Má cenu dělat ze sebe dámu, když jí nejste?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

seznam.mih  19.06.12 08:50
Má cenu dělat ze sebe dámu, když jim nejste?

Už jsem dlouho nezaložila nějaký téma, tak to napravím :).
Někdy mám od některých diskutujících a článků od Ady pocit, že každá žena může bejt dáma. Že bychom měli dodržovat různé etikety. Že by bylo krásné, kdyby většina žen nosila lodičky, padnoucí sukně, šaty, kalhoty, halenky, saka, kabáty a kdyby to bylo všechno krásně barevné, ženské, padnoucí a jednoduché. Jednu dobu jsem to zkoušela taky udělat ze sebe dámu. Ve skoro 22 letech. Výsledek byl takovej, že muži byli o mnoho galantnější - dávali mi přednost, pouštěli mě před sebe, zdravili a tak. Nicméně jak to tak čtu tady, jaké detaily vám tak strašně vadí, které dělají rádoby dámičky, že si tak říkám, že se na to prostě vykašlu a budu se oblékat a chovat tak, jak mě je to příjemné.
Jak už jsem v jiných diskuzích psala, tak se mi postupně rozpadávají moje boty - podrážky. Pravda jsou to vesměs boty od větví, nebo ze sekáče, ale stejně do práce chodím na takovým povrchu, že obyčejné podrážky to nějak moc nevyřeší. Jo rozpadávají se mi podrážky - mám v nich díry, jako bych pravidelně šlapala po nějakým hřebíku. A tak jsem si řekla, že se na to vybodnu a pořídím si TĚŽKÝ BOTY. Obyčejné třídirkové. Za dva dny mám narozky a přítel mi navrhnul, že mi ty boty koupí. Těším se na ně jak malé dítě. K tomu si vemu svoje černé volnější kalhoty, vemu si svoje červená upnutá trička, nebo si vemu červenou sukni a černo-hnědé vršky (si ještě s tím budu muset hrát, abych nevypadala jak klaun) v chladnějších dnech svoje sáčka, či kabáty, svoje brašny (to jsou hádám ty kabely, které můžu nosit jak na rameni, tak křížem přes rameno. A já to nejradši nosím křížem) na hlavu si uvážu šátky a v zimě barety, či bekovky a budu se chovat úplně normálně. Jsem z té nízké dělnické třídy, takže nějaká etiketa se stejně po mě nevyžaduje.
Ne nejsem takový prase, abych si zablácený boty dávala na sedačky, plivala kolem sebe a byla sprostá jak dlaždič (jen, když jsem naštvaná.. teda spíš nas*ná je výstižnější výraz), ale snažit ze sebe dělat dámu, když mi to nejde to už je lepší, abych se chovala normálně.
Tohle celý píšu proto, že už snad od puberty pravidelně v návalech koukám na různé metalové obchody a slintám nad kouskama, o kterých si furt myslím, že je mít nemůžu. Proč bych je mít nemohla? Našetřím si na suprácké veliké boty, nejlépe kozačky (když bych sehnala na svoje tlustá lejtka), k tomu krásnej kabát buď po kolena, nebo snad i na zem (při svojí výšce se bojím, abych to neplandala po zemi), k tomu sukni, punčochy a byla stejně nevědomky výstřední, jako jsem do teď. Teda usuzuju tak, když si mě někteří plzeňáci na ulici pamatují, že jezdím tam a tam, i když je samotný neznám. Dám si do uší mp trosku na plný koule budu poslouchat svojí hudbu od metalu, přes techno, dále přes asijské věci k popovým věcem, až po symfonii a na zastávce budu dál tancovat a tiše si prozpěvovat a gestikulovat. Díky fóru o tetování začínám uvažovat i o tetování draků kolem zápěstí, ale stejně se bojím té velké žíly.
Omlouvám se za takovej výlev, ale chtěla jsem to napsat. To nebylo myšleno nijak špatně. Stále hledám, co mi bude nejvíc vyhovovat a tak jsem zkoušela dělat ze sebe „něco jako dámu“ ale není to ono. Mám takovej vražednej nepříjemnej výraz, když mám uvolněné mimické svaly na obličeji a tak jsem to chtěla zmírnit oblečením, ale stejně nic moc.

Tak už se těším, jak si našetřím na krásnej kabát z nějakýho metalovýho obchodu se spoustou látky a jak pak budou zaprdění lidi po mě čučet…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 16 Další »

Reakce:

Blair
359 příspěvků 19.06.12 09:02

Ale to je naprosto v pořádku! Pokud nechceš být za dámu, tak nebuď. Nikdo tě přece nemůže nutit.
Já bych řekla, že já naopak jsem ten typ „dámy“ - sukně, šaty, podpatky, kabáty, romantika, volánky, krajky atd. a bylo by mi celkem dost nepříjemné, pokud by se mě někdo pokoušel narvat do sportovní módy…

Příspěvek upraven 19.06.12 v 09:09

Moir
1805 příspěvků 19.06.12 09:05

Jen drobná přípodotka, ani nedáma by se nemusela snížit k tomu, aby Vietnamcům přezdívala větve.

Katka2305  19.06.12 09:06

Seznam. mih, předně předem všechno nejlepší k narozeninám :-)
No a k dotazu - ne, nemá smysl dělat ze sebe v 22 letech dámu, když to tak necítíš. Já ze sebe dělám dámu (tedy občas) až tak od 30 let, nahrává tomu i moje povolání, kdy prostě někdy musím působit velmi seriózně, jindy můžu být uvolněnější. Takže mám oblečení různých úrovní a přizpůsobuju se každý den plánovanému programu. Když mi bylo 22 let, nosila jsem i mnohem divočejší kombinace než popisuješ, koneckonců kdy jindy se má člověk vyblbnout než v tomhle věku? Jen, protože jsem taky malá, tak upozorňuju, že kabát dlouhý až na zem nemusí vypadat dobře (ozkoušeno). Vypadá dobře jen když je dobře ušitý a vytvarovaný, ne černá rovná trubka. Chuť vypadat jako dáma přijde časem a příležitostí. A chování dámy v sobě člověk buď má nebo nemá, podle tvých příspěvků máš zdravý rozum a rozumnou míru empatie, takže si můžeš dovolit se řídit tím, co si myslíš ty, ne co ti tu napíšou ostatní - to ber jen jako doporučení a návrhy. Jo, hned jeden návrh - chceš-li kdykoliv v budoucnu „dělat dámu“, projdi si nějakou dobrou knihu etikety a okoukávej chování od lidí, kteří se chovat umí. Je na houby být oblečena jako dáma, když člověk neví, od kterého konce se berou příbory, kdo komu při seznamování podává ruku, nebo jak se přiměřeně zachovat v nenadálých situacích.

Bugatti
4051 příspěvků 19.06.12 09:15

Být dámou znamená kromě jiného také umět jasně vyjádřit myšlenku a umět se vyjadřovat spisovně. (Nicméně pravopisné chyby tam nejsou). Značkové drahé boty ani pravé šperky a hedvábí z nikoho samy o sobě dámu neudělají. To tetování si ještě rozmyslete, z roztomilého motýlka na zadečku dvacetileté dívky bude v padesáti rozplizlá můra. ;-)

seznam.mih  19.06.12 09:18

@Bugatti Mění se hodně kůže kolem zápěstí? Já měla za to, že ani moc ne. Navíc jen o tom přemýšlím a penězma zrovna neoplývám a ty radši vrazím do oblečení.

seznam.mih  19.06.12 09:18

@Moir No tak sem nedáma. A co?

Sibyla
2639 příspěvků 19.06.12 09:20

Řekla bych to takhle: nemá cenu ze sebe dámu dělat, má cenu se jí stát. V plném slova smyslu, tj.: být taktní, vlídná, empatická, ne-sebestředná, vědomá si své ceny, ale nezdůrazňující ji, usilující o vyšší kulturu. V užším smyslu oblékání: ne. Je třeba najít své já a pak je vyjádřit oblečením. Píšete, že jste z nižší třídy - fajn. Vím, že největší anglické dámy si víc vážily své výtečné služky, než zbohatlice, hrající si na noblesu. Buďme tím, čím jsme, bez zášti k tomu, co nejsme, a svět bude mnohem příjemnější.

Lola  19.06.12 09:21
@Moir píše:
Jen drobná přípodotka, ani nedáma by se nemusela snížit k tomu, aby Vietnamcům přezdívala větve.

A já pořád přemýšlela, co mají boty společnýho s větvema, když 22 let už přece jen není typický věk na lezení po stromech a povolání dřevorubce (dřevorubkyně) mi nějak k seznam. mih nesedělo, přestože by to možná vysvětlovalo ty díry v podrážkách.

Sibyla
2639 příspěvků 19.06.12 09:24
@Katka2305 píše:
Je na houby být oblečena jako dáma, když člověk neví, od kterého konce se berou příbory, kdo komu při seznamování podává ruku, nebo jak se přiměřeně zachovat v nenadálých situacích.

Při tomhle se mi vybavuje scéna z filmu tuším Ženich na útěku - kluk se musí do narozenin oženit, aby dostal miliony. Přátelé mu dají inzerát, a nahrne se plný kostel nevěst, všechny v bílé parádě. A v první řadě sedí motorkářka v motorkářských botách k šlehačkovým šatům - kotník na koleně. Nezapomenutelné.

Bugatti
4051 příspěvků 19.06.12 09:24

@seznam.mih No on ani pomuchlaný drak ozdobený pigmentovanými skvrnami nevypadá moc dobře. Na starších lidech vypadá tetování vždycky špatně, takový pozůstatek názorů v mládí. Navíc na zápěstí to bude vždy viditelné, ať děláte co děláte. Být mladší, tak na léto volím malování hennou.

Sekhmet
1918 příspěvků 19.06.12 09:26

@seznam.mih směšujete nesměsitelné. Dámu nedělají lodičky a hedvábí. Navlečete li buranku do Diora, dáma se z ní nestane, jen buranka v šatech od Diora. Být dámou je zcela jiné (a bohužel v dnešní době pro leckoho trochu náročnější) kafe než obléci se do kašmíru.
Nemá smysl nutit holku od koní do lodiček. Nebude jí v tom dobře a tak jí to ani nebude slušet. Ale přesto může být dámou. Stejně jako vy. Kupte si glády a noste je, na vašem „dámovství/ne­dámovství“ to nic, absolutně nic nezmění. Dámou totiž buď jste, nebo nejste.
Být dámou znamená ovládat určitý soubor dovedností. Dáma nekleje, neklátí se při chůzi jako vagabund, nesedí zhroucená s nohama rozcapenýma jako traktorista. Dáma nemluví sprostě a neplive kolem sebe. Dáma neupozorňuje na nedostatky druhých. Dáma se nehádá, dáma diskutuje. Dáma nekouří na ulici. Dáma se neopíjí a rozhodně se nenechá ohnout přes popelnici za diskotékou od místního playboe jen proto, že on je děsně sexy a teď je v módě Sex ve městě a volná láska. Dáma umí jednat s muži a dává jim příležitost býti gentlemany - a toto gentlemanství umí ocenit tak, že i naprostý buran má touhu chovat se jako Oldřich Nový, jen aby ji potěšil. Dáma je vtipná a chytrá, ale nevnucuje se. Nemá potřebu být středem pozornosti (přesto jím často je), a neprotlačuje se do popředí, aby pozornost na sebe strhla. Dáma na veřejnosti nekřičí, neomdlévá a nehádá se. Dáma je v prvé řadě žena až pak cokoli dalšího.
Tolik a spoustu dalších věcí, řekla bych. Jak vidíte, šaty s tím nemají moc co dělat.

seznam.mih  19.06.12 09:28

Panebože lidi to si vůbec nehrajete ze slovama? jen rýpejte když vás to baví.

teresaK
55 příspěvků 19.06.12 09:29

Tak hlavně by se dalo nekonečně dlouho rozebírat slovo dáma. Pro mě je to spíše vzor chování, ne nutně podpatky a kostýmek (takže si myslím, že máme podobný názor, ne?). Co se týče módy tak se snažím chodit spíše elegantněji oblečená. Tenisky a vysavované rifle nejsou nic pro mě. Mám ráda sáčka, vysoké podpatky, jsem velice marnivá co se týče kabelek a doplňků. Přesto jsem se nechala potetovat a můj ideální večer trávím s velkou bandou přátel v podniku, který by většina z vás asi za hodný dámy nepovažoval. Dám si nakládaný hermelín a česnekovou topinku. Ale vím kde jsou mantinely a myslím, že jako dáma se chovám.
Co jsem tím chtěla říct - nelámejte to přes koleno. Dle mého názoru, pokud jste slušně vychovaná (což asi jste) tak si choďte v čem chcete a v mých očích budete za dámu :)

Pár těžkých bot
http://lookbook.nu/…ling-Hammers
http://lookbook.nu/…p-look-sharp
http://lookbook.nu/…-This-Jacket
http://lookbook.nu/…piece-of-you

Příspěvek upraven 19.06.12 v 09:44

seznam.mih  19.06.12 09:31

@Bugatti Přemlouváte mě hezky. A daří se Vám. Nicméně když po tom vážně budu toužit a ostatní by mi říkali nedělej to, to stejně udělám :) Ale teď to naštěstí v plánu nemám.

teresaK
55 příspěvků 19.06.12 09:31

Ježiš, doufám, že to nepochopíte jako ty příspěvky nade mnou, které byly napsány než jsem to sesmolila :/

zelena
156 příspěvků 19.06.12 09:35

@seznam.mih Nemá. Neviem, prečo majú niektorí predstavu, že všetky, čo sem chodíme sa cítime ako dámy. Áno, nechodím v špinavom a nevkusnom oblečení, nenosím špinavé topánky, keď sa oblečiem nič nechutné mi z nikade nelezie (som na to hodne háklivá, keď mi niekde niečo trčí). Ráno keď odchádzam z domu vačšinou uvažujem, čo si na seba dám. Nenosím do práce ani do mesta rejoice gate ani trekové topánky. Ale nechodím ani celoročne v šatách a sukniach(fakt neznášam pančuchy), mám len jedny topánky na podpatku, ako zimné „kozačky“ nosím biele 20 dierkové Steely. Mám len jednu kabelku. Teraz, keď sú tie horúčavy noším šortky, ktoré podľa názoru niektorých patria len na pláž, nosím aj rifle, určite by ma Ada, keby na mňa narazila niekedy označila ako nevýraznú šeď, ale holt není každý den posvícení. Nerobí mi problém rozprávať nahlas na verejnosti o semene, penise apod. Niekedy som veľmi drzá a čo na srdci, to na jazyku. No jednoducho sa necítim ako dáma. Ale k ľuďom sa snažím vždy správať milo, úctivo a slušne. Do divadla nikdy nepojdem v rifliach a na ples nosím zásadne veľkú večernú aj keď sa vlastne jedná len o takú dedinskú zábavu. Jednoducho kostýmkovo-podpatkovo-klobúčkový typ nie som. Napriek tomu sem chodím, lebo sa tu človek dozvie veľa zaujímavých a užitočných vecí.

seznam.mih  19.06.12 09:35

@teresaK No taky svoje společenské večery trávím někde v podniku s přítelem. Já si myslím, že jsem akorát slušně vychovaná slečna, ale né dáma. uvidíme za pár let, co ze mě bude třeba mi hrábne a budu chtít zase něco jinýho..

A díky za inspiraci modelů s těžkýma botama, ale tyhle modely si bohužel nemůžu dovolit.

Příspěvek upraven 19.06.12 v 09:36

Acrobaleno
948 příspěvků 19.06.12 09:36

Dámu z teba nespravia drahé značky a do detailu vyladení outfit.

seznam.mih  19.06.12 09:42

@Acrobaleno Ne drahé značky jsem nemyslela. Nic velkého a drahého nemám.

teresaK
55 příspěvků 19.06.12 09:42

@seznam.mih S tím tetováním - pokud ho opravdu chcete, tak bych do toho klidně šla. Chce to sice pár let počkat od toho prvního impulzu (a jestli se vám bude pořád líbit, tak už není o čem moc rozmýšlet). Jediné větší omezení vidím v zaměstnání. Pokud pracujete v bance (nebo jiné pozici, která si žádá přísné dodržování dress codu), možná bych zvážila jiné místo. Každopádně já své tetování miluju a rozhodně bych to nevrátila zpět :)

Acrobaleno
948 příspěvků 19.06.12 09:46

@seznam.mih Ja to chápem, môj príspevok bol skôr všeobecného charakteru. Podľa mňa to netreba nejak hrotiť a zbytočne riešiť. Keď sa ti to páči, tvoja vec. Dámu z teba robí tvoje chovanie a vyžarovanie, nie to čo máš na sebe…aj keď neviem či by som to povedala o homelessáčke.

seznam.mih  19.06.12 09:47

@teresaK Ne v bance ne - ve fabrice u pásu tam má tetování kde kdo :D

Bugatti
4051 příspěvků 19.06.12 10:10

@seznam.mih Předeslala bych, že nemám vůbec nic proti dělníkům v žádném oboru, ani proti těm, kteří pracují u pásu. Jen si myslím, že je zapotřebí na sobě pracovat, a to celý život. I z dělníka u pásu, zapracuje-li na sobě, se může stát mistr, vedoucí směny nebo v některém oboru se může osamostatnit. Pro příklad uvedu jeden případ, který máme v rodině. Sestřenice, od dětství velké kamarádky, se obě vyučily cukrářkou. Starší z nich byla pro mladší velkým příkladem. Zpočátku obě pracovaly v cukrárně. Jenže jedné z nich přestaly chutnat (nebo spíš nikdy nechutnaly) instantní krémy, které se dnes do všeho dávají, začala hledat receptury, zkoušet, vzdělávat se. Dnes má úspěšnou cukrárnu, dodává zákusky do kaváren, je v okolí vyhlášená a zaměstnává několik lidí. Cukrárna, kde pracovala druhá z nich pošla na úbytě, sestřenice přišla o práci a dnes stojí u pásu v mlékárnách a nadává na celý svět.

Emmea
75 příspěvků 19.06.12 10:23
@Bugatti píše:… I z dělníka u pásu, zapracuje-li na sobě, se může stát mistr, vedoucí směny nebo v některém oboru se může osamostatnit…

I skladník ve šroubárně může čísti Vergilia v originále :-)

To bylo trochu mimo téma, jenom taková asociace.

Seznam. mih, ohledně tetování - otázka je, jestli u toho pásu ve fabrice chcete strávit celý život. Obrázkem na zápěstí si opravdu můžete zkomplikovat cestu např. do banky, jak tu někdo psal.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 16 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit