Maturitní šaty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MinMin
5 příspěvků 18.09.13 22:54
Maturitní šaty

Dobrý den,
jelikož tento školní rok maturuji, musím začít tak trochu řešit šaty na ples, což se nakonec ukázalo jako větší problém, než jsem čekala, protože jsem za prvé docela vybíravá a za druhé mám samozřejmě jakožto student omezené finanční prostředky. Takže bych tak trochu potřebovala poradit s tím, jaký typ šatů by se ke mě hodil.
Hodně se mi líbí móda z „desátých let“ (nějak se mi nepovedlo najít pro toto období pořádný český ekvivalent…pokud někdo víte, sem s ním, budu ráda :3) kupříkladu:

Samozřejmě je ale trochu nereálné, že by se mi podařilo sehnat něco stylově podobného.
Z „normálních“ šatů se mi líbily nějaké tohoto typu: odkaz
U těchhle konkrétních mě ale odrazuje to, že si je budu muset koupit bez zkoušení.
U šatů mám ráda rukávy, v čemkoliv bez ramínek si připadám strašně hloupě xD

Co se postavy týče, měřím 165 cm, typ postavy, no těžko říct, míry mám 78-58-89 xD

Děkuju za jakoukoliv odezvu :3

Příspěvek upraven 19.09.13 v 06:59

Reakce:

Eleanor Rigby
552 příspěvků 19.09.13 04:13

K maturitě se chodí v oblečení spíš „kancelářského“ ražení, rozhodně ne ve večerní róbě.
A pokud to není zářijový reparát, máš ještě do května dost času.

Kateff
109 příspěvků 19.09.13 08:40

@Eleanor Rigby Slečna řeší šaty na ples, ne na samotnou zkoušku…

Lenka M.  19.09.13 08:50

Tak podľa mier ste hruška, to je všetko čo vieme a na základe toho vám vhodnosť/nevhodnosť tých či oných šiat nikto neporadí :) Šaty z odkazu sú pekné, ale je otázka či vám to riasenie na bokoch a vršok bez rukávov nezvýrazní hruškovitosť postavy /hoci zrejme budete štíhla/. Byť vami hľadala by som medzi šatami s výstrihom ako na druhom obrázku, prestrihnutými v páse so sukňou bez horizontálneho riasenia atd..

Napr:

http://www.edressit.com/…-_p2661.html

Příspěvek upraven 19.09.13 v 08:54

Betty J.
2031 příspěvků 19.09.13 08:51

Šaty z odkazu vypadají zajímavě, na Vašem místě bych se před případným objednáním pokusila najít v půjčovnách něco střihově podobného a vyzkoušet, zda Vám zrovna tohle bude vyhovovat a slušet.
Pokud byste nazvala svou diskusi vhodněji (Eleanor Rigby oprávněně rozporuje použití termínu maturitní šaty, pokuste se použít klíčová slova maturitní ples a eDressit), dostane se Vám jistě zasvěcených rad.

Linie
1704 příspěvků 19.09.13 09:00

MinMin: Pokud opravdu máte horní obvod jen 78cm při výšce 165cm, tak bych vybírala šaty na prsou nařasené a zdobené. Zvýraznila bych štíhlý pas, boky neřešila - šaty se širší sukní vám budou slušet.
Jestli je ples až na jaře, je možné, že ještě přiberete, takto máte velikost mezi 30-32, to je spíše dětská velikost.

Eleanor Rigby
552 příspěvků 19.09.13 10:31
@Kateff píše:
@Eleanor Rigby Slečna řeší šaty na ples, ne na samotnou zkoušku…

Slovo „ples“ se ve chvíli, kdy jsem odpověděla, v jejím příspěvku nevyskytovalo ani jednou. Nejsem telepat a snažím se nepodsouvat lidem něco, co neřekli, a nepouštět se do rozborů vozů v odpověď na otázku týkající se koz. Chce-li slečna slyšet právě o vozech, ptát se na kozy není právě tou nejlepší strategií. Pokud myslela šaty na ples, a přitom výslovně hovořila o „maturitních šatech“ a o plese se vůbec nezmínila… inu, pak problém není na mém přijímači.

Kateff
109 příspěvků 19.09.13 17:51

@Eleanor Rigby Taky jsem tam přehlédla slovo „ples“, ale z autorky navržených obrázků mi jaksi došlo, že asi myslí šaty na maturitní ples, což je událost, která se tradičně odehrává v zimě, tedy září je relativně běžným obdobím, kdy se šaty na maturitní ples začínají řešit… Samotná maturita je až ke konci školního roku, květen/červen, proto jsem předpokládala, že by to řešila až později… Navíc předpokládám, že slečna nebyla celé tři roky střední školy doma, ale docházela do školy a tam viděla, jak chodí maturantky oblečené ke zkoušce… Nebuďte tak vztahovačná…

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit