Maturitní ples - doprovod

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

GabrielaCharlota
114 příspěvků 28.08.11 14:12

Vím, že plesová sezona je ještě na hony vzdálená, ale stejně by mne zajímalo, zda jako doprovod maturanta musím mít dlouhé plesové šaty.
Děkuji za případné odpovědi :)

Reakce:

29.08.11 10:11
Doprovod maturanta, to jako matka, nebo partnerka?
Dlouhé plesové šaty nejsou nezbytně nutné ani v jednom případě. Zároveň je to ples, tedy možnost je vytáhnout a zahrát si na dámu, a toho já ráda využívám.
Každopádně nutné to není, holky-nematurantky chodívají i v koktejlkách, matky maturantů i v kostýmech, ale to už mi přijde moc jako do práce, navíc v tom často vypadají hrozně usedle, zvlášť v kontrastu se vší tou mládeží kolem.

katango
1356 příspěvků 29.08.11 10:20

Jako matka maturantky jsem měla viktoriánskou sukni z goth obchodu (ke kotníkům) - samet, krajka, tyl a krajkový vršek, vše černé. Červenočerný šál (prstenová pašmína z www.pashmina.cz). Dcera mi to doma odsouhlasila, jinak bych v tom nešla. Cítila jsem se dobře. Řekla bych, že se člověk nesmí brát zase moc vážně. Bohužel jsem nesehnala černé dlouhé krajkové rukavice, které by mi padly. Mám dlouhé červené kožené, ale bohužel s teplou vložkou. A kdybych měla černý krajkový vějíř, vzala bych si ho taky. Nevím tedy, co by na to řekl manžel, ale pro mne byl hlavní názor dcery.

GabrielaCharlota
114 příspěvků 29.08.11 14:17

Jsem přítelkyně, tedy zároveň taneční partnerka… Chtěla bych si pořádně zatančit, ale zároveň neudělat faux pas v krátkých šatech (krátkých myslím malé černé, žádný seksíí model).

Lara
208 příspěvků 29.08.11 15:07

Správně by na ples měly být dlouhé šaty, ale v našich luzích a hájích budete i ve vkusných koktejlkách high. Takže bych se toho nebála.

Dahllie
2222 příspěvků 29.08.11 15:16

Tohle uvolňování „morálky“ mě hrozně štve. Na večerní ples podle mě prostě patří dlouhé šaty. Koktejlky jsou na odpolední garden party. Stejně tak třeba do opery bych si nedokázala představit, že bych šla v kalhotech nebo krátké sukni (nebo dokonce jako někteří v džínách). Ale asi jsem, byť věkem mladě, starou konzervou. Ale pan Špaček by mě určitě pochválil :-D

MP scully  29.08.11 17:28

Ja to zase vidim tak, ze na maturitnim plese by „hvezdami“ mely byt maturantky. Tudiz pro ne jsou dlouhe saty, a pro doprovod spis nejake koktejlky, pripadne dlouhe saty dospelejsiho (tzn. neslehackoveho strihu bez sexiii prvku) stylu. Podobne jako na svatbu bych si nevzala dlouhe saty, (ok, barevna sifonova sukne ke kotnikum je v poradku, stejne jako dlouhe saty na sedmdesatilete babicce, pochopitelne), protoze ty patri jen a jen neveste, by mi pripadalo neslusne jit na maturak jako doprovod v dlouhych, nacancanych satech typu korzet a sukne s obruci.

Dahllie
2222 příspěvků 29.08.11 20:17

scully, svatby se většinou neodehrávají večer, tam jsou kratší šaty na místě. A dlouhé večerní nejsou jen korzetový živůtek se šlehačkou ;-)

30.08.11 08:51
Souhlasím se scully. Na půjčovnu to není, někdo by tě, Gabrielo, mohl nedopatřením chtít ošerpovat :-) ale dlouhé šaty mít můžeš.
Sama jsem byla na svém plese, na plese svého tehdejšího milého, na plese sestřině a na plese své sestřenice. Všude jsem myslím měla tytéž šaty - dlouhé plesové, ale bez šlehačky a korzetu, s velkým výstřihem a malou vlečkou. Díky vlečce jsem mezi šlehačkou nezanikla (a u nás jí až tolik nebylo), díky ne-obruči jsem se na ostatních plesech nepletla mezi maturantky, a přesto si připadala dostatečně slavnostně.

Možná záleží taky na městě, kde se maturiťák odehrává, já mluvím o samých městech do 50 000 obyvatel; co se nosí v Praze, nevím.

GabrielaCharlota
114 příspěvků 30.08.11 18:33

Tak… Abych se uvedla na pravou míru - mám za sebou sice jen taneční, ale po šatech z půjčovny bych nesáhla ani kdybych musela. Dlouhé večerní mám tři a všechny tři jsou velice střízlivé, elegantní modely.
Co se týče krátkých, dědím po mamince, takže žádné seksííí nebo délka nad kolena též nehrozí.
Ples se bude odehrávat v Praze, takže vezmu velkou večerní, ale udělám si trochu jednodušší účes a nebudu to přehánět s doplňky?

weronnia  14.06.12 18:30
klidně si vem krátké šaty

Pokud si chceš zatancovat volila bych krátké šaty, na maturitní ples jsou vhodné jak krátké, tak dlouhé ( i pan Špaček by se mnou souhlasil) a na ty krátké ti nikdo nešlápne a tancuje se v nich mnohem lépe.

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit