Maminky na MD

Fotoalbum tématu (15) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

holy11
4 příspěvky 23.02.14 14:42
Maminky na MD...

Zdravím všechny:-)
Jsem tu nová, modnipeklo.cz mně zaujalo, tak jsem se musela zaregistrovat, mám totiž pár otázeček:-)
Je mi 26 let, jsem na MD a jsem maminka dvou batolat. Moda mi nikdy nebyla cizí, ale co jsem „doma“, tak se můj styl rapidně změnil:-) Tenisky ke kočárku jsem vyměnila za menší a klidně i větší podpatek. Už minulý rok jsem si ulítávala na lodičkách, hezkém vypasovaném kabátku, tuniky, legíny, nebo úzké džíny. Miluju různé kamínky, flitry.. Na podzim jsem si pořídila nějaké vestičky.
Problém je za a) finance. Řeším na votoči, odtud mám spoustu super hadříků. Má někdo tip na iobchod za rozumné ceny? Nebo jsem s mateřskou odkázaná na číňany nebo bazárky? Mohly by maminky poradit?:-)
b) absolutně nevím, kde se inspirovat.
Inspirací na netu je asi habakuk, ale já nemám tolik času to procházet..:-/ a taky…všude jsou na fotkách krásné modelky/nemaminky, nebo naopak paní nad 30. Nevím, to neexistuje nějaká stránka pro inspiraci mladých maminek? Díky za tipy:-))

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 Další »

Reakce:

nanjua
960 příspěvků 23.02.14 16:18

Vítejte.

„Má někdo tip na iobchod za rozumné ceny?“ - Já tak občas nakupuju na aukru. Přihazuju u aukcí od koruny ale vždy jen určitou nízkou částku a přes tu nejdu. A někdy mám štěstí. Ale je to spíš pro zábavu, co potřebuju obvykle neseženu.

„absolutně nevím, kde se inspirovat“ - spoustu inspirace najdete v sekci Galerie.

„Inspirací na netu je asi habakuk, ale já nemám tolik času to procházet“ - Obávám se, že bez hledání nic nenajdete.

„všude jsou na fotkách krásné modelky/nemaminky“ - Tady si spíš odpovězte na otázku, jestli chcete jako maminka na první pohled vypadat.

Příspěvek upraven 23.02.14 v 16:28

Denyna
4101 příspěvků 23.02.14 16:25

@holy11 dejte sem nějaké vaše fotky, pokládejte místo otázeček otázky a určitě vám tu někdo poradí.

razorblade_reloaded  23.02.14 16:30

… kaminky, flitry, bazarky, super hadriky? jauvajs

Giulietta  23.02.14 16:31

@razorblade_re­loaded Som tipovala, že tu vyletite z kože. :-D

nanjua
960 příspěvků 23.02.14 16:32

@razorblade_re­loaded Čekala jsem, kdo to bude :-)

razorblade_reloaded  23.02.14 16:33

@Giulietta za zdrobnelinku jsem uz nekolikrat okrikla i sveho sefa, tak moc to boli

AnetaS
7 příspěvků 23.02.14 16:58

Tak pokud chcete vidět stylové maminky, do kterých byste to opravdu neřekla, kouknětě třeba na Skunboy nebo Clueless girl . Některé jejich modely jsou pro bežného člověka asi trochu (hodně) mimo, ale pro inspiraci jsou super.

Betty J.
2031 příspěvků 23.02.14 19:24

@holy11: osobně Vás odhaduji na bytost patřící do severského bájesloví, nicméně pokud jí nejste, mám pocit, že Vám nebudou případné rady po chuti: tady to moc přes flitříky, otázečky a ulítávání na vypasovaných kabátcích není.

iga
1470 příspěvků 23.02.14 21:09

Jé no vy jste to tedy rozsvítila!
Kouzlo nechtěného, asi - anebo rafinovanost jako nedávno „parfémi“?
Ale sama mám tři malé děti (6,4,1), takže mám celkem pochopení. Tenhle váš dotaz v téhle podobně je na diskusi spíš do modreho koníka nebo na mimibazar, takže se nedivte, že se tu na vás všichni dívají jako na zjevení. To víte, tady jsou všichni dospělí a tudíž očekávají, že s nimi budete bavit jako s dospělými - ty zdrobnělinky si nechte pro děti a i tam s nimi šetřete, nebo úplně zblbnete.
Pokud chcete najít vlastní styl, tak se budete muset smířit s tím, že nějaký čas tomu budete muset věnovat.
Ale co se týká peněz, tak vás můžu uklidnit. Žádná z nás jich nemá na nákup oblečení tolik, kolik by potřebovala:-)

Lola  24.02.14 06:52

@holy11 Zrušit kamínky, flitry a legíny je dobrý začátek. Bonus navíc: je to zdarma. Nevím, co je to „super hadřík z votoče“, ale něco mi říká, že pokud se to vyhodí, žádná škoda nevznikne.

defilenaiguille
2677 příspěvků 24.02.14 07:08
@holy11 píše:
Je mi 26 let, jsem na MD a jsem maminka dvou batolat. …všude jsou na fotkách krásné modelky/nemaminky, nebo naopak paní nad 30.

Jsem maminkou batolete a kojence, ale je mi opravdu hodně přes třicet, tak to vám bohužel neporadím :-D
Nepíšete nic o své postavě (velká/malá, hubená/při těle, krátké nohy), o barevném typu, jestli jste se svou váhou spokojená nebo chcete hubnout poporodní kila.
Jak píše @Denyna, tak sem dejte fotku nebo se aspoň trochu popište, takhle se moc rad nedočkáte.

LorelaiH.
2998 příspěvků 24.02.14 07:54

@holy11 nebo si projděte vlákno „Pro lidi, co tápou v módě“ - tam si nechala radit maminka tweety1 - taky taková „straka“, co ráda flitry a kamínky a její rozpočet nebyl nikterak vysoký (nic ve zlém - mmch.@tweety1 jak se daří? ;) ). Myslím, že tam padlo hodně dobrých tipů, jak začít skládat šatník od základních kousků, ale pokud chcete rady, tak to opravdu bez fotky nepůjde.

Go-lightly
3428 příspěvků 24.02.14 08:43
@holy11 píše:
Miluju různé kamínky, flitry..
Tak to tu spláčete, za to se pochvaly nedočkáte
@holy11 píše:Nevím, to neexistuje nějaká stránka pro inspiraci mladých maminek?

A proč chcete vypadat jako maminka? Snažte se vypadat jako krásná ženská, oblečená tak prakticky, aby zvládla obstarat dítě.
Jinak je debata bezpředmětná, nemůžeme radit naslepo. Dejte sem pár fotek.

defilenaiguille
2677 příspěvků 24.02.14 09:39
@Go-lightly píše:
Snažte se vypadat jako krásná ženská, oblečená tak prakticky, aby zvládla obstarat dítě.

Fotky takových žen bych tu uvítala i já. Vnitřně bojuji s touhou vypadat elegantně, ale pak si mi mimino utře nos do trička a já jsem v tu chvíli ráda, že nemám halenku s fižím :-) Chtěla jsem si pořídit nějaký propínací svetřík, ale v obchodech jsem narazila jen na hadříky pochybné kvality (hodně řídký úplet, ošklivé při zapnutí a ještě ošklivější po rozepnutí), jako třeba tento z Camaieu, dávám sem schválně světlou variantu (mají i levnější tmavě modrý, který by se mi i líbil), aby bylo vidět, co právě nechci.
 http://medias.camaieu.fr/…0_1446_f.jpg?v=1

Go-lightly
3428 příspěvků 24.02.14 10:43
@defilenaiguille Ale třeba v Módním nebi jsou teď fotky od Sartorialist, které jsou často ležérní a praktické, ty by mohly inspirovat. A myslím, že jste si odpověděla sama:
@defilenaiguille píše:
Chtěla jsem si pořídit nějaký propínací svetřík, ale v obchodech jsem narazila jen na hadříky pochybné kvality (hodně řídký úplet, ošklivé při zapnutí a ještě ošklivější po rozepnutí)

Problém není styl, problém je kvalita. Není nutné se ohlížet po zdobných, glamour outfitech, můžete zvolit street style: dobře padnoucí sako, praktické boty, třeba i pěkné džíny, doplnit zajímavou bižutérií (s malým dítětem nedoporučuji drahé šperky: zatáhnou, praskne, ztratí se) ale kvalitní. Jistě, dá to hledání, ale dá se. Podívejte se na Ines de la Fressange: maximálně jednoduché outfity, člověk by řekl, že je může mít každý.
@holy11 pro upřesnění: kaminky a flitry zlaciníte každý outfit. Pokud stojíte o takový styl, raďte se radši na mimibazaru, tak to má úspěch.

holy11
4 příspěvky 24.02.14 11:00

Wow! No když někdo přijde někam do diskuze, většinou neví jak to zde chodí. Omlouvám se, že jsem hned nepřepla na mód „módnípeklo“ z módu „emimino“. Ono po 5 letech na mateřské se to dá čekat, že to nepůjde tak lehko:-D Takže omlouvám se všem pohoršeným:-) A pokud se někomu nelíbí mé „zdrobnělinky“ nebo záliba v legínách, flitříkách nebo kamínkách, tak ať prosím nekomentuje, mně taky, pokud se něco nelíbí, odcházím z diskuze bez trapné poznámky, nejsme všichni stejní, no ne?:-) Naštěstí:-) Některé z Vás mně slušně posílaly že s mou zálibou v takové módě tady nemám co dělat…no doufám, že mi někdo přece jen poradí, třeba se i tu najde kamínková lady:-) Těm pár z Vás…děkuji za rady:-)

any2
246 příspěvků 24.02.14 11:24

Věřím, že se dají sehnat i vkusné kamínky (ale levné to nebude) navíc, to vám to děti neotrhají? Ať hlídám jakékoliv malé dítě, jde po všech doplňcích a musím je sundat. Pokud jsou tuniky dostatečně dlouhé nic proti legínám na písek s dětmi je to určitě praktické, ale nevystrkujte zadek na okolí ;) Pokud i s dětmi najdete čas můžete procházet sekáče, narozdíl od votoče vidíte kvalitu materiálu a tak dále. Můžete se zkusit podivat do místní galerie a diskuze: co jsem měla dnes na sobě, konkrétně na Barbyl, mladou, většinou krásně, barevně i pohodlně oblečenou maminku.

holy11
4 příspěvky 24.02.14 11:51

@any2 Většinou se jedná o např. šátek, nebo jsem nosila hučku s kamínkama… Spíš jen jako doplněk a ano, kupuji takové doplňky třeba v butiku. Naštěstí takové kamínky nebo flitry nejdou jen tak strhnout:-) Bohužel po sekáčích právěže nechodím, nemám na to čas a s dětmi jsem vyšťavená jen vejdeme dovnitř, takže jsem to vzdala. Právě proto jsem spíš pro kup přes net, když mi děti spí. Na Barbyl jsem se dívala, moc jí to sluší. Bohužel je jiný typ jako já. Já jsem vysoká, černé dlouhé vlasy, spíš opálenější.. Ale mrknu dál:-)

defilenaiguille
2677 příspěvků 24.02.14 12:07

@Go-lightly
Když mě se líbí i tolik proklínaná kombinace modré džíny-bílé tričko-černé sako :-D K dětem mi to přijde prima. Street style mi byl vždy blízký, i když jsem občas zabloudila i k jiným stylů. Chtěla bych svůj šatník doplnit o pár věcí (jako třeba mnou zmiňovaný svetřík), ale v obchodech je to fakt bída a utrpení.
Inès má opravdu hezké oblečení (díky za inspiraci), dokáži si představit, že bych spoustu z toho nosila, i když je skoro o 20 let starší než já. Na to jsem narážela i v jednom z příspěvků, protože si nemyslím, že by se 26 letá dívka nemohla ispirovat šatníkem třeba 40 leté.

pabylka
881 příspěvků 24.02.14 12:33

@holy11 Tak asi som úplne mimo, ale akosi vašu otázku nechápem. Tým, že ste porodila ste prestala byť ženou a ste iný živočíšny druh („maminka“)? Ja teda som tiež na materskej, ale nakupujem v normalnych obchodoch a inšpirujem sa normálnými časopismi/blog­mi…Myslím, že to nie je žiadna veda a nechápem čo od tejto diskusie čakáte? Že vám budu všetci postovať obrázky modeliek (ale musia to byť maminky! nemožu mať nad 30!)?? Diskusii o tom, kde nakupit a za koľko je tu poviacej, tak si ich prejdite. Sorry, viem že som rýpavá, ale dnes mám narodky a vas dotaz ma trochu otrávil:)

Go-lightly
3428 příspěvků 24.02.14 12:37

@defilenaiguille No přesně!

holy11
4 příspěvky 24.02.14 12:48

@pabylka Nemusíte se omlouvat, taky názor:-))

Dixie Sunday
417 příspěvků 24.02.14 12:58

@holy11 Bohuzial mnoho uzivateliek (vratane mna) je na Modnom pekle prave ako osviezujuca alternativa k mimibazarom, emiminam, prckovistiam a neviem comu este, kde sa konverzacia vseobecne vyznacuje extremnym poctom zdrobnenin a este vacsim poctom smajlikov, za kazdou vetou pomaly. A este vyrazom slunicko a tleskam. Ako povedala @pabylka, to, ze ste porodila, z vas nerobi iny zivocisny druh. A kaminky a flitriky… uff, no vacsinou to slubuje peklo. Obcas sa oplati najprv sa trochu rozhliadnut, zistili by ste, ze vase otazky tu boli zodpovedane uz niekolkokrat este pred tym, nez ste sa opytali…

Silver-Edged Axe
299 příspěvků 24.02.14 13:01

Ony některé „paní nad 30“ umí vypadat mnohem lépe než „mladé maminky“. Prosím vás, odkud jste sem přišla?
Jestli platíte z mateřské i jiné věci než jen vlastní srandu, tak vám doporučuji asi secondhandy. Tam byste vybrat mohla. Anebo místní vietnamský obchod - tam nadete „kamínků, flitříků a vůbec všelijakých chic hadříků habaduk“.

Možná si nejdřív na módním pekle pročtěte pár diskuzí. A projděte si nějaké módní blogy.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit