Lookbook - co vy na něj?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ems
1482 příspěvků 27.04.12 18:21
Lookbook - co vy na něj ?

Tipuju, že mnozí z vás slyšeli o lookbooku (pro ostatní www.lookbook.nu). Pro mnohé spleť překombinovaného oblečení, pro jiné zas inspirace z celého světa. Co si o tomto servru myslíte vy ? Máte na něm založený profil ? Inspirujete se jím ? Nebo ho naopak zavrhujete jako pubertální výmysl ?

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

kvakalaka
7 příspěvků 28.04.12 15:48

Lookbook mám veľmi rada. Je pravda že iečo je tam bizardnejšie, ale stále to má nejaký šmrnc. Nemám na ňpm založený účet, ale sem tam tam jdu na čumendu. O inspiraci ale celkom nevravím, je to skôr koukanie na pekné obrazky, obdiv niekoho nekonvenčnosti, odvaha vziať si na seba niečo, čo v šedi rovno bije do očí…spíš ale koukám po rôznych zaujímavých kouskách, čo by som si na seba mohla vziať než o nejakej kombinácii, pretože to mi príde ako kopírovanie…a myslím si o tom, len to najlepšie - ide o vzburu voči podivnej a miestami sterilnej mody z obchodov, uniformných stylov z XY časopisov a vyjadrenie vlastného ja.

Ema_SN
148 příspěvků 28.04.12 19:06

Ja sa rada pozriem, zvlášť keď sú outfity nekonvenčné. Uniformné hypersexi handry si môžem pozrieť v ktoromkoľvek reťazci.

seznam.mih  28.04.12 22:30

Nijak to nesleduju. Teďka jsem na to tak koukla. A moc se mi to nelíbí.

Proč?

Protože ty kombinace, co si na sebe vemou ty holky (ale i pánové) mi připadá tak strašně asexuální. Jako by prostě na sebe natahali všechno možný volný, co mají doma, k tomu dali nějakou těsnou věc, aby se to vyvážilo, nějak to zauzlovat, aby to bylo originální a jdou ven. Tímhle se nemůžu inspirovat já, která je malá a široká a vyvinutá - vypadala bych v tom jak selka, nebo jako podivuhodná tetka.

kvakalaka
7 příspěvků 29.04.12 13:05
„Tímhle se nemůžu inspirovat já, která je malá a široká a vyvinutá - vypadala bych v tom jak selka, nebo jako podivuhodná tetka.“

to ale neni pravda, napriklad toto http://lookbook.nu/…movesfashion moze nosit uplne kazdý, dokial sa nebavíme o stupni bezity XY, anebo http://lookbook.nu/…ylist-Finals a mohla by som pokračovať…a vacsina z tých ouotfitov spadá pod Grunge, atd…dalo by sa o tom polemizovať, jak sa teda tí mladí oblikaj, ale nikde nie su rifle, silonky, nudné napisy na trickach, trapne obrazky, ultramegaseksi teplakove cosi atd…

seznam.mih  30.04.12 16:20

něco podobného jsem s euž pokoušela obléct - je mi 21 a v podobném modelu vypadám tak o deset let starší. Dělají to hodně moje velká prsa a pak vypadám prostě staře.

A druhej odkaz se mi nezobrazil.

idp
134 příspěvků 30.04.12 17:16

Pro mě je Lookbook nepoužitelný. Abych tam nositelné věci hledal jako jehly v kupce sena.

Zdá se mi, že fotky jsou tam hezké jen proto, jak jsou „vystajlované“. Pokud bych potkal na ulici někoho (hlavně teď mluvím o pánských modelech) v typickém lookbook outfitu, tak je to buď adept na peklo nebo se mu vyhíbám obloukem :-)

Nechci zobecnit na celý Lookbook, ale většina se mi tak zdá.

Ems
1482 příspěvků 30.04.12 23:15
To idp

Ale někteří pánové jsou náhodou fešní co třeba http://lookbook.nu/…09009-Unit-1 tenhle nepřijde mi to ani moc ani málo, tak akorat…

Ems
1482 příspěvků 02.05.12 14:09
Tloušťka není problém

BTW: třeba tady je slečna vyloženě ..ehm … no široká ale mě se líbí že se nebojí a hezky se oblékne…ačkoliv ty vlasy bych jí přebarvila
 http://lookbook.nu/cupcakesclothes

GabrielaCharlota
114 příspěvků 13.05.12 11:53

Na Lookbooku jsem, ale jak už bylo řečeno, občas mi přijde, že jde jen o to, upozornit na sebe za každou cenu. (Uff, dlouhá věta!) Nějak nevidím smysl v dvaceti vrstvách krajky, tylu a náhrdelníků.. Ale jako občasná inspirace fajn :).

Ziné
82 příspěvků 14.05.12 13:04

Dřív jsem tam chodívala pro inspiraci. Dnes mě už tolik nebere. Kromě toho, že se mi většina modelů nelíbí a přijde mi nenositelná mi připadá, že je to oblečení jako přes kopírák. Stále variace na jedno a to samé téma… Stačí si prohlédnout 3-5 fotek a můžu celý lookbook zavřít.

Admin Módnípeklo.cz
1009 příspěvků 15.05.12 21:25

Přidávám odkaz na můj příspěvek o chystané funkci na Pekle v jiné diskusi . Kdo by měl zájem nám s přípravou pomoci, budeme mu vděčni. Děkujeme

Pinx
220 příspěvků 16.05.12 17:21

Dřív jsem tam koukala pro inspiraci, teď tam sem tam chodim, ale beru to hodně s rezervou, protože, to co tam člověk potká, patří minimálně z půlky sem do Pekla. Má tam profil hodně lidí, co si myslí, že když na sebe vezme něco bizarního a postne to, tak je hrozně šik, free a cool, a to mě nebaví. Občas jsou tam dobrý modely, občas se tam člověk zasměje, ale celkově nic moc.

misial
1394 příspěvků 25.06.12 13:14

Podle mě je to skvělá inspirace. Jen se to nesmí brát jako celek. Taky se mi často ty modely nelíbí, ve většině z nich bych nešla, i když mi nevadí nejít v oblečení se středním proudem. Kdysi jsem tam byla pořád, teď už jen občas, ale i tak - projíždím si obrázky a když mě něco zaujme, uložím si je do počítače. Nejde o model, ten je podle mě často příšerný, jde o detaily. Kombinace barev; zajímavý vzor; kombinace, o které jsem si myslela, že bude hrozná, a tady vypadá dobře; krajka na okraji sukně, kterou bych si možná mohla k nějakým šatům přišít; náhrdelník, který bych možná zvádla vyrobit; nebo třeba slečna, která není bůhvíjak krásná, ale vyzařuje z ní nějaké kouzlo… Až budu mít tvořivou náladu, vrátím se k těm uloženým fotkám a najdu si v nich něco pro sebe. A naučím se využívat věci, které už mám, trochu jinak.

Myslím, že člověk, který si rád dotváří vlastní módu, a třeba má i rád DIY, si na lookbooku vždycky něco málo najde, i když souhlasím s tím, že většina outfitů je jako přes kopírák - ale jsou to právě ty detaily, které je odlišují.

Jeanne87  25.06.12 13:55

Někdy zajímavá stránka, ale většinou je to pořád to samé - aktuálně tam, koukám, každá druhá vykazuje následující znaky: věnec na hlavě nebo drdol á la anténa, vykloubená ruka (s kabelkou nebo bez), divně zkřivený postoj a ve tváři afektovaný výraz, rudé rty… nuda.

Jednotlivé kusy oblečení jsou často dost pěkné, ale ty kombinace jsou tak nějak pořád stejné, i stylizace fotek…jedna jako druhá. Vůbec pak nekomentuju především asijské slečny, s jejich stylizací do rádoby roztomilého ztraceného moc moc nešťastného malinkatého děvčátka „ujměteseměpro­símněkdo“.

LadyPapajka  25.06.12 14:49

Holky z 90% pěkný, ale tak ze 40% nositelný běžně (dlemého názoru).

Kluci 90% otřesný, strašný, hrůza. Ale to je asi tím, že jsem staromódní a nemám ráda, když chlap řeší oblečení víc než já, a obecně me vůbec nepřitahujou ty vystajlovaný vyšperkovaný kluci, který se uploadujou na tyhle stránky. (Nezaměnovat prosím vystajlovaný a vyumělkovaný s „upravený“ a „čistý“.)

Příspěvek upraven 25.06.12 v 14:54

sarinka.v
423 příspěvků 25.06.12 14:51

Občas se tam kouknu, některé modely jsou na mě moc nedbalé, jak mají asi působit, ale něketré slečny se umí obléknout pěkně.

Acrobaleno
948 příspěvků 25.06.12 15:30

@Ems Eh…nechcem byť hnusná, ale tá baba je príliš tučná na také veci, pôsobí vyslovene smiešne a určite jej to nepridáva na nejakom šarme. Kombinácie by to boli zaujímavé, keď by mali o 10 čísel menej, takto to vyzerá ako cirkusantské šapitó.

Acrobaleno
948 příspěvků 25.06.12 15:34

Lookbook nepoznám, takže ďakujem za ukázanie niečoho nového.

LadyPapajka  25.06.12 15:37

Ted sem se podívala na tu „silnějsí“ slecnu z lookbooku. NE. NE. NE. Proboha. Já mám 60kg a nevzala bych si na sebe bílý punčocháče, protože si mylsim, že na ně nemám postavu. A přesně takhle si představuju člověka, kterej by VÁŽNĚ měl se svojí váhou něco dělat, bože muj, fuj.

blacken
2320 příspěvků 25.06.12 15:51

@seznam.mih Tak to je snad jasný,že každej nemůže nosit všechno. To je jako tvrdit, že módní přehlídky jsou o ničem, protože to sedí jen vysokým hubeným holkám. Jde snad o inspiraci - barevný kombinace, kombinace vzorů… Ne o to navlíct se tak jak ostatní.

Lookbook mě celkem baví, ráda se kouknu, když mám čas… občas nějakej prvek použiju…

de.Croixmare
105 příspěvků 25.06.12 15:52

Ta tlustá slečna — přesně dle mých slov — vypadá hrozně, i když nějaké outfity má docela povedené.

kozarohata
141 příspěvků 19.04.13 14:10

Kdysi se mohl člověk registrovat na LB jen na doporučení už zaregistrovaného člena, teda aspoň mně to tak fungovalo. tenkrát tam bývalo inspirativněji. teď se víceméně zvrhl v klišovitou nudu, kde - jak píše někdo nahoře - stačí vidět dva tři „looky“ a zbytek je jak přes kopírák. najdou se tam i zajímavé kreace, ale je jich imho řádově míň, než kdysi

Viktorie H.
664 příspěvků 19.04.13 15:41

@kozarohata To by mě tedy zajímalo co berete jako inspiraci, podle mě právě na lookbooku - neřikám, že jinde ne - lze narazit na zajímavé kombinace, nikdo neříká, že máte celý outfit zkopírovat a obléct si ho tak, jak ho vidíte, ale můžete se inspirovat nějakým zajímavým detailem, nebo jen barvami, vzory… A taky musím doplnit, že většina lidí se tam alespoň trochu drží módních trendů. Na barevné punčochy, károvanou sukni a sako tam nenarazíte.

kozarohata
141 příspěvků 20.04.13 10:16

Viktorie, klíííd :) kdo chce, najde. ale když tam prostě JÁ zrovna nevidím nějakou extra inspiraci, tak to berte jako názor, ne odsudek (myslím, že je to hodně individuální věc). určitě bychom se my dvě na něčem shodly, že se líbí, jinde by byly rozpory - to je normální. navíc já i přes svůj věk se oblíkám dost řekněme „ujetě“ (protože - stále ještě - vypadám mladší :P) takže na LB chodím „na čumendu“ dost často a aspoň „hypuju“ :D pouze se mi zdá jiný, než dřív (což je pochopitelné) ;) takže berte to jen jako takový postřeh. nakonec… každý si může svobodně kliknout a posoudit sám

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit