Londýn-Charity shop

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Černá ovce
57 příspěvků 14.03.13 08:46
Londýn-Charity shop

Koketuji s myšlenkou, že bych se ráda podívala do Londýna.
Prosím, poradí mi někdo, zda je možné někde v blízkém okolí Oxford Street nakoupit v Charity shopech (dejme tomu do hodiny pěší chůze)?

A Vy, které jezdíte do Londýna za nákupy…jezdíte i autobusy nebo jen letecky?
Děkuji za každý poznatek.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Moir
1800 příspěvků 14.03.13 10:15

Hledejte Oxfam pobočky. Jedna je třeba u stanice metra Noting Hill (a pořiďte si Oyster card, nebo jednodenní travel card, nebo se ucaprtáte k smrti)
do Londýna jedině letecky, autobus vyjde cca stejně jako letenka v rozumnější akci, něco kolem 2500 Kč zpáteční, což se jaksi vzhledem k pohodlí a strávenému času prostě nevyplatí

Černá ovce
57 příspěvků 14.03.13 10:27
@Moir píše:
Hledejte Oxfam pobočky. Jedna je třeba u stanice metra Noting Hill (a pořiďte si Oyster card, nebo jednodenní travel card, nebo se ucaprtáte k smrti)
do Londýna jedině letecky, autobus vyjde cca stejně jako letenka v rozumnější akci, něco kolem 2500 Kč zpáteční, což se jaksi vzhledem k pohodlí a strávenému času prostě nevyplatí

Děkuji. Travel Card tedy raději zakoupím. Mám takové informace, že u těch nízkonákladových letenek není v ceně letenky těžší zavazadlo.

Moir
1800 příspěvků 14.03.13 10:32

@Černá ovce není, to je pravda, ale i tak lépe zaplatit nějakých 1000 kč navíc, než strávit dva dny v autobuse, mně to za to stojí

Černá ovce
57 příspěvků 14.03.13 10:35

@Moir, tak za 1000,– navíc určitě. Myslela jsem, že je to horší. Pokud poletím, budu potřebovat nějaké ubytování, alespoň na jednu noc. I s přihlédnutím k tomuto je to letadlo pořád ještě dost výhodné?

Moir
1800 příspěvků 14.03.13 10:59

@Černá ovce jet do Londýna jen na otočku bez přespání s vidinou 72 hodin bez spaní (v buse se prostě člověk nevyspí, neodpočine), to bych si to raději prostě rozmyslela a jela o půl roku později, když našetřím těch pár stovek na nocleh někde v hostelu, nebo levnějším hotelu, dají se najít noclehy od pár liber v dormitory, po nekonečno v luxusních hotelech, projděte si booking com, nebo hostel world, bohužel moji oblíbenou a celkem přijatelnou ubytovnu zrušili, takže vám nemohu nic doporučit

Černá ovce
57 příspěvků 14.03.13 11:57

@Moir máš naprostou pravdu. Jedná se mi o to, že jsem v Londýně nikdy nebyla a moje angličtina je velmi chabá. Autobus by mě dovezl k Oxford Street, byl by každé dvě hodiny k dispozici pro uložení nakoupených věcí a pak by mě zase odvezl. Nedovedu si zatím představit, jak bych cestovala z letiště do centra, hledala objednané ubytování a pak se dopravovala zpět na letiště. Trochu se toho právě bojím:-)

Jiná Realita
13791 příspěvků 14.03.13 12:06

@Černá ovce
já vás asi nechápu - chcete se jet do londýna podívat, nebo nakupovat? obojí za den bez přespání nestihnete (neuvidíte nic moc ani za 4 dny). a jet nakupovat do charity shopů v londýně v situaci, kdy řešíte, že vlastně chcete ušetřit na ubytování, mi přijde…eh…minimálně neekonomické. nebo vůbec mi přijde jednodenní výlet do londýna s tím, že ráno dojedete, celý den budete běhat a večer odjedete, dost mimo, pokud tam nejdete, abyste si koupila u nás nedostupnou chanel kabelku. (kdy se předpokládá, že vyhodit pár tisíc za otočku do londýna jsou drobné).
nezapomeňte, že třeba jen cesta ze standstedu do londýna trvá skoro hodinu (nebo hodinu? nejsem si už jistá) a takových prostojů budete mít tak 1/4 prvního dne.

celé londýnské ubytování i odvoz z a na letiště se dá zajistit od notebooku doma, vlastní zkušenost. můžete tam už přijet s lístkem na autobus z letiště i na letiště i s rezervací hostelu. pak stačí mít mapu a jezdit metrem, které mi přišlo v pohodě logické.

carries
1317 příspěvků 14.03.13 12:10

V okolí Oxford street veľa charity shopov podľa mňa nenájdete, aspoň ja som tam žiadne nevidela. Resp. v celom úzkom centre som žiadne charity shops nevidela. Ak chcete nájsť vintage oblečenie, skúste radšej trhy: Camden Market, Greenwich Market, Portobello Market… Charity shops sú skôr ďalej od centra. Čo sa týka príchodu do Londýna, z letiska sa autobusom dostanete pohodlne do centra, konkrétne stojí aj na Marble Arch, čo je koniec Oxford street.
Ja osobne som cestu z UK do SR absolvovala autobusom 2×, dá sa to vydržať, ale lietadlo je proste praktickejšie (hoci lietanie nie je môj obľúbený spôsob cestovania…).

Černá ovce
57 příspěvků 14.03.13 12:46

@Jiná Realita Termín „podívala“ je ve smyslu podívala na možnosti nákupu, pro tuto chvíli nikoliv na Londýn jako takový.
Vzhledem k tomu, že provozuji malý dětský second hand, nebudu nakupovat pouze pro svoji potřebu. Jen chci prověřit možnosti, jaké mám. Je možné, že zjistím, že to je jen únavné a neekonomické, ale chci to zkusit.

Černá ovce
57 příspěvků 14.03.13 12:48

@carries Srdečně děkuji. To jsem potřebovala vědět.

Morže
1091 příspěvků 14.03.13 12:53

Jen pro zajímavost - dopisuju si s jedním angličanem, který občas sem tam ukáže na facebooku obrázky věcí pocházející z čech a jsou koupené právě v tom charity shopu… většinou se jedná o takové ty pivrncové vtípky… ale že miluje právě ty české věci…

carries
1317 příspěvků 14.03.13 12:54

@Černá ovce nie je za čo. ak by ste niečo chceli vedieť, kľudne mi pošlite správu.

Hannnah
255 příspěvků 14.03.13 13:02

Mám mockrát vyzkoušeno, moje tipy - jedině letadlem, jsem z Brna, takže pro mě Ryanair, dá se koupit i do 1500 Kč zpáteční. Létá na Stansted, odtud do centra vlakem ( zpáteční cca 30 GPB, 60 minut ) nebo autobusem na Pekařskou :-) - Baker Street - i jinam( zpáteční cca 15 GBP, 2 hodiny ), obojí bez přestupu a lze koupit předem přes net. Na charity shops bych se vykašlala, nikdy jsem tam nic moc nenašla ( ovšem třeba jsem neměla štěstí ). Po městě doporučuji rozhodně metro - je sice dražší než bus, ale podstaně přehlednější.
Zavazadla - v ceně letenky je příruční zavazadlo do max. 10 kg ( pozor, kontrolují docela přísně ), příplatek na další zavazadlo cca 1000 Kč. Dělám to tak, že na cestu tam vezu pouze dárky, zpět nákupy ( ovšem jezdím k dceři a tak si neberu ani kartáček na zuby…)
Trhy co zmínila carries doporučuji… miluju Camden Market - ta atmosféra, jdeme tam skoro vždycky. Portobello market pokud vím není každý den…
Podle mě se nevyplatí jet na jeden den - vždy první a poslední den počítám na cestu, nedovedu si představit, co se dá za 1 den zvládnout.
Ach jo, jdu se podívat na ceny letenek…

Jiná Realita
13791 příspěvků 14.03.13 13:05

@Hannnah
taky bych hned zas jela :-) ale strašně se bojím létat, jednou mi to stačilo :/

Chari
541 příspěvků 14.03.13 13:35

@Černá ovce Ceny letenek vychází přibližně tak, jak říká @Hannnah s Ryanair má zavazadlo do 10 kg (to na pár dní vážně stačí), další 15kg zavazadlo za 20 eur.
Pokud se vejdete zavazadlem do rozměru příručního zavazadla ale pálí vás váha, tak další možností je Easy jet, který řeší jen rozměr, ale váhu ne. Létá z Prahy a vychází do kolem 2700kč na zpáteční letenku. Jsou o něco komfortnější a míň zmatení než R., kde se člověk občas musí obrnit trpělivostí u vyhledávání letů i online ch.
Jestli Vás hodně pálí otázka ceny ubytování, tak můžete zkusit couchsurfing.org. Občas to využívám a když čtete reference, případně nejedete sama, tak bych se toho nebála.

carries
1317 příspěvků 14.03.13 13:40

@Chari len pre zaujímavosť-aké máte skúsenosti s couchsurfing? ja som to zatiaľ nevyskúšala, nejako sa neviem dostať cez tú bariéru, žeby som nocovala u cudzích ľudí :D

Chari
541 příspěvků 14.03.13 13:50

@carries Zatím jen dobré, spala jsem takhle pětkrát, když jsme jeli ve dvou, tak jsem nedělala rozdíl hostitel muž/žena, když jsem byla sama, tak jsem radši volila jako hostitelku slečnu. Párkrát jsme nechávali někoho přesávat i u nás v Praze, vesměs to jsou příjemný lidi.
Funguje tam hodně ten osobní faktor jako je nahraná fotografie, co nejvíc údajů o mě v těch tabulkách.. Nejsem teda dostatečně od rány, abych si vytipovala lidi a pak jim všem psala, ale prostě napíšu na nástěnku inzerát typu: Ahoj, toho a toho data budu v tom a tom městě, co tam hodlám podnikat.. A něco málo i o tom s kým jedu. Pak se mi ozvývají hostitelé a s tím s kým jsme si sympatičtí a bydlí tam, kde by se mi to líbilo se domluvím..
U těch co chtějí přespat u nás to funguje podobně, inzeráty na nástěnkách nečtu, ale chodí mi občas maily. Člověk prostě nemusí ubytovat vůbec nikoho nebo někoho, kdo mu není sympatický.
Jo a nikdy netrávím u nikoho déle než dvě nebo tři noci a vždycky mám v záloze nějaký hostel, kdyby soužití nebylo ok:). Na kratší cesty po Evropě pro společenského člověka je to řekla bych ideální. :)

carries
1317 příspěvků 14.03.13 13:56

@Chari super, diky za obraz :D ja som o tom počula už dávno, len som si to reálne nevedela predstaviť. znie to zaujímavo, je to dobrý spôsobo ako ušetriť na cestách.

Chari
541 příspěvků 14.03.13 14:53

Zrovna na mě na FB vykouklo tohle http://cestujlevne.com/…ndyna-59-kc/ :)

Ichy
67 příspěvků 19.03.13 16:12

Tak já mám teď čerstvě koupené letenky na červen, Ryanair. Ubytování jsem si zařídila přes booking.com. Jela jsem čistě podle referencí. Tři noci pro tři osoby včetně snídaní a letenek mě stály lehce přes dvanáct tisíc, což je krásné. :)

Dorenika
464 příspěvků 12.04.13 11:12

No zrovna na oxford street za lacno nenakupite jedine ak v primarku, to skor treba ist tak na okraj pretozev centre je tak drahy najom ze ziadna neziskovka co charity shopy su tam proste byt nemoze a co sa tyka inach veci, no v miss selfrige na rohu oxford circus su o 50% drahsie handry ako v miss selfrige v stradfordskom westfielde co je dane asi lokalitou a do stratfordu sa dostanete jednym autobusom priamo zo stanstedu a je to pred tym obchodm ta zastavka konecna.Ja inak nakupujem v okoli doma kedze byvam v 3 zone tak tie najmy asineisu taka supa ako v okoli ox. street a je tu pomerne vela charity shopov

notrends
514 příspěvků 12.04.13 11:38

@Černá ovce já když tam lítím nakupovat tak s eysy jetem ti mají velké slevy na lety dlouhodobě dopředu objednané a pak jedu i s jejich busem z letiště - v ceně.
S kufrem to dělám tak že tam jedu s normálně velkým kufrem, který zeje práznotou, letím na 1-2 noci tak co, ne? a na zpáteční cestu je plný hader, takže neplatím za zavazadlo navíc a šaty jsou lehké takže nadváhu taky kufr nemá

Haniccino
66 příspěvků 12.04.13 14:42
@Dorenika píše:
v centre je tak drahy najom ze ziadna neziskovka co charity shopy su tam proste byt nemoze

Je to mimo téma, ale není to tak úplně pravda. Charity shopy platí nižší nájem, ale landlord co má v nájmu charity shop platí o 80% nižší daň, někdy jsou takové nemovitosti vyloučeny z placení daně úplně. Kolikrát se vyplatí nechat charity shop v budově i zadarmo, to co ušetří na daních se jim vrátí. Nebavíme se sice o Oxford street, ale charity shopy se už i v centru Londýna objevují. Kor potom co tolik obchdů zkrachovalo a byly by jinak prázdné.

carries
1317 příspěvků 12.04.13 15:19

@Haniccino a kde konkrétne v centre Londýna sú charity shopy? Úprimne ma to zaujíma, nie je to sarkazmus.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit