Maturitní šaty - látka

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

definitelydifferent
1 příspěvek 10.09.15 20:45
Maturitní šaty - látka

Hezký večer všem na MP!

Jsem tady nová a hned mě napadlo založit tuto diskuzi, protože potřebuji poradit „kde, co a jak.“
V lednu mám maturitní ples a chci si nechat šít šaty od švadleny, na míru. Děsí mě představa přeplácané šlehačky z půjčoven… Chci šaty jednoduché, ale vkusné.
Zamilovala jsem se do těchto šatů, které navrhl můj velký oblíbenec, Elie Saab. Ale - není tohle příliš nereálné? Nevím, kde sehnat látku, myslím si, že jde o hedvábí, které je ručně malované. Bojím se ale takový úkol zadat jakékoli švadleně a proto se vás ptám: neznáte někoho, kdo by mi udělal šaty, které by se alespoň ze 70 % podobaly těmto?
A ještě poznámka - můj finanční strop je řekněme šest tisíc. Dá se do toho vůbec vejít?

Děkuji všem
Martina

Reklama

Reklama

Reakce:

elesse
102 příspěvků 10.09.15 22:42

Jestli se vejdete do šesti tisíc, to tedy nevím… možná s něčím umělým, hedvábí to nebude. látky s postupným přechodem a plisováním umí udělat ve speciálkách na taneční šaty, tak vám třeba pomohou tam (za mě v elisdancesport)

Jordaan
6817 příspěvků 10.09.15 22:47

Nechci Vam nejak kazit radost, saty na obrazku jsou krasne, ale ve „skutecnem zivote“ bych si radsi vybrala jednobarevnou latku, protoze barveni/malovani uz tak draheho materialu zavani prusvihem a spoustou vyhozenych penez.

edit: pokud se Vam teda nepovede sehnat uz hotovy material, v tom pripade by to samozrejme byla jina situace. Na takove saty/sukni je ohromna spotreba a je to tedy i ohromna polozka v nakladech, takze bych neriskovala moznou ztratu.

Betty J.
2031 příspěvků 11.09.15 07:27

Namalovat i ušít se to dá, ale do šesti tisíc korun českých rozhodně ne, pokud mají ty šaty za něco stát. Vypadají sice úžasně, ale jsou spíš takové pózovací, na akci spojenou s jakýmikoli výraznějšími pohyby bych Vám je nedoporučila: jednak si po nich budete šlapat (a v použitelné délce rozhodně nebudou tak úžasné), jednak Vám budou neustále sjíždět dolů (leda by byl živůtek ukut ze železa nebo přilepen k tělu).

DRW
1460 příspěvků 11.09.15 07:32

Volila bych jednoduchou jednobarevnou laku vhodnou k vasemu typu, popr. s jemnym vzorem. odhadem budete potrebovat na vrsek satu cca 60 a cca 2-3 delky sukne + to o co jsou saty delsi. Rekneme, ze by to bylo dohromady 5-7 m sire 140 cm (vetsi hodnota por uzssi latku). Pak vas jen latku v hedvabi muze vyjit i 3000-4000, a k tomu usiti. Malokde Vam kvalitne saty usiji mezi 1000-2000/ Nezapomente jeste, ze to bude chtit spodnicku do sukne a vypodsivkovat vrsek. Pri vhodne zvolenem umelem hedvabi ci ji ne lehoulinke latce usetrite max. 1000-1500. Investovat budete muset i do kvalitni podprsenky bez raminek. Ja bych nejdriv hledala svadlenu, ktera to vubec zvladne usit a bude dostatecne zkusena a pak teprve bych vybirala latku a potrebne metry.

Reklama

Váš příspěvek

God save the Queen! Alžběta II. dnes slaví 91 let!

Dnes slaví britská královna Alžběta II. své 91. narozeniny, takže i... Celý článek

Reklama

Poslední článek:
Co to je Greenery a jak ji nosit?

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Zelenkavá barva je k vidění úplně všude. Stala se totiž barvou roku... Celý článek

Reklama