Máte někdo zkušenosti s lepením bot?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kateřina
246 příspěvků 16.05.12 18:15
Máte někdo zkušenosti s lepením bot?

Zdravím, vlastním sandále, které mají pásky a přilepené mašličky z takového toho lesklého umělého plastového materiálu a mašličky se mi začaly odlepovat. Poraďte prosím jaké lepidlo na to použít :-).

Reakce:

Aijin
5 příspěvků 16.05.12 18:30

Na boty používám lepidlo Purocel. Přilepila jsem s tím i podrážky na botách, o kterých mi v opravně tvrdili, že to nedokážou slepit tak, aby to vydrželo. Sice jsem to po pár týdnech musela lepit znovu, ale pokud se lepidlo použije na méně namáhaných místech, tak by to mělo vydržet.

girl.or.element
360 příspěvků 16.05.12 20:10

já dělám hodně rychlé opravy vteřinákem :D teda je fakt že jenom na levnějších botách a musí se dát pozor aby někde nestekl jinam,ale v určitých situacích jde i použít :)

Charlene
280 příspěvků 16.05.12 21:20

Mamka na boty používá chemopren. Ale teda na podrážky a je potřeba aby nekápl někam, kde to není vidět, protože má nehezkou žlutou barvu.

Chari
541 příspěvků 18.05.12 14:17

Existuje i varianta chemoprenu přímo na boty, ale přiznám se, že sama používám ten obyčejný chemopren v plechovce. Očistit hrany (ideálně lihem, pokud to na tom místě neohrozí botu), nanést slabou vrstvu lepidla a sepnout takovým tím upínákem co se používá v dílně nebo v případě mašliček asi stačí nějaký větší kolíček nebo botu zevnitř vycpat a zatížit tu mašličku svrchu a nechat v klidu dlouho proschnout (ne na radiátoru).
Na plast lepený k plastu by mohla dobře fungovat i tavná pistole, to lepidlo v ní je vlastně taky nějaký plast, ale třeba na kůži bych ji nepoužívala.
Vteřinového lepidlo by taky mohlo fungovat na plast, ale třeba na látku nebo kůži bych se ho lít bála, protože se vsakuje. Takže čert ví, jak to bude držet a když to někam kápne, tak už se toho člověk asi nezbaví.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit