Maturitní ples - účes + doplňky

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Mydirection
20 příspěvků 13.01.13 19:18
Maturitní ples

Ahoj,

za pár týdnů mám maturitní ples a potřebovala bych poradit hlavně s vlasy..(nevím jestli se to sem hodí, ale fakt si nevím rady :/)

mám tmavě hnědé vlasy asi tak pod prsa. Drdoly a stažené vlasy mi moc nesluší, mám hodně hranatý obličej…

Kromě toho mám ještě problém s doplňky, přijde mi, že se k nim jiné než stříbrné (boty, kabelka, šperky) nehodí? Ale nejspíš bych si představovala nějaké stříbrné lodičky, příp. třpytkaté.

Tak jako na té profi fotce měly vypadat, když jsem je objednávala :D ale místo toho jsou takové mnohem světlejší, ale i tak jsou pěkné. Na internetu na stránce jedné půjčovny jsem našla fotku, kde je má na sobě nějaká slečna, tak přikládám obě.

Předem moc děkuji za odpovědi :) :) ( případně téma přesunu do otázek zítra, ještě je nemám povolené :/ )

Reakce:

Yla
81 příspěvků 13.01.13 19:36

Opravdu krásné šaty! boty mi připadají ok, i když by se mi asi víc líbily páskové-vzhledem ke stylu šatů. Vlasy si nechte navlnit a sepnout stříbrnou sponou vzadu, ať vynikne délka

Lisa. Ginmi
140 příspěvků 13.01.13 19:49

Čtvercový obličej lze hezky zjemnit vlnami kolem něj. Doporučovala bych natočit si vlasy do velkých vln (pokud nemáte to štěstí, že je máte vlnité od přírody) a nechat je buď rozpuštěné, nebo svázat do drdolu, či podobného účesu a volných nechat jen pár pramínků kolem tváře. Co se týče šatů a doplňků k nim, jemná stříbrná je určitě vhodná, tyhle šaty potřebují jemné a světlé doplňky. Šperky tedy určitě všechny ze stříbra a kabelku spíše malou, velká psaníčka a podobné rozměrnější modely by se mě osobně k tak jemným šatům nelíbily. Klasické lodičky s kulatou špičkou jsou myslím dobrá volba, i když byste si možná měla vyzkoušet, jestli vám při tanci nebudou sjíždět z nohou, u bot bez pásku se to občas stává, dá se to myslím řešit různými vložkami do bot, ale nemám to vyzkoušené. Stejně tak bych si dala pozor u šatů, jak vidím, nemají žádná ramínka, pokud vám tedy perfektně nesedí a zvláště máte-li mírnější křivky, zkusila bych nějaké preventivní opatření proti sjíždění dolů při tanci. Možná by stačilo je nenápadně přišpendlit k podprsence, ale možná existují lepší řešení, to nevím, šít, přiznám se, neumím. Přeju, ať se vám ples vydaří ;-)

Mydirection
20 příspěvků 13.01.13 19:53
@Yla píše:
Opravdu krásné šaty! boty mi připadají ok, i když by se mi asi víc líbily páskové-vzhledem ke stylu šatů. Vlasy si nechte navlnit a sepnout stříbrnou sponou vzadu, ať vynikne délka

Díky moc :) původně jsem taky chtěla páskové, ale pak jsem si četla plesový dresscode a tam psali, že povolené jsou pouze lodičky :D tak netuším… to s tou sponou je super nápad, ale bojím se, aby to nevypadalo moc ledabyle :/

Mydirection
20 příspěvků 13.01.13 20:06

Lisa. Ginmi :

Díky moc za rady :) o vlnách přemýšlím od začátku a asi to bude opravdu nejlepší.. Tyto lodičky nejsou moje, našla jsem je na internetu, ale asi bych si představovala něco takového no :), ale nevím, na internetu se bojím nakupovat a nikde v obchodě jsem podobné neviděla :(

Lisa. Ginmi
140 příspěvků 13.01.13 20:14

Chápu, že se bojíte nakupovat boty přes internet, jsem na tom stejně. Ale takovéhle boty se dají sehnat celkem snadno, alespoň minulou sezónu je měli v běžných řetězcích typu Deichman, samozřejmě takové boty nejsou nic moc kvalita, takže bych se rozhodovala podle toho, jestli se chystáte vyrážet na plesy častěji (případně je využijete i na jiné příležitosti) nebo jestli to bude jednorázová investice, která nižší kvalitu snese. Každopádně si ale pořiďte nějaké pohodlné, já jsem na podpatky zvyklá, celkem běžně je nosím, ale z plesů mě vždycky bojí nohy, a to i z bot, které normálně nosím třeba do divadla. Docela se mi osvědčila silnější podrážka pod prsty, nemyslím přímo nějakou šílenou platformu, jen ne papírové podrážky, dost to pomáhá ;-)

Mydirection
20 příspěvků 13.01.13 20:25

Díky moc :) :) já na podpatky moc zvyklá nejsem, takže počítám s peklem :D.. V Deichmannu jsem zrovna byla a tam je nemají :( v podstatě všechny ty „známější“ obchody jsem obešla. A nejspíš to bude jednorázová investice, myslím že stříbrné boty se mi k ničemu hodit nebudou..V poslední době nosím radši zlaté doplňky..

eveK
333 příspěvků 13.01.13 21:40

Šaty jsou parádní, budete za kočku! A doplňky bych šetřila. Ty šaty jsou tím zdobením výrazné dost, asi bych se řídila tou profi fotkou: holý krk, dlouhé náušnice, já bych dala nějaký výrazný prsten a klidně tu sponu do vlasů, jak radí dámy, ale mě by se líbilo například toto

Dahllie
2222 příspěvků 13.01.13 21:51

@Mydirection Boty se nezkazí, nikdy nevíte kdy vám příjdou vhod. Já si před lety z bláznivého popudu pořídila stříbrné peep toe. Na nohou jsem je měla prvně asi dva roky poté. ;-) V Deichmannu měli tyhle a tyhle ale nic moc.

Mydirection
20 příspěvků 13.01.13 21:53

EveK: Děkuji moc za pochvalu :), jak už jsem psala šaty vypadají tak, jako na té „neprofi“ fotce, takže zdobení není zase tak výrazné jak by se mohlo zdát z profi fotky. S těmi šperky souhlasím, ale jsem si jistá, že účes na obrázku by mi opravdu neslušel :D krátké vlasy mi vůbec nesluší..

Mydirection
20 příspěvků 13.01.13 21:56

Dahllie: Samozřejmě, že bych boty po plesu nevyhodila nebo, tak něco :D, ale nesháním lodičky za 1500, které potom třeba ani moc nevyužiji :(. V Deichmannu nic extra :(, asi se půjdu podívat k ťamíkům nebo už nevím :D :D.

llolla
2102 příspěvků 14.01.13 07:52

Šaty jsou hezké, pokud nejste zvyklá na podpatky, tak se obávám, že si v těhlech botách moc nezatančíte. Pokud jde o boty na plesy, tak já mám dobrou zkušenost s malými „neřetězcovými“ prodejnami. Moc netancuju a tak se mi nevyplatí kupovat si taneční boty a v malých obuvích se dají sehnat celkem příčetné boty za fajn ceny. Nevím, jak je to ve větších městech, já mám zkušenosti z okresních měst, ale vždycky jsem něco našla, to jste zkoušela? Vlasy bych sepnula vzadu sponkou, jako je v prvním příspěvku (něco jako má slečna v těch vašich šatech).

Betty J.
2031 příspěvků 14.01.13 09:28

Pokud nejste zvyklá na podpatky, pusťte takovéhle boty z hlavy, v nich budete odsouzena do role posedávačky a ples si odtrpíte (zvlášť, když botky budou nové a nerozšlápnuté, vypadají silně nepohodlně již na obrázku). Pokud tak nějak dopředu počítáte s tím, že boty budete obouvat jen při večerních společenských událostech spojených s tancem, podívejte se spíš po taneční obuvi - ceny nebývají tak závratné, jak si lidé obvykle myslí (některé internetové obchody mají teď slevy) a pravděpodobnost, že v takových botkách budete moci i tančit, hraničí s jistotou.
Jen na okraj - kdo na Vaší škole vymýšlel dress code? Lodičky (a zvláště to, co si pod tím pojmem většina dívek kolem osmnácti představuje, tedy hodně vykrojená bota bez pásku přes nárt opatřená vysokým jehlovým podpatkem) jsou na tanec (tedy tanec, ne ploužení se po parketu) nepříliš vhodné - rozchozené většinou z paty sklouzávají, nové se do ní zařezávají.

aailyyn
807 příspěvků 14.01.13 09:49

Mně kadeřnice vytvořila takový drdol normálně z rovných vlasů, protože vlnky jsem odmítla rovnou, v tom bych vypadala jak parodie na panenku Barbie. Jestli někde najdu tu fotku, kde je to dobře vidět, tak ji sem dám. I drdol se dá, ale spíš takový ležérní, kdy se nechají kolem obličeje volné pramínky, to bude slušet i vám. Taky mám hranatý obličej a nevypadalo to špatně. Dokonce i klasický culík uplatňuju s tím, že si nechávám kolem obličeje puštěné prameny, protože přísně utažené vlasy mi nesluší.

Moir
1807 příspěvků 14.01.13 10:20
@Mydirection píše:
Díky moc :) původně jsem taky chtěla páskové, ale pak jsem si četla plesový dresscode a tam psali, že povolené jsou pouze lodičky :D tak netuším… to s tou sponou je super nápad, ale bojím se, aby to nevypadalo moc ledabyle :/

to je dresscode vašeho plesu, nebo jste si četla obecná pravidla? Pokud to druhé, tak si klidně vezměte hezké páskové boty, sice to dle striktních pravidel není vhodné, ale v rámci maturitního plesu se to ztratí a stejně si toho nejspíš nikdo nevšimne

anjeliik
24 příspěvků 14.01.13 11:17

Mně by se líbily vlasy také nakroucené do větších vlna a třeba sčesané na jednu stranu, jak to je na te ‚neprofi‘ fotce ale tak, aby nedosahovaly až k šatům. A jsem i pro taneční páskové boty, nepohodlné lodičky by vám mohly celý ples pokazit a neznám nic horšího, než když se maturantky po půlnoci přezují do balerínek (opravdu se to děje :) )

aailyyn
807 příspěvků 14.01.13 12:12

@anjeliik

Kdyby do balerín, na svém plese jsem i přezutí se do botasek zažila. (A jedna spolužačka si vzala baleríny prostě rovnou.) No, jo, po správnosti patří na ples uzavřené lodičky, ale pokud slečna tazatelka nemá fakt kvalitní botky (a nechce/nemůže do nich investovat), na které je navíc zvyklá, tak bych opravdu volila cokoli, co bude vypadat společensky přijatelně, nebudou v tom po prvních deseti minutách šíleně bolet nohy a celkově v tom půjde dělat i něco víc, než se ležérně opírat o bar. Neznám sice konkrétní program maturitního plesu a zvyklosti dané oblasti, předpokládám, že se v nich nemůže složit na zem minimálně, až si půjde pro šerpu, neřku-li při nástupu maturantů nebo tanci. :-)

Mydirection
20 příspěvků 14.01.13 15:30

@aailyyn @anjeliik @Moir @Betty J. @llolla

Všem vám děkuji za příspěvky :)
Vlasy:
Zkusím se co nejdříve objednat ke kadařnici a poradit se s ní, já jsem byla asi před týdnem skoro rozhodnutá pro vlny, ale jak tu jedna z vás psala, tak takový ležérní drdol by také vůbec nemusel být špatný :).
Boty:
Bydlím ve větším městě a mimo „obchoďáků“ se tu moc kloudných obchodů nenajde, řetězcové prodejny mám projité skrz na skrz. Zkusím ještě projít město a dám vědět, jestli jsem něco objevila :). Boty na obrázku asi pohodlné nebudou, ale mně nebudou pohodlné žádné :D. Ten dresscode jsem četla obecný, jsem ráda, že tu většina z vás napsala, že to není zase takový přohřešek, mít páskové boty..v těch by se přežívalo líp :), ale ty jsem taky nikde neviděla :/

Fialové kafe  14.01.13 16:29

Co se týká účesu- cokoliv hlavně ne vlnky jsou kýčovité a má je každá.

Dahllie
2222 příspěvků 14.01.13 16:46
@Fialové kafe píše:
Co se týká účesu- cokoliv hlavně ne vlnky jsou kýčovité a má je každá.

Když to nebude ala pudl pomocí kulmy, tak bych se toho nebála. Velké vlny přidají na objemu a vypadají přirozeně.

Mydirection
20 příspěvků 14.01.13 19:33
@Fialové kafe píše:
Co se týká účesu- cokoliv hlavně ne vlnky jsou kýčovité a má je každá.

@Dahllie
Taky jsem měla namysli spíš velké vlny :)

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit