Maturitní šaty - mořská panna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jájina20
4 příspěvky 15.09.12 21:03
Maturitní šaty - mořská panna

Dobrý den,
mám dotaz ohledně šatů na maturitní ples. Chci si pořídit šaty mořská panna( konkrétně se jedná o tyto: http://www.hollywoodstyle.cz/…na-miru.html), mám však „problém“ s výškou.
Myslíte si, že tyto šaty se hodí i na malou postavu? Moc se mi líbí, to však neznamená, že v nich budu vypadat dobře a nechci vypadat jako šašek. :)

Mé míry(zhruba): 80-65-90 a výška s podpatky 166 cm.

Ještě bych měla dotaz směřující k těm, kteří v těchto (podobných) šatech byly, jak se v nich pohybuje, tančí?

Mockrát děkuji za Vaše odpovědi a názory.
Omlouvám se, jestli se toto téma už někde řešilo.

Mějte se pěkně.

Reakce:

Kralovna Bitche
382 příspěvků 15.09.12 22:01

Ahoj, tak šaty s „rybím ocasem“ se hodí opravdu jenom na vysoké nebo dost hubené.

Podle mír, které jsi udala, jsi hubená dost, ale střih těchhle šatů člověka tak nějak zarazí do země. Úplně nejvíc bych doporučila jít si šaty někam vyzkoušet - nemusí to být přímo tvoje vybrané (pokud je nějak speciálně objednáváš nebo tak), ale určitě si vyzkoušej tento typ střihu. Zrovna tento střih sukně sluší opravdu málokomu.

MaeGandal
743 příspěvků 15.09.12 22:38

Nevím, jestli se hodí jen na vysoké nebo hubené. Mám 168 cm a postavu přesýpacích hodin, měla jsem tento střih na svatbu a menší jsem nevypadala. Ale také si myslím, že by bylo dobré tento typ šatů vyzkoušet.
Dvě připomínky:
1/ šaty asi nebudou ve skutečnosti tak hodně úzké u kolenou právě proto, aby se dalo tančit a hlavně chodit. Když mi upravovali šaty, tak jsem chtěla je ještě více zabrat, ale paní mě právě na toto upozornila.
2/ dala bych si pozor na to, že jsou v oblasti kolenou střiženy rovně. Aby to nedělalo větší zadek.

Jájina20
4 příspěvky 16.09.12 11:13

Mockrát Vám děkuji za názory. :)
Já je teď můžu koupit za 1500 Kč (1× použité), což je krásná částka.(původní okolo 5 tisíc.)
Takže to vyzkouším a dám vědět, kdyby si tento střih šatů chtěl pořídit, někdo s „mou“ postavou. :)

eliza93
84 příspěvků 16.09.12 11:43

Já měla tenhle střih šatů asi před třemi roky na věnečku v tanečních, a mám postavu podobnou jako Vy, asi jste dokonce o něco štíhlejší, ale jako menší/tlustší/za­ražená do země jsem si nepřipadala. Pravda je, že ten „ocas“ nebyl tak široký jako na Vašem obrázku.

Teroush
14 příspěvků 16.09.12 15:00

Kamarádka je menšího vzrůstu a tyhle šaty měla na plese. co jsem viděla fotky, tak jí to moc slušelo a zmenšenina nebyla… jen měla prý občas problém s tím, že jí na ně někdo šlápl (ten „rybí ocas“ je asi u nižší osoby trochu „zametací“ záležitost) :)… tady: http://www.salonraffaela.cz/i127-magdalena/ jsou i reálné fotky těchto šatů, velikost sukně závisí na spodničce, ale očividně to bude méně nafouklé než na retušované fotce.

eliza93
84 příspěvků 16.09.12 15:12

Přijde mi, ale že to jsou jenom šaty ušité podle vzoru.. jiná krajka, barva (i když to může být ta retuš), lemování..

Jájina20
4 příspěvky 16.09.12 15:40

Mockrát děkuji. :) Do týdne mi mají přijít, tak budu doufat. :)

Teroush
14 příspěvků 16.09.12 16:02

Nevyznám se v tom, ale podle mě tyhle šaty do puntíku stejně jako ty z naaranžovaného obrázku možná nebudou vypadat proto, že je to poměrně levná výroba v číně… salony jako ty, na které se zde odkazovalo, objednávají šaty na zahraničních webech, které je ve velkém nechávají vyrábět a rozesílají je salónům, které si dají větší nebo menší přirážku k ceně a prodávají dál. když srovnám, jaké šaty nabízí salon, na který odkazovala slečna (i když šaty jsou z druhé ruky a tedy možná ne přímo odsud), s tím mnou zmiňovaným, předpokládám, že se jedná o stejný princip, možná i stejné dodavatele. chci tím jen říct, že propagační fotky jsou trochu nadsazené (což je obvyklé všude) a realita je… reálnější (ale i reálné fotky mohou zkreslovat, třeba právě tu barvu, žeáno :)) přesto si myslím, že za tuhle cenu jsou to docela parádní šaty a pokud sednou, velice dobře poslouží

doufám, že budou slušet a užijete si ples! :)

majajilk
70 příspěvků 13.01.13 15:16

Myslím, že tento styl šatů se naopak k malé postavě hodí více, než korzetové šaty s velkou sukní nebo šaty volné již od prsou… ;) Já si takové na popud kamarádky zkoušela a teď mám dilema, jestli si je na maturitní ples nepůjčit i za ty hříšné peníze…

Audrey.Piper
412 příspěvků 13.01.13 15:26

Jedna moje spolužačka má asi tak stejné míry i výšku jako vy a vypadala v takových šatech dobře.

alex_foster  13.01.13 15:44

Myslím, že kromě výšky jde v tomto střihu také o boky. Jsem velmi vysoká, velmi hubená, mám štíhlý pas a docela velké boky a tyhle šaty mi přidaly tak deset kilo navíc a zvětšily zadek.

majajilk
70 příspěvků 13.01.13 15:55

Já mám míry podobné jako slečna (až na prsa, tam mám taky těch 90 jako přes boky) a v těchto šatech má postava vynikla :) Jsem menší - 157 cm a přišlo mi, že jsem vypadala vyšší ;)

pampelína
60 příspěvků 15.01.13 12:01

Ty šaty jsou krásné, ale měla bych jedno varování k Vaší postavě z vlastní zkušenosti - prsa a boky mám přibližně stejné míry jako Vy (jen to břicho Vám závidím :) ), jen jsem o trochu vyšší. A líbily se šaty podobného stylu, tak jsem si je šla vyzkoušet - a jak jsem byla zklamaná! Výška nebyla problém, ale horší je ten nepoměr v mírách prsa/boky. Na prsou mi to nepřidalo, zato boky zvětšilo, takže postava byla ještě více nesouměrná.. Určitě záleží na konkrétním provedení šatů, ale potřeba dát pozor i na tohle, ne jen na ty boky samotné ;)

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit