, ale v létě ne..:D Ale preventivní náplasti jsou náhodou dobrej nápad…:)

Jetthro
1129 příspěvků 16.08.12 14:59

Neni taky mozne ze mate moc malou velikost? Schvalne si zkuste pri pristim nakupu o pul cisla vetsi, treba to bude lepsi :)
Jinak me tohle delaji baleriny nez je rozchodim - behem te doby do nich nosim tapky a paty preventivne zalepuju.

Ems
1482 příspěvků 16.08.12 15:01

Mám 39/4O a když koupim 4O tak mi padají…:(
Jo jedny botičky jsem takhle rozchodila ale…:D trvá to dlouho..

Pirek
6778 příspěvků 16.08.12 15:01

Možná bude problém ta holá šlapka. Já taky ve svých milovaných lodích v létě nechodím, protože naboso mě tlačí, v silonkách v nich vydržím celý den bez problémů.
Možná nosit takové ty hodně vykrojené silonové ťapky, dají se opravdu velmi nízké sehnat na netu, ale jestli někde v kamenném obchodě nevím.

Mylady2
12409 příspěvků 16.08.12 15:03

@Jetthro No jo já mám taky velikost na půlkové boty… Jenže ty jak víme nedostaneme u Baťi nebo v humanicu:-(

Jetthro
1129 příspěvků 16.08.12 15:04

@Ems Zkuste nekde sehnat 39,5 :) bohuzel ty pulcisla nedelaji vsechny znacky, ale ted uz to neni takovej problem sehnat.

Mori  16.08.12 15:06

Rozhodně kupovat pouze kožené boty, rozcházet doma postupně po půlhodinkách, kritická místa mazat lihem, zkrátka důkladně zvyknout boty i nohy - že to říkám zrovna já, dnes nohy samý puchýř: a já si naivně myslela, že za dva týdny lodičkám neodvyknu.

chinin
2788 příspěvků 16.08.12 15:19

Dřív jsem si také myslela to, co píše Šedivá myš:
„Punčochy či punčocháče nenávidím, ale bez nich v lodičkách nepřežiju.
Samozřejmostí jsou náplasti na kritická místa, klidně preventivně. Jinak mi nepomohlo nikdy nic, jen prostě „rozchodit“ přes otlaky a puchýře.“

Pak jsem ale zjistila, že v kvalitních lodičkách toto „utrpení“ není samozřejmostí!!!

V posledních letech nosím boty, včetně lodiček na podpatku, od značek Gabor, Hoegel, Ara, Paul Green, Clarks, Marc, Ecco apod., a nevím, co jsou otlaky a puchýře, a náplasti už vůbec nekupuji. A to chodím v létě v lodičkách na boso (pokud to dovolí dress code). Osvědčily se mi boty celokožené (včetně vnitřku boty), s gumovou podešví (i s ní mohou vypadat lodičky elegantně), s AntiShock efektem a na stabilním podpatku (nejde jen o jeho výšku a šířku, ale i o vyvážený tvar, který poskytne noze oporu). Kvalitní boty jsou základ!

p. s. Vlastně mi nedávno jedny nové lodičky začaly odírat paty, na to se mi osvědčilo před obutím boty použít tyčinku Compeed proti puchýřům, která funguje jako prevence. (K dostání je v lékárnách i drogistických řetězcích.)

Ems
1482 příspěvků 16.08.12 15:23

@chinin věřím že boty těchto značek sou kvalitní ale mě přijdou neskutečně ošklivé… :D Vždycky když jdu okolo těchto obchodů tak mám pocit že jsem u babičky…

šedivá myš
24 příspěvků 16.08.12 15:32

@chinin
Nebude to tak jednoduché. Nosím kvalitní kožené boty, z Vámi jmenovaných Paul Green, Clarks, Ecco a Marc. S tím, že kvalitní bota je základ, naprosto souhlasím. Přesto trpím v punčochách, nebo prostě nosím sandálky, a závidím těm, kdo snesou lodičky naboso.
Tu tyčinku Compeed určitě vyzkouším, po letech zkoušení různých přípravků i „babských“ rad už na tyhle novinky nereflektuju, možná ke své škodě.

chinin
2788 příspěvků 16.08.12 15:47

To záleží obchod od obchodu, nabízené zboží od těchto značek v jednotlivých obchodech je různé. Také jsem dřív měla dojem, že třeba Gabor či Ara mají jen „starobabské“ modely, ale pak jsem v několika obchodech objevila od těchto značek skutečně hezké modely, nejenom ty „starobabské“ a „klasiku“. A třeba Hoegel a Paul Green (ale i ten Gabor) mají podle mě spoustu modelů vyloženě hezkých. Nemám bohužel čas sem dávat příklady toho, co považuji za hezké modely. Ale pokud nakupujete v Praze nebo Brně, můžu Vám do soukromé zprávy napsat tipy na konkrétní obchody.

@Ems píše:
@chinin věřím že boty těchto značek sou kvalitní ale mě přijdou neskutečně ošklivé… :D Vždycky když jdu okolo těchto obchodů tak mám pocit že jsem u babičky…

chinin
2788 příspěvků 16.08.12 15:57

A nebude problém ve vhodné velikosti nebo střihu boty?

K tomu střihu, např. já jsem zjistila, že nemohu mít lodičky/baleríny s gumou na patě nebo s vysokou patou, byť by byly sebekvalitnější. Prostě mám na achilovce nějaký výrůstek či co, takže jsem v takových botách vždy doslova trpěla (často do krve:-)). Od tohoto zjištění si v obchodě všímám, jak je pata boty řešena, boty s vyšší patou už ani nezkouším, byť by se mi líbily sebevíc.

Tu tyčinku Compeed určitě vyzkoušejte!:-)

@šedivá myš píše:
@chinin
Nebude to tak jednoduché. Nosím kvalitní kožené boty, z Vámi jmenovaných Paul Green, Clarks, Ecco a Marc. S tím, že kvalitní bota je základ, naprosto souhlasím. Přesto trpím v punčochách, nebo prostě nosím sandálky, a závidím těm, kdo snesou lodičky naboso.
Tu tyčinku Compeed určitě vyzkouším, po letech zkoušení různých přípravků i „babských“ rad už na tyhle novinky nereflektuju, možná ke své škodě.

šedivá myš
24 příspěvků 16.08.12 16:08
@chinin píše:
A nebude problém ve vhodné velikosti nebo střihu boty?

Nosím boty velikosti 37, 37,5 a 38. Záleží nejen na výrobci, ale i na střihu konkrétní boty. Výběru obuvi a zkoušení věnuji opravdu hodně pozornosti, a většina mých bot je opravdu pohodlná i na celý den, ovšem s náplastí a v silonkách :-/
Není problém v tom, že boty nesedí či tlačí, nebo v kvalitě kůže boty, ale v kvalitě pokožky nohy :-)

viera666
957 příspěvků 16.08.12 17:54

Ja som tiez kedysi mala podobne problemy. A aj u mna ako u niektorych dalsich to vyriesila kupa kvalitnejsich topanok. Beham cele dni bezne naboso v lodickach, ale vzdy si davam pozor, aby vo vnutri mali kvalitnu kozenu stielku. Otlaceniny su jednoznacne podla mna signalom nesediaceho strihu topanok a nepoddajneho materialu.
Inak skus si naozaj kupit vacsie topanky a pories to nalepovacimi stielkami na patu topanok, nebudu sa vyzuvat.
A na rozchodenie topanok je vyborne navliect si na nohy vlhke hrube lyziarske ponozky, nasunut lodicku a tapkat v nich po byte :-)

panvi
249 příspěvků 16.08.12 18:22

Do takových bot VŽDYCKY ty ťapky. U Baťi mají takové dost „vysoké“, takže do lodiček to není, ale v Lindexu jsem koupila úplně titěrné, které se nacpou pod vše. Mám i jedny s jenom provázkem přes palec do bot s otevřenou špičkou, vůbec to nejde vidět a zbytek nožky je v pohodě.

šedivá myš
24 příspěvků 16.08.12 19:03

@panvi

Díky za tip, budu shánět v Lindexu.

viktorka_od splavu
7438 příspěvků 16.08.12 19:31
@Ems píše:
No punčocháče když je to formální akce, ale v létě ne..:D Ale preventivní náplasti jsou náhodou dobrej nápad…:)

a ty otlaky jsou jen naboso, nebo i v silonkách?
preventivní zalepování je samozřejmost, u nových bot vyzkouším nejdřív doma, kde by mohly zlobit, a než vyrazím zalepuju kritická místa:-) u těch co nosím dýl už vím co a jak. pokud jsou kožené, tak se to časem poddá a náplast už není nutná. a snažím se přezout včas, než to dojde do takových problémů, protože pak se může stát, že ty konkrétní zlobivé botky nemůžu vzít na nohu měsíc. takže pak dost trvá je rozšlápnout:-)
jinak v horku na boso nedávají uzavřené lodičky moc smysl, i otevřené boty můžou dělat krásnou nožku, i když je nutné je taky dobře vybírat a „podlepovat“, můžou dřít hůř než lodičky.

Ems
1482 příspěvků 16.08.12 19:35

Když jsou punčocháče tak to bolí, ale nejsou puchýře ( na záchodech nohy oplachuju - bolest pomine..:D)

Rosalyn
925 příspěvků 16.08.12 19:40

Já si v lodičkách vždy otlačím prsty (se silonkami i bez), mám široké chodidlo a ráda bych našla nějaké padnoucí. Kvůli tomu mám jen jedny od Bati :-) a měla jsem je jen na obhajobě DP a na promoci. A prsty mi málem upadly.

Ems
1482 příspěvků 16.08.12 19:48

Mám například tyhle zlatíčka jen trochu vyšší (podpatek 15 cm) a v těch sem nejdele vydržela 10 hodin… ale pak sem málem nedošla domu

Mylady2
12409 příspěvků 16.08.12 19:53

@Ems Ooo jimmy ty jsem si zkoušela a neměli moje číslo…při zkoušce se mi zdály pohodlné:-D jako všechny boty:-)

Ems
1482 příspěvků 16.08.12 19:55

Já je mám z USA loni sem tam byla na black friday ale nejsou to jimmy..:D stály mě 25 dollaru (75% sleva)

Mylady2
12409 příspěvků 16.08.12 20:02

@Ems Ok pardon nevěděla jsem že je to inspirační fotka…

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit