Manžel, který nenosí snubák

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ascari
315 příspěvků 11.12.13 14:19
Manžel, který nenosí snubák

Dobrý den, (hlavně vdané) dámy, docela by mě zajímalo, jak rozšířený je fenomén nenošení snubního prstenu u mužů. Můj otec (ročník 1953) jej nikdy nenosil, hlavně proto, že po svatbě byl hodně dlouho trenér gymnastiky a pak už nikdy nezačal, ani když pracoval jinde. Je asi jediný, o kom to vím, ale docela by mě zajímaly i jiné (současné) důvody ze života než různá omezení typu „doktoři, co operují“ atd.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reakce:

Zebra33
2038 příspěvků 11.12.13 14:22

Moje mama treba nenosi snubak, protoze prstynky proste nenosi. Asi to mame v genech, protoze ja taky prstynky nenosim - je mi neprijemne, kdyz mam na rukou „neco navic“.

Kalanka
707 příspěvků 11.12.13 14:26

Rekla bych, ze jde o zvyk dost rozsireny. mozna tretina muzu v mem okoli prstynek nenosi. Me se ten zvyk „byt okrouzkovany“ nelibi, nenechavali jsme si prstynky rovnou ani delat.

Lamicka  11.12.13 14:27

Nekdo nema rad sperky obecne, nekomu vadi na ruce, nekomu prekazi v praci, nekdo ho nosi na jinem prstu, nekdo nosi snubak nekoho jineho (moje mama nosi snubak svoji mamy).

catherinne
12495 příspěvků 11.12.13 14:29

Nenosíme snubák ani jeden, oběma nám vadil při práci.

Gatita
302 příspěvků 11.12.13 14:30

Můj otec taky nenosil a můj nastávající si už teď vymínil, že ho taky nosit nebude. U mužů mi to přijde celkem běžné, že nenosí prsteny, nebo ne?

b.w.
20 příspěvků 11.12.13 14:32

Myslím, že muži na to nejsou až tak zvyklí, z větší části znám muže, kteří ho nenosí než ty, kteří ano. Můj děda ani otec ho také nenosí, manžel ano a jsem ráda, ale po letech se to může změnit… :-)

Karianne
62 příspěvků 11.12.13 14:32

Vás snad pohoršuje, když ženatý muž nemá prstýnek? Můj otec ani matka jej nenosí, konkrétně tatínkovi vadí na rukou skoro vše. Nepotřebují konkrétní důvod, který by to „omlouval“. Prostě nechtějí

Lamicka  11.12.13 14:35

Ja to mam v okoli tak, ze starsi muzi je nemaji, ale moje generace ano. Muzi jsem rekla, ze pokud ho nechce, tak ho ani nebudeme kupovat. Chtel ho a nosi ho.

Lettie
426 příspěvků 11.12.13 14:46

V mem okoli muzi snubaky nosi, neznam zadneho, ktery ho nenosi. Muj otec ho nenosil, protoze mu vadil pri praci a pak si ho mama casem nechala zmensit a nosila ho ona - to kdyz omylem ten svuj diky me detske hre hodila do kamen a on se ji roztavil. Muj manzel snubak nosi rad, dokonce ho nosi vic nez ja - mne byl v tehotenstvi tesny, tak jsem ho mela odlozeny i se zasnubakem v trezoru.

Acrobaleno
948 příspěvků 11.12.13 14:51

Ani moja mama a ani môj otčim prstene nenosia, neviem prečo. Môj otec nosí, no na zlom prste. Asi ani ja by som nenosila, mne osobne vadia prstene a to nie som doktor alebo manuálne pracujúca.

sarah123
2137 příspěvků 11.12.13 15:22

Ja ho taky nenosim, pritom v praci mi nevadi, tesny mi nebyl, sperky mam rada a prsteny nosim - takze duvod neni, proste jsem na nej docela casto pri odchodu zapomnela. Po dvou letech jsem ho nakonec ztratila.
Ale je pravda, ze lidi si toho asi vsimaji, kdyz (na urade, v nemocnici, mezi lidmi, kteri nejsou nijak blizci kamaradi) reknu, ze jsem vdana, dost lidi to prekvapi, ze nemam prstynek, tak jak je to mozny.
Muj muz ho zas nosi kazdy den, velice rad, a dost trpi tim, ze ja ho nemam :)

Adeena
1206 příspěvků 11.12.13 15:24

To, že muž nenosí snubní prsten, o jeho vztahu k manželce nic nevypovídá.

Emmea
75 příspěvků 11.12.13 15:29
@Adeena píše:
To, že muž nenosí snubní prsten, o jeho vztahu k manželce nic nevypovídá.

Pravda. Ale když jej odloží po letech nošení, je to k zamyšlení :)

v2e2rka
477 příspěvků 11.12.13 15:31

Manžel před svatbou vyhrožoval, že stejně prsten nosit nebude, a teď kamkoliv jdeme, hledá, kam si ho odložil. Nosí ho i do práce (pracuje v kanceláři), doma ho hned sundává, aby mu nepřekážel při práci. Já jsem momentálně na mateřské, tak nosím snubní i zásnubní prsten neustále(kromě mytí nádobí), ale jakmile se vrátím do práce, asi je navleču jenom někam na společenskou akci, pracuju v laboratoři a prstýnky mi vždy překážely.

panvi
249 příspěvků 11.12.13 15:42

Kdyby se nahodou stalo, ze bych nekdy prosla svatebnim procesem, tak nosit nebudu, prekazel by pri sportu a vsechny(!!!) prstynky co jsem kdy mela, jsem ztratila (jesteze staly do stovky).

Vadilo by mi snad jenom, kdyby normalne nosil a do hospody a baru sundaval :D

Kalanka
707 příspěvků 11.12.13 15:45

@panvi To je nejvic srandovni, ti muzi s bilym neopalenym prouzkem na prste, kteri se rozjizdi nekde v baru :)

Lála_druhá
357 příspěvků 11.12.13 17:05

Můj muž nosí snubní prsten jen do společnosti, při práci i doma by mu překážel. Já jsem nosívala i vícero prstenů, ale po ztrátě už nosím pouze snubní a jiné jen občas. Po příchodu domů ihned sundávám. Ale třeba bratr nosí snubní prsten denně, švagr VŠ pedagog taky, jiný švagr manuálně pracující ne (ze stejného důvodu jako muž). Takže je to asi všude podobné, někomu prostě překáží při práci.

Eleanor Rigby
552 příspěvků 11.12.13 17:21

Babička s dědou neměli snubní prsteny nikdy. Dohodli se už před svatbou, že je nosit nechtějí, a vůbec si je nepořídili.
Vliv této skutečnosti na jejich štěstí v manželství se dá popsat jako nulový.

Eleanor Rigby
552 příspěvků 11.12.13 17:27
@Emmea píše:
Pravda. Ale když jej odloží po letech nošení, je to k zamyšlení :)

A co teprve když moji rodiče přestali nosit prstýnek oba!

Žádný rozvod. Tlusté ruce. Nechali si je svorně odcvaknout z prstu (sundat to nešlo ani jednomu) a plánovali, že si je dají zvětšit, ale pokud vím, leží prstýnky pořád někde ve skříni.

Příspěvek upraven 11.12.13 v 17:30

cibetka 1  11.12.13 17:27

Nikdy jsme snubáky nenosili, já vlastně ani už nevím, kde jsou, možná jsem je dala holce, aby si z nich nechala něco udělat. O vztahu to nevypovídá vůbec nic a nikdy mě ani nenapadlo o tom přemýšlet. Mně určitě neslušel a nehodil se k jiným šperkům a muž nikdy nic nenosil, asi to nesnáší, já to neřešila.

stricc  11.12.13 18:16

Můj otec (i matka) ho nosí a pokud vím, vůbec nesundávají. Já když jsem byla vdaná, tak jsme prstýnky vůbec neměli

Nixe Lulu
326 příspěvků 11.12.13 18:18

To se docela divím, že si cizí lidi všímají, že někdo nenosí prstýnek, já bych si nejspíš nevšimla.
Já i můj muž ho nosíme na ven vždycky, doma ne.
Moji rodiče je nenosili nikdy, co pamatuju; máma moc nenosí ani jiné šperky kromě náušnic.
Nenošení prstenu není neobvyklé hlavně u starších lidí, když už jim je malý. Nevím, jestli se to stává každému a v jakém věku. Můžou prsty s věkem zesílit, i když člověk jinak netloustne? Mně je momentálně snubák spíš volnější, ale ne tolik, aby padal. Tak snad se nestane, aby mi ztloustly prsty natolik, aby už mi pak nebyl.

stricc  11.12.13 18:35
@Nixe Lulu píše:
Můžou prsty s věkem zesílit, i když člověk jinak netloustne?

no jistě, ruce všelijak otékají, nabíhají klouby, prsty se můžou zkřivit…
já nosím prstýnky (ne snubní) pořád. Teď jsou mi volné a otáčejí se mi na prstech, ale jednu dobu jsem je vůbec nemohla sundat. Neškrtily, ale přes kloub jsem je nepřetáhla.

Karja
4767 příspěvků 11.12.13 18:47
@Nixe Lulu píše:
Můžou prsty s věkem zesílit, i když člověk jinak netloustne?

To můžou a jak. Moje mamka má nějaké onemocnění kloubů, s kterým se nedá nic moc dělat či je to hodně nebezpečné, takže má prsty dvakrát takové než dřív. Ale snubák nosí - po dědečkovi.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit