Míchání kovů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lanevra
371 příspěvků 17.04.12 12:42
Míchání kovů

Co si myslíte o míchání kovům co se týče šperků a doplňků? Jak například když si vezme stříbrné šperky a k tomu kabelku se zlatým řetízkovým ramínkem. Nebo zlaté naušnice, náhrdelník a stříbrné prsten/y

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Baara
35 příspěvků 17.04.12 17:30

Mně osobně to hodně vadí a v takovéhle míře bych si to na sebe vůbec nevzala. Dost mi trápí i když mají kalhoty zapínání v měděné nebo zlaté a já k tomu mám stříbrné věci. Pokud to ale není moc vidět (zipy atd) tak jsem to schopná tak nějak snést, hlavně u kalhot, u kterých kdybych měla brát jen kalhoty se stříbrným zapínáním tak si nikdy žádné nekoupím. Jakmile by to ale byly nějaké ozdobné zipy co jsou hodně vidět tak ne.
Jiná věc je, když je to vyloženě promyšlené. Jako například když má někdo náramky ve zlaté i stříbrné a tak nějak to vypadá jako úmysl. Osobně se mi to stejně moc nelíbí, ale jsem schopná to ještě nějak vzít.

bubbagump
44 příspěvků 17.04.12 19:49

To mi teda dost vadí a nedělám to. Vypadá to dost nepořádně.

Lenicka07
74 příspěvků 17.04.12 21:24

To v žádném případě ne! Buď to nebo ono. Ani není moc dobré kombinovat výraznou bižuterii (např. červené korále) a kovové doplňky (např. náušnice, náramek).
Někdo jde do extrému a požaduje i sjednocení kovu a linky na gelovém nehtu.

Sibyla
2639 příspěvků 17.04.12 22:54

Nemám to ráda. Mám jeden oblíbený pásek s měděnou sponou, a kvůli němu nemůžu nosit stříbrný náhrdelník s náušnicemi, což mě mrzí - ale spolu to prostě nejde. Někde jsem ale četla, že to lze vyřešit úmyslnýmmícháním - tenké postejnavé náramky stříbrné i zlaté - a pak prý lze doplnit čímkoliv. Nevím, asi bych to necítila, že to sedí. Ale nehnala bych to do takových detailů jako řešit kroužky na kabelce nebo sponky na botách

Lanevra
371 příspěvků 18.04.12 10:24
Lanevra

Tak konečně vidím že nejsem hnidopich, jak mi bylo řečeno, a existují také lidé kterým se to nelíbí.
Já mám všechno stříbrné, jen jeden prsten mám oceloví. Je to speciální prsten, který u nás jinak než v oceli k sehnání není. Ta ocel a stříbro, pokud je to leštěná ocel, se myslím ještě dá. Ale vůbec si ji nedokážu představit v kombinaci se zlatem.

Blair
359 příspěvků 18.04.12 13:30

Nemám na to vyhraněný názor. Od té doby, co mám prstýnek, (který nosím denně) v kombinaci zlata a stříbra, mi to nějak přestává vadit. Samozřejmě, když je to do očí bijící (např. velké stříbrné náušnice + zlatá brož nebo náhrdelník) tak mi to vadí pořád. Doteď mám dvoje hodinky (zlaté a stříbrné), které ladím k ostatní bižuterii.

Ani  18.04.12 17:17

Taky to nemám ráda, ale úmyslně to jde. Když je jasný úmysl(třeba set náramků měděný+zlatý+stří­brný) a ne příklad jako byla ta spona na pásku.
Ale taky to striktně nehrotím, protože to nejde vždy, kov mám na brýlích, na kabelce… s tím moc nenadělám. Nicméně zlaté věci skoro nenosím, takže to ani moc řešit nepotřebuju.

Karoleenah
2322 příspěvků 18.04.12 18:40

Mně se to míchání, abych se přiznala, občas děje, protože na jednu stranu ráda nosím bižu (navíc často zlatou a starozlatou neb jsem zrzka), ale taky jsem alergička a v uších nesnesu ani stříbro, takže mám drobounké pecičky z bílého zlata, než si našetřím a pořídím nějaké ve žlutém. Náramky a náhrdelníky z obecných kovů kupodivu pár hodin snesu. Ale jinak se taky snažím to hlídat, z tohoto důvodu se snažím kupovat si kabelky i kalhoty s minimem kovových prvků, abych to pak nemusela komplikovaně ladit. Na druhou stranu úmyslné míchání kovů, resp. variant jednoho kovu, může být super, Trinity od Cartiera se mi pořád strašně líbí, i když už je to taková profláknutá a často kopírovaná záležitost.

Lanevra
371 příspěvků 19.04.12 13:50
Lanevra

Já mám problém právě s tím, jak jsem už předestřela, ramínkem kabelky. Nedaří se mi sehnat psaníčko do divadla se stříbrem, všechno je ve zlatě. Prostě mně to zlobí, protože jsem perfekcionista a dokonce sladím i gumičku na vlasech s oblečením. :-D

Blair
359 příspěvků 19.04.12 13:52

Proto se snažím vybírat kabelky bez výrazného kování, prostě hladké. Ale nedá se tomu úplně vyhnout - třeba zip, že. V tom případě to chce najít takovou, která i například ten zip má v barvě kabelky.

Baara
35 příspěvků 19.04.12 15:30

Zrovna to ramínko kabelky mi přijde jako něco hodně výrazného. Do takového míchání bych fakt nešla. Po netu se někde psaníčko se stříbrem určitě najde.
Jinak nesladěné gumičky mi taky dost vadí. Já teda většinou nosím černé, mám dost tmavé vlasy, takže to splyne a moc víc to většinou neřeším. Vůbec ale nechápu, když je někdo krásně oblečený, perfektně sladěný a do toho tam flákne gumičku v totálně jiné a neladící barvě.

Lanevra
371 příspěvků 19.04.12 18:59
Lanevra

Já to spíš vzdám a zase si nějakou kabelčičku ušiji. Ostatně pompadůrek není nikdy dost.
Ani mi tak nevadí gumička v jiné barvě než jsou vlasy, to může být účel. /čel může být i několik různě barevných gumiček. Vím ale třeba jak mně těší že mám k sametovým sakům taky sametovou gumičku.

Baara
35 příspěvků 19.04.12 20:19

Já nemyslela stejnou barvu gumičky jako vlasů, ale ladící k oblečení. To, že já si dávám černou, protože mi sedí k vlasům jsem myslela právě naopak, že gumičky moc často neladím ale zároveň nechci aby se tloukly se zbytkem oblečení

Mayim
400 příspěvků 19.04.12 22:26

stříbro a zlato, pokud se jedná o šperky, nemíchám. Nosím dva stříbrné řetízky s přívěsky, které nesundávám. Jedinou výjimkou jsou náušnice, u kterých je plocha toho žlutého zlata vidět jen v uchycení kamene. Jiné zlaté náušnice nosím jen tehdy, pokud řetízky můžu schovat pod košili…

Sibyla
2639 příspěvků 19.04.12 23:16
Trochu OT - ale kolik prstenů nejvíc nosíte?

Nedávno jsem fascinovaně zírala na paní středního věku, která jich měla šest (na obou rukou) - takové ty banální zlaté. Já si beru vždy jeden, ráda mám jeden výrazný hnědý opál. Jako druhý bych tolerovala jen snubní - nebo jinak významný, něco, co se nosí kvůli smyslu, ne pro parádu.

Příspěvek upraven 20.04.12 v 07:47

Mayim
400 příspěvků 20.04.12 06:56

pokud už si nějaké vezmu, tak maximálně dva - nosím je na jednom prstě; stříbrné, vypadají trochu jako kolekce snubního a zásnubního. Taky už se mně lidi párkrát ptali…

Lanevra
371 příspěvků 20.04.12 09:21
Lanevra

Já mám dohromady pět prstenů které nosím pořád. Čtyři mají význam, jeden je tak pro radost. Od levé ruky; na malíčku mám prsten co jsem dostala k narození s malinkými zirkonky, pak na prsteníčku prsten od bývalé přítelkyně s opálově zbarveným sklem, na prostředníčku prsten který jsem dostala o osmnáctinám. Na druhé ruce mám prsten s pavoukem jen tak pro radost, protože s papouškem nevedou a pak prsten Claddagh. Ten je z nerez oceli, ale jednou si přímo z Irska objednám ze stříbra.

MUDr.Lant
389 příspěvků 20.04.12 10:43

Vím, že je to každého osbní věc a otázka vkusu, ale jesteli se mi něco opravdu nelíbí, tak to jsou spoustu prstenů poseté ruce a co hůř, když je prsten i na malíčku. Toto může být ještě umocněno tím, že prsteny prsty tak nějak přeřezávají (prst kolem prstu přetéká, prsten je malý), chápu, že časem se mění naše tělesné propozice, ale většina prstenu lze zvětšit.....
Jinak k tomu, jak to nosím já: nikdy nemám na rukou více, než dva prsteny. Na levé ruce mám na prostředníčku dominantní prsten s jednou velkou bílou perlou a pár rizkony a na pravé ruce mám na prsteníčku poměrně nenápadný prstem s hranatým rhodolitem a malými (opravdu malými) diamanty. V době, kdy jsem byla majtelou zásnubního prstenu, tak jsem jej nosila na prsteníčku levé ruky a na pravé ruce jsem na prsteníčku či prostředníčku nosila nějaký jiný prsten z mé sbírky. Pokud někdy dostanu opět zásnubní prsten, vrátím se k uspořádání, jaké jsem aplikovala v minulosti. Všechny prsteny jsou z bílého zlata, nevlastním prsteny a ani jiné šprky z jiného kovu, takže kombinace šperků řešit nemusím, horší to je s kováním u kabelek a podobně, tam se snažím vybírat kabelky tak, aby na sobě neměly pokud možno žlutý kov. Pásky mám jen se sponami v stříbném odstínu.

Lanevra
371 příspěvků 20.04.12 12:49
Lanevra

Pro mně má každý jistý osobní význam, jako talisman. Nenosím je pro ozdobu, ale protože mi něco připomínají.
Mně jsou právě všechny prsteny naopak velké, včetně toho na malíčku, a musím si je nechat zmenšovat. Kdybych neměla velké klouby na prstech, tak mi na nich ani nedrží. Stejně tak to mám s hodinkami, ty co nosím jsem si nechala zkracovat u třikrát.

MUDr.Lant
389 příspěvků 20.04.12 13:12

To Lanerva: Prsteny, které mám, jsem až na jeden dostala a také pro mě mají význam připomenutí (15 narozeniny, jedny a druhé promoce, narozeniny,…je jich celkem asi 10), ale nenosím je hromadně, střídám je s ohledem náladu a pod.

lilip  21.04.12 21:16

Míchat zlaté a stříbrné doplňky mi rve oči. Zrovna tak kombinace červeného a žlutého zlata. Naproti tomu bílé a červené zlato je OK - je to studená se studenou.
Mám jen bílé zlato nebo stříbro, perly, diamanty, snubák z růžového a bílého zlata. Jde i o to, jaký jste barevný typ a co vám sedí - takže když zachovám svůj barevný typ - pak mi všechno se vším už ladí a nemusím nad tím dumat. Zlatožlutého nemám nic ani na doplňcích. Nesluší mi. Jsem na světlé studené barvy, mám platinové vlasy, růžovou pleť…
Nosím jen snubák a na pravém prsteníčku střídám podle nálady prsten s brilianty, s opálem, s perlou. Jsou to krásné solitéry, potřebují prostor, aby vynikly.Nikdy jsem jich neměla víc na ruce.

Lanevra
371 příspěvků 25.04.12 10:19
Lanevra

MUDr.Lant: Pro mně jsou prostě moje prsteny libůska, kterou si neumím odpustit. Vzhledem k tomu že džíny, bundičky, špičaté boty, výrazné kabelky atd. vůbec nevlastním mi tohle může být odpuštěno. :-D

lilip: To s tím světlým a tmavým zlatem je pravda. Řekla bych, že lidé nějak nevnímají kovy v jejich celistvosti. Nevidí že zlato má jiný lesk než stříbro. A stříbro má jiný lesk než ocel.

katango
1356 příspěvků 25.04.12 11:47
Prstýnky

nenosím, ani snubní, protože mám klouby zdeformované artrózami a nejen že by to vypadalo odpudivě, ale bylo by to nepohodlné. Míchání kovů taky ráda nemám, leda že jsou různé kovy součástí jednoho šperku. Taky se snažím nemít třeba hodinky a kování na kabele z různých kovů.

LOLA_star
11 příspěvků 25.04.12 11:48

Od nezmyselných kombinácií šperkov a plácania jedného na druhý ma vyliečil môj terajší priateľ. Jednoducho na rovnu mi povedal, že je to strašné a ja som si nechala poradiť, keďže on má pre to cit. Dokonca som dostala do daru aj zlaté náušnice, nádherné, s bielymi kameňmi - drobunkými, aby sa dali kombinovať so striebrom, keďže z diaľky to vyzerá ako striebro vsadené do zlata…ja kombináciu zlata a striebra zbožňujem, ale musí to byť jemné a pekné, nie aby sa to bilo medzi sebou. Priateľ to má tiež rád. Má kombinované hodinky, ktoré vyzerajú super, k tomu prsteň a doladiť k tomu manžetové gombíky bola úloha pre mňa. Podľa jeho slov som dokonale pochopila princíp elegancie a jednoduchosti, ktorá je potrebná pri kombinácií dvoch kovov, ako je zlato so striebrom.....

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit