Malé velikosti = velký problém

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Martin76  17.06.12 10:25
Malé velikosti = velký problém

V souvislosti se změnou zaměstnání jsem nucen vzdát svých rozthaných džínů a triček s nápisy. :) Kromě toho jsem si uvědomil, že v mém věku (36) už tahle „móda“ pro mě asi opravdu moc není, takže se pokouším pořídit si úplně nový šatník ve „slušnějším“ stylu. Celkem by mě to i bavilo, nebýt problémů s velikostí pánského oblečení. Měřím 170, ideální košile je pro mě velikost 37 a slim střih. ALE. Velikost 37 se shání strašně těžko, ani „lepší“ značky ji prostě nedělají (výslovně jsem se na to ptal v Pietro Filipi a u Blažka. V Pietro Filipi jsem vyloženě trpěl, protože tam měli tolik hezkých věcí, ale na mně by to všechno strašně viselo…). Nedávno jsem prolezl všechny obchody, které přicházely v úvaju, v OC Letňany, a podařilo se mi koupit jedinou košili, a to v H&M. Jinak pro ilustraci předkládám přepis rozhovoru s prodavčkou v Marks & Spencer, který je pro celou situaci příznačný:

JÁ: „Máte nějaké košile ve velikosti 37?“
PRODAVAČKA: „…Někde jsem tu jednu viděla…“

Podobný problém mám s kalhotami. Moje velikost je 46 - ideálně mi sedí v pase, ale i tak jsou takové kalhoty vždycky moc dlouhé. To se dá naštěstí celkem snadno řešit zkrácením.

Takže prosím o radu: v jakých KAMENNÝCH OBCHODECH lze koupit malé panské velikosti? Podotýkám, že jeden můj známý, který je ještě menší než já (myslím, že 165) už to v ČR úplně vzdal a jezdí nakupovat do Vídně.

Vůbec nechápu, proč je s těmi velikostmi takový problém. Jasně, jsem malej, ale zas ne nijak extrémně, stejně velkých chlapů - nebo menších - znám ve svém okolí více…

Reakce:

uu  17.06.12 10:37

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 15:03

Martin76  17.06.12 10:41

Hm, to je logická úvaha. Ale jak zjistím, co přesně je skutečně „italský obchod“? Pietro Filipi zní také velmi italsky, a přitom je to česká firma. :)

Gorilka
657 příspěvků 17.06.12 10:58

Zajímavé, Blažek má i zakázkovou výrobu, tak se divím že ti ji nenabídli.

Martin76  17.06.12 11:00

Tak to mi fakt nenabídli… Zakázkovou výrobou myslíš ušití košile na míru? To si ale můžu pořidít kdekoli jinde.

Jiná Realita
13791 příspěvků 17.06.12 11:13

Běžte se poradit na stránku Muži v česku, je tu na ni i odkaz, ta je věnovaná mužům, někde je tam myslím i článek o košilích a pod ním odkazy na zahraniční e-shopy s košilemi.

Martin76  17.06.12 11:17

Když já ale na e-shopech nakupovat nechci. Než si nějaké oblečení koupím, potřebuju si ho vždy vyzkoušet, protože kolikrát záleží na konkrétním výrobci nebo i konkrétním kusu oblečení, jestli mi to sedí, nebo ne. Jasně, že se to asi dá vrátit a vyměnit, třeba i několikrát po sobě, ale to je šílenej vopruz. :(

Jiná Realita
13791 příspěvků 17.06.12 11:19

Bohužel nic lepšího mě nenapadá…akorát si vzpomínám, že jeden z těch zahraničních obchodů myslím prodává košile třeba podle délky rukávů a obvodu krku, což už pak asi je lepší měřítko než jen prostá velikost (snad tedy nekecám, už je to dávno, co jsem se na jejich stránky dívala)

Sibyla
2639 příspěvků 17.06.12 11:30

Ale stejně si na Muži v Česku zajděte, najdete tam rady ohledně stylu, má to úroveň. Sama jsem netušila, jaké jemnosti se vyžadují, aby oblek opravdu padl. Jistě tam budou tipy na kamenné obchody.

Martin76  17.06.12 11:40

Sibyl: Muže v Česku znám. Řadu jejich rad ohledně stylu jsem si vzal k srdci, respektive ověřil jsem si některé věci, které jsem spíše tak nějak tušil, ale nikdy jsem o nich důkladněji nepřemýšlel. Akorát mám pocit, že to někdy trochu přehánějí, že to už tak trochu zavání snobismem. Ale to nevadí, něco si z toho vezmu a to ostatní nechám být. :)

Jiná Realita: Ano, některé zahraniční e-shopy tohle umožňují, třeba Charles Tyrwhitt. Tak jedině to risknout, s tím, že se třeba hned napoprvé nestrefím a tu správnou velikost nějak postupně vychytám. Ale tohle beru opravdu jako poslední možnost, není nad to, když si můžu oblečení dopředu vyzkoušet.

uu  17.06.12 11:42

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 15:02

Martin76  17.06.12 12:25

Vždyť já hledám. A díky za tip na Miláno, ještě jsem tam nebyl, tak proč ne?

Tleilaxan
241 příspěvků 17.06.12 20:29

Co se košil týká, jistojistě vyrábí značka Eterna nádherné a kvlaitní košile ve velikosti 37 ve variaci slim fit i body fit (ta je ještě vypasovanější). Jinak kalhoty by možná bylo lepší kupovat rovnou zkrácenou détlku, tzn. velikost 23, jsou totiž šité přímo na menší vzrůst. Naprosto chápu Vaše trápení, můj přítel má přesně stejnou postavu (alespoň dle Vašeho popisu). Povedl se nám i jeden krásný oblek v Praze v Arkádách na Pankráci, bohužel si teď nevzpomenu na konkrétní obchod.

Martin76  17.06.12 20:35

Díky moc za tipy, hlavně co se týká té velikosti 23! Netušil jsem, že něco takového existuje. A na Pankrác se taky podívám.

Tleilaxan
241 příspěvků 17.06.12 21:12

Není zač, mě to naučila maminka;) Každá pánská velikost právě u kalhot a obleků by měla mít prodlouženou a zkrácenou variantu. Tzn. 23=46=92, jen mají jiné délkové proporce.

Skrolew  18.06.12 13:11

Nevim, jaky je pansky sortiment Benettonu, ale rozhodne je to italska znacka, je tam i posunute cislovani. Ja osobne jsem takova mensi, mam uzky zada, a chodim si tam kupovat kabaty, ktere na me vsude jinde visi, i kdyz si zkousim nejmensi velikost. Mozna maji vetsi rozptyl velikosti i ve Van Graafu na Vaclavaku, ale to si jen tak tipuju, jelikoz tam toho maji jednoduse hodne (treba kosil).

Olive Oyl
197 příspěvků 19.06.12 15:09

Martine, já si včera, když jsem to tu četla říkala, že musíte mít podobnou fyziognomii jako můj muž a ten má oblek od Blažka, tak kde je problém? Teď jsem ho do toho obleku nasoukala, protože jde v sobotu svědčit na svatbu a kalhoty z něj málem spadly, košile - škoda mluvit.
Tak jestli někde objevíte obchod s Vaší velikostí, prosím, prosím, prosíííím, dejte vědět

Olive Oyl
197 příspěvků 20.06.12 09:20

Martine, jestli půjdete kolem Blažka, zkuste si košili 38, mě se zdá, že Blažek má košile menší než jinde

Martin76  20.06.12 10:37

Olive Oyl: Co se týká Blažka, tak mám od nich dvoje kalhoty, velikost 46 (slim střih) a sedí mi opravdu dobře, akorát bylo potřeba je trochu zkrátit (ale to už u sebe beru jako standard). Košile jsem u nich nezkoušel, když jsem zjistil, že 37 nedělají. Ale můžu příležitostně zkusit tu 38, když říkáte, že je dělají menší… Oblek zatím neřeším, vzhledem k ročnímu období. To mě čeká až na podzim a už dopředu je mi jasné, že to bude peklo. :)

Jinak košile 37 prodává určitě T. M. Lewin a je výhoda, že mají u nás jeden kamenný obchod (v Myslbeku): http://www.inexad.cz/kontakt.html
Ale zatím jsem tam nic nekupoval, teprve se chystám, takže žádné reference dát nemůžu. Mají tam takovou celoroční „akci“ 3 košile za 3000,–, což se určitě vyplatí.

Včera jsem byl v H&M v Palladiu a pokoušel jsem se koupit kalhoty nebo/a košili. Košile: katastrofa. Střih i materiál. Přitom ceny některých košilí se tam taky blíží k 1000,– Kč, ale ten materiál tomu prostě neodpovídá, na holé tělo není příjemný, musel bych asi pod to jedině nosit tričko (ale v tomhle počasí?!). Kalhoty byly o něco lepší, ale stejně mi žádné pořádně nesedly.

Martin76  20.06.12 10:38

Skrolew: Díky za tip na Benetton, to mě zatím nenapadlo. :)

anicka  20.06.12 11:20

@Martin76 - skuste este Fashion Arenu, myslim, ze som tam v ramci outletu zaregistrovala nejake okrajove velkosti. Obchodov so „slusnymi“ vecami je tam dost, mozno sa nieco najde :-) (ale nerucim za to, manzel sa pohybuje v inych velkostiach, tak to nemam zmapovane)

Martin76  20.06.12 11:56

Do Fashion Areny se už se nějakou dobu chystám. :) Zatím nebyl čas.

Olive Oyl
197 příspěvků 20.06.12 16:34

Martine, díky za tip :)

diamondgroup
1 příspěvek 14.10.12 10:47
velikost 37

Dobrý den, mohu doporučit slim fit košile EGO-MAN.CZ
Nejmenší velikost S 37/38. Staší značení bylo M pro 37/38.

radio
23 příspěvků 11.12.12 21:51

Tak tahle diskuse mì přinutila založit si tady registraci. Pokud se mám držet striktnì nadpisu, tak u mě spíš platí MALÁ POSTAVA - TÉMĚŘ ŽÁDNÝ PROBLÉM. Měřím 166 cm a vážím 70 kg. Tu váhu zmiňuji úmyslně, neboť si myslím, že záleží na typu postavy. Jsem sportovní postavy, žádný pupek.
V 90-tých letech problém skuteènì byl, musel jsem všechny kalhoty zkracovat. Nyní bez problému, mám velikost 30-31/32 a to je celkem běžné. Odpovídá to asi velikosti 46 dle jiného číslování. Ale - zrovna jsme se o tom bavili s kolegou - je stejně vysoký, váží zhruba stejnì a on problémy má. Musí vše zkracovat. Velikost 30 na délku se sice dá sehnat taky, ale je to docela fuška. Naopak další kolega má 170 cm, ale je hrozně hubený, má necelých 50 kg. Má stejnou velikost jako já, tj. 30/32, takže sežene bez problémù. Trička, svetry a mikiny na něm ale plandají. Jinak doporučuji si vytoužené kalhoty sundat z ramínka a rámcově dát před sebe, jak by zhruba seděly ještě před vyzkoušením. Svoji velikost už mám tak nějak v oku. A i když je tam napsáno v délce 32, tak výrobce od výrobce to má někdy menší než je standard. Takže doporučuji být především trpělivý. Nechce se mi skoro věřit, že byste se svými 170 cm nesehnal na sebe kalhoty. Já už jsem dokonce tak zhýčkaný, že než abych vzal třeba delší kus a nechal zkrátit, tak si řeknu - „nemáte Vy, bude mít někdo jiný“. A je to pravda.
Košili velikosti 37 jsem snad viděl všeho všudy jednou. Když už, tak se dá narazit na 37/38, ale častìji spíš na 38. S tím tedy problémy nemám, ale je pravda, že tuto nejmenší velikost nemají u všech modelù. Mám 38, 39 je už na mì zpravidla moc. A tam bohužel začínají u většiny obchodů pánské velikosti.
Na malé velikosti mohu doporučit Tesco, tam si vyberu vždy. Potom H&M, C&A, Kenvelo, ale i další. Kupuji zásadnì ve výprodejích, ale ani ne tak kvùli ceně. Mám spíš ale pocit, že ve výprodejích se objevují malé velikosti mnohem častěji, jako kdyby to vyndali nìkde ze skladù. Proto si vyberu vždy.
Zhruba před rokem proběhla tiskem zpráva, že vzhledem k neustálému rùstu populace výrobci zvětší nejmenší velikost S. A to je problém, protože ty topy jsou mi nìkdy fakt dlouhé. S tím se samozřejmě svezly i ostatní velikosti směrem nahoru. Naštěstí mám nakoupeno vše, co potřebuji, na dlouhou dobu dopředu a oblečení mì vydrží opravdu dlouho.
V Tescu jsem před týdnem objevil značku Bossini, která měla na štítku košil a bund S-165, M-170, L-175. Sortiment je tam ale značně omezený. Formální obleèení ale cíleně nesháním. Potřebuju ho tak 2-3× do roka a na to mi stačí, to co už mám.
Jak je vidět, vystačím si s levnější, ale dle mého stále slušivou módou. Vy jste zřejmě náročnější a tam mùže být skutečně problém, že narazíte. Možná bych Vám doporučil nějaké outlety, tam by snad mohl být výběr i pro nás menší pány.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak uvázat kravatu

nnnn Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit