Maminka kreslila, dcéra už len kliká

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Amonute
360 příspěvků 21.11.12 18:11
Maminka kreslila, dcéra už len kliká

Ahojte Pekelnice :)
Myslím, že o polyvore.com sa tu už popísalo dosť. Je to super stránka, mám tam oblúbených prispievateľov, ale po pravde - nie je to stránka kde si môžte urobiť kombináciu PRESNE toho čo máte v šatníku. Moja mama si kedysi pastelkami kreslila na papier kombinácie šatstva aby mala prehľad o tom čo má v šatníku a čo ešte potrebuje dokúpiť alebo ušiť si.

Na narodeniny som dostala počítačový program, ktorý funguje ako polyvore. Človek si pracne nafotí čo má v skrini, nahodí to do počítača a potom si veselo v programe kombinuje. Otestovala som si takéto vytváranie kombinácií ešte v októbri ( Říjen ) kedy som mala cestu do Budapešti. Outfit vznikol v programe a fotka na námestí v Pešti. Fajn na tom bolo, že som nemusela vyhádzať pol šatníka aby som sa rozhodla čo si okrem (tamtých vecí) na výlet zoberiem. Úžasne mi uľahčilo život.

Takže moja otázka - kreslíte si či inak vizualizujete svoj šatník aby ste mali jasno v tom čo v ňom je a čo bude ďalší nákup?

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Rabbit-Heart
644 příspěvků 21.11.12 18:15

Já používám Polyvore, ale občas mě to teda rozčiluje právě proto, že někdy člověk prostě nenajde přesně to, co má v šatníku. V záchvatech inspirace (třeba dnes) si čmárám kombinace na papír, abych nezapomněla, co si k čemu chci vzít. Kdybych si měla nafotit celou skříň, strávila bych u toho mládí :D Koncept dobrý, ale člověk musí chtít věnovat tomu čas, no. Mimochodem, na té fotce vám to moc sluší. Vypadá to asi stokrát líp než v tom programu :)

Sibyla
2639 příspěvků 21.11.12 18:25

Pamatujete, jak na začátku Co jsem měla dnes na sobě každý dával kombinace z Polyvore? A jak pak reálné fotky byly docela jiné? Tenhle prográmek bude určitě lepší. Já nedělám nic - vybírám přímo z ramínek.

666mahu
1490 příspěvků 21.11.12 18:37

Obdivuju všechny, které se věnují jednomu i druhému. Kreslila jsem si kombinace jen krátce v dobách, kdy ještě počítač neměl nikdo doma. :-)) A zjistila, že na papíře se kombinuje líp než pak ve skutečnosti. Od té doby se tomu nevěnuju. Něco plánuju v hlavě, hodně potřebuju vyzkoušet přímo na sobě. Vyhradím si na to jednou za čas chvíli, a při tom rovnou třídím šatník - dávám pryč, co nenosím.

oliviax21
54 příspěvků 21.11.12 18:44

Vždycky si myslím, že vím, co všechno v šatníku mám, ale pak najednou při procházení skříně narazím na něco, na co už jsem úplně zapomněla, a to je potom překvapení (a mnohdy i radosti :-). Jinak vždycky večer, než jdu spát, zkouknu na netu počasí, stoupnu si před skříň a vybírám a kombinuji. Je to takový můj rituál, baví mě to, navíc ráno nebudím manžela, který vstává déle než já (mizera jeden ;-). Neměla jsem ani tušení, že nějaký program, jako máte Vy, vůbec existuje.

Amonute
360 příspěvků 21.11.12 19:10

Pôvodne som si myslela, že mi to fotenie bude trvať dve storočia. Nakoniec to trvalo rekordné 3 hodiny (nafotených vyše 150 položiek). Vlastne polhodinu musím prirátať lebo to bol čas čo som skúšala ako ten fotoaparát postaviť aby cvakla samospúšť a bola som v zábere :). Vidno to podľa toho, že tam vyzerám ako vyzerám… Ale zas, podľa tých fotiek viem kde ktoré tričko končí, ako na mne stojí tá či oná sukňa. Raz sa mi stalo, že farby vďaka svetlu na fotke boli skreslené. Ale inak je to veľmi pohodlné. Nemusím rozbabrať komín( či ako sa to volá) tričiek aby som si overila či by vôbec štýlom sedelo k sukni atď. Nikdy by som nepovedala aká úžasná vec je také ramienko a vešiaková tyč naňe (kedže ju takmer ani nemám). :)

Příspěvek upraven 21.11.12 v 20:59

Ceresa
465 příspěvků 21.11.12 19:25

Vybiram ze skrine. A kdyz vyberu super kombinaci vecer, rano ji oblecu a vypadam blbe, tak jsem neuroticka. Takze, kdyz ani sama neodhadnu ohoz podle toho, co drzim v ruce, tak me zadny program asi nespasi;)

llolla
2102 příspěvků 21.11.12 19:51

Mně se už podařilo dosáhnout toho, že většina oblečení se mi k sobě hodí, takže ať si vezmu cokoliv s čímkoliv, vypadá to dobře (no, to zní nafoukaně, ale snad víte, jak to myslím). Většinou nemám ráno čas trávit výběrem oblečení čas, volím ho podle počasí- jestli potřebuju nepromokavé boty a bundu a pak už to jde samo. Večer si nic nepřipravuju, udělala jsem to jednou a pak jsem si to stejně nevzala… Takže já si nic nekreslím ani na papír, ani neklikám na Polyvore. Tam se občas chodím odreagovat.

Pavlena
778 příspěvků 21.11.12 20:18

Když jsem po VŠ začala vydělávat, začala jsem víc utrácet za oblečení a ocitla jsem se ve stylové slepé uličce - skříň plná vzájemně neladících kousků, tj. neměla jsem co na sebe.
Tehdy jsem nastříhala barevné lístečky, každý typ oděvu (sukně, kalhoty, trika, svetry atd.) měl svou barvu, a nadepsala jednotlivými kousky šatníku. Poté jsem začala skupit skupiny a opravdu jsem rozmotala problém, co k čemu nosit a co mi vlastně v šatníku schází.
Nedovedu si představit používání Polyvore či lístečků každý den, ale ve zmíněné slepé uličce to může pomoci.

i-vana  21.11.12 20:29

Uprimne, pro me by to nebylo - 150 polozek bych nemela, ani kdybych vyfotila kazdou ponozku extra :)

Zaujal me spis koncept what-i-wore, tj. nafotit si povedene kombinace a ulozit do poradace. Pri nedostatku inpsirace proste prolistovat a neco vybrat. Ma to i dalsi vyhodu - u nafocenych kompletu clovek spis vidi, co by se dalo pripadne vylepsit.

natyska123
62 příspěvků 21.11.12 20:38

Žádné kombinování podle fotografií nepoužívám, i když by to asi špatné nebylo..kombinuji v hlavě už při nákupu jednotlivých kousků, doma ještě přihodím další možnosti..co si vezmu na sebe, chystám předem, než opustím domov, někdy i den předem, někdy je to taková rychlovka, ale téměř vždy to mám vymyšleno tak, že jsem s výsledkem spokojena..o tom, co mám v šatně a ve skříních, přehled docela mám, ale i tak se mi stane, že na něco zapomenu, že jsem to koupila..každopádně ale kombinování podle obrázků je užitečná věc - asi i zábavná..já ale raději sleduji polyvore, a podle toho ještě tvořím další svoje outfity…ani si nedovedu představit, že bych každou položku v šatníku měla hodit na fotku, to bych se asi u toho zbláznila - neměla bych na to trpělivost, jak se znám.

DanielaS
4599 příspěvků 21.11.12 21:48

Mozna mam radove min obleceni, nez je bezne, ale v hrubych rysech mam lehce se prolinajici skupiny „do prace“ - „na ven“ - „na doma“, kde vsechno jde vicemene se vsim. Navic hromadka „do prace“ se nachazi v praci, takze mi nekoliduje ve skrini s ostatnim. Mam troje kalhoty do prace, troje na ven a na doma. Tri sukne do prace, dve na sport. Ctyri saka, ktera nosim ke vsem kalhotam i suknim.
Takze nejake kresleni si kombinaci me nikdy nenapadlo… Pamatuju si, co mam.

llolla
2102 příspěvků 21.11.12 21:56

@DanielaS
Sukne na sport? Bile tenisove sukynky? =] neptam se ironicky, sporty zadne neprovozuju, ale je i jiny sport, nez tenis, ktery se provozuje v sukni?

DanielaS
4599 příspěvků 21.11.12 22:15

Pokud budeme turistiku a lukostrelbu povazovat za sport.

Příspěvek upraven 21.11.12 v 22:28

llolla
2102 příspěvků 21.11.12 22:18

Ju, ty posledni saty jsou dokonaly. Vy delate lukostrelbu? To mi prijde naprosto paradni, asi to neni zadna sranda, co? Klobouk dolu=]

DanielaS
4599 příspěvků 21.11.12 22:29

To je nahodou ohromna sranda, to zkuste. (A da se to provozovat v satech, s eleganci, a nezapotite se.)

llolla
2102 příspěvků 21.11.12 22:31

@DanielaS
Ja myslela spis fyzicky, nez ze se u toho clovek nepobavi. Ale kdyz se u toho ani nezapotim, tak tomu dam nekdy sanci=]

Amonute
360 příspěvků 21.11.12 22:42

@llolla Lukostrelba je úžasná. :) Povedala by som, že podobné pocity som zažila len pri jóge. Keď si človek nasadí pozvoľné tempo naozaj sa ani nezapotí ale je to fyzická námaha takže po čase sa to na postave prejaví. Záleží od prístupu :)

Roseline
2319 příspěvků 21.11.12 22:58
program HomyFads

Jednou jsem si stáhla program na podobném principu - HomyFads
 http://www.stahuj.centrum.cz/…g-organizer/

Svůj šatník si nafotíte a fotky zařadíte do kategorií. Dále můžete doplnit informace o jednotlivých kouscích.
Já jsem se však programem moc nezabývala, nebavilo mě fotit si oblečení. Takže vlastní zkušenost mi chybí.
Tedy ani nevím, jestli je možné někde sestavit i kombinace tak jako to udělala @Amonute

Amonute
360 příspěvků 21.11.12 23:15

@Roseline u mňa to začalo na iPhone. Najprv som mala nejaké free aplikácie ale bolo to také… nestačila mi obrazovka po pravde :D. Zanevrela som na virtuálne šatníky a potom som dostala na narodeniny www.dressassistant.com . Katalóg vecí môže byť tiež fajn (v princípe ja ho už mám lebo ten program také poskytuje), ale presne ten polyvore princíp „vytvorím si outfit“ by som sa snažila nájsť.

LadyPapajka  22.11.12 07:46

Nemam zas tolik veci, abych na nejakou zapomela. Polyvore spis pouzivam pri nejakych zvlastnich prilezitostech, protoze to tam vidim lip. Na bezny denni oblekani ho nepouzivam.

Čierny Jantár
25 příspěvků 22.11.12 08:20

Mne sa páči systém mojej sestry. V hlave si drží „stabilné“ kombinácie. Ak chce vyskúšať niečo nové, rozprestrie oblečenie na posteľ a premýšĺa a kombinuje pokiaľ nie je spokojná. Ja mám v skrini len čierne oblečenie, takže to mám jednoduché.

DanielaS
4599 příspěvků 22.11.12 10:50
@llolla píše:
@DanielaS
Ja myslela spis fyzicky, nez ze se u toho clovek nepobavi. Ale kdyz se u toho ani nezapotim, tak tomu dam nekdy sanci=]

Nezapomente, ze si u toho vypestujete zadove svaly pro vzprimeny postoj a zbavite se pripadnych povolenych pazi, to uz stoji za to!

sekaclady  22.11.12 11:38

Mě focení outfitů dost pomohlo, myslím, že je to úplně jiný pohled na fotku než do zrcadla.Na fotce vidím i chyby a nedostatky, kterých si v zrcadle nevšimnu.. v zrcadle si prostě připadám líp a na té fotce je to spíš pravdivější.. a tak jsem si pomocí focení prověřila co se k čemu hodí a naopak.. na druhou stranu se musím přiznat, že si nikdy neobleču stejnou kombinaci dvakrát za sebou, prostě tohle jsem už měla, tak nějak jinak..vyměním aspoň jednu součást.. je mi jasné, že to nikdo neeviduje co jsem už na sobě měla a co je jiného, ale je to taková moje úchylka..a fotky mám pochopitelně v PC, abych měla možnost se ke svým chybám vrátit a neopakovat je..

Juliect
301 příspěvků 22.11.12 15:03

Mě teda nikdy nenapadlo si svoje oblečení fotit, myslím, že si pamatuju všechno co mám. No možná by mě i vyděsilo kolik toho mám :). oblečení si chystám večer, tak si naaranžuju rovnou co mi k osbě pasuje a nemusím se zdržovat v nějakém programu v pc. Když si něco kupuju, tak vždycky vím, co si k tomu z věcí, které mám doma budu chtít obléct, k čemu mi to bude pasovat a tak.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit