Máte k oblečení citový vztah?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Patane
43 příspěvků 31.08.12 11:30
Máte k oblečení citový vztah?

Toto téma mě napadlo při nedávném probírání mého šatníku. Pár věcí jsem vyhodila, pár prodala a jednu věc, starší halenku z Promodu, opět odvezla a pečlivě uskladnila v domě mých rodičů (bydlím v 1+1).
Já nejsem schopná některé kusy oblečení vyhodit. Jsou to věci, o kterých vím, že si je už v životě nevezmu na sebe, ale mám k nim prostě citový vztah. Jsou to nepříklad letní kytičkované šaty z 94. roku přivezené z Itálie, malé černé, které mi přinášely štěstí na vysoké u zkoušek apod. Co také vyhazuji minimálně jsou kabelky, u těch si zase říkám, co kdyby jednou…
Máte to někdo podobně nebo naopak „nemáte slitování:-)“?

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Robena
1257 příspěvků 31.08.12 11:35

Svatebni saty, prvni botky sveho ditete, to tricko, ktere mi tak sluselo - neco bude mit asi kazda. Muzi jsou jina kategorie, ti nechteji vyhodit NIKDY NIC.

Příspěvek upraven 03.09.12 v 22:21

Curlygirl
1901 příspěvků 31.08.12 11:38

Jak k čemu, k něčemu ano, k něčemu vůbec. Citový vztah mám k věcem nezávisle na jejich ceně, mají pro mne jinou (emocionální) hodnotu. Namátkově první drahá kabelka, na kterou jsem si vydělala ve svém zaměstnání, pár doplňků, co jsem dostala za ukončení VŠ, věci, které šila/háčkovala/ple­tla má babička, kabelka zděděná po mámě, která ji nosila, když jí bylo přes 20, pár šperků.. Takže věci takového typu chráním jako oko v hlavě a nechávám, naštěstí jich není moc, tak to nezabírá moc místa. Ke zbytku jsem naprosto neúprosná, musím vyřazovat věci, není kam dávat nové. Držím se hesla, co jsi rok něměla na sobě už nevezmeš.. neplatí teda pro oblečení na speciální příležitosti, sporty atd.

Curlygirl
1901 příspěvků 31.08.12 11:39

Můj partner vyhazuje teda všechno bez hnutí brvy, ještě radikálněji než já… ale je pravda, že jinak ostatní muži, se kterými jsem měla tu čest se chovají přesně tak, jak píše @Robena, prostě to hromadí a hromadí.

Příspěvek upraven 31.08.12 v 11:41

seznam.mih  31.08.12 11:39

Citový vztah mám ke všem podprsenkám, které mi kdy krásně padly. Jinak ani moc ne…

Robena
1257 příspěvků 31.08.12 11:44

@Curlygirl To mate stesti, manzel se nechce vzdat ani plazovych kalhot z roku 1970 :-)

cibetka 1  31.08.12 11:45

Nemám citový vztah k žádným hmotným věcem, natož k oblečení. Přesto se kupodivu nerada vzdávám oblečení, mám pocit, že se bude ještě někdy hodit. Což se většinou stane, jeden den rozdám a druhý den si něco koupím a to co jsem zrovna dala pryč by k tomu šlo nejlépe. City chovám jen a jen k lidem.

Curlygirl
1901 příspěvků 31.08.12 11:46

@Robena ano, mám, uvědomuji si to :-) a překvapující je především to, že narozdíl ode mne vyrostl ve velkém domě, kde by se bývalo hromadit dalo, narozdíl od našeho bytu s rodiči, kde jsme museli být racionální a nekupit věci.

Calis  31.08.12 11:46

Mám a dříve jsem měla ještě víc. Dřív jsem skladovala i pár kousků dětského oblečení. Když jsme doma s mamkou malovaly, všechno jsme nemilosrdně vyhodily :/. Dostávám od kamarádek často jako dárek oblečení, ale většinou to jsou takové levnější kousky, které dlouho nevydrží. Takže jakmile něco potrhám nebo jinak zničím, vyhazuji. Citový vztah mám spíše k bižuterii. Hodně náušnic jsem si třeba vyměnila s kamarádkami, dostala korálky navlečené od dětí… A na to nemám srdce vyhodit to :). Takže i když spoustu věcí nenosím, schovávám.

lioncity  31.08.12 11:49

Pokud jde o obleceni, nemam slitovani. Kabelky mam jen znackove, takze „na vzdy“ :)

ooola
129 příspěvků 31.08.12 11:54

Nemám citový vztah ani k jednomu kousku oblečení. Mám pár věcí, které si nechávám, přestože jsem si je delší dobu nevzala a dřív jsem je nosila ráda. Ale citovým vztahem se to nedá nazvat, časem stejně nejspíš půjdou pryč. Že bych si něco co nevyužiju schovávala třeba několik let, to u mě nehrozí.

Patane
43 příspěvků 31.08.12 11:55

@Curlygirl já jsem taky z velkého domu a to hromadění máme asi v rodině:-)
Na druhou stranu se mi už párkrát hodily máminy šaty ze 60. let na tématické večírky:-)

Příspěvek upraven 31.08.12 v 11:57

mujercita  31.08.12 11:56

Ne a nikdy jsem neměla. Oblečení, boty a tak dále jsou prostě užitkové předměty, a jediné věci, ke kterým mám citový vztah a jsem ochotná je skladovat věčně, jsou knihy, dárky a suvenýrové serepetičky (což vím, že naopak nechápe spousta jiných lidí).
PS no…možná některé šátky. Ale ty zároveň spadají do kategorie suvenýr nebo dárek, tak to se nepočítá. Šály, co jsem si koupila sama, jsou taky jen věci.

llolla
2102 příspěvků 31.08.12 12:09

Také jsem nad založením tohoto tématu přemýšlela, protože já nejsem schopná vyhodit v podstatě nic. Podaruju ráda lidi oblečením u kterého vím, že už ho nosit nebudu, přesto, že mám už sedm let stejnou velikost a nevypadá to, že by se to mělo v nejbližší době nějak radikálně měnit. Je to oblečení, ze kterého jsem vyrostla psychicky, dá-li se to tak říct. Takhle moje neschopnost se něčeho zbavit má zřejmě původ v dětství, když moje máti dala pryč šaty, které jsem měla ráda, ale ona to nějak nezaregistrovala a já jsem se po nich pak sháněla a moc mi chyběly=) I moje babička a sestra vyhodí cokoliv, já toho prostě nejsem schopná. Naštěstí máme velký barák, kam se toho hodně vejde… Takže ano, mám citový vztah k oblečení a nejsem na to moc hrdá.
edit: stejně tak mám citový vztah ke knihám, které hromadím od mala a nehodlám s tím jen tak přestat…

Příspěvek upraven 31.08.12 v 12:10

D.C.M.
82 příspěvků 31.08.12 12:09

Ze svého aktuálního oblečení mám citový vztah asi ke třem kouskům - tričku, halence a šátku. Zbytku se klidně bez milosti zbavím. Spíš jsem ten druh křeček, co věci kupí. Zrovna nedávno jsem vytáhla ze šatníku jednu věc, co jsem ji pár let na sobě neměla a jakou udělala parádu. Snažím se z oblečení vytřískat maximum, ale zase mám výhodu, že ho po zestárnutí můžu nosit i na náročnější manuální práce okolo domu.
Ale mamka má uloženou část mých dětských věcí. Spoustu z nich šila doma velice kvalitně jedna rodinná známá. Myslím, že červená bunda s krtečkem by uspěla i dneska (po dvaceti letech).

z_dediny
1034 příspěvků 31.08.12 12:14

Letos jsem vyhodila svoje svatební a promoční šaty. Ani nenapíši, po kolika letech. Dcera je bohudík štíhlejší, než jsem byla já, tak by to neužila ani na maškrní. Tak nevím - mám k věcem citový vztah :-)))

jumbee  31.08.12 12:35

K botám, které mě netlačí, nic mě v nich nebolí a nic nekrvácí! :(

Curlygirl
1901 příspěvků 31.08.12 12:39

@Patane já to chápu, ono to svádí, nevím, jak bych dopadla, kdybych skutečně to místo měla… Odjakživa se má rodina řídí heslem „nesloužíme věcem, věci jsou tu, aby sloužily nám“ a já jsem to převzala.

Denyna
4101 příspěvků 31.08.12 12:43

K oblečení citový vztah nemám, tak 1× za rok proberu šatník a donesu kamarádkám, aby si případně něco vybraly. Někdy takhle získám i já něco od nich. Jen občas vyhazuju natolik bezhlavě, že je mi to pak líto. V jakém hnutí mysli jsem se zbavila svých černých lodiček do divada, dodneška nepochopím :(

Příspěvek upraven 31.08.12 v 18:17

Curlygirl
1901 příspěvků 31.08.12 12:46

@Denyna taky se mi párkrát v minulosti stalo, že jsem vyřadila něco, co jsem potřebovala a bylo mi to líto. Poučila jsem se z toho, pořádně to promyslím a už jsem se naštěstí nezmýlila.. Zrovna s těma botama na spec. příležitosti pozor…

Nitty
112 příspěvků 31.08.12 12:48

Nevím, jestli se to hodí přímo k oblečení, ale mám citový vztah k bižuterii a šperkům a je jedno, jestli jsem si je koupila sama nebo to byl dárek. Mám celkem hodně párů náušnic (pecky, perličky, visací…) a jakmile jednu nenávratně ztratím, zkazí mi to náladu na hodně dlouho a navíc tu druhou opuštěnou nikdy nevyhodím ačkoliv už ji asi nikdy nevyužiju. Pořád mám tu naději, že třebas někdy…jednou…nějak…

Já První  31.08.12 12:52

Překonala jsem se a požádala jsem své nové lodičky o ruku, zatím se nevyjádřily. Nevím, jestli nebude potíž s úřady, protože svatba tří subjektů může být problematická.

monicka
565 příspěvků 31.08.12 13:26

K některému oblečení citový vztah mám (například, když jsem ho od někoho dostala, nebo když si pamatuju, že jsem ho měla na sobě při nějaké obzvlášť šťastné příležitosti), ke spoustě naopak ne - hlavně k věcem, které jsem koupila v posledních letech. Když jsem byla malá, měla jsem oblečení málo, takže jsem ho spoustu nosila i několik let a ten vztah jsem si k němu postupně vypěstovala.
V prádelníku mi tedy leží spousta věcí, která mi je už malá, příšerně obnošená, nebo už beznadějně z módy (například černozelené elasťákové kraťasy :) ) - nic z toho si už na sebe nevezmu ani já ani nikdo jiný, ale nemůžu se přinutit k tomu, abych ho vyhodila.

Ems
1482 příspěvků 31.08.12 13:27

Černo růžové latexové kalhoty s třpytkama z dob kdy jsem závodně tančila…Už je nikdy nevezmu na sebe ale nemám to srdce je vyhodit

stéblo
58 příspěvků 31.08.12 13:37

Neřekla bych že citový vztah, ale lpím na několika věcech, které jsem svým dcerám šila v době těhotenství - jsou ve zvláštní krabici a jednou za dva až tři roky je vyndám a zase uložím…tichá chvilka blaženosti a vydržím další nával puberty a spol.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak uvázat kravatu

nnnn Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit