Lze prodloužit postavu bez podpatků?

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ajinav
49 příspěvků 31.05.14 10:27
Lze prodloužit postavu bez podpadků?

Ahoj, už leta nenosím podpadky - nosila jsem pouze lodičky, ale i v těch mě bolely nohy a sehnat lodičky na širokou nohu bylo taky umění. Ráda bych věděla, zda lze postavu prodloužit i bez podpatků. Jediné, co mě napadá, je vzít si boty a kalhoty ve stejné barvě. Mám 159cm a krátké nohy.
Poradíte?

Reakce:

Jiná Realita
13791 příspěvků 31.05.14 10:33

Prosím vás, já si nemůžu pomoct, ale jsou to podpaTky.

kromě podpatků existují i klínky, které jsou všeobecně pohodlnější a taky kvalitní lodičky, ve kterých se noze žije mnohem lépe (pro případ, že jste to nezkoušela, fakt to funguje).

nohy prodlouží sukně a kalhoty s vysokým pasem (a top dovnitř), černé boty s černými punčochami, nenosit zkrácené 7/8 kalhoty a vyrolované nohavice, nenosit sukně pod kolena, ale max. ke kolenům (nebo pa až na zem).

ajinav
49 příspěvků 31.05.14 11:12

Díky. Omlouvám se za hrubku, ale při psaní komunikuju s dětma, tak o pravopisu nepřemýšlím.
Takže asi poptat se na kvalitní lodičky v oobuvi. Mívají je v Deichmanu?

martek01
480 příspěvků 31.05.14 11:31

@ajinav obavam se, ze kvalitni boty v Deichmanu nesezenete…

Jiná Realita
13791 příspěvků 31.05.14 11:33

@ajinav
zkuste aspoň baťu, řadu insolia. nejsou ještě moc drahé, ale určitě budou lepší než deichmann, kde sice taky můžete narazit na poměrně pohodlnou botu (mám), ale je to sázka do loterie.

Jiná Realita
13791 příspěvků 31.05.14 11:38

…a pokud ještě nějaké lodičky doma máte, zkuste si do nich pořídit gelové celovložky, velký rozdíl. moje matka si je na mou radu pořídila nedávno, taky má nohy citlivé na jen trošku nepohodlnou obuv a je nadšená.

Linie
1702 příspěvků 31.05.14 12:21

Ještě bych dodala vyhýbat se botám, které mají pásek kolem kotníku, nebo jsou vyšší a uzavřené. Volit otevřené boty klasického střihu. Začít můžete i u balerín, ev. na klínu, podpatek zvýšit až třeba nebudete stále chodit s dětmi, ale ten tvar boty dodržte. Pro příklad: https://www.google.cz/search?…

ajinav
49 příspěvků 31.05.14 12:50

K Baťovi se určitě podívám. A nedají se sehnat i v CCC nebo Rejnoku nebo Humanic? Tam přece jenom jezdíme nejčastěji

ajinav
49 příspěvků 31.05.14 12:51
@Linie píše:
Ještě bych dodala vyhýbat se botám, které mají pásek kolem kotníku, nebo jsou vyšší a uzavřené. Volit otevřené boty klasického střihu. Začít můžete i u balerín, ev. na klínu, podpatek zvýšit až třeba nebudete stále chodit s dětmi, ale ten tvar boty dodržte. Pro příklad: https://www.google.cz/search?…

A do toho zřejmě punčochy stejné barvy a ke kalhotům navíc stejnou barvu kalhot?

Linie
1702 příspěvků 31.05.14 12:58

Bylo by to nejlepší - světlé kalhoty, světlé ponožky a světlé boty. Tmavé kalhoty, tmavé ponožky a boty.

Morže
1091 příspěvků 31.05.14 13:15

Tipů triků bude asi dost, ale podpatky jsou podpatky. Ty udělají tu nejhezčí službu. Bohužel podpatky nebudou pro každou…

La Belette
271 příspěvků 31.05.14 16:33

@ajinav v CCC bych se koukla na Lasocki řadu, i v tom Humanicu se dají najít kvalitní. až budete hledat, jednak bych rovnou vyloučila umělé materiály, tj. brát jen kožené, pak taky koukat na to, jak je udělaný vnitřek (jestli jsou trochu „vypolštářkované“) a co podrážka (tenkou plastovou šlupku bez vzorku nebrat, bolí z toho nohy a na spoustě povrchů si na tom člověk rozbije drž..)
kvalitní boty na rozumném podpatku, co vám na noze dobře sedí, jsou totiž na chození pohodlnější než úplné placky (samozřejmě se bavíme o normálním popocházení po městě, ne pochod Praha - Prčice nebo tak něco)

Canavi
224 příspěvků 31.05.14 17:03
@ajinav píše:
K Baťovi se určitě podívám. A nedají se sehnat i v CCC nebo Rejnoku nebo Humanic? Tam přece jenom jezdíme nejčastěji

V Rejnoku bych se podívala na značky Ecco, Gabor, Geox. Mám vyzkoušeno, že většina z nich je velmi pohodlná.
Případně zkuste nějakou zdravotní obuv v okolí, mívají kvalitní nositelné boty a i vzhledově se dá vybrat.

ajinav
49 příspěvků 31.05.14 18:54

Jste zlaté. Díky všem

ajinav
49 příspěvků 02.06.14 08:38

Ještě mě napadlo a co v zimě. To pak vysoké kozačky na podpatku? Nebo když budu mít nějaké kotníčkové boty a koupím si k tomu návleky na boty (snad rozumíte co myslím)v barvě kalhot a těma pak co nejvíc zakreju tu botu? Píšu jak tatar, doufám, že mi porozumíte.

Karin
3401 příspěvků 02.06.14 09:00

Já bych se podpatkům nevyhýbala, podle mě jste možná zatím jen neměla na nohou kvalitní boty. Nohy bolí ze špatného obutí, a to můžou být i placky. Chce to investovat do bot, které hlavně poskytují ve špičce dostatek prostoru pro prsty a poskytují náležitou oporu nožní klenbě (to se dá zařídit i ortopedickou vložkou, kterou koupíte třeba v lékárně nebo ve zdrav. potřebách). Tohle u levných bot nenajdete, výrobce si s konstrukcí boty většinou hlavu moc neláme, soustředí se hlavně na design (a ani to není kolikrát žádná sláva)… Dobrá bota je holt investice.
A - podpatek, na kterém můžete strávit celý den, má nanejvýš 3-4 cm, vyšší podpatky jsou spíš na příležitostné nošení.

ajinav
49 příspěvků 02.06.14 09:04
@Karin píše:
Já bych se podpatkům nevyhýbala, podle mě jste možná zatím jen neměla na nohou kvalitní boty. Nohy bolí ze špatného obutí, a to můžou být i placky. Chce to investovat do bot, které hlavně poskytují ve špičce dostatek prostoru pro prsty a poskytují náležitou oporu nožní klenbě (to se dá zařídit i ortopedickou vložkou, kterou koupíte třeba v lékárně nebo ve zdrav. potřebách). Tohle u levných bot nenajdete, výrobce si s konstrukcí boty většinou hlavu moc neláme, soustředí se hlavně na design (a ani to není kolikrát žádná sláva)… Dobrá bota je holt investice.
A - podpatek, na kterém můžete strávit celý den, má nanejvýš 3-4 cm, vyšší podpatky jsou spíš na příležitostné nošení.

Máte pravdu. Vloni jsem si koupila boty, které jak se tu píše mají podrážku se vzorem, žádnou placku a mají podpatek asi5cm a nosím je celé jaro a v pohodě. Byly to zasd po dlouhé době moje boty na podpatku.

MP Vladenka
1289 příspěvků 02.06.14 09:19
@martek01 píše:
@ajinav obavam se, ze kvalitni boty v Deichmanu nesezenete…

Kvalitní boty moc ne, ale boty širšího střihu G a jiné ano.

iga
1470 příspěvků 02.06.14 18:54

Podpatky ale vůbec nemusejí způsobovat bolest nohou! Vyzkoušejte ecco, ty mě ještě nezklamaly, nevím, jaký je váš styl ale což například tyto?

zlatušička
4 příspěvky 16.08.14 18:03

Ano, postavu lze prodloužit například zvýšeným pasem a rozhodně co nedelšími nohaviceni ne příliš úzkými

zlatušička
4 příspěvky 16.08.14 18:04

Potvrzuji, boty Ecco jsou boží a vůbec kvalitní značkové boty málokdy tlačí…i s vysokými podpatky lze chodit pohodlně.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit