Materiál podšívky saka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pavel
106 příspěvků 20.04.12 00:13
Materiál podšívky saka

Dámy a pánové,
mám dotaz, který mi zatím žádný web ani osoba nezodpověděli. Jaký je ideální materiál na podšívku saka?
Nejběžnější je zřejmě polyester, u jednoho saka mám acetát a u super úlovku od Pal Zileri mám cupro.
Z čeho ještě může být vyrobena podšívka a jaký materiál je podle vás nejlepší? Jde mi hlavně o prodyšnost.

Reakce:

Jacqy
13 příspěvků 20.04.12 02:56

Vyber podsivky zalezi hlavne na vrchnim materialu saka. Pokud mate polyesterove sako, je zbytecne do nej davat hedvabnou podsivku. Dale potom zalezi na vyuziti: jestli je vychazkove, oblekove nebo spolecenske. Druhu podsivek je opravdu nepreberne mnozstvi a pokud se budete snazit, da se sehnat podsivka prakticky z jakehokoliv materialu.

• PES je samozrejmne nejbeznejsi, hlavne kvuli cene. Celkem prijemne polyesterove podsivky jsou ty satenove, jsou ovsem trosku silnejsi a co se prodysnosti tyce, neni to zrovna idealni material.
  • Dalsi velmi obvykly material je acetat, tady bych doporucila jemnejsi verzi acetatoveho hedvabi. Podsivka je lehoucka a velmi prijemna na dotek. Ja osobne ji rada pouzivam do spolecenskych satu.
  • Mene casto se setkate s ciste hedvabnou podsivkou, ackoliv co se tyce nositelnosti na hole kuzi, je nejprijemnejsi. Pokud shanite sako na leto, jak predpokladam podle vasi pripominky o prodysnosti, hedvabi je skvela volba, protoze prijemne chladi. Nekoupite ji sice v kazdem kramku, ale neni problem ji sehnat. Idealnim vrchnim materialem je potom napriklad smes lnu a hedvabi.
  • Krome techto znamejsich podsivkovych materialu se obcas setkate s viskozou, ktera je take pomerne nositelna a potom s bavlnou, ktera se ovsem do klasickych sak prilis nehodi. Ja osobne jsem se s bavlnenou podsivkou setkala pouze u jednoho mansestroveho saka.
  • Samozrejmne nesmim zapomenout na smesove materialy, kterych se najde opravdu pomalu.

Snad Vam moje odpoved pri vybirani podsivky alespon trosku pomohla.

DanielaS
4599 příspěvků 20.04.12 14:02

Vychazela bych z materialu saka. Prodysna podsivka ma spis smysl u prodysne svrchni latky, takze soudim, ze sako ma byt bavlnene, lnene nebo smesove. Bezne acetat, kupro, viskoza, jak pise Jacqy; krome materialu se podivejte i na upravu tkaniny - letni podsivky byvaji nekdy zblizka opravdu „dirkovane“, coz se samozrejme hodi do sportovniho blejzru spis nez do spolecenskeho saka. Vubec bych nezavrhovala bavlnu - jen je nutne obe latky predem vyprat a vyzehlit, protoze kazda se srazi trosku jinak, tak aby to po usiti netahlo. Ani na tom kousku hedvabi nezchudnete, pocit na kuzi je vyborny a jelikoz sako nebudete nosit na holou kuzi, nehrozi (tolik) fleky od potu, ktere se ze svetleho hedvabi nekdy tezko dostavaji. Nicmene ja v lete hedvabi nosim a saten zas tak prodysny neni, je tkany hodne huste a pri zpoceni se rad lepi.
Samozrejme smyslem podsivky je taky klouzavost po spodnim oblecenim, takze vyzkousejte, jestli material na kosili „nedrhne“ a pekne sklouzne dolu.

DanielaS
4599 příspěvků 20.04.12 14:04

Jeste me napada, samozrejme pro lepsi pocit na kuzi je mozne dat bavlnenou podsivku do polyesteroveho saka, jen to nezajisti prodysnost celku. Ale prijemnejsi na noseni to bude.

Pavel
106 příspěvků 20.04.12 15:44

Děkuju vám za odpovědi, tak obsáhlé jsem ani nečekal! Správně jste uhodly, že myslím především na léto, chci si pořídit lněné sako (případně ve směsi). Jinak to, že bych u polyesterového saka řešil materiál podšívky, by mě ani nenapadlo, ale je logické, že jste na to upozornily. Všechny saka (míněno svrchní látka) s výjimkou jednoho starého ze svého prvního obleku mám z přírodních materiálů.

DanielaS
4599 příspěvků 20.04.12 15:50

Do zimniho saka muzes dat i vlnenou podsivku - nejaky jemny flanel nebo piké. Vlnena latka muze byt jemnoucka, ale zahreje.
Mas pravdu, ze je zahodno se divat i na material podsivky, protoze ta kolikrat svrchni latku skutecne zazdi. Viz precasto prodavane letni bavlnene ci hedvabne (!) saty s polyesterovou podsivkou.

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit