Mastné vlasy - moje prekliatie

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ančurka
27 příspěvků 29.04.13 10:30
Mastné vlasy - moje prekliatie

Ahoj, určite niesom jediná, ktorá má takýto problém. Mastné vlasy! Moje každodenné trápenie. Ráno si ich umyjem a už večer sú opäť mastné. Už fakt neviem čo s tým. Ak má niekto nejaké super triky ako sa toho zbaviť, dajte vedieť :-)

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

Sailorette
1589 příspěvků 29.04.13 10:36

Mně pomáhá odbarvování nebo melíry, vlasy to vysuší. Dále zdravá strava, nejíst tučné potraviny a dodržovat pitný režim. Trochu se mi to srovnalo věkem, je mi třicet, před pěti lety to bylo mnohem horší. Jinak mýt a mýt a znovu mýt (jen u hlavy, konečky ne, ať nejsou přesušené.
Edit: Ještě mě napadlo, mnohem lepší vlasy mám od doby, co nepoužívám šampóny se silikony. Po nich mám sice vlasy lesklé, ale brzy splihlé a mastné, asi jak jsou tím obalené.

KKristýna
451 příspěvků 29.04.13 11:12

A nebrání se třeba jen tomu častymu mytí? Jestli nemůžou být přesušeny. Protože já měla s mastnotou taky problém, ale stačilo zredukovat počet mytí a vlasy se srovnaly samy.

AnoNe
839 příspěvků 29.04.13 11:23

Mně trochu pomohlo nepoužívat šampony z drogérie. Potom pomáhá odbarvení vlasů / zničení barvou :) (teď mám vlastní a předtím jsem měla hoodně blond a je to vážně rozdíl), tužidlo, lak (drží načechrané, takže nevypadají tak mastné, jako když jsou ulíznuté k hlavě) a když ráno potřebujete super rychle vyrazit a nestíháte mýt, tak nouzově suchý šampon, super věc (ale na tmavých vlasech je hodně z blízka trochu vidět). Každopádně víc než 2 dny mi vlasy stejně nevydrží (leda třetí den s tím suchým šamponem).

Letefa
716 příspěvků 29.04.13 11:41

Doporučuji kofeinový šampón Alpecin C1… jeho primární funkce je podpora růstu vlasů, ale mně s jeho používáním ustoupil problém s přehnaným maštěním vlasů. Je to určitě i tím, že je bez silikonů. Dál, jak psala sailorette, umývat jen pokožku hlavy, na konečky bohatě stačí jen stékající šampon při smývání. A když kondicioner, tak také bez silikonů a pouze do délek.

Toxická
56 příspěvků 29.04.13 12:03

No tak mě se jednu dobu vlasy mastili už po půl dni, takže v praxi to vypadalo tak, že dopoledne byli krásné, ale odpoledne jsem je už mastné musela stahovat gumičkou. A víte co mi překvapivě pomohlo? Nemýt si je. Zkuste to alespoň od pátku do pondělního rána a uvidíte. Já jsem si je z důvodu nemoci, nemyla asi týden a dneska je je myji, tak jednou za 2-3 dny.
@KKristýna Naprosto souhlasím.

Sailorette
1589 příspěvků 29.04.13 12:05

@Toxická Mně teda tohle nemytí nepomáhá, ale za zkoušku to samozřejmě stojí.

Jiná Realita
13791 příspěvků 29.04.13 12:15

@Ančurka
a jaké vlasy máte?
pokud jemné, nepomůže výrazněji nic, mastí se tak i proto, že máte jen jakoby jednu vrstvu vlasů a maz je rychle vidět, navíc se nerozptyluje v hmotě vlasů.

nemytí pomůže málokdy (mně nepomohlo ani 14denní nemytí během kožní nemoci, kdy jsme prostě nesměla).
důvody jsou hormonální, nemoc, špatná strava, málo vody.

pomoci může přeplachování bylinami (třeba kopřivy), nebo citronovou nebo octovou vodou.

mitford sister
522 příspěvků 29.04.13 12:26

Příčiny budou asi někde uvnitř, ale opticky pomůže vhodný střih a suchý šampon

Barbuchaa
211 příspěvků 29.04.13 12:30

U mě platí, že čím častěji je myji, tím více se mi mastí, tak je myji obden s tím, že ten druhý den používám suchý šampon + objemový pudr. Když jsem si je zkoušela mýt každý den, tak jsem končila už odpoledne-večer s mastnýma. Sice pudr pocit čerstvě umytých vlasů nenahradí a ten suchý šampon se zase musí pořádně vyčesat, ale jsou to báječní pomocníci. Jinak šampon mám bylinkový, bez silikonů, a přijde mi, že je to o něco lepší, po těch klasických a la Head&Shoulders jsem je měla takové víc zplihlé. No a když vím, že nikam nepůjdu, tak si interval protahuji na 3 dny, pak jsou po umytí hezké dokonce dny 2 :)

Betty J.
2031 příspěvků 29.04.13 13:09

Mně velmi pomohl bezsilikonový šampon pro objem vlasů od firmy Yves Rocher, také bych Vám poradila nemýt vlasy tak často, pokožka hlavy se rychlým zmaštěním jen brání odstranění ochranné vrstvy, kterou je obvykle pokryta.

waw
336 příspěvků 29.04.13 13:36

Opravdu mě baví ty rady nemýt vlasy tak často - pokud má někdo druhý den hlavu ve stavu, jako by právě vylezl z bazénu, tak si ty vlasy prostě umýt musí (a nebo si pak na pekle přečte něco o lidech s mastnou smradlavou hlavou na ulicích a v mhd).

Tala
235 příspěvků 29.04.13 13:58

Ja som bola v kolotoci kazdodenneho umyvania niekolko rokov. Mnohi mi radili nechat premastit, neumyvat casto, no nepomohlo a to som to skusala viackrat a dlhsiu dobu vydrzat, ale jedine, co z toho bolo - lupiny.
Pred dvoma rokmi som prestala pouzivat silikonove sampony. Trvalo to sice par mesiacov, kym z toho nejake vysledky boli i viditelne, ale teraz sa mi ustalilo mastenie a staci mi ich umyt kazdy druhy den, co je tiez velky uspech.
Prednedavnom som presedlala na uplne prirodne sampony, lebo i klasicke bezsilikonove sampony obsahuju kadejake ine latky, co mojim jemnych vlasom nerobia dobre, ale som len vo faze testovania, tak neviem povedat, ako to bude vo vysledku. Pozorujem vsak, ze sa to o trochu lepsi a obcas, ak nemam fyzicky narocne dni, vydrzia vlasy i treti den.
Premastenie pomaha tiez, ale nie nechat premastit vlastnym mazom (z toho sa mi vytvoria casom lupiny) ale robit zabaly z olejov. Pred kazdym druhym umyvanim si vlasy aj pokozku hlavy namazem a vymasirujem olejom (momentalne pouzivam kokosovy) necham posobit min. hodinu, lepsie je i dlhsie a az tak umyjem.

top topic
949 příspěvků 29.04.13 14:00

@waw: a ted si predstavte, ze vam to poradi lidi, jejichz naplni prace je trichologie. Taky jsem se na tu radu divala skrz prsty, no nebudete tomu verit, po x letech si myju vlasy dvakrat tydne. A to jsem mnohdy mela pocit, ze si zalozim stacirnu oleje;-)

waw
336 příspěvků 29.04.13 14:05

@top topic A myslíte si, že to takto bude fungovat na všechny? Navíc představa x let s mastnou hlavou není zrovna ideální - pokud člověk musí chodit někdy mezi lidi.

top topic
949 příspěvků 29.04.13 14:18

@waw: no prave ze x let jsem si myla vlasy denne, protoze vecer mastne vlasy a druhy den bych s neumytou hlavou nesla z domu. Po myti dvakrat tydne se strasne rychle zvetily a nemasti se.
Ne, ze bych chodila treba 5 let mezi lidi s neustale mastnymi vlasy, tak to vyznit nemelo, to bych fakt nedala.
Jinak zacala jsem s tim, kdyz byla zima a muj pocit, ze mam strasne mastne vlasy, se dal schovat pod cepici:-)
Ja jsem mela s vlasy primarne jiny problem, jedna z pricin problemu bylo i caste myti vlasu. Mela jsem doporucene dva sampony na stridacku, nejake serum, penu po umyti. Momentalne uz pouzivam na vlasy jen dva sampony a po umyti a vysuseni mam tvarujici pastu.

Jiná Realita
13791 příspěvků 29.04.13 14:21

@top topic
a mně tuhle inteligentní všeobecnou radu také poradil „lékař na vlasy“…ale zapomněl si přitom nějak všimnout informace, že se mi úplně stejně mastí i kůže na obličeji, v dekoltu a na zádech…mám se i celá mýt je jednou týdně?

touto ironií chci říct, že se to může zkusit, ale přijde, že někteří lidé to berou jako něco samospasitelného. může to pomoct, nemusí.

top topic
949 příspěvků 29.04.13 14:27

@Jiná Realita : jste mi pripomnela, jak jsem kdysi zila v indicke rodine a jeji prislusnici byli na vetvi z toho, ze se denne myju:-) Oni se myli jednou tydne a vysvetlovali mi, ze kuze tim neustalym macenim trpi a tak. Podotykam, ze oba byli doktori a fakt nesmrdeli, ruce si myli standardne, na cisteni zubu byli ulitli. No nepresvedcili me:-)

Ančurka
27 příspěvků 29.04.13 14:31

@Tala a konkretne ake prirodne sampony mas na mysli?

Zebra33
2038 příspěvků 29.04.13 14:37

Nemam az tak akutni problem s mastnymi vlasy, ale treba moje tipy nekomu pomuzou.
1. sampon z kadernictvi - mela jsem Loreal a Kerastase, oba spis na poskozene vlasy a presto se mi vlasy mastily min nez s sampony z drogerie.
2. nedavat zadne pripravky k hlave, hlavne ne kondicioner a tuzidlo
3. melir - po tom mam vlasy jednoznacne sussi
4. suchy sampon - treba Lee Stafford dela i na tmave vlasy
5. nehrabat se ve vlasech:) a cesat co nejmin

razorblade  29.04.13 16:18

Ja si je meju obden a mezitim to prestriknu suchym samponem, ten dela divy:)

Len
476 příspěvků 29.04.13 16:24

Nemytí tak často je opravdu řešení… Ale málokdo to vydrží. Sama mám vlasy taky hodně mastné; je jich hodně, ale jsou jemné a tak hrozně plihnou a je na nich mastnota hrozně vidět. Myju je každý druhý den, vždy ráno, a teď se snažím vydržet i 3 dny, ale je to hrozný boj. Vím, že mám mastné vlasy, ten pocit je mi hrozně nepříjemný a navíc vypadám děsně, no. Nicméně se to začíná pomalinku zlepšovat. V létě jsem jednou vydržela vlasy nemýt skoro 14 dní, a po umytí mi vydržely krásné 3 dny. Nicméně to chce praktikovat spíš dlouhodobě, protože je pak umyjete znovu a výsledek je fuč. Důležité je používat i správné šampony, z klasických se mi osvědčil l'Oreal Professionnel Pure resource, ještě lepší jsou šampony bez sulfátů. Sulfáty totiž hrozně pění, vysušují pokožku a ta se musí mastit ještě víc. Momentálně zkouším mýt vlasy lávovou zemí, uvidím, jestli se dostaví nějaké výsledky.

žahavá kopřiva
183 příspěvků 29.04.13 16:35

Zahoďte drogerkové šampony (a jiné výrobky na vlasy) obsahující silikony. A pokud už drogerkové, zkuste třeba nějaký přírodní od Alverde. Mně to zachránilo vlasy. Měla jsem mastné, málo objemné, pořád jsem je musela mejt, kdežto teď vydrží pěkné dva dny (déle je nenechávám, neb mi vadí představa, co se na ně za tu dobu nachytalo).
Jo! A buďte trpělivá, protože to chvilku trvá, než se dají vlasy do normálu.

Tala
235 příspěvků 29.04.13 21:20
@Ančurka píše:
@Tala a konkretne ake prirodne sampony mas na mysli?

Tak z drogerkovych cenovo dostupnych su naozaj dobre alverde alebo lavera. tie som pouzivala dlsiu dobu, ale malicky minusovy bodik maju - vacsina obsahuje Sodium Coco-Sulfate, co je tenzid, ktory moze (ale nemusi) posobit drazdivo na pokozku, takze i nechcene urychlit mastenie.

Naozaj dobre sampony s cisto prirodnymi zlozkami su Logona, ale nemam s tym zatial dlhodobu skusenost. Neskor planujem vyskusat Sante, tiez maju vsetko prirodne zlozky.

Henriet
39 příspěvků 29.04.13 21:35

A kde tyto šampóny mají, v DM?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit