Maturitní šaty - látka

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

definitelydifferent
1 příspěvek 10.09.15 20:45
Maturitní šaty - látka

Hezký večer všem na MP!

Jsem tady nová a hned mě napadlo založit tuto diskuzi, protože potřebuji poradit „kde, co a jak.“
V lednu mám maturitní ples a chci si nechat šít šaty od švadleny, na míru. Děsí mě představa přeplácané šlehačky z půjčoven… Chci šaty jednoduché, ale vkusné.
Zamilovala jsem se do těchto šatů, které navrhl můj velký oblíbenec, Elie Saab. Ale - není tohle příliš nereálné? Nevím, kde sehnat látku, myslím si, že jde o hedvábí, které je ručně malované. Bojím se ale takový úkol zadat jakékoli švadleně a proto se vás ptám: neznáte někoho, kdo by mi udělal šaty, které by se alespoň ze 70 % podobaly těmto?
A ještě poznámka - můj finanční strop je řekněme šest tisíc. Dá se do toho vůbec vejít?

Děkuji všem
Martina

Reakce:

elesse
102 příspěvků 10.09.15 22:42

Jestli se vejdete do šesti tisíc, to tedy nevím… možná s něčím umělým, hedvábí to nebude. látky s postupným přechodem a plisováním umí udělat ve speciálkách na taneční šaty, tak vám třeba pomohou tam (za mě v elisdancesport)

Jordaan
5590 příspěvků 10.09.15 22:47

Nechci Vam nejak kazit radost, saty na obrazku jsou krasne, ale ve „skutecnem zivote“ bych si radsi vybrala jednobarevnou latku, protoze barveni/malovani uz tak draheho materialu zavani prusvihem a spoustou vyhozenych penez.

edit: pokud se Vam teda nepovede sehnat uz hotovy material, v tom pripade by to samozrejme byla jina situace. Na takove saty/sukni je ohromna spotreba a je to tedy i ohromna polozka v nakladech, takze bych neriskovala moznou ztratu.

Betty J.
2031 příspěvků 11.09.15 07:27

Namalovat i ušít se to dá, ale do šesti tisíc korun českých rozhodně ne, pokud mají ty šaty za něco stát. Vypadají sice úžasně, ale jsou spíš takové pózovací, na akci spojenou s jakýmikoli výraznějšími pohyby bych Vám je nedoporučila: jednak si po nich budete šlapat (a v použitelné délce rozhodně nebudou tak úžasné), jednak Vám budou neustále sjíždět dolů (leda by byl živůtek ukut ze železa nebo přilepen k tělu).

DRW
1240 příspěvků 11.09.15 07:32

Volila bych jednoduchou jednobarevnou laku vhodnou k vasemu typu, popr. s jemnym vzorem. odhadem budete potrebovat na vrsek satu cca 60 a cca 2-3 delky sukne + to o co jsou saty delsi. Rekneme, ze by to bylo dohromady 5-7 m sire 140 cm (vetsi hodnota por uzssi latku). Pak vas jen latku v hedvabi muze vyjit i 3000-4000, a k tomu usiti. Malokde Vam kvalitne saty usiji mezi 1000-2000/ Nezapomente jeste, ze to bude chtit spodnicku do sukne a vypodsivkovat vrsek. Pri vhodne zvolenem umelem hedvabi ci ji ne lehoulinke latce usetrite max. 1000-1500. Investovat budete muset i do kvalitni podprsenky bez raminek. Ja bych nejdriv hledala svadlenu, ktera to vubec zvladne usit a bude dostatecne zkusena a pak teprve bych vybirala latku a potrebne metry.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit