Matragi - přehlídka nových šatů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Cesnekacka
274 příspěvků 06.10.11 10:09

http://ona.idnes.cz/…-trendy.aspx?… Jak se Vám líbí Blančina nová kolekce? Mě trošku vadí ty „krouceninky“ na prsou - jinak jsem nadšená:-) Šaty už nejsou jen pro princezny, ale jsou více sexy. Výšivek je tam pořád dost. Ready to wear - skvělá kombinace, ale krapet jednolité.

Reakce:

lindiste
347 příspěvků 06.10.11 11:55

Zrovna mě napadlo to téma zde založit :)
Já už tak tolik nadšená nejsem, šaty jsou pěkné, ale přijde mi, že oproti minulým kolekcím nepřišla Matragi s ničím moc novým. Neplatí to samozřejmě bez výjimky, třeba model na 11. obrázku se mi líbí moc a třeba také svatební šaty, které mě nechávají obvykle chladnou, jsou tentokrát fakt krásné, možná proto, že nejsou tak okázalé jako bývá zvykem, mají i jednodušší a originální střih, čímž vyniknou ty materiály, které jsou opravdu krásné. Jinak se ale nemůžu zbavit pocitu, že už jsem to někde viděla, přijde mi, že Matragi už malinko vykrádá sama sebe.
U kolekce Ready-to-wear to mám přesně půl napůl - všechno, co je černé a má černobílý motiv, se mi líbí hodně a všechno, co je barevné, se mi nelíbí vůbec. Malovaný vzor sám o sobě (tak jako u HC kolekce) je super, ale ten nakopírovaný motiv a vytvořený vzor není podle mě moc dobrý…

Rena8
86 příspěvků 1 inzerát 06.10.11 13:17

Dříve se mi šaty B. Matragi líbily, ale tato poslední kolekce mě nijak neohromila. Asi se mi vlivem módního pekla upravil vkus a už nepovažuji každý kousek pomalovaného hedvábí za geniální…
Tyto šaty mi připadají přeplácané, některé modely vypadají nepohodlně, kamsi se ztratila ta jemnost a lehkost … Samotná návrhářka mi začíná připomínat díblíka Betsey Johnson (příště bude metat hvězdy sama)

Ani  06.10.11 14:25

Některé jsou pěkné, ale většinou to jsou splácaniny…

kiwi  06.10.11 16:05

Nelibi se mi to vubec. Saty jsou urcite perfektne vypracovany, nelezou z nich nite a pravdepodobne nemaj krivy svy, nicmene nijak neohromi.
Neni vsechno jen v perfektnim usiti a zjevne pracnosti modelu… chybi tomu napad, ruzny prvky jsou splacany dohromady, jako by navrharka uz vubec nevedela, jak dal… nevim nevim jestli by s touhle kolekci udelal diru do sveta nekdo bez jmena Matragi.
I kdyz je vubec otazka, jak dalece ji ten velkej svet uznava - pokud tady, v nasem malym rybnicku, vykrikuje jaka je hvezda, tezko si muzeme zkontrolovat jeji proslulost na druhym konci zemekoule…
A s tema plastikama by uz taky mela radsi prestat…

Karoleenah
2322 příspěvků 06.10.11 16:09
Haute couture se mi jako vždy líbí (možná na pár výjimek, napočítala jsem jich asi pět)… Nad těma posledníma svatebníma jsem skoro i slzu uronila, i když mám k závojům spíš odpor: http://media.novinky.cz/…l1-6piws.jpg
Ale ready-to-wear se mi nelíbí vůbec, místy mi to přijde dost podobný těm převzorovaným psychedelickým halenám z Petrklíče, uf. Černobílé modely ještě ujdou, ale barevné jdou úplně mimo mě.
Nicméně na výstavu se o víkendu asi zajdu podívat, tak doufám, že se bude na co dívat a snad se moc duševně nerozdrásám. :))

katango
1356 příspěvků 06.10.11 18:05

Kiwi, souhlasím.

seznam.mih  06.10.11 18:52

Nezaujala mě ta přehlídka. Koukala jsme všude možně po bytě, jen né na video. Když jsem byla před asi pěti lety v Praze na výstavě jejích šatů, tak se mi tam líbili dost jedny motýlí šaty. Ale jinak jo je to hezký, ale fascinovaná z toho nejsem.

Frankie
213 příspěvků 07.10.11 09:03

,

Příspěvek upraven 12.11.12 v 14:04

kiwi  08.10.11 11:20

Mimochodem, kdo si mysli, ze je? Coco Chanel?!
http://www.blesk.cz/…-tluste.html

seznam.mih  08.10.11 11:29
kiwi ha detto : Mimochodem, kdo si mysli, ze je? Coco Chanel?!
No tak zrovna Blesku bych vážně nevěřila ani jedno žbleptnutí. Na druhou stranu když jsem byla přes x lety na tej výstavě jejích šatů, tak tam Blanka zrovna byla a všechny jsme samozřejmě chtěly její podpis. Nás ostatní opovrhla tím, že se podepíše jen těm, kteří mají její knihu a odkráčela střede místnosti … takže bych se nedivila, že na tom bude něco pravdy.

alvapboudica
61 příspěvků 30.08.14 14:35
Výstava v Obecním domě

Byla jsem pracovně v Praze a protože mi do odjezdu spoje zbyly čtyři hodiny, zašla jsem na výstavu.
Její tvorba „na živo“ je jiné kafe, než fotky a video. Vystavené šaty lze obejít nebo si prohlédnout zadní část v zrcadle. Nevšimla jsem si, že by byly na figurínách upraveny špendlíky. Takové modely by si to ani nezasloužily. Na vystavené šaty ze skla jsem nevěřícně koukala. Jako předlohu snad měly střih! Působily dojmem, že se jedná o nositelný oděv.
Ale co jsem si z výstavy odnesla je: Tak se dělá značka, firma, jméno. Vysoké nároky na sebe, vysoké nároky na okolí. Nejít pod cenu.
A z tvorby paní Blanky Matragi mám pocit, že je to žena přísná k sobě i k okolí. Protože je jiná, dokázala to co dokázala. Ale není to šálek kávy pro každého.
Je to jen můj dojem, ale takhle to tam na mě působilo.

Kokoska1  30.08.14 16:49
@kiwi píše:
Mimochodem, kdo si mysli, ze je? Coco Chanel?!

Coco byla sprostá na lidi kolem sebe?

Gorilka
658 příspěvků 30.08.14 17:08

Zvlášť ta diskuze to celé dokresluje ;-)

Go-lightly
3428 příspěvků 30.08.14 20:16

Mně se nelíbí, není to můj styl. Moc přeplácané. Na té výstavě v Obecním domě jsem byla, a určitě jsem obdivovala preciznost provedení, totiž práci libanonských vyšívaček, ale musím říct, že právě šaty „naživo“ mě definitivně zvrátily na stranu „nelíbí“. Příliš zdobné. To malované hedvábí se mi nelíbí silně, proti tomu, co znám z Německa, kde Seidenmalerei kvete, je to - vážně, nekamenujte mě - amatérské. Ona používá zažehlovací barvy, což je pro tvořilky, profíci používají napařovací, což je docela jiné kafe. Ne, tenhle styl mě neokouzluje - neberu nikomu, jestli se mu líbí. Zašla jsem si i do butiku, kde jsem ji náhodou potkala, a nebyla mi sympatická ani ona (do nehybna vybotoxovaná, nepříjemné způsoby) ani to, co se tam prodávalo. Škoda, ráda bych jí fandila, ale nelíbí se mi to.

top topic
949 příspěvků 30.08.14 21:24

Ted jsem si vzpomnela, ze jsem kdysi cetla jeji profil a rozhovor s ni v nejake rocence o uspesnych Cesich. Mimojine tam popisovala, jak do prazske prodejny/butiku, prisla zakaznice reklamovat nejaky kus odevu nebo doplnek, neco tam bylo spatne prisiteho. Ona tam zrovna sama byla, takze vzala jehlu a nit a prisila ji to sama. Ale mela pred tou zakaznici nejake komentare, ze si to mohla taky spravit sama doma. Te zakaznici to pry nebylo prijemne a bylo to na ni videt. No ani se nedivim a dost me to prekvapilo.

Kokoska1  30.08.14 22:12

@Go-lightly To přezdobování je asi poplatné lokalitě a klientele, nevím, kolik jejích šatů se prodá v Evropě.

@top topic A pak že zapošívání čouhajících nití a upevňování knoflíků je nutnost jen u výrobků z řetězců :D

paktofonika  31.08.14 17:23

Ready to wear kolekcia je ohavná, a zavŕšila to fotka č.51. strašidelné

Go-lightly
3428 příspěvků 31.08.14 20:50

@Kokoska1 Možná, ale podle čeho ji tedy posuzovat? Ale asi má tu zdobnost v sobě, viz ty „motýlí“ šaty pro Zagorku někdy v osmdesátkách.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit